Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 19:15   #81
Autorice, s obzirom da imaš 23 godine, mislim da je ova veza za tvoj dugoročni ljubavni razvoj savršena baš sad u ovim godinama.

Izvući ćeš pouku iz nje da je svakako lijepo biti romantik i da su lijepe riječi, šaputanja na uho i 6-satno gledanje u oči divne stvari, no da je ipak bitnije da osoba s kojom ćeš jednog dana dijeliti životni prostor i imati obitelj posjeduje razinu osobne odgovornosti da smatra da je normalno i poželjno da je financijski neovisna, te da izgrađuje sebe kao ličnost.

Jednog dana kad nađeš muškarca koji će se ustajati ujutro u 6:30 kako bi zaradio plaću da može skupa s tobom podijeliti troškove života, koji će ponekad biti nadrkan radi toga što noću i vikendom mora učiti za neki certifikat kako bi napredovao na poslu, ako se ikad osjetiš da ti fali gugutanja, sjeti se ovog lika s kojim si sad i kakav bi ti život bio s njim, koji se ustaje oko podneva, vucara se po kući do popodne, pa ode na kavicu.
Ali zauzvrat dobro guguće i duboko gleda u oči.

I kao što je netko već primijetio - razum neće pokvariti ništa, razum će ti pomoći da kada skineš ove ružičaste naočale (a razvidno je da si već počela škiljiti izvan njih) shvatiš da ti je dečko jedan neradnik i vucibatina bez ciljeva, hobija, ambicija i planova.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 19:49   #82
znači uopće nema veze šta on traži, bitno je da ti znaš kako prvom prilikom kad bude potreban njegov ozbiljni "ja", izostat će.

prvi puta kada bude potrebno da te razumije, prati i ne bude "seljačina" - on te neće razumijeti, neće ti biti podrška i biti će najveća seljačina.

29g i ne misli raditi za 5500kn??
kad misli? sa 50g raditi za 2300 fizički posao?

što kad (ako) dođu djeca?
Hoće navečer iznajmit dadilju da čuva djecu a on da ide na kave, dok ti radiš profi posao?

onak, imaš dovoljno čuke da shvatiš šta ti je činiti, čim si primjetila glavne mane vašeg odnosa.

na tebi je izabrati opciju u kojoj bi mu rekla da se prihvati posla, makne s grbače roditelja i počne zarađivati na realan način onako kako Bog zapovijeda i da se ukrca u zadnji vlak (ako već nije taj vlak krenuo i negdje je na putu za Berlin) za zrelost!

Druga opcija je naravno, shvatiti da si samo obično ždrijebe koje se zatelebalo i prisilno se otkačiti od njega ako ne shvaća lik što mu poručuješ i predlažeš, savjetuješ, whatever.

Opcija 3 je da se seksate iz rekreacije i nazivaš to "ljubavlju" ili zaljubljenošću, dok ne dođe "The One" za tebe!

Samo to je tricky situacija, jer ako tvoj "The One" naleti, a vidi te s tom vrećom buha - možda izvisiš i završiš sa 50-tak godina kao majka 4-ero djece, na šugavom poslu od 3200kn, sa 2 fakulteta! (pardon, možda i 3.završiš čekajući mladog nedoj... bičinu da sazrije i počne se ponašati kao muškarac).


Živjela!

(pozdrav svim braniteljima, ma gdje god bili)
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 19:57   #83
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

Za primjer sebe- imam 4 banke, dva klinca i muza koji nema r od romantike u smislu da imamo neke prevelike zajednicke interese o kojima mozemo cakulat u sitne nocne sate, da mi nosi cvijece i fura me na vecere. Trudio se dok me nije zbario i ozenio i vidim da ga to zapravo i iritira i ne vidi preveliki smisao u sladunjavosti. Al covjek je na mjestu i partner mi je. Dijelimo sve poslove oko klinaca i oko kuce. Netko je spretniji u nekim stvarima pa ce on mijenjat plinske boce a ja peglat. Klincima se oboje podjednako bavimo. Za mene nema rpmanticnijeg trenutka od onog kad mu se kcer zaleti u zagrljaj i razvlaci ga ko kaugumu. Znas u zivotu su romanticni trenuci i romantika sama povremeni zacin u pragmaticnosti zivljenja. Od nje se ne zivi, ona je samo ukras. Imala sam hrpe komada prije njega s puno vise "romantike" al nisu imali po meni vaznije stvari u sebi.
mislim da dosadniji opis partnera i samozavaravanje sebe nisam skoro cuo.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:12   #84
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
na tebi je izabrati opciju u kojoj bi mu rekla da se prihvati posla, makne s grbače roditelja i počne zarađivati na realan način onako kako Bog zapovijeda i da se ukrca u zadnji vlak (ako već nije taj vlak krenuo i negdje je na putu za Berlin) za zrelost!
ništa ne bi dobila s takvim docirajućim stavom, ako čovjek to sam ne želi, osim frustrirane osobe kraj sebe. a čemu to vodi?


Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mislim da dosadniji opis partnera i samozavaravanje sebe nisam skoro cuo.

nije nužno samozavaravanje. puno ljudi koje znam slično praktično razmišlja.
bliska mi prijateljica je dugo godina bila u vezi s jednim avanturistom i istinskim ljubiteljem prirode. sviđao joj se fizički, bilo je kemije, ali nije opstalo, jer je on nije bio, citiram, 'čovjek za obitelj, nije znao ni škure pofarbati, ni garažu izgraditi', kao što to zna sadašnji muž.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:14   #85
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ništa ne bi dobila s takvim docirajućim stavom, ako čovjek to sam ne želi, osim frustrirane osobe kraj sebe. a čemu to vodi?
dociranje? ne mislim da bi to bilo dociranje.
sumnjam da bi on i znao što znači taj izraz.
ako ima razloga i elemenata za ovo kazati, svakako bi mu se treba reći.

ako ne shvaća, onda neće više biti kraj njega.
naveo sam i druge opcije.
u svakoj je zamka, ako vladarica svoje sudbe "ne vidi" u što ulazi, što joj se sprema.
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:20   #86
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mislim da dosadniji opis partnera i samozavaravanje sebe nisam skoro cuo.
Eto ne vodimo (vise) svi uzbudljive i dubiozne zivote na rubu niti iznosimo svoju cijelu intimnu anamnezu po forumima. Ja se pitam sta tebe uostalom zaboli za mene, kad sam ja koja tako zivim sretna, ispunjena i zadovoljna. Kuzis sad kak stvari funkcioniraju?
Nekome treba ljubit stope koje je gazio da bude ispunjen i sretan, a drugom je dovoljna zajednicka "dosadna" jutarnja kava i razgovor o speceraju.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:22   #87
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
dociranje? ne mislim da bi to bilo dociranje.
sumnjam da bi on i znao što znači taj izraz.
ako ima razloga i elemenata za ovo kazati, svakako bi mu se treba reći.
ne znam. ja sam recimo poprilično zapovjednički tip osobe. ali više sam se puta opekla, jer ne možeš ti ljude u nekim stvarima promijeniti, ako oni to sami ne žele.

a vjerujem da osoba od 30 godina koja nema radne navike, neće ih preko noći steći, jer je staviš pred zid.
to nije mala stvar i jedina je opcija prihvatiti to kao takvo, bez nekih zabluda ili ne. nema tu neke filozofije.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:25   #88
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ne znam. ja sam recimo poprilično zapovjednički tip osobe. ali više sam se puta opekla, jer ne možeš ti ljude u nekim stvarima promijeniti, ako oni to sami ne žele.

a vjerujem da osoba od 30 godina koja nema radne navike, neće ih preko noći steći, jer je staviš pred zid.
to nije mala stvar i jedina je opcija prihvatiti to kao takvo, bez nekih zabluda ili ne. nema tu neke filozofije.
pa jasno, slažem se, on se neće i ne može promjeniti preko noći a siguran sam ni u 6mj.

ono što autorica mora znati, a nje se najviše tiče, jest da to njegovo "učenje" radnim navikama i zrelom ponašanju - utječe i utjecat će na nju i njen život koji gradi, pokušava graditi.

ako joj je stalo više do njega, nego do vlastite sreće i toga da jednog dana ne "požali", kad ona SHVATI tko je kraj nje, i kad progleda - onda neka ide za njim, neka zaboravi sve ostalo.

ali po profilu ovoga dečka, neka u ozbiljnijoj vezi očekuje posesivnost, egoizam, ljubomoru na najjače - sve to može rezultirati do bolesnog stanja uma u kojem i ona sama može izvlačiti deblji kraj.

Pandorina kutija, nešto slično.
bolje ne otvarati to.

no autorica mora sama raspoznati jel to samo međunožje "svira" ili je to "the osjećaj".
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:32   #89
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Eto ne vodimo (vise) svi uzbudljive i dubiozne zivote na rubu niti iznosimo svoju cijelu intimnu anamnezu po forumima. Ja se pitam sta tebe uostalom zaboli za mene, kad sam ja koja tako zivim sretna, ispunjena i zadovoljna. Kuzis sad kak stvari funkcioniraju?
Nekome treba ljubit stope koje je gazio da bude ispunjen i sretan, a drugom je dovoljna zajednicka "dosadna" jutarnja kava i razgovor o speceraju.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Iskreno... uopce me ne zaboli. Ali dopusti komentar na mjestu predvidenom za komentare. Tvoj post mi samo vuce na to da si si nasla nesto napola i pomirila se sa time. Ako si pak uistinu zadovoljna, odlicno. Samo ucinilo mi se da si imala i drugu stranu novcica i da ti nije bila mrska. Dapace.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:42   #90
"Učenje" radnih navika
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:44   #91
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
no autorica mora sama raspoznati jel to samo međunožje "svira" ili je to "the osjećaj".

ako ćemo suditi po ovome;

Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Ne mogu bas precizirati..jednostavno kad smo skupa zaboravim na sve drugo i svaki put se radujem susretu kao da je prvi. Volim nacin na koji me gleda i neke sitne geste kao sto je iznenadni zagrljaj ili pusa dok hodamo. Volim i to sto mi otvoreno prica o svojim osjecajima i ne igra sa mnom neke igrice. Znamo se godinama i nikad nisam mogla zamisliti da je takav.

zakačila se zbog posvećene pažnje. najbanalniji primjer emocionalne udice. još ako je ponešto zgodniji od ostalih, voilà.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:45   #92
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Rekla bi joj isto ono sto je meni rekao jedan moj prijatelj koji se sokirao kad je cuo sa kim sam...bas zato sto sam uvijek bila najglasniji protivnik vucibatina koji zive starcima na grbaci.

Neki dan mu nekaj pricam za ovaj mbanking i slikaj i plati kak je zakon stvar za racune, a on me u cudu gleda i onda sam se sjetila da on vjerojatno nije platio niti jedan racun

Zivim sama i imam psa, koje ginace on jako voli i zove svojim djetetom
Ako bi njoj u najboljoj namjeri dala takav savjet dragoj prijateljici, budi dobra i prema sebi samoj.
Leptirici, izlasci, putovanja i srecice, sve je to privremeno. Ono, kad ides nekome niz dlaku, sve je ide. A sto kad dodu na red ozbiljnije stvari i poneki problem? Sto ces onda s njim? Mislim ovo su sve pretpostavke, mi ne znamo kakav je on i kako ce reagirati u nekoj situaciji, ali s obzirom na pristup prema obicnim stvarima poput posla, tesko da ce znat i moci napraviti nesto ako dode do bilo kakvog problema...

Drugo pitanje koje sebi trebas odgovoriti je da li bi se usudila dovesti ga doma i upoznat sa starcima? Rec da je to covjek sa kojim ces provest ostatak zivota? Znam da zivis sama i da si neovisna, ne moras nikome polagati racune i tako...ali ako te sram roditeljima ispricati o njegovom zivotnom stilu, onda ti je sve jasno...
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 21:54   #93
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Iskreno... uopce me ne zaboli. Ali dopusti komentar na mjestu predvidenom za komentare. Tvoj post mi samo vuce na to da si si nasla nesto napola i pomirila se sa time. Ako si pak uistinu zadovoljna, odlicno. Samo ucinilo mi se da si imala i drugu stranu novcica i da ti nije bila mrska. Dapace.

~via tapatalk
Ucinilo ti se na temelju analize sturog nacelnog opisa izvucenog iz konteksta cijelog posta i pasusa u kojem se obracam zacetnici posta i osjetio si da imas dovoljno stofa za iznjet sud o necijoj intimi. Prilicno pretenciozno i samouvjereno. Fulo si celi fudbal decko. 😁
Gle, realno, svi mi na kraju price nadjemo nesta "napola". Idealno ne postoji. Postoji samo okvir izvan kojeg se ne izlazi. Ja jos nisam upoznala ni cula za osobu koja zivi svoj idealan san dok ih smrt ne rastavi. Svi mi prihvacamo neke zivotne kompromise i s necim se mirimo i kad si miran onda si i zadovoljan i sretan. Jbg moj muz nije romantican al ima masu drugih pa usudila bih se reci za musko danas vrlo rijetkih kvaliteta koje me pale i zbog kojih ga volim bas takvog kakav je sa svim svojim prednostima i nedostacima.

Neki to oko tog "napola" shvate s godinama, a neki se vrte u krug godinama dok im ne dosadi ili ih smori pa stvarno zavrse ili sami ili izadju iz onih okvira i zaglave s bas skroz krivom osobom.
Zapravo, sad kad razmislim, zivot sa mojom idealnom osobom bi tek bio totalna dosada. Popizdila bi da se ne mogu s tom osobom na pas mater bar jednom tjednom zakacit. 😂

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:06   #94
Ti mi se činiš malignija od tog tipa, bez obzira na svoj mlazni 0-24 pogon.
Imaš dečka kojeg smatraš i nazivaš vucibatinom. Znači ljubiš, grliš i fino se gledaš s tipom kojeg u biti poskrivećki prezireš.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:10   #95
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zapravo, sad kad razmislim, zivot sa mojom idealnom osobom bi tek bio totalna dosada. Popizdila bi da se ne mogu s tom osobom na pas mater bar jednom tjednom zakacit. 😂

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Pa baš je idealna osoba s kojom se možeš zakačiti, a znaš da će uvijek biti uz tebe.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:31   #96
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Znas sta, evo ti savjet da skratis pricu i da vidis ko je u pravu onaj romantik u tebi ili racionalac.
Odite zajedno u podstanarstvo i nabavite stene. Pa fino suzivot i partnerstvo na test. Pa podjela poslova u kuci, placanje rezija, ono svakodnevnica od koje je sazdan zivot. Vrlo brzo ce ti stvari kliknut u pravom smjeru.
Karikiram: mozda ce ti par puta bit simpa nac podignitu wc dasku i pritisnutu pastu za zube pri vrhu, al kad se to pocne kronicno ponavljat i nak9n sto ga lijepo zamolis, pa pocnu isplivavati jos neke stvari tog tipa, e onda ce bit zanimljivo cut romanticarovo misljenje.
Gle, mozda tebi treba osoba za kojom ces prat, kuhat i spustat wc daske nakon 12h posla, te mu davat djeparac za birtiju i kladionicu, a on ce tebi to kompezirat cakulom o temi od zajednickog interesa i strpljivo i pazljivo slusat tvoje bedove o mobingu na poslu...mislim sve je to ok ak si ti sretna i zadovoljna.

Za primjer sebe- imam 4 banke, dva klinca i muza koji nema r od romantike u smislu da imamo neke prevelike zajednicke interese o kojima mozemo cakulat u sitne nocne sate, da mi nosi cvijece i fura me na vecere. Trudio se dok me nije zbario i ozenio i vidim da ga to zapravo i iritira i ne vidi preveliki smisao u sladunjavosti. Al covjek je na mjestu i partner mi je. Dijelimo sve poslove oko klinaca i oko kuce. Netko je spretniji u nekim stvarima pa ce on mijenjat plinske boce a ja peglat. Klincima se oboje podjednako bavimo. Za mene nema rpmanticnijeg trenutka od onog kad mu se kcer zaleti u zagrljaj i razvlaci ga ko kaugumu. Znas u zivotu su romanticni trenuci i romantika sama povremeni zacin u pragmaticnosti zivljenja. Od nje se ne zivi, ona je samo ukras. Imala sam hrpe komada prije njega s puno vise "romantike" al nisu imali po meni vaznije stvari u sebi.

Gle, decko je bon vivant. Jos nije izasao iz svoje ljuske jajeta. Taj proces vecina nas prodje negdje u dvadesetima. U tridesetima i kasnije to zna biti iznimno bolan i traumatican proces, najcesce generiran nekom izrazito stresnom situacijom tipa gubitka roditelja.
Imate vi jos puno tema za protrest u razgovoru. Samo pliiiiz pazi da ne ostanes trudna prije nego ne budes na cisto sa sobom u vezi vase veze i zajednicke buducnosti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Valjda znaš da je pragmatika bitna samo onima koji ju žele dosegnuti. Samo onima koji se grčevito bore za kakvu-takvu egzistenciju? Oni koji to ne moraju mogu misliti na ono zaista bitno, o onome što je od najveće važnosti za čovjeka ukoliko kao čovjek hoće biti, tj. mogu misliti na ideale, mogu uživati u romantici.

Ako se i moraš boriti za kakvu-takvu egzistenciju, ne znači da moraš ispustiti ono bitno. Bori se. Svakodnevno. Za čar istinskog idealiteta ljubavi. Sretno.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:39   #97
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Valjda znaš da je pragmatika bitna samo onima koji ju žele dosegnuti. Samo onima koji se grčevito bore za kakvu-takvu egzistenciju? Oni koji to ne moraju mogu misliti na ono zaista bitno, o onome što je od najveće važnosti za čovjeka ukoliko kao čovjek hoće biti, tj. mogu misliti na ideale, mogu uživati u romantici.

Ako se i moraš boriti za kakvu-takvu egzistenciju, ne znači da moraš ispustiti ono bitno. Bori se. Svakodnevno. Za čar istinskog idealiteta ljubavi. Sretno.
To će ona kad klinci odlepršaju i nađe se nasamo s mužem. U penziji.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:43   #98
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ucinilo ti se na temelju analize sturog nacelnog opisa izvucenog iz konteksta cijelog posta i pasusa u kojem se obracam zacetnici posta i osjetio si da imas dovoljno stofa za iznjet sud o necijoj intimi. Prilicno pretenciozno i samouvjereno. Fulo si celi fudbal decko. ��
Gle, realno, svi mi na kraju price nadjemo nesta "napola". Idealno ne postoji. Postoji samo okvir izvan kojeg se ne izlazi. Ja jos nisam upoznala ni cula za osobu koja zivi svoj idealan san dok ih smrt ne rastavi. Svi mi prihvacamo neke zivotne kompromise i s necim se mirimo i kad si miran onda si i zadovoljan i sretan. Jbg moj muz nije romantican al ima masu drugih pa usudila bih se reci za musko danas vrlo rijetkih kvaliteta koje me pale i zbog kojih ga volim bas takvog kakav je sa svim svojim prednostima i nedostacima.

Neki to oko tog "napola" shvate s godinama, a neki se vrte u krug godinama dok im ne dosadi ili ih smori pa stvarno zavrse ili sami ili izadju iz onih okvira i zaglave s bas skroz krivom osobom.
Zapravo, sad kad razmislim, zivot sa mojom idealnom osobom bi tek bio totalna dosada. Popizdila bi da se ne mogu s tom osobom na pas mater bar jednom tjednom zakacit. ��

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
nisam napravio nista sto nisi i sama. i sama dajes misljenje na temi koje je bazirano na vidjenom/procitanom.

ti si se ocito pomirila sa svojim izborom, dobivenim barem - i sretna si, kazes. uzivaj u prioritetima koje si sama izabrala.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:00   #99
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
To će ona kad klinci odlepršaju i nađe se nasamo s mužem. U penziji.
Zadnji blowjob s kateterom i infuzijom se pamti!
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:12   #100
Kad pročitam ove posljednje postove, zapitam se gdje je nestala romantika?
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.