Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Citanje SMS poruka osobe s kojom sam u vezi je
uvijek pogresno 95 47.50%
ponekad pogresno, ponekad opravdano 68 34.00%
uvijek opravdano 17 8.50%
nista od ponudjenog - vidi post 20 10.00%
Glasovatelji: 200. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2006., 19:52   #21
Quote:
tatiana kaže:
boli neku ljubomornu budalu kita jel Ustav propisuje to ili ne. nemaš se tu kome žaliti.
evo, zanima me, da li bi na sudu prošao spor gdje se kao izvor podataka navode sms-ovi koje je netko čitao bez dopuštenja?
meni je bivši čitao i smsove i mailove i pmove i stavio diktafon pod trosjed, nikom niš mogu se žalit upravi za vodovod

ali odgovor na tvoje pitanje, mislim da se ne uvažavaju nepravovaljani dokazi (recimo ako nekog snimaš diktafonom privatno, ne uvažava se, jedino se uvažava ako te snima policija)
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:53   #22
Quote:
Kent kaže:
meni je bivši čitao i smsove i mailove i pmove i stavio diktafon pod trosjed, nikom niš mogu se žalit upravi za vodovod
tvoj bivši je pravi stalker dobro da si ga se riješila .... ja se bojim takvih likova.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:54   #23
Quote:
tatiana kaže:
boli neku ljubomornu budalu kita jel Ustav propisuje to ili ne. nemaš se tu kome žaliti.
evo, zanima me, da li bi na sudu prošao spor gdje se kao izvor podataka navode sms-ovi koje je netko čitao bez dopuštenja?
ne bi
(hi honey )
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:54   #24
pusti, još uvijek čuva isprintane mailove (nekakva koketiranja bez plodonosnog rezultata)
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:56   #25
Ali si ti koketirala, to je poanta
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:58   #26
Quote:
KCN kaže:
ne bi
(hi honey )
hi

ali da objasnim nešto - mogu razumjeti da ljudi pobenave ako misle da ih partner mulja. pa kako su nekad žene kopale muževima po džepovima sakoa sad im kopaju po mobitelima i mailovima. isto tako i muževi ženama, cure dečkima itd.
mislim da se to može tolerirati samo jednom. onda treba objasniti onom drugom da se to ne radi i gotovo.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:00   #27
eee, da ti znaš koliko je mjeseci trajalo uhođenje dok nije bilo baš ničega...
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:01   #28
Quote:
KCN kaže:
mislim da ja njegove poruke smijem čitati, a on moje ne
to mi se čini skroz fer
witch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:08   #29
Quote:
Kent kaže:
eee, da ti znaš koliko je mjeseci trajalo uhođenje dok nije bilo baš ničega...
Aha, to sustinski mijenja na stvari

Salim se. Samo, cinjenica je da je ipak imao razlog da sumnja. A upravo je ta sumnja ono najbitnije u cijeloj prici.
No dobro, ti najbolje znas situaciju, ja u principu sad govorim napamet,.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:26   #30
Iako sam deklarativno protiv kopanja po stvarima (pa i smsovima i mailovima) uvijek bih to napravila da sumnjam. Nekak mi je draže suočavati se s vlastitom savješću u ogledalu nego se žderati od sumnje i 'saznati zadnja'.
witch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:27   #31
Quote:
Synodo kaže:
Meni to izgleda kao nevjerojatna povreda privatnosti i ozbiljno bi razmotrio prekidanje veze s osobom koja bi mi to napravila. Takodjer, osobno to nikad ne bi napravio.

Sto ostali misle?
Isto sto i ti.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:30   #32
Quote:
KENT kaže:
Čl. 35.
Svakom se jamči štovanje i pravna zaštita njegova osobnog i obiteljskog života, dostojanstva, ugleda i časti.
Članak 36.
Sloboda i tajnost dopisivanja i svih drugih oblika općenja zajamčena je i nepovrediva.

Članak 37.
Svakom se jamči sigurnost i tajnost osobnih podataka. Bez privole ispitanika, osobni se podaci mogu prikupljati, obrađivati i koristiti samo uz uvjete određene zakonom
....
Mislim da se Čl. 35 odnosi na štovanje bla, bla... dakle zabranjuje pristup informacijama - trećim osobama - izvan te bračne zajednice. U slučaju ovog topica - ne znam koliko je primjenjiv.

Napomena... Za Čl. 37. - Ranije je postojalo (nisam student prava, pa primite isprike poznavatelji...) i članak (?) koji štiti privatnost posjeda - drugim riječima - policija ne može ući u vašu kuću ili auto!!! Osim ako ne postoji opravdana sumnja. I tu je kvaka 22,44,66 i 69 u ovom slučaju.
I zato
Quote:
imago2007 kaže:
Da padnem u ozbiljnu sumnju da me vara, proroštala bi ih bez problema i još bi mu to i rekla.

U ljubavi i ratu....sve je dozvoljeno!

....
Privatnost?? Jebeš to, ako je tvoja ugrožena.

Ne znam zašto partneru ne bih dozvolio čitanje poruka? Osim ako ima nešto - što ne smije znati.
smallnumber8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:35   #33
To je bio jedan od razloga sto sam raskinula s deckom. Ali stvarno nisam imala nikakve druge kombinacije, a on od prvog dana sumnja. To me ubijalo. Zadrzim se malo s koleginicama na poslu, kasni prevoz, a on me zove i odmah ljubomorise.
Mobilni nikad nisam skrivala od njega, ali ne daje mu za pravo da moze da cita poruke. Par puta sam ga upozorila kad sam ga videla da to radi i rekla mu da me to jako vrijedja.
Nikad mi nije palo na pamet da uzmem njegov telefon, ali on je redovno moj pregledao, dok jednog dana zbog toga nije izbila svadja.
Njegovo opravdanje je bilo kao, pa sta ima veze kad nista ne krijes.
Mislim STRASNO.
Te stvari mi se gade, ako nemamo povjerenje jedno u drugo i ne treba da smo zajedno, kao sto vise nismo bas zbog njegove opsjednutosti tim glupostima.
saska27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:36   #34
Quote:
saska27 kaže:
ako nemamo povjerenje jedno u drugo i ne treba da smo zajedno
Evo, ova rečenica je sve rekla. Da zatvorim topic?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:38   #35
Ne mozes jos. Nijemci kazu: "Povjerenje je dobro, kontrola je bolja."
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:44   #36
Quote:
Kent kaže:
eee, da ti znaš koliko je mjeseci trajalo uhođenje dok nije bilo baš ničega...

daj malo pojasni ovo pliz ak ti se da
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:46   #37
Quote:
witch kaže:
Iako sam deklarativno protiv kopanja po stvarima (pa i smsovima i mailovima) uvijek bih to napravila da sumnjam. Nekak mi je draže suočavati se s vlastitom savješću u ogledalu nego se žderati od sumnje i 'saznati zadnja'.

potpisujem. ja sam to napravila jednom, čak nisam ni sumnjala, nego tražila neki broj. i naletila na vrlo eksplicitnu poruku. i popizdila, što je dovelo do daljnih pokušaja samo kaj sam totalno nespretna u tim stvarima a on uvjek ima neke komplicirane (meni , ja debilček) mobitele. nakraju sam prestala a da nikad nisam saznala koji je bio njegov odgovor. odlučila sam mu vjerovat i ne upuštati se više u špijuniranja (makar ne znam što bi napravila da baš neš posumnjam).
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:50   #38
Quote:
naranđica kaže:
potpisujem. ja sam to napravila jednom, čak nisam ni sumnjala, nego tražila neki broj. i naletila na vrlo eksplicitnu poruku. i popizdila, što je dovelo do daljnih pokušaja samo kaj sam totalno nespretna u tim stvarima a on uvjek ima neke komplicirane (meni , ja debilček) mobitele. nakraju sam prestala a da nikad nisam saznala koji je bio njegov odgovor. odlučila sam mu vjerovat i ne upuštati se više u špijuniranja (makar ne znam što bi napravila da baš neš posumnjam).
naletila si na eksplicitnu poruku, popizdila...
pa kolko tebi treba da baš neš posumnjaš
mislim ak nisi nakon toga posumnjala...
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 21:01   #39
Quote:
saska27 kaže:
To je bio jedan od razloga sto sam raskinula s deckom. Ali stvarno nisam imala nikakve druge kombinacije, a on od prvog dana sumnja. To me ubijalo. Zadrzim se malo s koleginicama na poslu, kasni prevoz, a on me zove i odmah ljubomorise. .
On je bolesno ljubomoran - to je druga priča.
Nije olakotna okolnost, takve je teško ikad uvjeriti u svoju ispravnost, ili uopće u bilo što.
Neizlječivo.
Tvoj osjećaj potpuno razumijem.
smallnumber8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 21:15   #40
Quote:
naranđica kaže:
...i naletila na vrlo eksplicitnu poruku. i popizdila,

... nakraju sam prestala a da nikad nisam saznala koji je bio njegov odgovor. odlučila sam mu vjerovat
...
da baš neš posumnjam).
Pa tebe ni Fox Mulder ne bi uvjerio.
Da ga nađeš u krevetu - ne bi vjerovala svojim očima nego svojoj odluci da ćeš vjerovat??
smallnumber8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.