Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 21:45   #61
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
O jebote, 2450. Tebe stvarno strasno brine u zivotu sto ce biti s Hrvatima za jebenih cetristo godina?!
Pa iskreno ne brine me, jer ni ja, a ni moja djeca to sigurno nece dozivjeti da bi se zamarao time.

Samo sam zbrojio ono sta kaze statistika, a 2450 godina i nije tako daleko, to je nekih 5 ili 6 generacija, naravno da se takav trend nece nastavit u nedogled, ali da je zabrinjavajuce sigurno da je
salevart is offline  
Old 09.02.2017., 21:56   #62
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Pa iskreno ne brine me, jer ni ja, a ni moja djeca to sigurno nece dozivjeti da bi se zamarao time.

Samo sam zbrojio ono sta kaze statistika, a 2450 godina i nije tako daleko, to je nekih 5 ili 6 generacija, naravno da se takav trend nece nastavit u nedogled, ali da je zabrinjavajuce sigurno da je
Pa da, nece. Svijet se mijenja iz godine u godinu. U 400 godina se moze dogoditi doslovno bilosto. Ne vidim stvarno to kao povod za neku brigu.

S obzirom na podivljalu nezaposlenost koja ima tendenciju da samo raste, vjerojatno je i bolje da ljudi malo prikoce s tom reprodukcijom, jer netko ce morati sve te buduce nezaposlene i hraniti...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.02.2017., 22:02   #63
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Tko je kriv ako muškarac naiđe na rospiju, ženu koja mu život sisa na slamku? A tko je kriv ako muškarac financira ženu u braku, više plaća od nje, više zarađuje i usput pokušava zadovoljiti sve njezine fix ideje? Opet muškarac. Dakle muškarac je kriv ako se ubrači za aždaju i prihvati izbor da se ubrači. Muškarci to rade u nadi da će redovno dobiti pičku za koju treba platiti cijenu. Jadno ali je realnost iz muške perspektive. Sa ženama smo jer želimo sex i povremeno zadovoljavanje osjećaja, ako to ne možemo sa ženom naći ćemo ljubavnicu, kurvu. Samostalne i uspješne žene znaju da im brak treba samo da si poprave status, ona se neće ubračiti ako ne vidi računicu jer čemu, da nekom kuha i pere? Nema šanse. .
Da podcrtam, brak će postojati sve dok muškarci pristaju to plaćati, bez novaca nema braka, žene idu dalje, muškarci idu svojim putem.. .
Ne zna se vrijeđaš li više žene ili muškarce? Sve ti se u životu vrti oko novca.

Žene kao ne žele seks (stalno)?
Žene kao ne plaćaju, jednako?
Žene kao ne rade, jednako.
Žene su kao rasplodna marva, još neko vrijeme.
Muškarci su nadljudi, žene nesavršene i manjkave.

E zbog takvih stavova i ima toliko rastava. Muškarci nedovoljno jebu, premalo dijele, (škrta ne možeš oženit - filozof Gangster, a i u braku utekneš od njega - filozof Brusina), nezainteresirani su za podjelu poslova i ne žele djecu (dijeliti brigu o djeci).
Baš tim redom.
Brusina75 is offline  
Old 09.02.2017., 22:26   #64
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Sta bi bio cudan? Cudno je bas to sta se ne javlja rodjenoj djeci. Pitam se kakve osjecaje ona ima, i dali ih uopce ima...
Uglavnom iskljucili smo tu mogucnost da si je nesto napravila iz razloga sta je bila pronadjena tjedan dana nakon nestanka, valjda kod tog novog partnera.
Ja vise nemam emocije za nju, ali naravno da mi nebi bilo drago da joj se nesto dogodilo zbog djece, mislim mala djeca da idu na sahranu ili da saznaju da je mrtva, neznam kako bi to oni podnijeli.
S vremenom ce to sve doci u neku normalu, pogotovo ako se sazna gdje je, pa mozda ipak pozeli vidjeti djecu, ja joj nebi branio bez obzira na ovaj nacin koji je to odigrala, a i djeci bi zasigurno bilo drago
Ja sam cudan ! Razumno moram reci da ne razumijem majke koje ostave djecu . Ali dogodi se da majke dozive Baby-blues koji kod 50% majki je realtivno prolazan kod drugih se radi o depresiji koja je kasno diagnosticirana (izuzev zena toksikomana koje su totalno zarobljene u magicnom svijetu droge i za njih nista drugo ne postoji ) ne mogu razumijeti . Nadam se da nece nikada doci do neke slicne krajnosti . Jako fino od tebe !
Srecno !
lazan is offline  
Old 09.02.2017., 23:56   #65
Do prije 50 godina u velikom dijelu Svijeta žena je bila ekonomski ovisna o muškarcu, a razvod kao takav bio je naprosto - zabranjen.

Danas većina ljudi ima ekonomsku slobodu, plus sve je manje stigme oko razvoda.
Smatram da je jedina razlika - mogućnost izbora.

Ne vidim potrebe glorificiranja ostanka u braku ako su osobe nesretne zajedno i ne vidim nijedan razlog ostanka u istom doli: kada se sve skupa zbroji i oduzme - dobro nam je u braku.

Tvrdnje da su prije bila vremena bolja, da su ljudi bili spremni više se truditi oko braka i to su potpuno romantiziranje prošlosti, na razini da se prije jelo bolje nego sada, premda svi imamo djedove i bake koji su u djetinjstvu bili više gladni nego siti.

Razvod naprosto nije bio opcija.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 10.02.2017., 00:16   #66
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Pa naravno, kad je ljepše imati psića pa ga šetati okolo, tad si cooooool..
A i bolje da je tako, da netko sa takvim mentalnim sklopom ima i odgaja djecu to bi fakat bilo prestrašno, za te razmažene dame ipak više pristaju psići...
Pa ni ti nemaš djecu, koliko sam shvatila. Zašto stalno ovako pišeš?
mantisa is online now  
Old 10.02.2017., 00:31   #67
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pa ni ti nemaš djecu, koliko sam shvatila. Zašto stalno ovako pišeš?
Kako pišem, jesam rekao što protiv djece? Kažem radite klince, gradite veze, budite zreli i odgovorni prema partnerima, poštujte se, volite, jebite, mjesto da balavo i razmaženo nosite ružičaste naočale na nosu i pudl na uzici... Što je u tome loše. Onaj tko ne želi djecu ne treba ih ni imati. Veći je problem onaj tko ih ima a ne bi ih trebao imati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 10.02.2017., 01:43   #68
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ništa, najbolje da osnujem sektu kako ti kažeš, možda brend pošto sam tako prepoznatljiv, to je dobra poslovna ideja.
Drago mi je da imam kontinuitet u svojim stavovima, pa mi nije jasno odakle si izvukao da nisam u braku, naglasio mnogo puta ovih godina, i da nestrpljivo čekamo prinovu za par mjeseci, kuc kuc, kuc...:D
Nitko te ne tjera da diskutiraš samnom, a ja moram reći što mi je na umu...
Molim kad si ovo napisal već bil?!Jebe me se za temu! Čestitam! Nadam se da bu zdrava kćerkica!
Joshua is offline  
Old 10.02.2017., 01:57   #69
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Molim kad si ovo napisal već bil?!Jebe me se za temu! Čestitam! Nadam se da bu zdrava kćerkica!
Hehe, ma spomenuo sam par puta, možda na drugim forumima..
Hvala, samo da bude zdravo, a curica će možda biti drugi put, kuc,kuc,kuc...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 10.02.2017., 02:46   #70
Radical change ČESTITAM

Jedva čekam da dobiješ curicu i da ti zet izjavi da je u braku radi love i sexa. Šalim se naravno
__________________
Uređen potpis
marija.z is offline  
Old 10.02.2017., 11:38   #71
Radical, cestitke i od mene
Radost ti se cita izmedju redova, tako i treba biti, jer ako ne sada, kada.
Problem je sto nitko ne voli ruzne opisne rijeci kojima ga netko drugi ocrtava i svatko misli da radi najbolje ili da ce samo sto nije stanje, priliku promjeniti
Danas je izbor toliki, biti sam , u vezi, vanbracno, bracno, rastavljen, ostavljen , malo toga je ruzno, sramotno ili grijeh.
Vremena nemamo ni da pitamo sebe jesmo li zadovoljni, kamoli partnera.
Za sve nase odluke i postupke, racuni stizu bilo svakodnevno, mjesecno, godisnje, iznenada,,,
milencica is offline  
Old 10.02.2017., 11:42   #72
zato što o ljubavi učimo s janinih flaša
baja is offline  
Old 10.02.2017., 11:49   #73
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Općenito su se navike promijenile, danas stvari bacamo, a ne popravljamo - isto tako i veze...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Svaki put kad pročitam nešto ovako pomislim kako ta rečenica skroz osuđujuće zvuči.

Nakon što rupu na hlačama daš zašiti 50 puta hoćeš li i 51? Hoćeš li ih nositi i dalje u javnosti makar ti bile i jedne od najdražih? Nećeš vjerojatno. Dopizdit će ti i krpanje i frustracije i sve što s tim gaćama ima veze ako imaš posebno ako si možeš priuštit bolje (ili u ovom slučaju imaš dovoljno samosvjesti da se okreneš, odeš i pobrineš da si zadovoljan sobom i partnerom)
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 10.02.2017., 11:57   #74
Lela, ima istine u tvojim rijecima.
Samo sa druge strane, ljudi i njihovi osjecaji nisu stvari, nismo staticni, nego promjenivi.
Nasi postupci nekoga zabole, uvrijede, pa nam to netko drugi vrati ili jos gore naplati sa kamatama
A mi trazimo, trazimo, rijetki svoju dusu zadovolje i smire
Sudbina nasih dana je srah, da bas mi necemo to i to jos dozivjeti i ostati uskraceni i onda ni ljubav nema vise svoju vrijdnost, dok je ne izgubimo
milencica is offline  
Old 10.02.2017., 12:45   #75
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zato što se može. I tako je jedino ispravno.

Prije su "veze" postojale sami kao priprema za brak, brakovi se dogovarali prema interesima roditelja, društvenoj prikladnosti... Žene ionako nisu imale kamo jer su ih i vlastiti roditelji odbijali, muškarci su opravdavani za svako sranje koje bi napravili...

I netko misli da je prije bilo bolje? Da baš...
Upravo tako! Postojanje i mogućnost realizacije svačje slobodne volje je tekovina, a ne mana razvoja i novog vremena. U tom smislu sve periferne žrtve te tekovine, poput ultimativne stabilnosti braka, jesu upravo to, sporedne žrtve. Nema većeg prioriteta od otvaranja mogućnosti sretnog, sretnijeg, života za svakoga.
Kako je svaka nova veza relativno velika lutrija koja traži poklapanje bar 5-6 važnih karakteristika dvoje na svaki način različitih ljudi, čemu se kao pura glisti čuditi činjenici da značajan postotak MORA završiti loše. To je puka statistika koja je samo došla do punog izražaja otpadanjem raznih ograničavajućih faktora egzistencijalne naravi. Potrebe da se bira manje loše rješenje.
To nema puno veze sa svim ljudskim slabostima radi kojih povlačimo ishitrene, sasvim emocionalne, glupaste, egoistične i ine "slabe" poteze s vremena na vrijeme. Koji onda dakako daju loš rezultat. Davali su, daju i davati će, mislim bar, manje-više podjednako. Samo se mijenja težina preuzetih okova pri tome, posljedica.
violeta1980 is offline  
Old 10.02.2017., 12:46   #76
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Lela, ima istine u tvojim rijecima.
Samo sa druge strane, ljudi i njihovi osjecaji nisu stvari, nismo staticni, nego promjenivi.
Nasi postupci nekoga zabole, uvrijede, pa nam to netko drugi vrati ili jos gore naplati sa kamatama
A mi trazimo, trazimo, rijetki svoju dusu zadovolje i smire
Sudbina nasih dana je srah, da bas mi necemo to i to jos dozivjeti i ostati uskraceni i onda ni ljubav nema vise svoju vrijdnost, dok je ne izgubimo
Pa upravo zato. Koliko dugo krpati povrede i čemu? Ako nema poštovanja naspram partneru što onda? Ako nestane emocija ili želje za seksom, do kad tako?
Naravno da se dosta toga krpa u hodu, naravno da ne može baš svima sve u svakom trenutku bit super duper, ali popravljati do besvjesti (za mene) nema nekog smisla. Ne bih rekla ni da drugi samo tako dignu ruke i odu, mislim da se to dogodi onda kad im gotovo sve u tom odnosu izgubi smisao i nemaju volje sve graditi nanovo s obzirom na sve (pretppstavimo loše) što su već prošli.
Tako da radije glasam za odmazdu nego mučenje
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 10.02.2017., 13:10   #77
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Danas je sve idealnije da, smisao svega je nikad ne imat djecu, za sto smo stvoreni? Demografska slika nam je bajna u hrvatskoj, malo malo cujem od djevojaka i zena, nikad necu imat djecu, super, super stav, mozda cemo uvazat kineze da se rasploduju ovdje.
Je li ti to najveci problem, sto mi ne zelimo decu? Ti ces licno propasti? Bitnija ti je demografska slika, od toga da svako za sebe bude srecan?!
Bas si ukalupljen!

Meni je drago sto sve vise ljudi ima hrabrosti da se razvede, ako ne ide u braku.
Jos da malo vise razmisle pre udaje i da ne prave bebu ''slucajno'', zivot bi bio jos lepsi
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Old 10.02.2017., 14:07   #78
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Za razliku od mnogih, uopće ne mislim da danas veze i brakovi tako lako propadaju

Iako statistike govore u prilog toj tezi, ja oko sebe vidim masu ljudi koji (barem gledajući izvana) odlično funkcioniraju u vezama i brakovima.

Čitajući forum, iskrivljuje mi se slika.
Uopće to ne mogu povezati s onim što svaki dan gledam oko sebe.
Čak sam pomislila da se namjerno postavljaju neke "čudne" priče i teme kako forum ne bi zamro.

U stvarnom životu okružena sam ljudima kod kojih je taj segment života prilično stabilan (a to se odnosi i na prijatelje, društvo, kolege s posla...).

Dijelim tvoje razmisljanje.Ponekad citajuci ovaj forum se zapitam jesam li ja endem ili zivim na nekoj drugoj planeti,u nekom svom svijetu jer razmisljanje vecine na nekim temama je dijametrijalno razlicito od mog .
Ja kad pogledam oko se vidim ljude u braku ,sretne ,zadovoljne ,problemi dodu ,rijese se, produ ,brinu o svojim familijama ,paze na svoje polovice ,svaki dan ih uveseljavaju nekom paznjom ,gestom.Ono nekada ovdje dobijem dojama da je sretan brak apstraktan pojam ,a sretni supruznici likovi iz bajke .

Danas brakovi propadaju mozda zato jer mladi ljudi povrsno gledaju na zivot ,ne komuniciraju ,nemaju cilj a i ako imaju nemaju volje da ga ostvare ,komodniji su ....

@RADICAL cestitke na prinovi ( nadam se da ces malo tise lajat )
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 10.02.2017., 14:21   #79
Ja sam generacija po godinama na prijelazu iz 30tih u 40te i dosta "mojih" se razvodi. Kad pobrojim od nas 9 frendica samo nas 3 smo još u braku. 4 su razvedene, jedna u postupku a jedna samo što nije predala papire. To je sve većinom ekipa koja se nakon faksa ženila u roku 2 godine (znači bar 10 godina braka). Nitko od njih nije odustao odmah ili jer mu se sprdnulo, jer nema leptirića i slična sranja koja forumaši znaju "nabrajati" ženama kao razlog razvoda. To su stvarno odnosi u kojima više nema partnerske ljubavi, samo cimerski odnosi. Statistika kaže da prosječno trajanje braka prije razvoda je 14 godina za RH i ta brojka sa slabijim varijacijama je ista od 2000-2014 (http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2015/SI-1542.pdf - stranica 24). Dakle to pobija uvriježeno forumsko mišljenje kako se ljudi razvode pri prvoj prepreci ili prvom sranju jer im se ne da truditi ili su nepromišljeno "uletili" u brak.
Prije se radi o odnosima koji ne štimaju dugi niz godina....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 10.02.2017., 14:26   #80
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ja sam generacija po godinama na prijelazu iz 30tih u 40te i dosta "mojih" se razvodi. Kad pobrojim od nas 9 frendica samo nas 3 smo još u braku. 4 su razvedene, jedna u postupku a jedna samo što nije predala papire. To je sve većinom ekipa koja se nakon faksa ženila u roku 2 godine (znači bar 10 godina braka). Nitko od njih nije odustao odmah ili jer mu se sprdnulo, jer nema leptirića i slična sranja koja forumaši znaju "nabrajati" ženama kao razlog razvoda. To su stvarno odnosi u kojima više nema partnerske ljubavi, samo cimerski odnosi. Statistika kaže da prosječno trajanje braka prije razvoda je 14 godina za RH i ta brojka sa slabijim varijacijama je ista od 2000-2014 (http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2015/SI-1542.pdf - stranica 24). Dakle to pobija uvriježeno forumsko mišljenje kako se ljudi razvode pri prvoj prepreci ili prvom sranju jer im se ne da truditi ili su nepromišljeno "uletili" u brak.
Prije se radi o odnosima koji ne štimaju dugi niz godina....
Tj ne štimaju od samog početka jer se temelje na formi(pohoti i/ili ekonomskim interesima) i hrpi projekcija.
blort is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.