Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 22:13   #8041
Moja je prva imala jako puno kosice, a nisam baš žgaraovicu nešto imala. Par dana i tonakon variva i sl.

Sad me baš ubija,nevezano za hranu. Ili će biti još čupavija ili bez kose skroz
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 25.11.2017., 00:24   #8042
Kad čitam vaše muke po žgaravici, stvarno sam sretna jer nemam pojma što je to...po bapskim pričama stiže mala ćelavica neka, jedva čekam da ju ukrasim s onim trakicama hehe, znam da se neke od vas zgražaju na to.

Inače, mi uboli kolica na sajmu

Na kraju, prema planu, Bebetto Holland 2u1. Svijetlosiva s bijelim točkicama Morala sam si na nečemu dati oduška hehe.

Cijena sa sajamskim popustom 20% 3200 kn. U tome smo dobili i adaptere za jaje i poklončić koji uopće nije loš - promo Babyono jastučići za dojenje, postpartum ulošci, privjesak za ključeve s vunenom igračkicom i Babyono anti-colic bočica.

Sve u svemu, prezadovoljni smo.

Što se samog sajma tiče, nekako sam stekla dojam da je najviše izloženo kolica, očekivala sam malo više popratnih stvari (ili smo mi bili više fokusirani na kolica pa je to moj subjektivni dojam)

Sve u svemu, najveće mi je iznenađenje bilo što su mi sva kolica bila tak nekak na istu foru. S obzirom da se Bebetto često navodi kao primjer glomaznih kolica, očekivala sam da su ostala kolica minijaturna, a da će Bebetto biti neka divovska, a na kraju mi je većina izloženih kolica djelovala veliko.

Bebetto nas je oduševio lakoćom kojom se sve rastavlja, sastavlja i općenito manevrira, ali o tome ću više na temi o kolicima da sad tu ne lamentiram.

Bilo je baš puno ljudi, sutra će vjerojatno biti ludnica, a bebica...i sve tak preslatke...meni je bilo baš lijepo.
Mrcinica is offline  
Old 25.11.2017., 00:45   #8043
slažem se da je sajam ništa posebno, tako da one koje ne mogu ići, ne misle da išta posebno propuštaju.

ono što je korisno je to da tko nije odabrao kolica, na jednom mjestu može probati puno toga, i vidjeti ih uživo.

popusti su nikakvi, tako da nema neke koristi. bolje je prošao onaj tko je jutros u Bubamari uhvatio 30% popusta pa kupio nešto konkretnije.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.11.2017., 07:51   #8044
A sta je s peptoranom ili gastalom?
Pitam jer znam da ih je moja frendica pilau trudnoci pa sam htjela predlozit. Medutim, reko idem bacit oko na upite o lijeku prije nego pisem i vidim da peptoran ne navode za trudnocu, a gastal da se savjetujes s ljecnikom. Meni je to nekak onda vise ne i izbjegavati?
bljuć is offline  
Old 25.11.2017., 08:24   #8045
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
A sta je s peptoranom ili gastalom?

Pitam jer znam da ih je moja frendica pilau trudnoci pa sam htjela predlozit. Medutim, reko idem bacit oko na upite o lijeku prije nego pisem i vidim da peptoran ne navode za trudnocu, a gastal da se savjetujes s ljecnikom. Meni je to nekak onda vise ne i izbjegavati?


mislim da gastal isto moze. za peptiran nisam sigurna. rennie moze sigurno.
meni je van trudnoce pomagalo bilo sta gazirano, ali sad samo soda.

ja se nadam ipak da moja curka nece imati toliko bas puno kose, ljepse su mi bebice kad se tek rode i onako imaju manje kosice, djeluju mi njeznije. isto jedva cekam stavljati trake na glavu
ja bila na sajmu tek toliko da mi guzica vidi puta nakon toliko lezanja. kupila nista konkretno, hrpu gluposti, ali sta cu. sve su mi drugi kupovali ili sam online tak da sam sad bas gustala. uglavnom, h&m i c&a su imali 20 posto na sve tak da za robicu mi je to ok popust, ali to je bilo za black friday popust. a bilo je i za vecu djecu hrpa stvari snizenih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Old 25.11.2017., 08:48   #8046
Dobro jutro, cure!

Hvala svima na cestitkama i veselju, lijepo vas je imati.

Lucky, cestitam!!! Bravo!

Malo sam ovih dana offline jer sam u kolinju. Ne radim nista, skuham kavu i operem sudje. Rekli smo starcima za T i svi me opsjednuto cuvaju. Cool!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
angiebanangie is offline  
Old 25.11.2017., 08:57   #8047
E da, jako mi je bio smijesan natpis na Mama Nova dućanu, specijaliziranom bas za trudnicku odjecu.
Najvećim slovima: MINUS 10 % NA SVE
/ispod malo manjim slovima: NA KUPNJU IZNAD 250KN / najmanjim slovima: POPUST DE NE ODNOSI NA DONJE RUBLJE

Meni je bas bilo lijepo vidjeti puno trudnica na jednom mjestu

Zadnje uređivanje yenna89 : 25.11.2017. at 08:59. Reason: Tipfeler
yenna89 is offline  
Old 25.11.2017., 09:04   #8048
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Jučer nas je teta iz vrtića zvala da dođemo po malenog jer je neutješno plakao, nije ga nikad takvog vidjela pa se izbezumila. Long story short, upala obaju uha, afte u ustima i opet temp. 40, nema kod njega manje.
naam se da bu brzo bolje!


Quote:
angiebanangie kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, cure!

Hvala svima na cestitkama i veselju, lijepo vas je imati.

Lucky, cestitam!!! Bravo!

Malo sam ovih dana offline jer sam u kolinju. Ne radim nista, skuham kavu i operem sudje. Rekli smo starcima za T i svi me opsjednuto cuvaju. Cool!
Sent from my SM-A510F using Tapatalk
kolinje
cvarci (koji mi sad nikako nebi odgovarali ), domaca mast...finooo
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 09:10   #8049
ja kroz cijelu trudnocu, a sad sam 38+3 (prma uzv) nisam imala BH kontrakcije...nista.
citala sam da se na taj način tijelo priprema za prave trudove.
mislim, vjerojatno je i ovo moje normalno, ali jel jos koja od vas mama u prijasnjim trudnocama dobila samo prave trudove kad je vec trebala roditi, tj ne imala te lazne?
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 09:16   #8050
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
ja kroz cijelu trudnocu, a sad sam 38+3 (prma uzv) nisam imala BH kontrakcije...nista.
citala sam da se na taj način tijelo priprema za prave trudove.
mislim, vjerojatno je i ovo moje normalno, ali jel jos koja od vas mama u prijasnjim trudnocama dobila samo prave trudove kad je vec trebala roditi, tj ne imala te lazne?
U prošlij t ih nisam imala, tek trudove 2 sata orije poroda
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 25.11.2017., 09:20   #8051
cure koje ste vec radale, jel imaju neki simptomi ili nesto da signalizira da bi uskoro moglo poceti sve to? ili samo odjednom krene? ili je i to jednostavno individualno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Old 25.11.2017., 09:21   #8052
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
ja kroz cijelu trudnocu, a sad sam 38+3 (prma uzv) nisam imala BH kontrakcije...nista.
citala sam da se na taj način tijelo priprema za prave trudove.
mislim, vjerojatno je i ovo moje normalno, ali jel jos koja od vas mama u prijasnjim trudnocama dobila samo prave trudove kad je vec trebala roditi, tj ne imala te lazne?
prosla trudnoca, nikakve bh nisam imala, nit stezanja nit boluckanja bas nista, dan poroda poceli blagi trudici trajali cijeli dan, smanjivao im se razmak od 20 minuta do 3 minute razlike, al su bili kratki dakle oko 10-15 sekundi...uglavnom evo ja sam sad 38tt i isto nisam imala bh ni ovu trudnocu
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 25.11.2017., 09:37   #8053
hvala cure
pa znaci, mogu ocekivati svaki trenutak ko sto i ocekujem
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 10:25   #8054
Jutro
Ja sam htjela ici na sajam bas zbog kolica, al na zalost necu stici. Zanimaju me bebetto holland, al valjda cu ih uspjet pogledt negdje.
Htjela sam pitat, sam sam 25 tt, navecer mi se dogadja da mi se trbuh odjednom jako, al bas jako stvrdne i napuhne, ono kao da ce explodirati, i onda nakon nekog vremena popusti. Jel to normalno?
Isto tak, ako lezim na krevetu i gledam tv kad hocu ustat, ne mogu se ispravit nikako. Dole jako nisko me tako zaboli da mi suze idu, a dobro podnosim bol.
Alexa334 is offline  
Old 25.11.2017., 10:43   #8055
Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
Jutro
Ja sam htjela ici na sajam bas zbog kolica, al na zalost necu stici. Zanimaju me bebetto holland, al valjda cu ih uspjet pogledt negdje.
Htjela sam pitat, sam sam 25 tt, navecer mi se dogadja da mi se trbuh odjednom jako, al bas jako stvrdne i napuhne, ono kao da ce explodirati, i onda nakon nekog vremena popusti. Jel to normalno?
Isto tak, ako lezim na krevetu i gledam tv kad hocu ustat, ne mogu se ispravit nikako. Dole jako nisko me tako zaboli da mi suze idu, a dobro podnosim bol.
ja sam imala bolove nisko, ali nije mi se trbuh stvrdnuo nikad. bolovi ovi niski su bili toliko jaki da nisam mogla ustati. drzalo me dvadesetak minuta pa bi lagano pocelo popustati. meni su to bili grcevi crijeva uslijed mjesec i pol dana rijetke stolice koju sam imala zbog uzimanja prevelike doze magnezija. od trena kad sam prepolovila magnezij, nikad vise nisam imala te grceve.


jucer sam skuzila da me nozni palcevi i dalje bole jer nisam dobro rijesila nokte kad su mi urastali u meso. odlucila sam, kako se stvar kasnije nebi zakomplicirala, to sama rijesiti, tj. namociti i razmociti fino noge i odrezati to sto me smeta. uspijela sam ja to, makar mi je trbuh vec velik. medjutim, na kraju sam skuzila da sam se dosta bila savila i da sam trbuh poprilicno zgnjecila. e sad, beba mi se jako malo javlja zadnjih od kad sam se probudila (prije sedam), jedva da se pomice. bojim se da ju nisam istraumatizirala.
5Eveline5 is offline  
Old 25.11.2017., 10:48   #8056
Gastal se ne smije u trudnoci, jer ima one neke aluminijeve soli. Kazu jedino ide Rennie

Mi cemo na sajam po dekicu, ili Etheral il Mali andeo. Al mi smo tamo za 20ak min,nije mi daleko
Snow Fairy is offline  
Old 25.11.2017., 10:49   #8057
alexa, tesko je rec ovako napamet. ali eto, meni se to isto dogadjalo u tim tjednima, a to je radila beba koja se okrenula popreko. tad mi je trbuh bio supertvrd, a meni tesko kao da sam pred porod. kad se opet zaokrenula, sve pet.
cvexter is offline  
Old 25.11.2017., 10:50   #8058
Alexa334 meni je bilo tako izrazeno u prvoj trudnocu, u ovoj puno manje. To su ti vjerojatno BH kontrakcije. Dr mi je dala magnezij direkt i preporucila laganiji tempo i sto manje sjedenja. Al najbolje da se posavjetujes sa svojim gin.
__________________
My FF
pixii is offline  
Old 25.11.2017., 10:53   #8059
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
ja sam imala bolove nisko, ali nije mi se trbuh stvrdnuo nikad. bolovi ovi niski su bili toliko jaki da nisam mogla ustati. drzalo me dvadesetak minuta pa bi lagano pocelo popustati. meni su to bili grcevi crijeva uslijed mjesec i pol dana rijetke stolice koju sam imala zbog uzimanja prevelike doze magnezija. od trena kad sam prepolovila magnezij, nikad vise nisam imala
Ja pijem sumeci magnezij 400 mg od pocetka trudnoce ali inace imam problema sa probavom tako da mi tu i tamo pomogne.
Ovo kad mi se stvrdne trbuh ne boli, samo odjednom osjetim kak se napuse i stvrdne.
Al ova druga bol je koma, zna me i u noci probudit kad se okrecem s boka ma bok, uzas, kao da me netko kida dole.
Alexa334 is offline  
Old 25.11.2017., 10:58   #8060
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
alexa, tesko je rec ovako napamet. ali eto, meni se to isto dogadjalo u tim tjednima, a to je radila beba koja se okrenula popreko. tad mi je trbuh bio supertvrd, a meni tesko kao da sam pred porod. kad se opet zaokrenula, sve pet.
Meni je beba na zadak pa ne znam jel ima to kakve veze. Nije to nista strasno al nije mi se do sad dogadjalo pa mi je ono....

Eeeee da, stigli mi i nalazi ogtt-a :klap: ni š od secera t
Alexa334 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.