Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 12:26   #1
Da li smo za rastavu ili da probamo jos nesto?

Muz i ja smo pred razvodom. Toliko se cesto svadjamo i spominjemo razvod da mi zaista dodje da odem, da pocnem disati, da nisam nervozna cijelo vrijeme.
Imamo bebu od godinu dana, zivimo vani i prosli smo kroz 4 godine sto smo skupa zaista sito i reseto sto financijski sto emotivno. Volimo se, to nije upitno i privlacimo se ali se meni uopce vise ne da seksati.
Nije sto sam umorna jer sam cijeli dan s bebom vec nakon svih ovih svadja mislim da dio mene mu vise ne veruje.
Kao otac je divan, divan je i muz izuzev konstantnih posalica kako ja ne valjam. On dolazi iz druge drzave gdje je to normalno ali mene to stavrno pogadja. oduvijek jest ali nekako mi se cini da e toga bilo manje ranije.
razliciti smo ali bas jako osim u pogledu odgoja bebe, zivota opcenito. Jel male stvari zaista toliko znace? recimo meni strasno smeta kad ne pospremi za sobom. I jos 1000 toga. Male stvari.
POcela sam biti toliko nervozna nakon sto se posvadjamo da sam viknula na svoju bebu sto se kod mene ne dogadja. Ona je mala i prema njoj sve mora iti ok. Eto zato razmisljam o rastavi. mozda bi mu bilo olje s nekim drugim,, nekim tko im deblju kozu.
problem je sto se volimo.
Jel ima netko prijedlog?
Hvala ljudi
Jelka NeBozicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:32   #2
Njemu očito nije problem da te omalovažava unatoč tome što se vi "volite".
Jesi s njim ozbiljno porazgovarala o tome ?
Šta on kaže na to sve?
Koje je njegovo stajalište?
Čemu te konstantne svađe, razmirice i omalovažavanja?
Teško je spavati s nekim tko te tretira kao krpu, imaš pravo.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:24   #3
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Njemu očito nije problem da te omalovažava unatoč tome što se vi "volite".
Jesi s njim ozbiljno porazgovarala o tome ?
Šta on kaže na to sve?
Koje je njegovo stajalište?
Čemu te konstantne svađe, razmirice i omalovažavanja?
Teško je spavati s nekim tko te tretira kao krpu, imaš pravo.
Jesam i to bezbroj puta. Ali njemu je to normalno jer se kod njega tako svi ponasaju prema zenama. I zaista da. Njima je to tamo normalno. Ono da zeni kazes da je nesposobna 10 puta dnevno. I sve je to njima sala. A meni smeta oduvijek.
Mislim da smo se oduvijek svadjali ali smo presli preko toga. Recimo pred vencanje jja hocu da smo sami i u uredu a on u njegovom gradu s njegovima. I na kraju smo bili kod njegovih.
Kad sam ostala trudna mene su toliko oprali hormoni da sam vikala na njega i na sve okolo non stop.

Plus sam jos radila u bolovima da mozemo ostati u zemlji dok on ne dobije papire pa krene raditi. trudio se biti ok s tim ali zamjera mi to.
Plus zamjera mi sto ne mogu vise sutjeti I inace nisam tip sto suti a kod nega zene sute. Sad dok ovo pisem razmisljjam kako ovo zvuci

S druge strane nisam ni ja zlato Kuham sebi i bebi jer se njemu moja kuhinjjja ne svidja. Veganska je i to je znao od pocetka. On jede meso. I stalno se u sali zali kako sam uzasna zena a dobra mama. I kako on bolje kuha.
Uglavnom su mu sale kako je on najbolji u svemu.
Nije los covjek ali ne znam jel mozemo ovo izgladiti ako se ne prihvatimo takvim kakvi jesmo. Ja cu se radije posvadati nego sutjeti za bilo sto a on je tvrdjjava. Bitno da se svi smiju i da se nitko ne svadja. I da on ima svoj mir.
Jelka NeBozicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:19   #4
Quote:
Jelka NeBozicna kaže: Pogledaj post
problem je sto se volimo.
Od kada je problem kada se ljudi vole?!

Niš se vi ne volite, vi ste umislili da ste se zavoljeli a , prema ovome što si napisala, samo se tolerirate.

Ok, da, jasno da ste se privukli, da je bilo fluida, da ste se i zaljubili, doživjeli euforiju.....i onda ste zabrzali, očito na žmirečki. Otišli van, jedan za ovim drugim, tamo sklepali klinca, jer i to se mora.....

A u biti, ništa se ne mora.

Pogotovo ne ostati u vezi gdje se osjećaš loše.

I da, žao mi je da te nisu naučili kao malu curicu već...da, život i čine male stvari. OD njih sve počinje i s njima sve završava. Jer male stvari čine cijelinu, bila ona u konačnici pozitivna ili negativna.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary

Zadnje uređivanje ja u kutu : 19.04.2017. at 14:32.
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:35   #5
Quote:
Jelka NeBozicna kaže: Pogledaj post
Volimo se, to nije upitno i privlacimo se
(...)
Kao otac je divan, divan je i muz
Nakon ove dvije rečenice dolaze šleperi nakrcani ljutnjom, nezadovoljstvom i prijezirom s preljevom od mržnje.

Ovo su one situacije u kojima se nadam da je netko trol. U protivnom nemaš pojma ni što hoćeš ni što nećeš, ni što je ljubav ni što privlačnost, dobar otac i dobar muž.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:46   #6
Quote:
Jelka NeBozicna kaže: Pogledaj post
Plus sam jos radila u bolovima da mozemo ostati u zemlji dok on ne dobije papire pa krene raditi. trudio se biti ok s tim ali zamjera mi to.
kaj?

wtf ženo.
od kud je ta seljačina?
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:46   #7
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
kaj?

wtf ženo.
od kud je ta seljačina?
Kad si to tako napisala upalila mi se lampica. Nije iz RH.

Lord Byron imas pravo ne znam jer imam malo dijete i zato sto mozda postoji prostor u kom se mozemo dogovoriti i razumjeti i cuti jedno drugo.
Razvod uvijek mogu potegnuti. Meni stvarno nije problem otici. Ali zelim probati ostati.

Analliziram sa svi strana a isto se tako i trudim.

Sanjita imas pravo, po meni je trudna zena zasticena pa makar bacala tanure svaki dan.Tko nije bio trudan ne moze razumjeti i bolje da pomogne koliko moze to jedino.

On je jako ponosan seljak covjek zapravo. Njemu je psihologija glupost. Zena treba da presuti kuha cisti i sl. Iako mi pomogne jako puno u kuci i oko bebe.. Samo sto on ocekuje zahvalnost za to a meni je to normalno.

Jel ima netko savjet neki?

Mi smo se sad dogovorili da se ssamo druzimo znaci nema oznaka zena muz prijatelji nego ono druzimo se kao da studiramo zajedno. Pa da vidimo odakle tenzija i da li uopce imamo o cemu vise razgovarati.

Hvala vam ljudi.

NIsam trol, nazalost.
Jelka NeBozicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:02   #8
Iiiiii, zašto si ti otišla s takvime?

A sad, da žene trebaju biti zaštićene ko izumrla vrsta samo zato kaj su trudne; s time se ne slažem.

Ne mogu prihvatiti da se žene izvlače za svoja ponašanja ponajviše preko spolnog organa i noga što on nosi ( dobila, ne dobila ( mengu, pimpeka ) ; pms, trudnoća, predmenopauza, menopauza...... )

Da, hormoni su gadna stvar, i kada je disbalan i kada ih izgubiš......ali uz zrno razuma moramo moći sagledati sebe i svoje ponašanje.

No kaj, vi budete sada živjeli kao cimeri? !

Svašta. Zašto? Mislim, zašto i dlaje želiš obitavati tamo ( i s onime ) gdje ti je loše?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:26   #9
Kako da reagujem

Cao svima.Prvi put sam na ovakvim forumima.Moj muz i ja smo 4 godine zajedno a vec dvije u braku.I do sve je bilo super do prije 5 mj kad je odjednom samo rekao da nije siguran da li zeli sa mnom dalje zivot( a planirali smo ove godine djecu) i da nu treba mala pauza da razmisli o svemu.Prihvatila sam to..Ali od tad jw avw bilo normalno,posto zivimo zajedno,sve smo radili zajedno.Posto sam ja zbog njega dosla u Svajcarsku i onda iako je trazio pauzu mi zivimo u istom stanu,spavamo zajedno i sve je bilo ok nisam. Ista primijetila do prije nekoliko dana kad je opet rekao da nije imao dovoljno vremena da razmisli i opet trazio pauzu i ja htjela da idem kod drugarice da budem neko vrijeme al on nije dozvolio jer nema kao potrebe za tim.Spavamo u istoj sobi ali bez kontakta,pricamo svaki dan kako smo proveli dan.Moze li mi neko pomoci ko je imao iskustva sa ovakvim stvarima.Prvi put sam u ovakvoj situcaiji..Hvala vam puno
Crnkica Ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:40   #10
Quote:
Crnkica Ch kaže: Pogledaj post
Cao svima.Prvi put sam na ovakvim forumima.Moj muz i ja smo 4 godine zajedno a vec dvije u braku.I do sve je bilo super do prije 5 mj kad je odjednom samo rekao da nije siguran da li zeli sa mnom dalje zivot( a planirali smo ove godine djecu) i da nu treba mala pauza da razmisli o svemu.Prihvatila sam to..Ali od tad jw avw bilo normalno,posto zivimo zajedno,sve smo radili zajedno.Posto sam ja zbog njega dosla u Svajcarsku i onda iako je trazio pauzu mi zivimo u istom stanu,spavamo zajedno i sve je bilo ok nisam. Ista primijetila do prije nekoliko dana kad je opet rekao da nije imao dovoljno vremena da razmisli i opet trazio pauzu i ja htjela da idem kod drugarice da budem neko vrijeme al on nije dozvolio jer nema kao potrebe za tim.Spavamo u istoj sobi ali bez kontakta,pricamo svaki dan kako smo proveli dan.Moze li mi neko pomoci ko je imao iskustva sa ovakvim stvarima.Prvi put sam u ovakvoj situcaiji..Hvala vam puno
Rekao bih da njemu to nije to, ono sta je on ocekivao od braka. Mozda je bio samo zaljubljen u tebe bez da te volio i sad se odljubio i htio bi nesto novo, ili vec eventualno i ima.

A ti bi trebala rascistiti tu situaciju. Dokle mislis tako zivjet? Ovo zvuci kao dvoje cimera, a ne ljudi u braku. Vec drugi puta promislja o smislu vaseg braka i nastavka istog.
To znaci traje vec 6 mjeseci, sta nije bas kratak period. Znaci da se kod njega nije nista promjenilo i da se ne vidi sa tobom dalje.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:46   #11
Crnkica, rekla bih da se tvoj mužić jako uplašio odgovornosti. Možda zapravo ne želi djecu ili ne želi još, ali bi svakako to razgovorom morali moći riješiti.
No, preispitaj jel se možda zaljubio sa strane.
Njenja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:44   #12
Hvala na odgovorima.To sam i ja mislila prvi put ali on dolazi na vrijeme kuci,ne krije ni telefon ni nista.Ne izlazi vikendom bez mene,sto se toga tice nije cudan.Cak je prije neku noc kada smo pricali o nasoj situaciji rekao da me voli i da mu znacim al nije siguran da izmedju na postoji ljubav,sto nisam bas dobro razumjela,jer on zna i osjeca da ja njega volim.A ja sam htjela da idem u drugi stan posto sam vec nasla ali on je bio protiv toga da tako sve prekinemo,nego da mu dam jos malo vremena.Jos je isplaniro d idemo zajedno na odmor krajem jula..Stvarno ne znam sta da radim i mislim?
Crnkica Ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:58   #13
Quote:
Crnkica Ch kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.To sam i ja mislila prvi put ali on dolazi na vrijeme kuci,ne krije ni telefon ni nista.Ne izlazi vikendom bez mene,sto se toga tice nije cudan.Cak je prije neku noc kada smo pricali o nasoj situaciji rekao da me voli i da mu znacim al nije siguran da izmedju na postoji ljubav,sto nisam bas dobro razumjela,jer on zna i osjeca da ja njega volim.A ja sam htjela da idem u drugi stan posto sam vec nasla ali on je bio protiv toga da tako sve prekinemo,nego da mu dam jos malo vremena.Jos je isplaniro d idemo zajedno na odmor krajem jula..Stvarno ne znam sta da radim i mislim?
Ostavi ga (ako nisi u ova 2 mjeseca).
Što god ti obeća trajat će mjesec dana i opet po starom. Samo produljuješ agoniju.
Traži od njega da bude "muško" i kaže u čemu je problem ili razvod.
Te igre živaca ne vode nigdje i ništa ne rješavaju. Samo gubiš svoje vrijeme. Ako te sad ne voli zašto misliš da će se nakon pola godine šutnje nešto promijeniti? Ako je oinače neodlučan (ili si ga ti gurala u brak) imat ćeš cijeli život problem s tim.
dysback is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.