Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 17:51   #21
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
Da, dobivam pola jer radim. Stvarno ne znam koji je minimum. Meni je u 7 godina narasla možda 40-tak kuna. I kada imam loš dan i sve me boli, pomislim prvo, ma daj, idem u mirovinu, ali kada se sjetim 1600 kn brzo me to pusti.
Ovo je definirvno puno bolje..u radu je spas da...samo meni voz prolazi pa moram uhvatiti dok jos stignem po radnom stazu
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:59   #22
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Koliko imas staza?
imam 16 godina radnog staža.
nisam znala, ali tip u firmi mi je rekao (nije prošao komisiju) da ga doktorica može poslati ponovo nakon godinu dana. pitala ja danas svoju doktoricu i potvrdila je to. a ja si mislim, kaj moram biti na samrti da prođem komisiju. uz sve posljedice zračenja tumora na mozgu, koje su se javljale malo po malo. kroz 9 godina ja sam sposobna za rad. juhuu
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:28   #23
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
imam 16 godina radnog staža.
nisam znala, ali tip u firmi mi je rekao (nije prošao komisiju) da ga doktorica može poslati ponovo nakon godinu dana. pitala ja danas svoju doktoricu i potvrdila je to. a ja si mislim, kaj moram biti na samrti da prođem komisiju. uz sve posljedice zračenja tumora na mozgu, koje su se javljale malo po malo. kroz 9 godina ja sam sposobna za rad. juhuu
ma nisu normalni šta da ti kažem...koliko sam skužila oni gledaju da je stanje trajne promjene u zdravstvenom stanju i da se ne mogu otkloniti lječenjem...ja sam predala papire neki dan..na svoj zahtjev jer mi je žena u mirovinskon rekla da je šteta da ne probam...jer ako sada ne probam necu ni imat pravo radi staža a dokica sumnjičavo odmahuje glavom govoreći da je imala samo jedan slučaj za invalidsku ali to je bila osoba al ono stvarno stvano invalid kao.....žena na miroviskom mi je rekla da probam ali da oni odobravaju invalidsku 80 postotnim invalidima...al da nemam šta izgubiti...a ja sam gledala zakon kaže da se invaliditetom smatra svaka osoba kojoj je radna sposobnom smanjena za više od 50 posto na osobu istih godina,naozbrazbe i normalnog zdravstvenog stanja...a ništa probaću skupljat papirologiju,,,i never give up...nemoj ni ti..što je najgore neznam koliko bi dobila za te 4 godine radnog staža ako mi odobre..i kod mene bi bila opća nesposobnost ne profesionalna jer ne idem iz radnog odnosa koliko sam gledala


a ti probaj nakon godinu dana opet...navodono kad te jednom odbiju drugi put neće..makar iskustva drugih govore tako ako googlaš
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:10   #24
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
njima nisu normalni šta da ti kažem...koliko sam skužila oni gledaju da je stanje trajne promjene u zdravstvenom stanju i da
nisam ja (još ) bila na komisiji. moja misija je bila da pokupim otpremninu u firmi i odem u invalidsku, ali sad to neće ići.
zna li netko kako ide ako komisija ustanovi da sam sposobna raditi i da mi u firmi moraju naći odgovarajuće radno mjesto, a njega nema. što u tom slučaju?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:32   #25
Kada sam ja to rješavala u Zakonu o radu je stajalo da firma mora dokazati da te ne može premjestiti na lakše radno mjesto (zato i iz firme idu na razgovor kod pedagoga u Mirovinsko), i mislim da tada dolazi do raskida ugovora o radu. Ali trebalo bi provjeriti u ZOR-u što piše.
Kao što je leptirica gore napisala, invalidska se odobrava jedino ako dođu do zaključka da se liječenjem ne može poboljšati stanje, tj. da je poduzeto sve što se moglo u liječenju.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:18   #26
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
Kada sam ja to rješavala u Zakonu o radu je stajalo da firma mora dokazati da te ne može premjestiti na lakše radno mjesto (zato i iz firme idu na razgovor kod pedagoga u Mirovinsko), i mislim da tada dolazi do raskida ugovora o radu. Ali trebalo bi provjeriti u ZOR-u što piše.
Kao što je leptirica gore napisala, invalidska se odobrava jedino ako dođu do zaključka da se liječenjem ne može poboljšati stanje, tj. da je poduzeto sve što se moglo u liječenju.
bila sam sigurna da sam kandidat za invalidsku. moje stanje se ne može poboljšati, ne može se liječiti, može samo stagnirati ili biti gore.
budem ja malo proučila što zakon kaže,
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:51   #27
pozdrav..predala sam zahtjeva za invalidsku mirovinu....zanima me jedna stvar ,možda mi mogu pomoći oni koji su prošli vještačenje...kada je doktor opće prkse ispunjavao 1-in obrazac napisao je kao mišljenje da su promjene u zdravlju trajne a i djelomične....i da lječenje nije završeno...koliko sam skužil dok smo živi lječenje nemože nikom biti završeno..kakva su vam iskustva sa invalidske i kako izgleda njihov pregled...hvala
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:53   #28
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
nisam ja (još ) bila na komisiji. moja misija je bila da pokupim otpremninu u firmi i odem u invalidsku, ali sad to neće ići.
zna li netko kako ide ako komisija ustanovi da sam sposobna raditi i da mi u firmi moraju naći odgovarajuće radno mjesto, a njega nema. što u tom slučaju?
Nemojte me uzeti 100% za riječ, ali mislim da te onda mogu poslati na prekvalifikaciju ili ti ponuditi otpremninu+ invalidska komisija.
Ili ćeš ići svakih 6 mjeseci ići na inv.komisiju ili ići na dugotrajno bolovanje, dok te netko ne proglasi nesposobnim za rad.
E sada ne znam je li se nešto promijenilo, jesu li postrožili neke stvari u zdrastvu i itd. Ovisno o dijagnozi. A možda se može ići i na vještačenje.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2021., 18:40   #29
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Nemojte me uzeti 100% za riječ, ali mislim da te onda mogu poslati na prekvalifikaciju ili ti ponuditi otpremninu+ invalidska komisija.
Ili ćeš ići svakih 6 mjeseci ići na inv.komisiju ili ići na dugotrajno bolovanje, dok te netko ne proglasi nesposobnim za rad.
E sada ne znam je li se nešto promijenilo, jesu li postrožili neke stvari u zdrastvu i itd. Ovisno o dijagnozi. A možda se može ići i na vještačenje.
Ssto ste u međuvremenu riješili na invalidskoj komisiji
nada.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2021., 13:39   #30
Quote:
nada.hr kaže: Pogledaj post
Ssto ste u međuvremenu riješili na invalidskoj komisiji
Nista,poslom sam vezana za to.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2023., 19:03   #31
TUMOR MOZGA INVALIDTET

Pozdrav!

Može li se zbog tumora mozga u dobi od 27 godina dobiti invalditet?
O čemu to sve ovisi?
Da li o stanju dame bolesti,agresivnosti tumora,mjestu tumora na organu,stanju nakon liječenja??

Neka netko sa sličnim stanjem ili nekim drugim rakom napiše svoje iskustvo.

Hvala!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2023., 01:18   #32
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Može li se zbog tumora mozga u dobi od 27 godina dobiti invalditet?
O čemu to sve ovisi?
Da li o stanju dame bolesti,agresivnosti tumora,mjestu tumora na organu,stanju nakon liječenja??

Neka netko sa sličnim stanjem ili nekim drugim rakom napiše svoje iskustvo.

Hvala!
Ovisi o tvom zdravstvenom stanju i stupnju funkcionalnosti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2023., 22:34   #33
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ovisi o tvom zdravstvenom stanju i stupnju funkcionalnosti.
Malo pojasni,molim te.

I znaš li koliko % se NAJMANJE može dobiti?
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 08:34   #34
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Malo pojasni,molim te.

I znaš li koliko % se NAJMANJE može dobiti?
Nazovi podrucni ured zosi I trazi doktora vjestaka ,oni ce ti rado reci kako I sta...jer u moru informacija tesko je covijeku samomom razumjeti sve...nije tu samo postotak ostecenja;nego se kao sto si sama gore rekla gleda se I fukcionalnI opis ostecenja,a njega je moguce ustanoviti samo nakon izvjesnog vremena lijecenja,dakle,lijecenje treba trajati.Ono sto znam je da posebno vrednuju stanje nakon operacija.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 14:20   #35
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Nazovi podrucni ured zosi I trazi doktora vjestaka ,oni ce ti rado reci kako I sta...jer u moru informacija tesko je covijeku samomom razumjeti sve...nije tu samo postotak ostecenja;nego se kao sto si sama gore rekla gleda se I fukcionalnI opis ostecenja,a njega je moguce ustanoviti samo nakon izvjesnog vremena lijecenja,dakle,lijecenje treba trajati.Ono sto znam je da posebno vrednuju stanje nakon operacija.
Bok!

Ne radi se o meni nego o rođakinji.

Znali može biti o da je invalditet: 0% oštećenja?
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 16:08   #36
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Bok!

Ne radi se o meni nego o rođakinji.

Znali može biti o da je invalditet: 0% oštećenja?
Moze ako je vjestacima nedovoljno definirana situacija zato ih je najbolje nazvat I pitat koje pretrage traze za dokazivanje I to obavit putem uputnice.
Npr.ja imam obostrano ostecenje kukova I nalaz magnetske rezonance I hla tipiziaciju (gen iz krvi) da imam autoimunu bolest I oni daju za to nula posto jer kada sam pitala traze funkcionalne rtg snimke kraljeznice u gibanju a ovo nije dovoljno I uz to 2 segmenta trebaju biti ostecena...imam cak I emng nalaz al nije dovoljno...
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 17:46   #37
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...7_67_1573.html

Ovdje su navedeni postoci oštećenja po dijelovima tijela pa vidi za ono koje ti tražiš

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 02:47   #38
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Moze ako je vjestacima nedovoljno definirana situacija zato ih je najbolje nazvat I pitat koje pretrage traze za dokazivanje I to obavit putem uputnice.
Npr.ja imam obostrano ostecenje kukova I nalaz magnetske rezonance I hla tipiziaciju (gen iz krvi) da imam autoimunu bolest I oni daju za to nula posto jer kada sam pitala traze funkcionalne rtg snimke kraljeznice u gibanju a ovo nije dovoljno I uz to 2 segmenta trebaju biti ostecena...imam cak I emng nalaz al nije dovoljno...

Oprosti ako će zvučati grubo: ali možda bolest stvarno nije invalditet. Znam puno ljudi koji su od nečega oboljeli i onda predali zahtjev u Centar nadajući se da će nešto dobiti od toga jer im je zbog bolesti bilo teže raditi i onda kad su dobili 0% ili mali postotak oštećenja su pričali kako im netko nije namjerno dao.... Naravno se tu radilo o bolestima koje nisu invalditeti,ali su im bile poteškoće i uzrokovale samo lošiju kvalitetu života. Kužiš: poteškoća,a ne invaliditet.
Nemoguće je da su sve bolesti i sva stanja invaliditeti. Čak mislim da od svih bolesti samo njih 14% je invalditet.
Ako ćemo tako da su sve bolesti invaliditeti onda zapravo svi ljudi na planeti imaju neku vrstu invalditeta i svi su invalidi i nema radno sposobne osobe,a to je stvarno nemoguće. I time se stavlja stigma i degradira osobe koje su stvarno invalidi. Posebno one s metalnim oštećenjima jer je za njih najlakše izjaviti "Njima ništa nije,glume, njima su dali a meni nisu što me boli..."
To što nešto boli ne znači da je invalditet,a mnoge bolesti se mogu i liječiti pa ako se ne izliječe postaju invaliditeti

Da te ne zakinem, ne kažem da ti nemaš invaliditet ,doći će ti rješenje pa ćeš vidjeti imaš li oštećenje i koliko .

Sretni dalje!
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 11:45   #39
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Oprosti ako će zvučati grubo: ali možda bolest stvarno nije invalditet. Znam puno ljudi koji su od nečega oboljeli i onda predali zahtjev u Centar nadajući se da će nešto dobiti od toga jer im je zbog bolesti bilo teže raditi i onda kad su dobili 0% ili mali postotak oštećenja su pričali kako im netko nije namjerno dao.... Naravno se tu radilo o bolestima koje nisu invalditeti,ali su im bile poteškoće i uzrokovale samo lošiju kvalitetu života. Kužiš: poteškoća,a ne invaliditet.
Nemoguće je da su sve bolesti i sva stanja invaliditeti. Čak mislim da od svih bolesti samo njih 14% je invalditet.
Ako ćemo tako da su sve bolesti invaliditeti onda zapravo svi ljudi na planeti imaju neku vrstu invalditeta i svi su invalidi i nema radno sposobne osobe,a to je stvarno nemoguće. I time se stavlja stigma i degradira osobe koje su stvarno invalidi. Posebno one s metalnim oštećenjima jer je za njih najlakše izjaviti "Njima ništa nije,glume, njima su dali a meni nisu što me boli..."
To što nešto boli ne znači da je invalditet,a mnoge bolesti se mogu i liječiti pa ako se ne izliječe postaju invaliditeti

Da te ne zakinem, ne kažem da ti nemaš invaliditet ,doći će ti rješenje pa ćeš vidjeti imaš li oštećenje i koliko .

Sretni dalje!
Ja imam status osobe s inviditetom I pravo na benificirani radni staz na temelju rijesenja s mirovinskog,po zakonu I na temelju misljenja vjestaka.Isto tako funckionalnih ostecenja vise vrsta.
I jos mi je priznato pravo na invalidsku mirovinu .

Citiram;osiguranici – osobe s invaliditetom: osobe oboljele od distrofije i srodnih mišićnih i neuromišićnih bolesti, oboljeli od paraplegije, cerebralne i dječje paralize, multiple skleroze i srodnih bolesti, slijepe osobe, gluhe osobe, gluhoslijepe osobe, osobe oboljele od reumatoidnog artritisa i drugih sustavnih upalnih bolesti zglobova i vezivnog tkiva (ankilozantni spondilitis, psorijatični artritis, seronegativni artritis, sistemski eritemski lupus, sklerodermija i polimiozitis/dermatomiozitis), osobe kod kojih postoje funkcionalni poremećaji zbog kojih se ne mogu samostalno kretati bez uporabe invalidskih kolica te osobe s Downovim sindromom.


Ako spadam u tu skupinu I imam rijesenje da moja bolest uzrokuje trajne posljedice za zivot I rad I ostecnje kako 0 posto...

Spondiloartritis je bolest kostiju koja uzrokuje jutarnju zakocenost I bol u zglobovima koji migriraju,jer kod mene je 2 vrste u pitanju,perfireni I aksilijarni...dakle.I zglobova I vezivnog tkiva...a nas zakon dvosmislen...dakle imas 3 stupanj ostecenja dokazan,al evo ti nula invalditeta ...a svasta
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2023., 00:17   #40
Za leptirica 2:


Ne razumijem baš što pišeš.
Samo da napomenem: NISU samo osobe s Down sindromom mentalno oštećene(mentalna retardacije i granična inteligencija). Postoji niz drugih sindroma koji uzrokuju mentwalnu retardaciju. I postoje puno gora stanja od Downovog sindroma od kojih nastaje baš ona prava mentalna retardacija. Najčešći uzrok m.r. je kada dijete na porodu ostane bez kisika ili protoka krvi u mozak i tada mu mozak odumre i beba se boriti za život na aparatima. A kod D.S. se samo mozak nije razvio u maternici,a ta beba ode zdrava kući. Ovo ti pišem kao osoba koja je jako povrijeđena tretmanom osoba s intelektualnim invaliditetom BEZ Downovog sindroma. Milijun puta sam čula da se za osobe oboljele od m.r. kaže da nisu bolesne i da je nemoguće da imaju mentalnu retardaciju jer nemaju D.S. To je po meni šokantna i skandalozna izjava . Baš zato što je D.S.samo jedna od niza bolesti,stanja koja uzrokuju mentalnu retardaciju. Svjedok sam izrugivanju,ponižavanju i ismijavanju osoba s mentalnom retardacijom BEZ Downovog sindroma. Ljudi najlakše prihvate osobe s D.S.kao "teške"invalide baš zato što imaju specifične crte lica pa se VIDI da su bolesne,dok sve druge osobe s mentalnom retardacijom imaju pravi nevidljivi invalditet. A ljudi zapravo ne razumiju da je takav izgled lica nike posljedica m.r. nego samo 1 od simptoma D.S. uz drugi simptom : m.r.
Osobe s m.r. imaju umjerenu ili blagu m.r. Mnogi mogu i normalno uz smanjeni program i asistenta završiti redovnu osnovnu školu . Doslovno sam svjedok tome kako se muči i izruguje osobu koja ima umjerenu m.r. kao i ti Downovci,ali toj osobi govore da je apsolutno zdrava i da glumi jer nema tu facu . Također sam primijetila da osobe s umjerenom m.r. bez D.S.moraju puno toga više učiti i raditi nego osobe s D.S. sa TAKOĐER UMJERENOM M.R. i još im se prigovara,a osobe s D.D. se hvali i pomaže za stvari koje stvarno mogu. Osoba as D.S. se često tepa čak i kad imaju 40.gof,a ostale oboljele od m.r. se ponižava .
Mislim da veliku ulogu u tome imaju i mediji koji kada se god govori o osobama s intelektualnim teškoćama/teškoćama u razvoju pokažu osobe sD.S. i samo o njima govore i pokazuju njihovu sliku za primjer pa onda ograničeni i glupi(bez bolesti tj. zdravi,prirodno glupi) ljudi misle da je nemoguće imati m.r.kao posljedicu nekog drugog stanja ,a baš m.r. iz tih 2.stanja je skoro uvijek nastala ozljedom mozga na porođaju i kliničkom smrću novorođenčeta dok beba s D.S.odlazi normalno kući ,samo što roditelji znaju da će imati zaostali razvoj,a ove droge bebe se doslovno bore za život.
Ovakvi iskrivljeni stavovi su porez našeg društva. Nažalost!


Ovo Leptirica 2 nije namijenjeno tebi kao osobi. Znam da si mi ti samo prekopirala zakon o invaliditetu da mi pokažeš nešto o svojoj bolesti,ali ja ću se samo nadovezati jer ovo "Downov sindrom" mi baš bode oči.
Imaš ti puno osoba koje imaju duboku m.r.,a ne umjerenu kao Downovci pa ih nitko ne spominje. Ili čak laku m.r. ili graničnu i .koja je lakša od umjerene m.r.,ali je nastala od puno težeg stanja(kliničke smrti i borbe za život bebe).
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.