Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 12:54   #21
Ispričavam se na gramatičkih greškama. Pišem s mobitela tako da me autocorrect zeza :-)
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:57   #22
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na gramatičkih greškama. Pišem s mobitela tako da me autocorrect zeza :-)
Odličan način da započneš činiti nešto za sebe - isključi autocorrect

Jednog dana ćeš se tome smijati, sad mi naravno ne vjeruješ, ali doći će dan kad ćeš o ovome pričati "... i tako je sve počelo kad sam odlučila da me neće više nitko maltretirati i ugasila autocorrect "
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:06   #23
Eh da. Netko me još pitao za zajedničke aktivnosti... Ništa od tog, kad sam željela da bar idemo na Medvednicu svaku nedjelju, dogodilo su se 2,3 nedjelje... Kad sam molila da ide sa mnom na sport ili u teretanu nije želio... Kad sam se maknula od svojih aktivnosti misleći da ne mora biti nužno zajednička fizička aktivnost i da on izabere uvijek bi bio odgovor DOGOVORIT CEMO SE! Bezveze sam uopće to i forsirala (nisam doslovce forsirala ni tjerala ga :-D). A mislim da je odgovor "dogovorit ćemo se" i "vidjet ćemo" jedna od najčešćih trauma iz djetinjstva :-P
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:46   #24
Znam da ovo zvuči pomalo grubo, ali govorim ti u dobroj namjeri. Razmisli o tome da li tebi na nekom (vjerojatno nesvjesnom) nivou odgovara uloga žrtve, odnosno da se nenamjerno, ali opet namjerno stavljaš u tu ulogu i ostaješ u njoj.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:16   #25
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na odgovoru. Naime, kod njega smo. Zasad nisam financijski ovisna, ali ako bude gusto imam se svakako kome obratiti.
Hmm pitanje zašto ga volim? Vjerojatno zato jer mi je s njim bila jako lijepo u dobru, dok u zlu se on elegantno odmakne od mene. Valjda me zavaralo to vrijeme i dopustila sam si osjećaje prije nego sto je došlo do težih situacija. Živjela sam u poticanju da to sve nije tako strašno što je činio te bih uvijek oprastala (bez da je od mene tražio oprost). Ma znam tko bi rekao da postoji toliko glupa osoba kao ja
Opet mi nisi odgovorila na koliko pricate o problemu i kakva vam je komunikacija opcenito?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:17   #26
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Eh da. Netko me još pitao za zajedničke aktivnosti... Ništa od tog, kad sam željela da bar idemo na Medvednicu svaku nedjelju, dogodilo su se 2,3 nedjelje... Kad sam molila da ide sa mnom na sport ili u teretanu nije želio... Kad sam se maknula od svojih aktivnosti misleći da ne mora biti nužno zajednička fizička aktivnost i da on izabere uvijek bi bio odgovor DOGOVORIT CEMO SE! Bezveze sam uopće to i forsirala (nisam doslovce forsirala ni tjerala ga :-D). A mislim da je odgovor "dogovorit ćemo se" i "vidjet ćemo" jedna od najčešćih trauma iz djetinjstva :-P
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Znam da ovo zvuči pomalo grubo, ali govorim ti u dobroj namjeri. Razmisli o tome da li tebi na nekom (vjerojatno nesvjesnom) nivou odgovara uloga žrtve, odnosno da se nenamjerno, ali opet namjerno stavljaš u tu ulogu i ostaješ u njoj.
Normalno da da. Problemi iz djetinstva koje podsvjesno pokusavamo rekreirati odabirom problematicnih partnera i sada ih popraviti.

Autorice, ja ti ne bih savjetovala nagli prekid. To stignes odluciti i za mjesec dana. S time da si se osvjestila i shvatila da si u losoj situaciji, napravi nesto za sebe. Najzoplije ti savjetujem, procitaj knjigu Zene koje previse vole. Nakon toga odluci sto ces dalje sa svojom vezom...
Knjiga se bavi zenama koje rekreiraju te "zrtva" situacije i pate u vezama... Kako si pomoci, sto je zdrava veza i odnos, faze "oporavka" sebe... Uglavnom jako dobra investicija, a mozes ju poceti vec danas
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:23   #27
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Opet mi nisi odgovorila na koliko pricate o problemu i kakva vam je komunikacija opcenito?
Ispričavam se, nisam skuzila :-). O problemima se s njim ne može pričati... Ako potenciram razgovor slijedi odlazak iz prostorije i da pretjerujem itd. Komunikacija sto se tiče naše veze je nepostojeca, gura se pod tepih budući da je on tip koji ne voli konflikte. Općenito pričamo o svemu, ali to nije to
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:29   #28
S tipom očito nešto psihički nije u redu ako je nesposoban osobu do koje mu je stalo utješiti kad se ona loše osjeća. Zagrljaj ili makar riječi 'bit će sve okej' ili da je samo potapša po ramenu ili donese čokoladu, cvijeće, odvede te na večeru, kino, piknik ili nešto tako? Umjesto toga te ignorira? Ili te još više pos*re da to tako kažem? Meni je to vrsta psihičkog zlostavljanja.

Što ga prije ostaviš to bolje.

Ljudi ulaze u veze zbog svoje koristi, jedna od tih koristi je da kad se loše osjećamo imamo nekoga tko će nas razvedriti (ili bar pokušati), utješiti, zagrliti. Ako se zbog njega umjesto toga loše osjećaš nema tu kruha.

Sve je to podnošljivo dok se ne dogode neki veliki problemi, a ti imaš takvu osobu kraj sebe. Npr bolesno dijete. Zamisli odlučiš imati dijete s tom osobom i dijete se ozbiljno razboli. Ti ludiš od brige, a on ništa. Ignore. Brr.

edit: Sad sam tek vidjela ostale postove. Znači vama je uz ovaj problem komunikacija nula i ništa ne radite zajednički. Uopće ne zvučite ka da ste u vezi. Tip je očito nezreo i psihički oštećen (u najmanju ruku). Što ga prije ostaviš to ćeš prije upoznati normalnog i zrelog muškarca za kojeg ćeš znati da će uvijek biti tu za tebe, u dobru i zlu.
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:28   #29
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, nisam skuzila :-). O problemima se s njim ne može pričati... Ako potenciram razgovor slijedi odlazak iz prostorije i da pretjerujem itd. Komunikacija sto se tiče naše veze je nepostojeca, gura se pod tepih budući da je on tip koji ne voli konflikte. Općenito pričamo o svemu, ali to nije to
Dok je dobro - dobro je; čim se nešto treba raščistiti ili dogovoriti, onda dobiješ leđa i da se još trebaš izvinjavati što si uopće htjela o nečem "neugodnom" pričati? Da - to je emocionalno zlostavljanje, tzv.stonewalling.
Nemoj misliti da si glupa, to te samo vraća nazad. Osvjesti i mjenjaj. Ima nas još 😉
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:31   #30
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, nisam skuzila :-). O problemima se s njim ne može pričati... Ako potenciram razgovor slijedi odlazak iz prostorije i da pretjerujem itd. Komunikacija sto se tiče naše veze je nepostojeca, gura se pod tepih budući da je on tip koji ne voli konflikte. Općenito pričamo o svemu, ali to nije to
To je nazalost simptomaticno ponasanje za dobar broj veza, ne vuce na dobro.
Ne moramo imati iste poglede na stvari, i to nije sustinski problem. Ali ako se ne moze o njima razgovararati konstruktivno onda dolazi do raspada sistema.

Mislim da trebas biti ustrajna u svojim zahtjevima za razgovorom, diskusijom i kompromisima. Ako on nije u stanju/nema zelju to postivati, onda zbilja nema dalje.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:42   #31
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Dok je dobro - dobro je; čim se nešto treba raščistiti ili dogovoriti, onda dobiješ leđa i da se još trebaš izvinjavati što si uopće htjela o nečem "neugodnom" pričati? Da - to je emocionalno zlostavljanje, tzv.stonewalling.
Nemoj misliti da si glupa, to te samo vraća nazad. Osvjesti i mjenjaj. Ima nas još 😉
Nisam cula za ovaj termin, ali tako dobro pokriva dosta situacija

"Stonewalling—a refusal to communicate—can be a defense against relationship conflict but can also be a manipulative tactic or a deliberate form of abuse."
..." stonewalling becomes the greatest predictor of divorce in a marriage. "
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:42   #32
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, nisam skuzila :-). O problemima se s njim ne može pričati... Ako potenciram razgovor slijedi odlazak iz prostorije i da pretjerujem itd. Komunikacija sto se tiče naše veze je nepostojeca, gura se pod tepih budući da je on tip koji ne voli konflikte. Općenito pričamo o svemu, ali to nije to
teško je dva polja koja -iscrpljuju rješavati paralelno.
na tvome mjestu bih se koncetrirala na polje u kojem mogu nešto napraviti-
naći novi posao,misli usmjeriti u tom smjeru-
jer nova potraga za poslom daje pozitivni poticaj-za razgovore treba se dotjerati,usredotočiti i pokazati svoju vrijednost-daje susrete sa novim kolegama sa kojima se razmjenjuju informacije o poslu.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:07   #33
Ne kuzim zašto bi trpila nečije ponižavanje. Ja mislim da taj tip tebe uopće ne voli a cim prije sama to shvatis i ostaviš ga, bit ce ti lakše. Preboljeti ćeš to već s vremenom. Samo hrabro
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:02   #34
Ja mislim da si ti mazohista,pa ko normalan može trpit ta sranja.Da se ja tako ponašam prema svojoj ženi sterala bi me u tri pizde materine.Lik te odjebe na dočeku Nove godine,pa koji ti je.....
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:20   #35
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
...
Lijep pozdrav

Psiholog. Treba ti psiholog. Dobar. To je jedini savjet. Ti si tzv.šupendara pa to zahtijeva dulji i ozbiljniji pristup.

E da prošeći do ove teme, čitaj i čitaj a kada se tu nađeš biti ćeš izliječena od trčanjem za tim egoistom.
Na:
Šupendare

Gud lak... za nokte.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:39   #36
1. Ne volis njega, nego sliku u svojoj glavi kakav bi zeljela da on bude.
2. On tebe ne voli, ne postuje. Lik je manipulator i emocionalni zlostavljac. Nadam se da nije i fizicki.
3. Bjezi glavom bez obzira. U Zg imalo snalazljiva osoba kruha nikad nece biti gladna.
4. S godinama ce biti sve gore.
5. Ostanes li s njime, produzit ces si agoniju, izgubit ces i to malo samopouzdanja koje ti je ostalo, frendovi ce se razbjezati i trebat ce ti puno vise vremena da se pokrpas.

Za besplatnu psiholosku pomoc mozes se obratiti Obiteljskom centru grada Zagreba.

Nista ovo nisam napisala napamet ili procitala iz neke knjige. Tek toliko.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:55   #37
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Ja mislim da si ti mazohista,pa ko normalan može trpit ta sranja.Da se ja tako ponašam prema svojoj ženi sterala bi me u tri pizde materine.Lik te odjebe na dočeku Nove godine,pa koji ti je.....
Apsolutno mi je nepojmljivo da netko svojoj curi/ženi ne radi takve scene :-P. Je, imaš pravo i ja mislim da sam možda malo mazohist i da sam razvila stockholmski sindrom :-D :-D :ali dosta je bilo... Dotaknula sam (svoje) dno, sad mogu ići samo prema vrhu :-)
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:01   #38
[QUOTE=Skitaljka;64490653]1. Ne volis njega, nego sliku u svojoj glavi kakav bi zeljela da on bude.
2. On tebe ne voli, ne postuje. Lik je manipulator i emocionalni zlostavljac. Nadam se da nije i fizicki.
3. Bjezi glavom bez obzira. U Zg imalo snalazljiva osoba kruha nikad nece biti gladna.
4. S godinama ce biti sve gore.
5. Ostanes li s njime, produzit ces si agoniju, izgubit ces i to malo samopouzdanja koje ti je ostalo, frendovi ce se razbjezati i trebat ce ti puno vise vremena da se pokrpas.

Za besplatnu psiholosku pomoc mozes se obratiti Obiteljskom centru grada Zagreba.

Nista ovo nisam napisala napamet ili procitala iz neke knjige. Tek toliko.[/QUOTE

1. Možda, ne znam. Bit ću ti iskrena i reci da volim te rijetke trenutke kad je čovjek prema meni (možda zato što je to već postalo egzotično).
2. To sam i ja mislila bez obzira na njegovu priču o velikoj ljubavi.
3. Egzistencijalno se ne bojim za sebe jer cijeli studij sam se gotovo sama financirala i radim na sebi stalno da se još bolje pripremim za tržište rada u svojoj struci koju naravno volim. Isto tako smatram da nista nije sramotno raditi, posebice za viši cilj.
4.mozda, jedino s 50,60 godina kad se umorimo jedno od drugog pa nam bude svejedno, ali takav život je tužan.
5. Hvala
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:03   #39
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Psiholog. Treba ti psiholog. Dobar. To je jedini savjet. Ti si tzv.šupendara pa to zahtijeva dulji i ozbiljniji pristup.

E da prošeći do ove teme, čitaj i čitaj a kada se tu nađeš biti ćeš izliječena od trčanjem za tim egoistom.
Na:
Šupendare

Gud lak... za nokte.
Možda prije psihijatar budući da mi, ni kad sam gledala predstavu Moja nuklearna ljubav, nije došlo u glavu da bih mogla i ja na pozornicu :-D
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:06   #40
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Odličan način da započneš činiti nešto za sebe - isključi autocorrect

Jednog dana ćeš se tome smijati, sad mi naravno ne vjeruješ, ali doći će dan kad ćeš o ovome pričati "... i tako je sve počelo kad sam odlučila da me neće više nitko maltretirati i ugasila autocorrect "
Ovi je nevjerojatno simpatičan odgovor :-). Shvaćam sto želiš reći :klap:
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.