Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 02:18   #21
Izvini, a koliko imate i ti i tvoja?

Pitam zbog ovih 25 godina u dva kreveta...
xvid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 02:18   #22
predloži joj ovo što sam napisala gore, da legnete zajedno, a ako njoj počne smetat tvoje hrkanje, nek se ona makne.
i zašto ona više ne koristi čepove za uši?! meni ovo opet govori da nije u tome problem, da joj je možda to samo izgovor? ne znam...
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 02:20   #23
E da...zaboravih.
Ti rece da cesto ide kod svojih. A oni imaju problema pa bi ona da im spasi brak?
Koji brak joj je vazniji , vas ili njihov, pitaj je.
xvid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 02:40   #24
Ja imam 38 a ona 36. Njeni roditelji 25 godina spavaju u odvojenim sobama.

Problem sa njenima sam naveo samo kako primjer. Nije to pravi problem za nas brak, nego to sto ona uvijek ima oko cega se brinuti i biti neraspolozena. Stalno je nesto i na nesto kuka. Jedan dan su starci i njihova situacija u kuci, drugi dan su zavidne kolege na poslu, treci je nas glupi sistem i "nasa nekultura", onda guzva u prometu, pa razbijen lakat ili koljeno od djece, pa frka sa godisnjima, pa susjedi, ...
Nema tu istinskih problema, nego u nedostatku velikih problema svaki problem je veliki. A onda o tome treba kukati i zivcirati se.
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 02:45   #25
Quote:
Calathea Zebrina kaže: Pogledaj post
predloži joj ovo što sam napisala gore, da legnete zajedno, a ako njoj počne smetat tvoje hrkanje, nek se ona makne.
i zašto ona više ne koristi čepove za uši?! meni ovo opet govori da nije u tome problem, da joj je možda to samo izgovor? ne znam...
Ne pomazu cepovi. Cuje i kroz njih.
Ja glasno hrcem, a onda ima lak san. Cuje i kad susjedi dodju kasno doma, a susjedi nam nisu bas ispod prozora i nisu bucni. Ja ih nikad ne cujem.
I prije braka se zalila da cuje hrkanje kroz cepove.

Ne mislim da laze. Znam da ne laze. Probala je ona naviknuti se pa nije spavala nocima pored mene. Bila je sva smozdena i zivcana, a ja sam se lose osjecao zbog toga. I bilo mi je krivo na sebe.

Kano je, idem spavati.

Laku noc svima.
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 02:57   #26
Moracete da zrtvujete po deo sebe. Svako mora po nesto da popusti.
Da se nebi desio PAD KUCE ASEROVIH

Jesi li gledao film THE FALL OF THE HOUSE OF USHER ????
Mozda nisam bas korektno naveo naziv na engleskom.....obavezno pogledaj.
Tematika te se dotice. Nego, jesi li ti mozda stolar?
xvid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 03:02   #27
Smile

Obrati se svim stomatologu, imaš sad su ti najnovije izašle neke udlage za zube koje držiš po noći protiv hrkanja, pa pokušaj s tim...
Nemoj tako popuštat ženinim odlukama, koliko god ona tebi prigovarala dođi neplanirano u sobu i ne znam izljubi ju i reci joj da nećeš iz sobe jer ...ne znam ...bojiš se mraka ne znam, najgora solucija je da tako popustiš, bit će i njoj i tebi dobro kad ostaneš čvrst u svojoj odluci. Vidim da ste i jedno i drugo kao na iglama, i jedno i drugo ste tvrdoglavi. Ti bi sex, nježnost, a ne usudiš se ptić u sobu, nema to pokušao sam jednom, dolazi svaku večer, popustit će ona jednom. Ne trebaš imat komplekse radi takvih stvari kao što je hrkanje, to je sasvim normalna stvar, budi zahvalan Bogu šta si zdrav i imaš troje zdrave djece, ostalo zanemari, i upri tu ženu i ne odustaj...
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 07:24   #28
Quote:
Tomo_Bili kaže: Pogledaj post
Cuj, nije da ja nevolim svoju zenu. Pobogu, imamo i 3 djece.
Nema hvatanja po danu, a ni navecer kad su djeca stalno u kuci. Jedino se mozemo poje... kad posaljemo djecu na 2 tjedna didi na more.

Znam ja da njoj smeta hrkanje, ali smeta i meni biti u braku bez braka.
Sta mi nije rekla da nece samnom spavati prije nego sto se udala za mene?

si siguran da ti nije rekla? ti ionako misliš da se to ljudi prije braka šale...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 08:34   #29
Ovo, da se ljudi prije braka sale, aludiras na moje misljenje o nehtijenju djece u braku? Svejedno, nije mi rekla da necemo spavati zajedno, nego da cemo to rijesiti.

"THE FALL OF THE HOUSE OF USHER"? Kud brate sa tim hororom? Nisam gledao, a bome niti necu nakon sto sam procitao kratki opis na imdb.
Nisam stolar. Gradjevinac. Niskogradnja (ne pitajte me za stanove posto ne znam nista o tome).

Hvala za savjet o udlazi za zube. Pokusat cu.
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 08:41   #30
Stari moj, odi se ti malo ohladi od ove vrućine koja je očito samo potencirala tvoju nabrijanost i nervozu.

Hrkanje je činjenica i niste ni ti ni ona krivi za to i jedno jedino riješenje je neko kompromisno i dovoljno dobro za oboje. Ako ste probali do sad sve klasično i nije pomoglo tada na žalost odvojene sobe i nisu bezvezno riješenje. Po meni su još uvijek manje bezvezno riješenje nego rastava braka.

A ostale stvari o kojima pričaš, stari moj nisi se ni trebao ženiti jer su ostale stvari o kojima pišeš više-manje uobičajene u većini brakova.

Ohladi glavu, i spusti malo ti svoj ego. Odmorite se oboje i poradite malo na vašem odnosu.

Što da ti drugo napišem osim da ti je ideja o rastavi braka poprilično bedasta.
Osobito uz ženu koja te želi uza se. U eri kad svaka-druga poželi ostaviti ili prevariti supruga. Nije idealna, nisi ni ti.. no snađite se.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 09:03   #31
Quote:
Tomo_Bili kaže: Pogledaj post
Ovo, da se ljudi prije braka sale, aludiras na moje misljenje o nehtijenju djece u braku? Svejedno, nije mi rekla da necemo spavati zajedno, nego da cemo to rijesiti.

"THE FALL OF THE HOUSE OF USHER"? Kud brate sa tim hororom? Nisam gledao, a bome niti necu nakon sto sam procitao kratki opis na imdb.
Nisam stolar. Gradjevinac. Niskogradnja (ne pitajte me za stanove posto ne znam nista o tome).

Hvala za savjet o udlazi za zube. Pokusat cu.
sori, al vi imate puno ozbiljnijih problema od hrkanja. recimo - nerazgovaranje?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 09:29   #32
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
sori, al vi imate puno ozbiljnijih problema od hrkanja. recimo - nerazgovaranje?
Imamo problema. To je istina.
Ali nemamo puno ozbiljnijih problema. Hrkanje je ponajveci ako ne i najveci. Pogotovo sto znam da se mozda ne rijesi cijeli zivot.

Ostale stvari se vremenom rjesavaju. Ja se mijenjam a i ona. Na pocetku je bila totalna neznalica za kuhanje, pa je naucila. Ja sam bio totalni muski samotnjak (piva u hladnjaku i ostalo nista, stan samo za prespavati...) pa sam se i ja promijenio.
Prilagodba je neizbjezna. Obje strane pocnu nesto prihvacati. Recimo, ispocetka mi nije htjela niti ispeglati kosulju ("Nisi valjda sa mnom da ti peglam?"), a sad to radi. Ja ispocetka nisam trpio da je moram obavjestavati da cu ostati sat vremena na pivi poslije posla ili da cu ja zaraditi sav novac za kucu (imam vecu placu od nje) a za svaku odluku cu se morati savjetovati sa njom.
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:02   #33
Kad smo vec na problemima:

Idem ja na teren i velim zeni: Uzmi 50 K kn i kupi Inine dioncie. Svi vele da ce skociti. Veli: "Ne znam ja kako to ide,...". Kazem joj: "Na godisnjem si. Raspitaj se, odi i upisi se u registar i kupi kad bude prodaja".
Dodjem doma - ona nije kupila dionice. Pitam zasto, a ona veli pa nismo razgovarali o tome. Kako nismo, kad jesmo? Veli: "To treba biti zajednicka odluka posto je to zajednicki novac". Kakva je to zajednicka odluka to sto nismo kupili? Jel to zajednicka odluka? Ovako je ona odlucila o tome.
A dionice su skocile puno (ne znam ni ja koliko, ne zelim uopce ni gledati koliko su danas). Zasto nije kupila za 25 K kn? Nebi li to bilo fer?
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:20   #34
Quote:
Tomo_Bili kaže: Pogledaj post
Nema ona problema sa starcima. Ne zive zajedno i nisu ovisni jedno o drugome. Nego eto, imas problema ako ih oces nalaziti i tamo gdje ih nema. Nije da je taj moj punac neki odlican tip, ali nije ni da je los. Moze se sa njim popricati, pipiti piva, napraviti rostilj... A sad sto malo voli pametovati kad cvrcne - sta bi? To je ne bi trebalo nervirati. Ne zivi zajedno sa njima.

I
Evo, za ovo o starcima imaš potpuno pogrešan stav.
To su njezini starci. Zapamti. Ne tvoji. I nikad ih nećeš ti voljeti a bome nikad ti neće moći dići živce. Nema ti tu puno lijeka. Većinu ljudi uvijek starci mogu spizdit u 2 minute, na drugom kraju svijeta da su. Ne može to netko sa strane shvatiti. Tu se tvoja žena zapravo svađa sama sa sobom, svojim djetinjstvom i mladošću, nema tu puno logike, emocije su u pitanju.

Ali jedino mi se čini da bi ona stvarno mogla poraditi na sebi, radi sebe, da se rastereti i krene dalje.
Ne mislim da je egoistična niti da ste za razvod.

Pa , u biti, sve je više no jasno-pere i nju nejebica, zato je živčana

Stignete li izaći s prijateljima? Kaže jedno istraživanje u nas da je socijabilnost najvažniji faktor za opstanak braka, ti zajenidčki izlasci jačaju lojalnost, a da ne govorim za neke igre, triba vama team-building
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:33   #35
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Stignete li izaći s prijateljima? Kaže jedno istraživanje u nas da je socijabilnost najvažniji faktor za opstanak braka, ti zajenidčki izlasci jačaju lojalnost, a da ne govorim za neke igre, triba vama team-building
Rijetko izlazimo zajedno da se vidimo sa ekipom. Odemo na Jarun sa djecom, ali nije lako uskladiti se sa drugim parovima (moraju djeca spavati, srati i jesti u odredjena vremena inace ce sve bit "katastrofa").
Ja odem sa svojom ekipom jednom tjedno na rucak ili pivu. Ona ne ide sa svojom iako je ja nagovaram.
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:37   #36
Quote:
Tomo_Bili kaže: Pogledaj post
jednom tjedno na rucak ili pivu. Ona ne ide sa svojom iako je ja nagovaram.
Eto, fali joj i prijateljica. Ona mora imat prijateljicu. Mora.

Muž moje najbolje prije je nekidan pitao zašto ne dođem na par dana u njih, bit će ga je udušila frustracijama sa posla, a meni su te priče poslastica.
Ja mislim da bi i mene moj htio ostaviti da mora slušati te "analize"koje čuvam za moju Dragu.

Pitanje: kad joj ti predlažeš te izlaske, jel joj jasno da ćeš preuzeti sve kućanske brige i djecu na sebe?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:42   #37
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Eto, fali joj i prijateljica. Ona mora imat prijateljicu. Mora.

Muž moje najbolje prije je nekidan pitao zašto ne dođem na par dana u njih, bit će ga je udušila frustracijama sa posla, a meni su te priče poslastica.
Ja mislim da bi i mene moj htio ostaviti da mora slušati te "analize"koje čuvam za moju Dragu.

Pitanje: kad joj ti predlažeš te izlaske, jel joj jasno da ćeš preuzeti sve kućanske brige i djecu na sebe?
Ne volimo ovo reci, ali: Ona nema prijateljica. Nit koga zove, nit kome odlazi, nit koja nju zove, nit koja dolazi.

Ima ekipu sa posla. Ja joj govorim da se druzi sa njima ili nek pozove stare frendice sa faxa ili iz skole, a ona veli da su joj dosadni.
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:51   #38
Tomo, čuj... vidim da si skroz bespomoćan i očajan. Ajde ti sjedni sa svojjom ženom i razgovaraj s njom. Ne se svađat, nego sjednite, natočite si kavu, zapalite cigaretu i pričajte. Djecu uvalite taj dan nekome bar na par sati jer su ionako praznici.
Bez napadanja ženi reci da se želiš vratiti u spavaću sobu, barem na jedan dan tjedno. Ona neka taj dan popije tabletu za spavanje, dvije ako treba. Jedan dan, recimo subotu, ti spavaš u sobi pa makar sjekire padale.
Reci joj doslovce ovim riječima: "draga, fališ mi jako, ajmo pokušati tako da ti jedan dan popiješ tablete za spavanje i ja spavam u sobi." - nježnim, nimalo napadačkim tonom.
Ako i na to ti ili ona imate neku ispriku (rekla je da joj tablete ne djeluju, čuje bez obzira što je popila tabletu, neće se trovat tabletama) onda stvarno imate jako veliki problem.
Jer napraviti ustupak od jedne noći nije velika stvar, postavlja se pitanje nedostaješ li ti svojoj ženi, i to ju možeš i pitati. Reci joj da nisi sretan i da ako ti ne može vratiti tu jednu noć u spavaćoj sobi, da ne osjećaš da radi kompromis s tobom.

Mislim da si i sam zaključio iz mog posta.... fali vam razgovora, ne dernjave i napadanja. Kad ste zadnji put normalno razgovarali o nečemu a da se niste posvađali? Kad ste zadnji put razgovarali da ste našli zajedničko rješenje nekog problema i da ste bili zadovoljni nakon razgovora?
Mislim da niste niti svjesni koliko vam je intimnost, komunikacija i sve otišlo kvragu, a problem oko hrkanja je samo simptom.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:02   #39
Žena ti je u kurcu od nejebice i nesocijalizacije.

Najprije joj donesi minerske čepiće (valjda ih možeš nabavit na gradilištu )a kroz njih se ne čuje ništa. Ako tvrdi da i dalje čuje, mislim da je dublji problem. Osim toga morat će ti zbilja vjerovat da ćeš je probudit na vrijeme, čuti djecu ako im treba nešto i sl.

A što se seksa tiče, nađe se vrijeme kad se hoće....nakod postanja po forumu, djeca spavaju, a ti nju probudi...i eto zgodnog vremena. Ili gledajte televiziju i pričajte dok djeca ne pozaspu....a nakon seksa može i ona ponekad u sobičak....zašto ste dozvolili da je ovo tvoja a ono njena soba?

Ali to je ljubav, a vidi se da se vas dvoje još volite.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 12:15   #40
Pošaljite djecu baki i didi koji ne spavaju zajedno već 25 godina pa se dobro ispričajte i posexajte. Al prvo se posexajte jer ako prvo počnete pričat tako frustrirani možda do sexa uopće i ne dođe.

Morate pronaći vrijeme za sebe. Pod obavezno! Za romantiku, razgovor, fizičku ljubav, nježnosti... To treba svakom i jbga, nije čudo da vam se o to pretvorio brak kad uopće nemate nikakav odnos. Uvalite djecu nekom, nađite dadilju, uzmite hotelsku sobu jednu noć... Budite ludi!

Onda ti i to što spavate u odvojenim sobama ne bi smetalo toliko.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.