Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 16:36   #21
Cuger od 26. Ženo, uvati se pameti, koji ti je?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:39   #22
nevjerojatno da netko tko je odrastao u kući s alkoholičarem ne bježi od toga ko vrag od tamjana. njoj je to normalno

znam da postoji efekt zlostavljanja u djetinjstvu koje rezultira odrastanjem u novog zlostavljača, kao i to da žrtva nauči (krivo) da je to normalno od nekog tko te kao "voli".

ali ova cura izgleda dovoljno pametno da bi to trebala sama vidjeti. no ako je i fizički zlostavlja a ona još postavlja pitanja bi li ne bi li...
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:40   #23
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
koji ne kažu ženi je mjestol u kući, to su ženski poslovi, mora se znati tko je muško i slično.
Pored njega sam se počela osjećati kao da gubim svoju mladost, kao da mi ništa ne vrijede moje diplome i priznanja, moje ocjene i postignuća, kao da me spušta na neki valjda za ovaj kraj normalnu razinu u kojo je jedina vrijednost mog obrazovanja plaća koju ću zaradit.
Par puta ovo pročitaj.
Sama si sebi dala odgovor kakav život on očekuje od tebe. Evo zašto :


Quote:
...a znam da nije i da ću danas sutra morat odvajat od svojih usta kao što njegova majka plaća kredite njegovog oca koji isto tako pije svaki drugi dan.
Povezuješ to ?
Njegov je otac alkoholičar, on čitav život živi u kući gdje se iskorištava žena (njegova majka ) i to financijski, gdje žena služi muškarcu kao krpara za noge. Bez prava osim obavez pranja smrdljivog alkoholičara, osim dizanja kredita za alkoholičara i njegove prohtjeve. Zato tvoj dečko misli da je to normalno. Nije... osim njemu. On se iz toga ne može iskoprcati kada svaki dan svoga života gleda ovakvu situaciju.
Kaj je najgore ?
On sve to očekuje i od tebe.
Loče kao otac dok žena hrmba, trpi ga smrdljivog i pijanog. Njemu je to ok. Nem drugih uzora osim oca pijanca.
Očekuje kako ćeš ti kao i njegova mama hrmbati za njega, dizati lovu, davati mu plaću, plaćati hirove a on bu doma glumio mačo mena. Kao njegov tata. Ne budeš li slušala on će te pljusnuti. To je vrlo izgledna situacija jer taj tvoj zatucanac i sam kaže kako žena mora slušati. Ma ajde !

Želiš to i svome sinu ? Želiš da tvoje dijete ponovi sudbinu oca i djeda ?
Što misliš kako se njgov otac ponaša prema njegovoj majci i kako će se u braku tvoj dečko ponašati prema tebi ?
Želiš dizati kredite za njegovo lokanje jer će on ostaviti cijelu plaću konobarici ? Želiš živjeti jadno zbog njega?
Daj dobro to poveži i razmisli.
Poveži pliz.
Sve polako. Želim ti puno hrabrosti i sreće. Otići od njega, prekinuti kontakt i vezu nije lako ali je sve to puno lakše nego slijedećih 40 godina trpjeti alkoholičara i hrmbati za njega dok te on omalovažava i pljuje.
Toliko od mene na ovu temu. Bolje baciti 8 godina nego 50 i cijeli svoj život. Nije bitno kaj tko misli ali si dobro napisala kaj drugi misle jer oni nisu slijepi od ljubavi. Vide da tu nema sreće i naravno kako te sažalijevaju jer ti cura sa faksom, koja studrira u glavnom gradu visiš sa lokalnim pijancem sinom lokalnog pijanca, tipom koji osim kaj puno pije, puno i trkelja.
Odi van iz toga.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:44   #24
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Ne znam, ne znam što da Vam kažem. On govori da jednog dana smatra da je ok da jednom tj ode na piće s prijateljima što se apsolutno slažem, ako treba i svaki dan, ali ne alkohol. Doveo je do toga da ja njemu kao studentica posuđujem novce, no sada je otvorio minus i novi kredit pa uživa. Kaže da mi ništa u životu neće falit, da će od projekta koji slijede zaradit novce i kupit nam stan, sve nešto obećava, a stvarnost je trenutno drugačija.
Pusti obećanja ...
Nemam kaj izmišljati toplu vodu, pozitivax ti sve jako dobro veli. Istaknuo bih samo još ovo:

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samo to. Nemoj. Tvoj tata sigurno ne bi izabrao njega za muža a niti bi želio takav život za tebe.

Evo ti jedna tema i dobro je isčitaj:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=738270
Razmisli si i sretno.
Tox is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:11   #25
Unhappy

Oprostite što ne stignem svima pojedinačno odgovarati pa ću pisati više odgovora u jednom postu.
Da posuđivala sam mu novce i dio nije ni vratio no to sam zaboravila jer mi se neda molit za moje novce. Nije ni bitno. Ja sam ta koja od svoje crkavice već sada kupujem hranu u kuću koju oboje jedemo, odjeću i uvijek ga iznenadim nekom sitnicom. Ne mogu reći da on nekad ne kupi, ali daleko više i češće ja.
Kao što ste mi savjetovali otišla sam s njim porazgovarati. Rekla sam mu da smatram da ima problem s alkoholom i da bi trebao zatražiti pomoć na što mi se posprdno nasmijao. Kaže da hoće da može bez alkohola, ali da neće jer ga opušta i da može sad bit dva dana doma ja pitam dva dana? kaže mogu i dva tj ako treba to je njemu uspjeh, ja pitam dva mjeseca/ 2 godine? Kaže nemogu i neću i cijelo vrijeme se isprdava samnom. Kaže da se slaže i da zna da je tako, ali ni u jednom trenu da će o promjenit kao što je do sada. Kaže znam da te nikud ne vodim, da nemam ništa s tobom, da dođem pojest i prespavat i slažem se, al eto jbg, volim te i više od toga ti ne mogu pružit, nađi si bolje, ja te neću molit ni plakat. Svaka svađa kaže ostavi me ako ti ne paše. Kaže: Otkazat ću more i da mu spakiram njegove stvari. I kao naaajvažnije on misli da nije zbog alkohola (jer do sada sam trpila) nego što sam se zaljubila u drugog. Ja koja iz kuće ne izlazim
što se tiče nasilja, bilo ga je prije jer ja nisam znala začepit kad bi došao pijan, a on jedino što me je tražio da ga pustim na miru i da legne spavat no jedno dvije god ništa osim kujo, smeće, šugavice, Bog, Isus, mater i slično i tek sada postajem svjesna toga i sve mi se vraća. Onda se ispriča jer ga izazovem pa kaže šta ne misli. Da se razumijemo i ja njemu odgovorim ružnim riječima, ali ne mogu se obuzdat, pucam po šavovima i jedva se kontroliram kad mi opsuje Boga i Isusa što me jako boli. Društvo koje me okružuje i veze oko nas su jednako tako poremećene i to je svima sve ok. Njegov mobitel ne smijem pogledat, kamoli primit u ruke i puno stvari mi sada dolazi u glavu, no one mi nisu bitne kao sve ovo.
Tužno je što nemam nekog da mu kažem, sramota me vlastite majke i sve skriva da nitko ne zna da imam problem.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:23   #26
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Tužno je što nemam nekog da mu kažem, sramota me vlastite majke i sve skriva da nitko ne zna da imam problem.
Ovak, budem ti rekao jednu stvar. Zajebi sram, ništa korisno od njega u ovom slučaju. Npr. moju majku je između ostalog bilo sram rastat se kad je nakon kratkog vremena skužila za koga se udala. Ne moram ti pričati da to dvoje ljudi nisu sretni niti ispunjeni ljudi u braku, plus svi ispaštaju. Nemoj radit takve greške. Još jednom ti skrećem pažnju na temu "Odrasla djeca alkoholičara".
Želiš li ti svojim potomcima ono što si doživljavala od svoga djeda?
Curo, prezatucana je to okolina ... Njima je svo to opijanje i cijeli taj balkanski folklor ok, tebi nije. Zato si i otvorila temu.
Tox is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:26   #27
Nemoj mu pakirat stvari nego ih izbaci pred ulazna vrata i promijeni bravu. Prestrasno!
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:36   #28
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Oprostite što ne stignem svima pojedinačno odgovarati pa ću pisati više odgovora u jednom postu.
Da posuđivala sam mu novce i dio nije ni vratio no to sam zaboravila jer mi se neda molit za moje novce. Nije ni bitno. Ja sam ta koja od svoje crkavice već sada kupujem hranu u kuću koju oboje jedemo, odjeću i uvijek ga iznenadim nekom sitnicom. Ne mogu reći da on nekad ne kupi, ali daleko više i češće ja.
Kao što ste mi savjetovali otišla sam s njim porazgovarati. Rekla sam mu da smatram da ima problem s alkoholom i da bi trebao zatražiti pomoć na što mi se posprdno nasmijao. Kaže da hoće da može bez alkohola, ali da neće jer ga opušta i da može sad bit dva dana doma ja pitam dva dana? kaže mogu i dva tj ako treba to je njemu uspjeh, ja pitam dva mjeseca/ 2 godine? Kaže nemogu i neću i cijelo vrijeme se isprdava samnom. Kaže da se slaže i da zna da je tako, ali ni u jednom trenu da će o promjenit kao što je do sada. Kaže znam da te nikud ne vodim, da nemam ništa s tobom, da dođem pojest i prespavat i slažem se, al eto jbg, volim te i više od toga ti ne mogu pružit, nađi si bolje, ja te neću molit ni plakat. Svaka svađa kaže ostavi me ako ti ne paše. Kaže: Otkazat ću more i da mu spakiram njegove stvari. I kao naaajvažnije on misli da nije zbog alkohola (jer do sada sam trpila) nego što sam se zaljubila u drugog. Ja koja iz kuće ne izlazim
što se tiče nasilja, bilo ga je prije jer ja nisam znala začepit kad bi došao pijan, a on jedino što me je tražio da ga pustim na miru i da legne spavat no jedno dvije god ništa osim kujo, smeće, šugavice, Bog, Isus, mater i slično i tek sada postajem svjesna toga i sve mi se vraća. Onda se ispriča jer ga izazovem pa kaže šta ne misli. Da se razumijemo i ja njemu odgovorim ružnim riječima, ali ne mogu se obuzdat, pucam po šavovima i jedva se kontroliram kad mi opsuje Boga i Isusa što me jako boli. Društvo koje me okružuje i veze oko nas su jednako tako poremećene i to je svima sve ok. Njegov mobitel ne smijem pogledat, kamoli primit u ruke i puno stvari mi sada dolazi u glavu, no one mi nisu bitne kao sve ovo.
Tužno je što nemam nekog da mu kažem, sramota me vlastite majke i sve skriva da nitko ne zna da imam problem.
Sad ti još nije kasno za promjenu, zapravo idealno je vrijeme. Naučila si nešto, izvukla lekciju s kime se ne petljati, pri kraju si faksa, imaš vremena ući u normalnu vezu.

Par godina i bit će ti kasno, doći će obveze, ak ostanete skupa djeca itd. I onda je to sve duplo gore raskidati i ostvariti normalan život.

Razmisli si malo, koliko god ti se sad činilo teško prekinuti s godinama će biti samo još teže.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:22   #29
Zaboravila sam reći, kako radi u državnoj firmi rekao mi je da slučajno ne pričam nikome ove stvari da bi on mogao imati problema na poslu zbog toga. Time je zapravo započeo svoj govor.
Teško mi je, jako mi je teško i hvala svima na savjetima, kritikama i iskustvima. Vjerujte da ste mi dali vjetar u leđa. Ne želim to gledati cijeli život, budit se i ići spavat u smradu i grču. Odricat se da bi netko mogao častit klošare oko sebe kojima je sve u životu servirano. Pošla sam i teže stvari u životu, valjda ću se uspjet maknuti i od njega. On je moj prvi dečko, moje sve prvo i lagala bi kad bi rekla da mi nije centar svijeta, samo je pitanje koliko ću ja ostat centrirana uz njega.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:38   #30
Po načinu pisanja vjerovatno si iz zaostalog dijela zagorja ili podravine.Moje mišljenje je da budeš ostala uz budalu alkoholičara i 99 posto sam siguran da češ si zajebat život.Svjesna si situacije ali i nakon svega si u nedoumici.Pročitaj kaj ti ljudi pišu,i iskreno da ti napišem AKO NAKON SVEGA OSTANEŠ S NJIM UOPČE TE NE ŽALIM.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:39   #31
Još ništa nisi shvatila, još večeras moraš biti slobodna ako želiš sebi normalan život.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:46   #32
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Još ništa nisi shvatila, još večeras moraš biti slobodna ako želiš sebi normalan život.


Ti nisi zaljubljena u njega, nego u sliku onoga sto bi htjela da on bude. On treba strucnu pomoc, a to mu ti ne mozes dati nikako, pogotovo ako on ne zeli priznati da ima problem i da treba pomoc. Spasi sebe. Ostavi jos danas i kreni popravljati svoj zivot.
Prica o prvoj ljubavi i prvom svemu je iluzija. Nije vazno prvo, nego ono najljepse, a ti trenutno nemas niti priblizno lijepo.

Budi jaka, budi hrabra i misli na sebe. Sretno 😊
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:15   #33
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Po načinu pisanja vjerovatno si iz zaostalog dijela zagorja ili podravine.Moje mišljenje je da budeš ostala uz budalu alkoholičara i 99 posto sam siguran da češ si zajebat život.Svjesna si situacije ali i nakon svega si u nedoumici.Pročitaj kaj ti ljudi pišu,i iskreno da ti napišem AKO NAKON SVEGA OSTANEŠ S NJIM UOPČE TE NE ŽALIM.
Nisam, zapravo sam jako blizu Zagreba, jedan gradić no to nije ni bitno =)
Nisam u nedoumici, ostavila sam ga, skupila snage i u lice mu rekla to sve što i vama ovdje i da smatram da treba pomoć no on ne misli da ima problem. Da želim biti u toj vezi ne bi pisala po forumu i tražila iskustva i savjete. Svojim prijateljicama bi rekla išto što i svi vi meni, no sada sam ja u toj i stuaciji i teže mi je jer stalno mislim na pozitivne i lijepe stvari, tj mislila sam. Čeka me težak period, jako sam se vezala za njega zbog samoće, ali to nije razlog da trpit tako mlada alkohol, to ne treba nitko nikada. Posebno sada kada mi je rekao da je takav kakav je i da to prihvatim ili krenem dalje.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:22   #34
Ne, nije normalno sto tvoj decko toliko pije. Pogotovo tako mlad covjek i ne, ne daj se uvjeravati njegovim tvrdnjama da je to ok. Zalosno mi je ovo citati zato sto ste jos prilicno mladi i umjesto uzivanja u zivotu i mladosti, planiranja buducnosti s osmijehom, a ne s grcem u zelucu, ti moras udisati smrad alkohola (sjecam se tog smrada i sama iz nekih proslih dana) trpjeti stres, ispade, prepirke i traziti pomoc.
Iz ovog sto si napisala u svom postu, ocito je to njegovo konzumiranje alkohola izmaklo kontroli. Nije dobro, pogotovo sto vec radi takve gluposti koje si opisala iznad.
Pises kako si i sama u djetinjstvu prozivjela traume zbog djeda alkoholicara. Nemoj si to dozvoliti sada u odrasloj dobi. Ne kada mozes odlucivati o svom zivotu i imati kontrolu nad time tko ce ti ga zagorcavati ili ne. Imas izbor - ako ne prestane ili ne potrazi pomoc - ostavi ga. Ma koliko tesko i bolno bilo. Nije to malo godina veze, razumijem, ali ne odustaj. Pusti sto drugi misle, napravi sto je najbolje za tebe.
Moja mama je otisla nakon dva i pol desetljeca (kako sam zeljela zarko da je to prije napravila, spasila bi me nekih grozota) jer je otac previse pio. Nije bez posljedica, ali zadnjih godina ju barem ne maltretira, ima kakav takav mir.
I ovo sad je vec grozno sto tvoj decko radi.
Kaze da ti nece nista faliti danas, sutra, materijalno i financijski, ali to nije vazno i nadam se da to razumijes. Snaci ces se u zivotu, ljudi su pocinjali od nule. Vazna je tvoja sreca i zdravlje. Vec sada tebi fali nesto drugo, a to je njegovo normalno ponasanje, odnosno prestanak prekomjernog uzivanja u picu i opravdavanje istoga. Treba ti trijezan on, a ne osoba ciji je mozak zamagljen alkoholnim parama.

On ce uvijek naci opravdanje i izgovor za popiti. Ima problem i treba ga rijesiti. Bez ili uz strucnu pomoc.

Vidim da ozbiljno shvacas situaciju jer trazis savjet. Obrati se nekome i u stvarnom zivotu, ne samo ovdje. Pusti sram, sram ti nece pomoci.

Mogu ti samo pozeljeti da se sve dobro zavrsi.
Znam da ti je tesko sada, ali imas cijeli zivot pred sobom i biraj sama kako ces ga zivjeti.

Sretno.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:22   #35
Svaka cast!

Ovo ti se sada cini tesko. Vjeruj mi, vrlo brzo ces prodisati sad kad vise nemas tereta. Obnovi stara prijateljstva, nadi neki hobi, upoznaj nove ljude, radi sto te veseli i zivi punim plucima da nadoknadis propusteno u zadnjih nekoliko godina. Samo hrabro i ne okreci se, ne vracaj se u tu vezu. Doduse, lako je, nakon duge i iscrpne veze zavoljeti samacki zivot, tako da vjerojatno ces se vrlo brzo naviknuti i odluciti da ili zivis punim plucima ili ako udes u novu vezu, ne pristanes na nista slicnoga.
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:25   #36
Sad vidim da si otisla od njega, oprosti, nisam ugledala prije.


Samo hrabro, drzi se i sretno ti zelim. Bit ce tesko, ali to je za tvoje dobro, samo to sada imaj na umu. I stignes jos puno toga u svojim godinama.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:28   #37
Bravo! Zauzela si se za sebe! Tako treba

Pripremi se sada na mogucnost da ce te kroz neko vrijeme, ak vec ne i danas/sutra, u suzama molit da mu se vratis,
da ne moze zivjeti bez tebe, i tako dalje i tako dalje.
I nemoj nasjest na floskule jer to sto on radi nema veze s ljubavi. Vjerojatno je ovisan o tebi, na patoloski nacin jer mu treba neko nad kime ce se izzivljavat

Tako da....drzim fige! Ostani svoja, ostani jaka i principjelna!
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:33   #38
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Nisam, zapravo sam jako blizu Zagreba, jedan gradić no to nije ni bitno =)
Nisam u nedoumici, ostavila sam ga, skupila snage i u lice mu rekla to sve što i vama ovdje i da smatram da treba pomoć no on ne misli da ima problem. Da želim biti u toj vezi ne bi pisala po forumu i tražila iskustva i savjete. Svojim prijateljicama bi rekla išto što i svi vi meni, no sada sam ja u toj i stuaciji i teže mi je jer stalno mislim na pozitivne i lijepe stvari, tj mislila sam. Čeka me težak period, jako sam se vezala za njega zbog samoće, ali to nije razlog da trpit tako mlada alkohol, to ne treba nitko nikada. Posebno sada kada mi je rekao da je takav kakav je i da to prihvatim ili krenem dalje.


Samo nemoj popustit i vratit mu se.Javit če se on tebi kad me nestane love za pivicu.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:02   #39
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Po načinu pisanja vjerovatno si iz zaostalog dijela zagorja ili podravine.Moje mišljenje je da budeš ostala uz budalu alkoholičara i 99 posto sam siguran da češ si zajebat život.Svjesna si situacije ali i nakon svega si u nedoumici.Pročitaj kaj ti ljudi pišu,i iskreno da ti napišem AKO NAKON SVEGA OSTANEŠ S NJIM UOPČE TE NE ŽALIM.
Cekaj pa sta samo u Zagorju i Podravini ima zaostalih sela?
A sta je sa Dalmatinskom Zagorom, kamenjarom, Likom, sela po Gorskom kotaru, Banovini, pa i djelom Slavoniji, koji su isto tako moze se reci u pripizdini...
Inace da nebi mislio da sam iz sela, ne nisam, iz centralnog grada sam jedne zupanije.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:11   #40
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Cekaj pa sta samo u Zagorju i Podravini ima zaostalih sela?
A sta je sa Dalmatinskom Zagorom, kamenjarom, Likom, sela po Gorskom kotaru, Banovini, pa i djelom Slavoniji, koji su isto tako moze se reci u pripizdini...
Inace da nebi mislio da sam iz sela, ne nisam, iz centralnog grada sam jedne zupanije.



Ima jedan post di je pisala kletve koje joj izgovara.Tako se psuje u tim krajevima.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.