Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2006., 12:09   #1
Dobna razlika

ovako,prizor dakle iz svakodnevnog života, pomalo neobičan,ali eto..
Zanima me što vi mislite,točnije koja vam je prva asocijacija kada netko spomene dobnu razliku između djevojke i mladića:17-29?
Razlika se ne vidi, zbog toga što djevojka djeluje puno zrelije, a mladić mlađe.
Opravdavate li njegov strah oko preuzimanja rizika i tvrdnju da djevojka treba, unatoč nekakvoj privlačnosti{obostranom sviđanju} najprije sazrijeti?
Jednostavno me općenito zanima vaša prva reakcija/asocijacija

P.S.
Molim moderatore da ako je tema stavljena na krivi podforum je definitivno ne premještaju na Ž ili MK.
Hvala.
sampinjon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:59   #2
Nećeš tu naći odgovor jer to ovisi o tim osobama...

Moje osobno mišljenje: neće im biti lako, ali je moguće ostvariti dugu i sretnu vezu ako se oboje posvete jedno drugome
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:59   #3
Quote:
sampinjon kaže:
Opravdavate li njegov strah oko preuzimanja rizika i tvrdnju da djevojka treba, unatoč nekakvoj privlačnosti{obostranom sviđanju} najprije sazrijeti?
da! ona je vrlo mlada i u idućih nekoliko godina prolazi kroz sazrijevanje, pretvaranje iz djevojke u ženu... ovisno o jačini njihovih emocija će veza preživjeti te promjene, turbulencije. nema razloga da taj put ne prođu skupa ako su iskreni.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:24   #4
Obzirom na njenu mladost i njegovu ozbiljniju dob, mislim da nemaju veće šanse za ozbiljnu i dugotrajnu vezu.
Što god mi govorili, svaka dob nosi svoje razmišljanje, svoje interese, svoje zanimacije i prioritete.
Mislim da ni u ozbiljnijim godinama takve veze nisu na sasvim dobrim temeljima . Obično se ipak zasnivaju na nekim interesima, a kad je razlika u godinama osjetna, ti se interesi mogu mijenjati ( kod oboje), pa kvaliteta veze neumitno pada.
No, mlade djevojke često imaju simpatiju prema starijim muškarcima ( sindrom oca), ali to obično brzo i bezbolno prolazi. Muški pak vole mlado meso, ali kad se zadovolje potvrdom svoje muškosti, ipak se odlučuju za bližu generaciju, iz razloga koje sam već spomenula.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:19   #5
Quote:
sampinjon kaže:
ovako,prizor dakle iz svakodnevnog života, pomalo neobičan,ali eto..
Zanima me što vi mislite,točnije koja vam je prva asocijacija kada netko spomene dobnu razliku između djevojke i mladića:17-29?
Razlika se ne vidi, zbog toga što djevojka djeluje puno zrelije, a mladić mlađe.
Opravdavate li njegov strah oko preuzimanja rizika i tvrdnju da djevojka treba, unatoč nekakvoj privlačnosti{obostranom sviđanju} najprije sazrijeti?
Jednostavno me općenito zanima vaša prva reakcija/asocijacija
Evo moje osobne price!Imala sam 16 kad sam GA upoznala, a ON 29. Bio je onda sve sta sam zeljela, ozbiljan za razliku od mojih vrsnjaka, doktor, proputovao cijeli svijet, savrsenog izgleda, ujedno sve ono sta bi svaka majka pozeljela za svoju kcer i sve ono sta bi normalna djevojka pozeljela za sebe.
Bili smo skupa 3 godine, za to vrijeme ja sam zavrsila srednju, upisala fax i pozeljela zivjet, putovat, izlazit, tulumarit, vidjet sve ono sta je on prolazio dok sam ja recimo zavrsavala osnovnu. Za to vrijeme ON je zavrsio specijalizaciju iz ginekologije , pokusao mi biti najbolji prijatelj, ljubavnik, savjetnik, ali ujedno mi je i pokusao zamijeniti moje vrsnjake i brucose. Vodio me na krasna mjesta na kojima je bio, trudio se premostit razliku i shvacati moju zelju za druzenjem, ali nazalost nije uspio.
Onda je u 32 dobio odlicnu ponudu iz jedne daleke zemlje da dodje raditi na jednu kliniku. Naravno, normalan slijed je bio da se zenimo i da i ja idem s njim.
Ja sam imala nepunih 20 i bila sam uzasno mlada i nespremna za takvo sta.
trazila sam da drugi odluce umjesto mene, no moji roditelji bi svaki put kad bismo nas dvoje razgovarali s njima o tome rekli da jednostavno oni ne mogu odluciti za nas i da tu odluku prepustaju samo nama, a oni ce se sloziti i prihvatiti ono sta mi odlucimo.
Uglavnom, ja nisam bila spremna na to! Zeljela sam zivjet, zavrsit studij, proci sve ono sta mlad covjek mora proci u tijeku odrastanja i sazrijevanja.
Otisao je bez mene, poslije je jos jednom dosao nakon 6 mj da vidi jesam li se predomislila....no nisam bila!
Vise se nikad nismo culi!
Neznam danas iz ove perspektive da li zalim za propustenim, ali znam sigurno da sam ja onda u tijeku trajanja nase prije imala 25, 26 ili ove sad godine koje imam, definitivno bi se odlucila za odlazak s njim!
Prevelika je to razlika. No opet ovisi od osobe do osobe, ako ti je jedina preokupacija u zivotu zavrsit srednju, udati se i radjat djecu( nemam nista protiv toga - svaka cast zenama koje tako zele) onda je svakako bolje da imas pored sebe zrelijeg muskarca!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:50   #6
[QUOTE=arna]Obzirom na njenu mladost i njegovu ozbiljniju dob, QUOTE]
Halo! ozbiljnija dob od 29 godina? Tako relativno!!!
Mentalna i kronološka dob mogu biti u nevjerovatnom raskoraku.
Mislim, dakle znam po sebi.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 18:22   #7
Tesko je reci, ali iz osobnog iskustva znam kakve su cure u tim godinama...
A sa 29 god covjek bi ipak trebao imati neku ozbiljnost.
I ja sam sebe sa 17 smatrala ozbiljnijom od ostatka svojih vrsnjaka, ali sad kad se sjetim shvacama da sam ipak bila samo dijete... Moje misljenje od tada se uvelike promijenilo, prosla sam masu novih stavri koje su me ojacale i naucile me sto je dobro, a sto ne, sto se moze tolerirati, a sto ne...
Uglavnom, sa sadasnjim iskustvom, da se mogu vratiti, neke stvari nikad ne bih napravila tako kako sam ih napravila onda.
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:44   #8
Ja svoga upoznala sa 19. On imao 36.

Skupa smo više od 5 godina, mnogo toga smo prošli, evoluirali zajedno u istom pravcu, i ne bih ga mijenjala nikada.

Nitko ti ne može garantirati da će ostati s tobom cijeli život.
Veze bez dobne razlike pucaju u jednakom postotku kao one s dobnom razlikom, ali ovih potonjih ima manje, a i kad takva veza pukne, najlakši izgovor je naći upravo u godinama.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:53   #9
Quote:
Herp kaže:
Nitko ti ne može garantirati da će ostati s tobom cijeli život.
Veze bez dobne razlike pucaju u jednakom postotku kao one s dobnom razlikom, ali ovih potonjih ima manje, a i kad takva veza pukne, najlakši izgovor je naći upravo u godinama.

Samo cu reci jos ovo, 19 god i 17.... Hm, vec postoji razlika. Ja sam upravo sa 18, 19 upisom na faks pocela shvacati neke stvari koje sa 17 bas i nisam...
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 21:50   #10
Iz vlastitog iskustva - razlika od 15, 20 ili više godina ništa ne znači. Sve je stvar podudaranja želja/ciljeva.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 01:18   #11
Quote:
sampinjon kaže:
ovako,prizor dakle iz svakodnevnog života, pomalo neobičan,ali eto..
Zanima me što vi mislite,točnije koja vam je prva asocijacija kada netko spomene dobnu razliku između djevojke i mladića:17-29?
Razlika se ne vidi, zbog toga što djevojka djeluje puno zrelije, a mladić mlađe.
Opravdavate li njegov strah oko preuzimanja rizika i tvrdnju da djevojka treba, unatoč nekakvoj privlačnosti{obostranom sviđanju} najprije sazrijeti?
Jednostavno me općenito zanima vaša prva reakcija/asocijacija

P.S.
Molim moderatore da ako je tema stavljena na krivi podforum je definitivno ne premještaju na Ž ili MK.
Hvala.
bio sam u sličnoj situaciji. veza nam je pukla ali ne zbog razlike u godinama več zbog toga što sam ja tada bio papak
prsluk od zlata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 01:23   #12
nije stvar razlike u godinama, nego zivotnih razdoblja. svatko ima svoje preokupacije, svoje poglede na zivot, svoje probleme.



moze razlika biti i veca, ako su oboje samostalni, manje se primjeti....
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 10:32   #13
Quote:
kisikana kaže:
Iz vlastitog iskustva - razlika od 15, 20 ili više godina ništa ne znači. Sve je stvar podudaranja želja/ciljeva.

Sorry ali ne bi se u potpunosti slozila s tobom! Ja bi dodala samo to da je bitno zivotno razdoblje kada se ima stariji partner! Dakle, "djevojcica" od 16 i tip od 31 ili zena od 35 i tip od 50! izuzetno velika razlika!
Svaka dob nosi svoje, stoga je u mlaldjem dobu izuzetno velika i gotovo nepremostiva razlika od 15 godina, dok je u odraslijim i zrelijim godinama ona gotovo zanemariva!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 10:39   #14
moj dragi je od mene stariji 7 godina, upoznali mo se kad je njemu bilo 25(a meni 18).skupa smo 2 ipo godne.uopce ne vidim sta to tocno propustam sta sam u vezi s nekim tko je stariji od mene(dobro nije 12 al razlika nije ni toliko zanemariva), mulce tj. moje vrsnjake nikad nisam podnosila, jednostavno su mi pre djetinjasti.ionako sam ja uglavnom bila ozbiljnija od ljudi svojih godina(iako imam faza... ) a kad me uvati bancenje izadjem vani s prijom, isplesem se i to je to draze mi je ovako s njim izac na kavu i bit kod njega nego da se vidimo 1 put tjedno i to subotom navecer i to pijani.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:40   #15
evo ja sam u vezi za mene osobno sramotnoj,razlika je ogromna no pustimo to..opčenito me takve veze sve više rastužuju u biti,samo zato jer mi se sve ćini da nemogu funkcionirat na duže staze tj da puknu ili se ugase..naravno to se događa općenito s vezama da se ljubav,zanos ili štogod polako gasi al iz mojeg iskustva s dobnom razlikom je tako..i još mislim da je velika razlika ako nekog upoznaš sa 16 ili sa 30..eto inače ništa nemam protiv velikih i manjih razlika u godinama jer vrlo mi je blisko i drago al jedno je ipak nepobitna istina a to je da ljubav,strast ne poznaju takva sitna ograničenja kao što su godine..i pozdravljam sve veze koje su te nepremostive razlike uspješno savladale..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:45   #16
Quote:
me_and_myself kaže:
Dakle, "djevojcica" od 16 i tip od 31 ili zena od 35 i tip od 50! izuzetno velika razlika!
Svaka dob nosi svoje, stoga je u mlaldjem dobu izuzetno velika i gotovo nepremostiva razlika od 15 godina, dok je u odraslijim i zrelijim godinama ona gotovo zanemariva!
e i ovo je vrlo točno..zapravo jako bitno..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 16:56   #17
Quote:
arna kaže:
Obzirom na njenu mladost i njegovu ozbiljniju dob, mislim da nemaju veće šanse za ozbiljnu i dugotrajnu vezu.
Što god mi govorili, svaka dob nosi svoje razmišljanje, svoje interese, svoje zanimacije i prioritete.
Mislim da ni u ozbiljnijim godinama takve veze nisu na sasvim dobrim temeljima . Obično se ipak zasnivaju na nekim interesima, a kad je razlika u godinama osjetna, ti se interesi mogu mijenjati ( kod oboje), pa kvaliteta veze neumitno pada.
njegovu ozbiljniju dob? 29 i nije tako ozbiljna dob
ja bi rekla da ta razlika uopce nije tako velika
a predvidjanje neuspjeha samo na racun godina je malo pretjerano

drugi dio... o temeljima, je cisto nagadjanje.. kako ti mozes znati kakvi se tu interesi kriju? i koji bi to uopce interesi trebali biti?
opet nesto sto nema veze s razlikom u godinama
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 00:28   #18
Quote:
azrail kaže:
evo ja sam u vezi za mene osobno sramotnoj
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 10:35   #19
Quote:
Herp kaže:
ok u ćemu je problem,napisala sam sramotno jer mi ta razlika sve više smeta a nevolim ga dovoljno da bi ju nadišla..samo to..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:51   #20
Odgovori su super i u svakom nalazim nešto s čime se slažem.
Baš mi je drago što je tema završila na podforumu s ozbiljnijim, zrelijim odgovorima.
Inače, najveće poveznice nalazim s onim odogovorom koji izražava kako je ta razlika dok je djevojka još maloljetna velika u odnosu na tu istu razliku kroz par godina.{34-46}
Također se slažem s ljudima koji su napisali da su godine relativan pojam ,tim više što u mom osobno primjeru, djevojka izgleda starije, frajer mlađe {i fizički i psihički}, tako da se nalaze negdje na pola puta.
U svakom slučaju zanimale su me vaše reakcije jer većina ljudi na spomen veze između maloljetne i ,recimo, toliko starije osobe spominje pedofiliju , neprirodnost i sl. što na neki način i shvaćam.
sampinjon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.