Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 18:25   #1
Što je za vas srodna duša?

Naime,prije nego sam se udala frendice su mi znale reci,evo nasla sam konacno srodnu dusu,to je to,znam da cemo se vjencati,to je taj pravi...i sl.I uvjek sam si mislila,kako zna da je BAS TAJ -TAJ PRAVI,ocito ja nisam naletavala na tzv SRODNE DUSE i nisam znala koji je feeling..I konacno pred par god naletih na osobu koja je kroz dugovremeno druzenje izasla kao srodna dusa i netko za koga sam rekla da je TO ONO STO ZELIM U ZIVOTU...i naravno dobila to(sada smo u vise nego divnom braku skoro god dana)...
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...tj sto je u vasoj vezi bilo to SRODNO po cemu je ON/ONA bio TAJ/TA ?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 20:54   #2
Moja srodna duša i ja se znamo od djetinjstva, a sada smo već 16 godina u braku (sretnom naravno). Ne znam, valjda se desi neki klik i znaš, to je to. Za mene je srodna duša kada nas veseli zajednička jutarnja kava. Kada mi on počne pričati o nekim stvarima o kojima sam baš razmišljala, kada ide sa mnom u šetnju i onda kada mu se baš i ne ide, kada ja idem s njim na pecanje iako mi to nije prvo na mojoj listi omiljenih zanimacija. I na kraju, to ti je ono kada me i nakon tolikih godina pogleda tako da se smetem kao zaljubljena klinka. I naravno da nije uvijek sve tako idilično, imamo i mi svojih žutih minuta, ali one nisu ništa s drugim lijepim stvarima koje dijelimo.
Znam da će mnogima ovo izgledati sladunjavo, ali eto to je moja strana priče.
nikolet@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 01:59   #3
Quote:
nikolet@ kaže: Pogledaj post
Moja srodna duša i ja se znamo od djetinjstva, a sada smo već 16 godina u braku (sretnom naravno). Ne znam, valjda se desi neki klik i znaš, to je to. Za mene je srodna duša kada nas veseli zajednička jutarnja kava. Kada mi on počne pričati o nekim stvarima o kojima sam baš razmišljala, kada ide sa mnom u šetnju i onda kada mu se baš i ne ide, kada ja idem s njim na pecanje iako mi to nije prvo na mojoj listi omiljenih zanimacija. I na kraju, to ti je ono kada me i nakon tolikih godina pogleda tako da se smetem kao zaljubljena klinka. I naravno da nije uvijek sve tako idilično, imamo i mi svojih žutih minuta, ali one nisu ništa s drugim lijepim stvarima koje dijelimo.
Znam da će mnogima ovo izgledati sladunjavo, ali eto to je moja strana priče.
e pa bas to je to-kad ti opisano ne izgleda sladunjavo onda znas o cemu taj neko prica...jel ako moje nije secer totalni onda nije nicije,hahaha Inace zute minute ima svako,pa treba biti balans
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 08:05   #4
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...tj sto je u vasoj vezi bilo to SRODNO po cemu je ON/ONA bio TAJ/TA ?

Kad sam bila dijete, to sam neprestano ispitivala mamu i tatu.... a oni su rekli "Znat ces kad naidje,", a meni to nikako nije bilo jasno.

I onda su se nizali kojekakvi slucajevi dok nisam naisla na njega. I isti dan pomislila: "Za njega cu se udat". Pa sam se sama prepala te misli. I dosta dugo samu sebe prepitkivala, njega testirala... ali odluka je vec davno bila donesena... kako i zasto...? Ne znam...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:13   #5
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...

Samo da kažem na početku da mislim da čovek može imati više srodnih duša, suprotnog i istog pola i da sa srodnom dušom ne moramo obavezno biti u nekom ljubavnom odnosu već i samo prijateljskom (ili nekom od međustanja)
Svoju "poslednju srodnu dušu" upoznala sam preko telefona, čuli smo se u vezi nekog posla. Posle deset minuta razgovora smejala sam od srca (a ja sam inače zatvorena osoba) a posle 2 sata pili smo kafu i radili na zajedničkom poslu koji se vremenom pokazao kao pun pogodak.
Sada smo prijatelji, jer nema svrhe da budemo bilo šta drugo (oboje u braku/vezi, sa malo decom a nismo za neke glupe sex-šeme iza ćoška). Mada otvoreno pričamo na temu "Da smo se ranije sreli, bilo bi drukčije sve"
BelaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 21:26   #6
Quote:
BelaMine kaže: Pogledaj post
Mada otvoreno pričamo na temu "Da smo se ranije sreli, bilo bi drukčije sve"
A to nije emotivna, nekonzumirana prijevara?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 21:37   #7
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A to nije emotivna, nekonzumirana prijevara?
to je grijeh propustom
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 22:42   #8
Quote:
BelaMine kaže: Pogledaj post
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...

Samo da kažem na početku da mislim da čovek može imati više srodnih duša, suprotnog i istog pola i da sa srodnom dušom ne moramo obavezno biti u nekom ljubavnom odnosu već i samo prijateljskom (ili nekom od međustanja)
Svoju "poslednju srodnu dušu" upoznala sam preko telefona, čuli smo se u vezi nekog posla. Posle deset minuta razgovora smejala sam od srca (a ja sam inače zatvorena osoba) a posle 2 sata pili smo kafu i radili na zajedničkom poslu koji se vremenom pokazao kao pun pogodak.
Sada smo prijatelji, jer nema svrhe da budemo bilo šta drugo (oboje u braku/vezi, sa malo decom a nismo za neke glupe sex-šeme iza ćoška). Mada otvoreno pričamo na temu "Da smo se ranije sreli, bilo bi drukčije sve"
A ne misliš da će Vam nekada popustiti kočnice, ako već pričate na temu "Da smo se ranije sreli, bilo bi drukčije sve?
nikolet@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 23:38   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A to nije emotivna, nekonzumirana prijevara?
Već sam ovo pisala- prijatelji su osobe koje su nam drage i koje nam pašu. Da smo ih sreli u slobodnom razdoblju vjerojatno bi ih gledali drugim očima, točnije kao potencijalne partnere. Tako da meni te rečenice tipa da smo se ranije sreli nisu čudne. To je vjerojatno tako.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 23:58   #10
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Tako da meni te rečenice tipa da smo se ranije sreli nisu čudne. To je vjerojatno tako.
Ajmo malo zamisliti scenu: njih dvoje piju kavicu i zamišljaju što bi i kako bi zajedno da su se ranije sreli. Onda se vrate doma onima s kojima su samo zato što se nisu ranije sreli s ovima pravima.

Čista idila.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 02:00   #11
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Već sam ovo pisala- prijatelji su osobe koje su nam drage i koje nam pašu. Da smo ih sreli u slobodnom razdoblju vjerojatno bi ih gledali drugim očima, točnije kao potencijalne partnere. Tako da meni te rečenice tipa da smo se ranije sreli nisu čudne. To je vjerojatno tako.
Meni ta recenica "da smo se ranije sreli" ne spada nuzno pod cisto cinjenicnu izjavu.
Pogotovo ako se o tome repetirano razgovara.

Pa naravno da bi nam zivot bia drugaciji da nismo sreli i odabrali bas svog partnera, da smo mozda sreli neku drugu "srodnu dusu" prije njega.
I moguce je da bi bili bas sa tom osobom sa kojom upravo sada samo ispijamo prijateljske kave.
Ta mogucnost je opcepoznata stvar i bas zato ju je nepotrebno verbalizirati, a ako ju se pak izverbalizira pred ciljanom osobom ispada da se ne radi vise o pukoj cinjenicnoj izjavi, nego mozda vise o ceznji i mogucem zaljenju za nekim drugacijim zivotom.

Zato je ruzno tako razmisljati ili takav tijek misli verbalizirati prid ikime, ako stvarno volimo svog partnera, stojimo iza svog odabira i shvacamo koliko smo sritni sto smo bas sa osobom sa kojom trenutno jesmo.
Imam i ja frenda koji mi po mnogocemu odgovara i kojeg sam upoznala nakon svog partnera.
Pretpostavljam da bi ga drugacije gledala da sam ga upoznala prije sadasnjeg partnera.
Ipak, ne pada mi na pamet da mu kazem ili cak i mislim "da sam ga ranije srela".
Dapace, drago mi je da nisam...jer onda bi propustila ovog mog.
A to bi tek bilo zlo i naopako.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 02:25   #12
Za mene je srodna dusa netko ko zna sto mislim i prije nego izgovorim to, netko ko mi posalje poruku taman kad uzmem mobitel u ruku da ga nazovem, netko ko me razumije i prihvaca onakvu kakva jesam..sa svim manama i vrlinama. Netko kome nije problem nista napravit za mene, ni u pola crne noci. Tko me grli i mazi, gleda cijelu noc kako spavam, budi se ujutro u isti tren kad i ja, zajedno otvoramo oci... Netko ko zna sve o meni i ko me zna iznenadit upravo onim najmanjim sitnicama za koje znam samo ja da volim.. netko ko me cita ko otvorenu knjigu i poznaje u dubinu duse i zna sve o meni... Da jednostavno skratim -
za mene je to moj dragi
shoppingoholic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 06:31   #13
Quote:
nikolet@ kaže: Pogledaj post
A ne misliš da će Vam nekada popustiti kočnice, ako već pričate na temu "Da smo se ranije sreli, bilo bi drukčije sve?
Ha?

Ne mislim da bi bilo dobro da smo se ranije sreli. Ne bismo bili spremni jedan za drugoga. Jednostavno, ja sam morala naucit neke lekcije, bit spremna zivit sama sa sobom, i onda tek sam bila spremna naici "na onog pravog".
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 12:36   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajmo malo zamisliti scenu: njih dvoje piju kavicu i zamišljaju što bi i kako bi zajedno da su se ranije sreli. Onda se vrate doma onima s kojima su samo zato što se nisu ranije sreli s ovima pravima.

Čista idila.

Vidi ne mora priča o tome što bilo kad bi bilo biti nužno žaljenje što se to nije dogodilo. U mojoj okolini ima nekoliko muškaraca koji bi da sam slobodna bili poželjne lovine da ih se opali po glavi i odvuče u pećinu. To što sam toga svjesna ne znači da sam nezadovoljna svojim plijenom ili da bi ga htjela zamijeniti s nekim od njih. Samo ću ih rado preporučiti slobodnim prijateljicama.
A s najboljim prijateljem mogu pričati o svemu pa i o tome što bi bilo da smo nekom igrom sudbine završili zajedno. Nemamo pojma da li bi mogli funkcionirati kao par ovako dobro kao što funkcioniramo kao prijatelji. I ne pada nam na pamet u ime neke provjere teorije ići rušiti ono što oboje imamo doma.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:22   #15
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
Naime,prije nego sam se udala frendice su mi znale reci,evo nasla sam konacno srodnu dusu,to je to,znam da cemo se vjencati,to je taj pravi...i sl.I uvjek sam si mislila,kako zna da je BAS TAJ -TAJ PRAVI,ocito ja nisam naletavala na tzv SRODNE DUSE i nisam znala koji je feeling..I konacno pred par god naletih na osobu koja je kroz dugovremeno druzenje izasla kao srodna dusa i netko za koga sam rekla da je TO ONO STO ZELIM U ZIVOTU...i naravno dobila to(sada smo u vise nego divnom braku skoro god dana)...
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...tj sto je u vasoj vezi bilo to SRODNO po cemu je ON/ONA bio TAJ/TA ?
Za mene je srodna duša osoba koja ima ono što ja nemam,znači ako sam ozbiljna da je "on" zabavan,ako sam tužna da me "on" razveseli,da zna šta želim reći bez da mu ja "to" kažem ,da je iskren i da kaže ono što i misli.To je za mene srodna duša.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 11:18   #16
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
Za mene je srodna duša osoba koja ima ono što ja nemam...
Hm.

Onaj koji "ima" sve što ja "imam". Onaj čiju dubinu stalno otkrivam, iako je dobro poznajem. Onaj uz kojeg sam potpuna i spokojna jer sve, što je bilo prije, što je sada i što će biti, ima smisla.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:11   #17
Srodna duša je duša s kojom mogu otvoreno pričati bez koje-kakvih kočnica. Koja će me potpuno razumjeti, koja će mi biti potpuna podrška, koja će imati razumijevanja za moje postupke.

To obično završi kao onaj vic koji počinje sa "mujo, jel ti mogu nešto reći kao pravom prijatelju? ja sam gej" a završaja sa "haso, nisi ti gej, ti si obična pederčina".

Drugim riječima, srodna duša ne postoji za SVE vaše potrebe.
Frank is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:18   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajmo malo zamisliti scenu: njih dvoje piju kavicu i zamišljaju što bi i kako bi zajedno da su se ranije sreli. Onda se vrate doma onima s kojima su samo zato što se nisu ranije sreli s ovima pravima.

Čista idila.
Vidi njega Što si takav? Ko je pominjao idilu?

Kad imas idilu kod kuce srodne duše se zadržavaju isključivo u kategoriji prijatelja, ne razvijas film dalje, "sta bi bilo da smo se ranije sreli". Prosto nemaš potrebu za tim.

A kad nisi srećan, mozes li zabraniti samom sebi pitanje da li si mozda mogao biti srecniji sa nekim drugim? Ja ne mogu.

Nekonzumirana emocionalna prevara. Jeste. U emocionalnu prevaru ulaziŠ obično kada se sam osetiš prevarenim na taj način.
Pogotovo ako se dugo osećaš tako i ako misliš da si probao sve što si znao i umeo da popraviš stvar a da pri tom ne odstupiš od odredjenih principa koji su ti važni.
BelaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:33   #19
Quote:
nikolet@ kaže: Pogledaj post
A ne misliš da će Vam nekada popustiti kočnice, ako već pričate na temu "Da smo se ranije sreli, bilo bi drukčije sve?
Svašta je moguće...ali znaš, mi oboje volimo svoje bračne partnere i mnogo više razgovora je na temu kako u tim brakovima popraviti neke stvari...ovo je više onako...ne produbljujemo tu priču.
BelaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 16:08   #20
Quote:
BelaMine kaže: Pogledaj post
Kad imas idilu kod kuce srodne duše se zadržavaju isključivo u kategoriji prijatelja...
Quote:
BelaMine kaže: Pogledaj post
Svašta je moguće...ali znaš, mi oboje volimo svoje bračne partnere i mnogo više razgovora je na temu kako u tim brakovima popraviti neke stvari...ovo je više onako...ne produbljujemo tu priču.
Mislim da nisam shvatila, a zanima me.

Je li to znači da postoji idila doma, pa nema potrebe za produbljavanje nekog odnosa ili postoje problemi (manji i veći) koje netko "izvana" pomaže rješavati?

Moram priznati da je meni teško zamisliti da bi mi netko sa strane (prijatelj, u ovom slučaju nekakav oblik "srodne duše") pomagao u rješavanju problema u kući. Čak mislim da bi bili "gotovi" kad bih uopće osjetila potrebu tražiti savjete ili nekakav oblik pomoći "izvana" (pri tom uopće nije bitno kojeg spola su ti "izvana") jer bi to značilo (u mom slučaju) da, zbog nekog razloga, više ne možemo razgovarati na obostrano razumljiv način ili da nemamo volje za to.

Valjda zbog toga imam impuls "uništiti" (svjesno i ciljano) eventualnu (a posebno, obostranu) privlačnost prema nekom drugim. Jednostavno bi me "višestrani" emocionalni angažman previše zbunio (napomena - tu je privlačnost!). Želim sačuvati kako "najbolje prijateljstvo", tako i "najprivlačnost" između mog muža i mene. Prilično funkcioniram na način "ili-ili", a i moja granica emocionalne prevare je stvarno jako, užasno (čitaj - ljigavo konzervativno ) nisko.

E sad, naravno da ne mislim da je ovo univerzalno pravilo kako bi svi trebali funkcionirati. Već sam negdje napisala da mi je super kako postoje ljudi koji tu privlačnost "prebrode" i uspiju razviti sasvim lijepa prijateljstva. Samo, jebi ga, ja nisam ta.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.