Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2024., 23:44   #6361
Quote:
saparko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pokrece li se ovrha nad pokretninama i nekretninama ako je racun u banci blokiran, ali na njega sjedaju redovita primanja (dug se otplacuje), dio primanja zapravo, jer dio bi isao na zasticeni racun. Naime nisam platio ratu kredita, a sjest ce mi i diners, necu moci sve otplatiti i vjerojatno ce me blokirati. Otplacivao bih dug, jer imam redovita primanja, strah me za pokretnine i nekretnine... Hvala
Javi se Dinersu, reci da imaš momentalno rpoblema sa soloventnošću i da li im dugovanje možeš otplaćivati na rate
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 12:13   #6362
Ako imam dvije ovršne isprave (presude) protiv iste osobe, svaka na iznos od recimo 25.000,00 kuna, mogu li jednim prijedlogom za ovrhu obuhvatiti obje i ići ovrhom na nekretninu? Isti je i ovrhovoditelj.
L_U_D_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 19:03   #6363
saugaro će ti reći, nema toga šta taj ne zna.

a naročito ismijavati se drugima pa ispasti glup.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 14:06   #6364
Imam pravomoćnu sudsku presudu da mi je država dužna lovu. Presuda je iz rujna prošle godine i postala je ovršna prije 4 mjeseca. Još nisu isplatili ni centa.
Sa zadovoljstvom bi ih ovršio ali ne znam točan iznos. Mogu li ih ovršiti bez točnog iznosa i kako?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 23:38   #6365
Trebaš otići na sud da ti lupe žig pravomoćnosti i onda s tim u Finu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 08:56   #6366
Pozdrav, imam u erste card clubu diners i visu, i kako su mi ukinuli diners, doslo je na naplatu i sve od vise. Nekih 800 eura. E sad, kad oni meni stave ovrhu, sto se tocno dogadja? Na erste banci imam jos i neki kredit sto trebam otplacivat. Ukupno sam diners i visu imao duga preko 1500 eura, i 700 sam otplatio zadnja tri mjeseca, ali sad mi salju ovrhu za ovih 800. Da li je moguce da pustim ovrhu, da otplacujem po 100-200 dok se to ne namiri, a da kredit placam sa zeninog ili sestrinog racuna? Fala

Quote:
saparko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pokrece li se ovrha nad pokretninama i nekretninama ako je racun u banci blokiran, ali na njega sjedaju redovita primanja (dug se otplacuje), dio primanja zapravo, jer dio bi isao na zasticeni racun. Naime nisam platio ratu kredita, a sjest ce mi i diners, necu moci sve otplatiti i vjerojatno ce me blokirati. Otplacivao bih dug, jer imam redovita primanja, strah me za pokretnine i nekretnine... Hvala
A i ovo me zanima, da li ce ici cackati po nekretninama ako se ovrha od 800 eura otplacuje mjesecno po 150 eura. Nemam upisane nekretnine na sebe, tj imam u ugovoru o dozivotnom uzdrzavanju, ali to jos nije aktivno.
__________________
"Stop looking at me Swan!"
woops is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2024., 22:49   #6367
Javi se dinersu i banci, tj pošalji ima mail i zamoli ih za obročnu otplatu.
A ako te blokiraju, kredit ćeš morati otplaćivati od neovršenog dijela plaće ili ako ga nećeš plaćati će ti i njega komplet poslati na ovrhu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 14:40   #6368
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Zabilježbe se i dan danas rade za smiješne iznose, može i za 100 eura.
Ako ne vjeruješ, linkati ću ti na gruntovnicu par nekretnina gdje je zabilježbe upisalo komunalno npr...

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ali to je suludo - netko zbog 100 eura će ovršeniku napraviti nekoliko puta veći trošak.

Ovršni zakon bi trebao ići prema tome da se ovrhovoditelj i dužnik dogovore i riješe to, a ne da se to razvlači do beskraja.
Da, apsolutno je suludo, ali sudeći po ovome s čim sam se srela u zadnjih 2-3 mjeseca kao predstavnik suvlasnika u velikoj zgradi, rekla bih da je upis zabilježbi/založnih prava postao modus operandi državnih poduzeća, barem u Zagrebu. Posebno tu mislim na HEP Toplinarstvo, koje se upisuje bez ikakve prethodne najave/upozorenja/opomene ovršeniku, za mizerne iznose, a da iste nije niti pokušao naplatiti preko Fine ili direktno na plaći.

Najblesaviji slučaj koji sam vidjela prije koji dan - susjedu se Toplinarstvo upisalo na stan za iznos od 32,11 eura navodnih zaostalih kamata po ovrsi iz 2011. koja je iste godine i podmirena. Čovjek kaže nikad nikakve opomene za te kamate čak i da stvarno postoje, nikad pokušaja naplate, ništa. Potvrde o uplati više nema, prošlo je više od 12 godina. Potražuju te kamate, plus 89 eura troška postupka zabilježbe. A tko je dužan zatražiti i skinuti tu zabilježbu ako i plati? I koliko bude to koštalo? Vidjela sam 4 takve zabilježbe od Toplinarstva u zadnjih 2-3 mjeseca, jedna od njih čak za ovrhu iz 2002. godine. Najveći iznos duga je bio 327 eura, od kojih je 200 već bilo isplaćeno, ovrha iz 2018, nikad pokušana prisilna naplata preko Fine ili plaće.

Također, GSKG je u ime Hrvatskih voda, odnosno Grada Zagreba, Gradskog ureda za obnovu, izgradnju, prostorno uređenje, graditeljstvo i komunalne poslove počeo provoditi traženje upisa zabilježbi za dugovanja za vodni doprinos i naknade za uređenje voda. Da je to sad sustavna praksa, vidljivo je iz masovnog slanja "Obavijesti o stanju duga" u kojem dužnike upozoravaju da će, ukoliko se dug ne plati u roku 8 dana, pokrenuti postupak zabilježbe založnog prava na nekretnini. Otvorili su i posebni mail za upite.

Ovo je, ajd, barem neka obavijest/opomena unaprijed, ovo što radi HEP Toplinarstvo je po meni čisto reketarenje i punjenje džepova odvjetnočko-sudačko-bilježničkoj kliki. Ne kažem da se dugovanja ne trebaju plaćati, daleko od toga, ali ovi apsurdi, ovo pucanje haubicom na muhu nije ništa drugo nego bezočno guranje dužnika u dužničko ropstvo.

Zašto se ovo dozvoljava ovako masovno i sustavno??
__________________
https://www.aier.org/article/an-education-in-viruses-and-public-health-from-michael-yeadon-former-vp-of-pfizer/
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 21:16   #6369
Imam ja bolji slučaj - upravo se ovih dana bavim slučajem di HEP Toplinarstvo pokušava upisati dugovanje od 25 eura na nekretninu i to za ovrhu iz 2006.
Sud je čak i obustavio ovrhu, ali je županijski s nekim kretenskim objašnjenjem, koje tek trebam detaljo proučiti, to srušio.

U jednom trenutku sam rekoa vlasniku da čak ne bi bila loša ideja da im i pusti, pa nakon 10 godina, kad nastupi zastara za kamate i troškove, lijepo to plati.
To onda ne bu vrijedilo kolko 5 eura danas.
Idioti.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 08:30   #6370
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Imam ja bolji slučaj - upravo se ovih dana bavim slučajem di HEP Toplinarstvo pokušava upisati dugovanje od 25 eura na nekretninu i to za ovrhu iz 2006.
Sud je čak i obustavio ovrhu, ali je županijski s nekim kretenskim objašnjenjem, koje tek trebam detaljo proučiti, to srušio.

U jednom trenutku sam rekoa vlasniku da čak ne bi bila loša ideja da im i pusti, pa nakon 10 godina, kad nastupi zastara za kamate i troškove, lijepo to plati.
To onda ne bu vrijedilo kolko 5 eura danas.
Idioti.
Zgodno, od nijekanja da je to moguće do predmeta u rukama :-)
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 21:52   #6371
Ako te baš zanima, vidla sam taj zahtjev prošlu subotu. Prvi puta da sam vidla takav zahtjev.

I sad ćeš ti meni reći da ima logike da ti netko zapiše zabilježbu za 25 eura, ti ju pustiš 10 godina i onda ih platiš?
Baš ne znam ko tu "puši", da se seljački izrazim.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 15:33   #6372
Prijedlog za ovrhu, potraživanje u zastari

Sestra našla na e-građanima novi prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave koji pokreće (predaje sudu) Zagrebački Holding, podružnica Čistoća 15.3.2024.  Datum sastavljanja prijedloga je 8.3.2024. Prema vjerodostojnoj ispravi potražuju dugovanje za neplaćene račune za odvoz otpada za 12/2020, te 1/2021 kojima je rok dospijeća 15.1.2021. i 15.2.2021.  i 2/2023 kojem je rok dospijeća 15.3.2023.

Račun za odvoz otpada je sastavni dio Holdingovog računa pa ne znam kako bi ostao neplaćen samo odvoz smeća, ali recimo da je neplaćeno, dok ne vidim potvrde uplata Holdingu.

Kome bi i u kojem trenutku trebalo uložiti prigovor na ovrhu? Ova prva dva navedena računa iz 2020. i 2021. su, koliko znam, u zastari, a ovaj treći, iz 2023. mislim da nije jer mu je dospijeće 15.3.2023. a postupak je pokrenut 15.3.2024. Ako se prigovor usvoji i ovrha odbije kao neosnovana, na čiji teret idu troškovi postupka?
__________________
https://www.aier.org/article/an-education-in-viruses-and-public-health-from-michael-yeadon-former-vp-of-pfizer/
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 14:27   #6373
Prvo sestra treba pričekati da joj fizički dođe Rješenje o ovrsi. Onda nek piše prigovor. Njega piše JB-u koji je donio Rješenje.
Ako se prigovor usvoji trošak snosi Čistoća.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.