Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 15:02   #241
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
A tko se to vjesa na tvoj novcanik osim ako ga ti sam ne otvoris?
Država me oporezuje, a onda te novce da besposličarima, uhljebima, itd.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:18   #242
Čitam uvodni post... Meni je to kako autorica piše grozno. To nabijanje na nos mužu da mu je ona platila ovo ili ono, pa to uspoređivanje s direktorom...

Nemaju svi ljudi iste ambicije. Ako je netko manje ambiciozan i zadovoljan s takvim životom, to ne znači da je neuspješan. Svatko ima svoje prioritete. Evo, ja sam završila fakultet jer me zanimalo područje koje sam studirala. Ne radim u struci, radim najbičniji administrativni uredski posao i nemam ni najmanju želju napredovat na neke više pozicije. Meni je moj psao idealan jer mi omogućava radno vrijeme od pon-pet od 8-16 sati, nikad nemam prekovremene, nikad ne nosim posao kući, nikad mi se nije dogodila da me zbog posla zovu izvan radnog vremena. U 16:00, kad izađem iz ureda, sigurna sam da sam s poslom završila za taj dan. Kad je jedna kolegica dala otkaz jer seli u drugi grad, meni su nudili njeno radno mjesto. Odbila sam. Imala bih dosta veću plaću, ali bi posao uključivao česta službena putovanja, službeni mobitel na kojem moraš biti dostupan i van radnog vremena, prekovremene sate... Ne hvala, mislim da je život prekratak da bi se većinu vremena provodilo na stvari vezane uz posao. Isto tako nikadne bih mogla biti u vezi s nekim karijeristom koji radi od jutra do mraka, koji je non stop u poslu, samo radi, radi i radi... Imam jednog takvog u familiji. Čovjek odlično zarađuje, ali čak i kad je na godišnjem, on naplaži preko mobitela provjerava službene mailove, telefonira... Meni je to katastrofa, kakav je to život kad si samo posvećen tom poslu???

Jako mi je ružno što autorica svog muža smatra neuspješnim zato jer zarađuje manje od nje, zato jer si nemože priuštiti luksuz kao njegov direktor itd. To nije neuspjeh. Jednostavno je čovjek manje ambiciozan i ima druge prioritete u životu od ganjanja karijere.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:39   #243
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Država me oporezuje, a onda te novce da besposličarima, uhljebima, itd.
Ajme, ovo mi se na da ni komentirat..

Ne mogu, prevruce je za bilo sta a pogotovo za citat ove gluposti
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 21:04   #244
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ajme, ovo mi se na da ni komentirat..

Ne mogu, prevruce je za bilo sta a pogotovo za citat ove gluposti
Nisi ionako ništa smisleno rekao dosad, pa ne moraš odgovoriti.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:03   #245
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Nisi ionako ništa smisleno rekao dosad, pa ne moraš odgovoriti.
njegovi postovi dobro ukazuju na apsurde na našem tržištu rada.
i zašto bi netko radio u jako teškim uvjetima po 14h za nisku plaću-
ako ima mogućnost za isti posao vani za bolju plaću i bolje uvjete.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:15   #246
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post
Čitam uvodni post... Meni je to kako autorica piše grozno. To nabijanje na nos mužu da mu je ona platila ovo ili ono, pa to uspoređivanje s direktorom...

Nemaju svi ljudi iste ambicije. Ako je netko manje ambiciozan i zadovoljan s takvim životom, to ne znači da je neuspješan. Svatko ima svoje prioritete. Evo, ja sam završila fakultet jer me zanimalo područje koje sam studirala. Ne radim u struci, radim najbičniji administrativni uredski posao i nemam ni najmanju želju napredovat na neke više pozicije. Meni je moj psao idealan jer mi omogućava radno vrijeme od pon-pet od 8-16 sati, nikad nemam prekovremene, nikad ne nosim posao kući, nikad mi se nije dogodila da me zbog posla zovu izvan radnog vremena. U 16:00, kad izađem iz ureda, sigurna sam da sam s poslom završila za taj dan. Kad je jedna kolegica dala otkaz jer seli u drugi grad, meni su nudili njeno radno mjesto. Odbila sam. Imala bih dosta veću plaću, ali bi posao uključivao česta službena putovanja, službeni mobitel na kojem moraš biti dostupan i van radnog vremena, prekovremene sate... Ne hvala, mislim da je život prekratak da bi se većinu vremena provodilo na stvari vezane uz posao. Isto tako nikadne bih mogla biti u vezi s nekim karijeristom koji radi od jutra do mraka, koji je non stop u poslu, samo radi, radi i radi... Imam jednog takvog u familiji. Čovjek odlično zarađuje, ali čak i kad je na godišnjem, on naplaži preko mobitela provjerava službene mailove, telefonira... Meni je to katastrofa, kakav je to život kad si samo posvećen tom poslu???

Jako mi je ružno što autorica svog muža smatra neuspješnim zato jer zarađuje manje od nje, zato jer si nemože priuštiti luksuz kao njegov direktor itd. To nije neuspjeh. Jednostavno je čovjek manje ambiciozan i ima druge prioritete u životu od ganjanja karijere.
Odlično si ovo napisala, slažem se u potpunosti. Ok, ima ljudi koji jednostavno vole svoj posao i uživaju u njemu, posao ih skroz ispunjava. Logično mi je da puno rade jer jednostavno to vole.

No posao je samo posao, poistovjećivati život s poslom, bjesomučno ganjati neke karijere i imati bolesne ambicije, a da privatni život pati - ne vidim nikakvog smisla u tome. Život je samo jedan.
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:04   #247
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Ne, ja znam nešto svrhovito i dobar sam u svom poslu, tako da mi nije problem naći posao.
iako se načelno slažem s ovim što pričaš o prilagođavanju tržištu, mislim da tebe može bahatost jednako "koštati" kao i nekoga pasivnost
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:13   #248
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
iako se načelno slažem s ovim što pričaš o prilagođavanju tržištu, mislim da tebe može bahatost jednako "koštati" kao i nekoga pasivnost
Zajebi to, je li bahatost koštala Muhammeda Alija, Jordana, Steva Jobsa ? Dobar jesi ili nisi, neovisno o tome jesi skroman, bahat ili nešto između.

Nisam nikakav velikan, ali znam da korektno obavljam posao koji radim, imam znanje koje se steče godinama, i za mene nema zime. Ako ne možete vjerovati u sebe, onda ne možete ništa postići.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:14   #249
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Jebeš brak u kojem su odvojeni novci i gdje se gleda koji partner više zarađuje.
hm...mislim da nije stvar koliko tko zarađuje nego koliko tko se trudi...


Ja ne toleriram NETRUD. Dakle u jednom periodu bivše veze,
ja sam radila fulltime job, a pošto sam bila u fazi otvaranja svoje firme, nakon tog 8satnog posla bi došla doma raditi još 4-5 sati, jer, jelte, otvaram firmu. Mi smo taman bili u uređivanju apartmana za turizam... da preko sezone nešto zaradimo pa da lakše mogu dati otkaz u firmi i krenuti sa svojom...

On je radio fulltime job. međutim - on nije volio ništa raditi nakon posla. on bi legao na kauč i gledao tv, a ja bi nakon 8 sati. na poslu+ 4-5 sati posla doma išla brusiti prozore i gips ploče i farbati.. jer je on nesretan kad radi?!!?
a naravno trebalo je i oprati robu i ručak....to sam isto ja jer sam žena.

Dali je to bilo pitanje toga tko više zarađuje? nije... bilo je pitanje podrške, razumjevanja, zajedničkog truda za bolje sutra, djeljenja obaveza i td...zato je bivši.
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:29   #250
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
hm...mislim da nije stvar koliko tko zarađuje nego koliko tko se trudi...


Ja ne toleriram NETRUD. Dakle u jednom periodu bivše veze,
ja sam radila fulltime job, a pošto sam bila u fazi otvaranja svoje firme, nakon tog 8satnog posla bi došla doma raditi još 4-5 sati, jer, jelte, otvaram firmu. Mi smo taman bili u uređivanju apartmana za turizam... da preko sezone nešto zaradimo pa da lakše mogu dati otkaz u firmi i krenuti sa svojom...

On je radio fulltime job. međutim - on nije volio ništa raditi nakon posla. on bi legao na kauč i gledao tv, a ja bi nakon 8 sati. na poslu+ 4-5 sati posla doma išla brusiti prozore i gips ploče i farbati.. jer je on nesretan kad radi?!!?
a naravno trebalo je i oprati robu i ručak....to sam isto ja jer sam žena.

Dali je to bilo pitanje toga tko više zarađuje? nije... bilo je pitanje podrške, razumjevanja, zajedničkog truda za bolje sutra, djeljenja obaveza i td...zato je bivši.
A samo tvoja mjera truda je dovoljna mjera?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:37   #251
za mene - da... zato nije svak za svakoga. Mene je recimo sram da ja brusim stolariju dok on leži. Čak je i njega sram, pa bi on htio da i ja ležim... nema veze što će proć sezona prije nego mi iznajmimo... ja nisam takva. on je. usrećit će neku drugu...
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:39   #252
Sta si hteo da kazes tim pitanjem? Naravno da nije ok i da ne moze da funkcionise to da samo jedan radi dodatni psoao, koji ce im donositi zajednicke prihode, a drugi ne.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:10   #253
Tko definira treba li se raditi dodatni posao?
Sto ako muz smatra da se ne treba raditi dodatno?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:25   #254
Zajedno. Ako je bio protiv, onda ne mora da radi, ali ne treba ni evro da dobije od iznajmljivanja, a ona moze pare da potrosi samo na sebe.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:57   #255
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zajedno. Ako je bio protiv, onda ne mora da radi, ali ne treba ni evro da dobije od iznajmljivanja, a ona moze pare da potrosi samo na sebe.
znaci skuzio sam da sam u necemu dobar i da mogu zaraditi neke novce i odmah zahtjevam od partnerice/zene da i ona izvoli sada naci dodatni posao u protivnom nece dobiti ni kune od mene sto zaradim s tim poslom?

ti si totalna materijalistica, sto dalje od zena tvog tipa...
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:23   #256
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
hm...mislim da nije stvar koliko tko zarađuje nego koliko tko se trudi...


Ja ne toleriram NETRUD. Dakle u jednom periodu bivše veze,
ja sam radila fulltime job, a pošto sam bila u fazi otvaranja svoje firme, nakon tog 8satnog posla bi došla doma raditi još 4-5 sati, jer, jelte, otvaram firmu. Mi smo taman bili u uređivanju apartmana za turizam... da preko sezone nešto zaradimo pa da lakše mogu dati otkaz u firmi i krenuti sa svojom...

On je radio fulltime job. međutim - on nije volio ništa raditi nakon posla. on bi legao na kauč i gledao tv, a ja bi nakon 8 sati. na poslu+ 4-5 sati posla doma išla brusiti prozore i gips ploče i farbati.. jer je on nesretan kad radi?!!?
a naravno trebalo je i oprati robu i ručak....to sam isto ja jer sam žena.

Dali je to bilo pitanje toga tko više zarađuje? nije... bilo je pitanje podrške, razumjevanja, zajedničkog truda za bolje sutra, djeljenja obaveza i td...zato je bivši.
Bravo što si ga otkantala. Korisnik prije kaže što dalje od takvih žena, ja bih baš volio da ih je više. Svaka ti čast, bravo.

Nisi ti materijalistica nego želiš nešto postić u životu, za razliku od 90% budala koji žive od danas do sutra.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 03:22   #257
dakle, nisam ja sama donijela odluku o uredjenju apartmana, nego smo oboje zakljucili da je to dobar plan za zaraditi extra love, također je rekao da će me poduprijeti u otvaranju firme... no tu su se naša viđenja "podupiranja" razlikovala. radi toga što sam radila po 12-14 sati dnevno, nadala sam se da će to podupiranje izgledati kao nekad opran ves, ili ručak jednom tjedno. kad sam nakon par mjeseci izostanka istih rekla to na glas, rekao je da njemu nered ne smeta i da može naručiti pizzu... njegova vizija podupiranja u otvaranju firme je da me zagrli... a onda kad je još došlo do toga da treba opiturati zidove u apartmanu je priznao da on nevoli fizicki rad i da ga to cini ne sretnim a on ne zeli biti nesretan...i sad, naravno da ne moraju svi muskarci voljeti raditi sitne (ikrupne) kucanske popravke, kao sto ne moraju sve zene kuhati... ali meni to zaista ne može proći... reko, mene sram da ja radim 14sati dnevno i onda još dva sata idem piturat zidove dok ti ležiš na krevetu... kakva je to podrska i zajedništvo?
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:01   #258
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
dakle, nisam ja sama donijela odluku o uredjenju apartmana, nego smo oboje zakljucili da je to dobar plan za zaraditi extra love, također je rekao da će me poduprijeti u otvaranju firme... no tu su se naša viđenja "podupiranja" razlikovala. radi toga što sam radila po 12-14 sati dnevno, nadala sam se da će to podupiranje izgledati kao nekad opran ves, ili ručak jednom tjedno. kad sam nakon par mjeseci izostanka istih rekla to na glas, rekao je da njemu nered ne smeta i da može naručiti pizzu... njegova vizija podupiranja u otvaranju firme je da me zagrli... a onda kad je još došlo do toga da treba opiturati zidove u apartmanu je priznao da on nevoli fizicki rad i da ga to cini ne sretnim a on ne zeli biti nesretan...i sad, naravno da ne moraju svi muskarci voljeti raditi sitne (ikrupne) kucanske popravke, kao sto ne moraju sve zene kuhati... ali meni to zaista ne može proći... reko, mene sram da ja radim 14sati dnevno i onda još dva sata idem piturat zidove dok ti ležiš na krevetu... kakva je to podrska i zajedništvo?
Ajme koji trut. Wtf on je priznao da ne voli fizicki rad?? Ma nemoj, jer svi apsolutno uzivaju u farbanju zidova nakon redovnog posla.
Ne znam zasto mu dopustas da mu takve jadne izrabljivacke izjave prolaze, ako ste se dogovorili skupa da cete to urediti neka napravi svoj dio posla.

Mislim da se on mora pod hitno promijeniti jer vasa veza ce ici u sve losijem i losijem smjeru.
Ok je sve da netko manje zaradjuje i da mu se ne da grebati za povisice, nisu svi nabrijani na uspjeh i ne moraju biti. Ali bivanje sebicne ljencine nema veze s uspjesnosti na poslu i velicinom place!
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:20   #259
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
dakle, nisam ja sama donijela odluku o uredjenju apartmana, nego smo oboje zakljucili da je to dobar plan za zaraditi extra love, također je rekao da će me poduprijeti u otvaranju firme... no tu su se naša viđenja "podupiranja" razlikovala. radi toga što sam radila po 12-14 sati dnevno, nadala sam se da će to podupiranje izgledati kao nekad opran ves, ili ručak jednom tjedno. kad sam nakon par mjeseci izostanka istih rekla to na glas, rekao je da njemu nered ne smeta i da može naručiti pizzu... njegova vizija podupiranja u otvaranju firme je da me zagrli... a onda kad je još došlo do toga da treba opiturati zidove u apartmanu je priznao da on nevoli fizicki rad i da ga to cini ne sretnim a on ne zeli biti nesretan...i sad, naravno da ne moraju svi muskarci voljeti raditi sitne (ikrupne) kucanske popravke, kao sto ne moraju sve zene kuhati... ali meni to zaista ne može proći... reko, mene sram da ja radim 14sati dnevno i onda još dva sata idem piturat zidove dok ti ležiš na krevetu... kakva je to podrska i zajedništvo?
A čiji su ti apartmani?

Mislim sad si ga ti napucala i u čijem su vlasništvu ti aprtmani? Tvom? Dakle uređivala si sama sebi..

Jel bi mu da ste prekinuli nastavila do kraja života isplaćivati dio rente za njegov uloženi trud?


Ajde još da ste u braku, ali to je obična veza i još su to vjerojatno apartmani od tvojih staraca? Ne bi ni ja probono starcima od priležnice ziđao apartmane nakon posla, kaj sutra joj se navlaži pička na drugog i nikom ništa on će ubirati plodove tvog rada?

Odlično si ti to zamislila, nema što! Kaj nisi bila poštena, pa mu ponudila 5-10-15% trajnog vlasništva, pa neka ima interesa ti pomagati.




Ovako samo ispada da je čovjek bio pametan, jer si ga na koncu napucala. Dakle da je radio, rad bi mu otišao u vjetar, a to je samo tvoja priča da bi bili još skupa da je radio, moš mislit..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:35   #260
Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
znaci skuzio sam da sam u necemu dobar i da mogu zaraditi neke novce i odmah zahtjevam od partnerice/zene da i ona izvoli sada naci dodatni posao u protivnom nece dobiti ni kune od mene sto zaradim s tim poslom?

ti si totalna materijalistica, sto dalje od zena tvog tipa...
Ili još bolje, ak ona radi od 8-4, a ti i dio posla donosiš kući, zahtijevaš od cure da ona doma odrađuje dio tvog posla. To kaj ćeš ti zato prosperirati na poslu i u karijeri, a sutra ju možeš napucati, nema veze, ipak je to ljubav.. i ne želi valjda ispasti sebična krava.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.