Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2007., 16:45   #81
da, samo treba saslusat. i pustit ju da se naspava dovraga. jadna zena, ona bi sad iz ljubavi prema njemu morala probdjet cijeli brak? ili da on malo ne spava pa da vidi kak je to?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:32   #82
Quote:
Tomo_Bili kaže: Pogledaj post
Ja imam 38 a ona 36. Njeni roditelji 25 godina spavaju u odvojenim sobama.
Ovo gore je bit i UZROK tvojih problema !!!

Morat ces se posluziti psiholoskim trikom razbijanja zacaranog kruga i monotonije i upustanja u "nova iskustva" (za tvoju zenu!).

Opci problem ljudske osobe:
Svaka osoba se najbolje osjeca u svijetu i okolini koju iz OSOBNOG ISKUSTVA poznaje.

Problem tvoje zene:
Tvoja zena zna kako izgleda spavati u odvojenim sobama (roditelji cine vec 25 godina) i to joj je normalno.
Nenormalno joj je spavati u istoj sobi i to joj cini strah i uznemiruje ju.

Extremni primjer iz mog kruga poznanika:
Djevojka A je imala prilicno neuravnotezeno djetinjstvo i kako ona kaze "socijalno grube roditelje".
Djevojka A je nasla jako finog, romanticnog i razumljivog decka B. Neko vrijeme su se voljeli. Onda je ona pocela osjecati nelagodu, jer na tako nesto nije bila navikla.
Djevojka A je prvo prevarila, a onda i ostavila decka B i nasla si novog grubog decka C (iz disfunktionalne obitelji), koji ju vec godinama vara i ugnjetava. Ali djevojka A ne zeli ostaviti decka C, jer je na tu situaciju naviknuta i zna se s njom nositi.


Eto prika, ti ce morati pitati nekog dobrog prijatelja psihologa "u povjerenju", na koji nacin da najbolje "prekondicioniras" tvoju zenu, ako se jos volite.

Quote:
... nego to sto ona uvijek ima oko cega se brinuti i biti neraspolozena. Stalno je nesto i na nesto kuka. Jedan dan su starci i njihova situacija u kuci, drugi dan su zavidne kolege na poslu, treci je nas glupi sistem i "nasa nekultura", onda guzva u prometu, pa razbijen lakat ili koljeno od djece, pa frka sa godisnjima, pa susjedi, ...
Zena ocito treba extremno puno paznje.
Zato i "kuka".
Ona pri tome ne trazi ni prijedloge nit rjesenja. Neka cura ti je gore vec napisala:
Ona samo zeli razvezat jezik i laprdat.
Otvori si pivo/vino i pusti mozak na pasu. Ne moras uopce razumjet sta prica.
Na kraju je zagrli, poljubi i kazi, e jest u pravu si 100%!!!

Ona, ili je uvijek bila u centru paznje, ili od druge brace i sestara ili zbog ljubomorne matere (koja je ovijek svu pozornost skretala na sebe) nije dobila dovoljno paznje, ni od oca ni od okoline.

Mozda zbog toga nema ni prijatelja. Tko se zeli s nekim druziti, tko stalno zeli biti u centru paznje. Svatko zeli malo skrenut paznju na sebe, a to kod tvoje drage ne ide.

Quote:
xvid kaže: Pogledaj post
Ako te pita sto si dosao, smetas joj, kreni sa pakovanjem stvari tog momenta.

Pa onda pazi sta ce joj biti vaznije: Ti i vas brak ili njen ego.
Po mojoj slobodnoj proceni previse je egoisticna.
Ovaj gore prijedlog bi bio OK, da nema djece. Ali kako ces ostaviti jednogodisnje dijete i pobjec od kuce!

U svakom slucaju, prije nego podjes pakovat, ponudi joj "minerske cepice za usi", koje je netko vec spomenia.
Samo da ne bi bilo posle, kako joj nisi dao mogucnost izbora
Izvadi cepice iz dzepa i stavi joj u ruku.
Izadji i odi napravit kavicu/caj ... Ostavi joj 10-ak minuta da razmisli.
5 do 8 minuta treba da se hormoni smire od soka. Odluke u afektu se ne broje.
Popij kavicu (ili donesi i njoj) vrati se i pocni pakovat.

Morat ces zenu "prekondicionirat". Nema druge.

Quote:
Tomo_Bili kaže: Pogledaj post
Ovako sam sebi izgledam ko neki jadnik koji obija vrata svoje zene u svojoj kuci i moljaka za sex. Jadno brate - jadno.
Nije valjda da cu cijeli zivot provesti radeci i spavajuci u gostinjskoj sobi?
Kad pomislim na to, najradije bih ubacio svoje stvari u auto i otisao u hotel i ugasio mobitel da me ne zove i ne pita gdje sam.
Jebiga ovo je vec sranje!!!
Jesu prostitutke rjesenje?

Morat ces zenu "prekondicionirat" i suocit ju s nekom novom situacijom. Naviknut ce se ona vec. Nemaj brige

Samo moras puno situacija odjednom izmijenjat, da ju izbacis iz kolotecine i iz takta. Ako se koncentriras samo na "spavanje u odvojenim sobama" izgubio si.

Npr. dorucak (ostale primjere razmisli sam):
Mijenjaj npr. i mjesto i vrijeme dorucka. Terasa, vrt ili balkon umjesto u blagovaonici.
Uzmi sendvic u ruku i jedi u autu.
Mijenjaj stvari koje doruckujes. Pocni doruckovati samo slatko (med, marmeladu) ili samo slano.
Pocni doruckovat zdravo (voce/povrce) ili nezdravo.
Pocni/prestani pit kavu/caj uz dorucak.
Prestani/pocni pusit uz kavu.

Promijeni stil oblacenja i govora. To cesto najvise sokira.

Pocni pit
Zamisli hrces i smrdis na pivo/konjak/jeftino vino i kubanske cigare ...
Ima cijela kuca iz temelja da se trese. Ni odvojene sobe nece tvojoj zeni tu vise pomoc.

Tek kad ju izbacis totalno iz takta mozes joj kondicionirat novu situaciju.

Sretno ti bilo.

Jebena situacija.





Samo cisto hipotetski, da ne bi bilo, da nismo sve tocke gledista diskutirali:

Mozda nemas fantazije u sexu, pa zena zeli bar na miru redovito uposlit ruke.

Cisto teoretski gledano. Kolike su sanse?


__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:34   #83
Matori popušio si kiflu ajme.

Zena ti ima ili drugog (odnosno ima sigurno) ili je frigidna (zao mi je sto sam morao to napisati) TRECEG UPAMTI NEEEEMAAAA!!!!!
__________________
Auto Croatia
sile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:43   #84
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
sakom o sto, i svi ce da budu fini. jesi balkanac il nisi?
Okej, ovo bi onda bila rezervna opcija
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:09   #85
ma šta filozofirate tj. psihologizirate,
ako tip sam kaže da je veliki hrkač, a žena tankog sna,
takvi ljudi postoje, nema veze sa psihologijom, voljom,
oni imaju troje klinaca (bebu), žena radi,
i to koliko spava joj je vjerojatno premalo ...

Loša komunikacija i ostalo je druga stvar, za to su oboje (sorry Tomo ) krivi.
Ne bi ženina nesanica ništa riješila, dapače, vjerojatno bi ga sama otjerala u hotel nakon tjedan dana, i njega i djecu

Ako postoji neko medicinsko riješenje za hrkanje, onda super, ali stvarno ne vidim ovako kompromis...
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:17   #86
Quote:
LogicalStandBy kaže: Pogledaj post
[B]Zena ocito treba extremno puno paznje.
Zato i "kuka".
Ona pri tome ne trazi ni prijedloge nit rjesenja. Neka cura ti je gore vec napisala:
Ona samo zeli razvezat jezik i laprdat.
Otvori si pivo/vino i pusti mozak na pasu. Ne moras uopce razumjet sta prica.
Na kraju je zagrli, poljubi i kazi, e jest u pravu si 100%!!!

Mozda zbog toga nema ni prijatelja. Tko se zeli s nekim druziti, tko stalno zeli biti u centru paznje. Svatko zeli malo skrenut paznju na sebe, a to kod tvoje drage ne ide.




Evo, jedino se s ovim slažem.
Moje mišljenje, onako, kao laprdajuće žene tankog sna (koja doduše ima puno takvih prija, ali i neograničen apetit u kukanju )
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:27   #87
Cijeli topic o hrkanju i partnerima imamo, samo ga treba potražit
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:34   #88
Quote:
LogicalStandBy kaže: Pogledaj post
Ovo gore je bit i UZROK tvojih problema !!!
...
Nasmijao sam se od srca ovome postu.
Hvala i na duhovitosti i na savjetima.

Zadnje uređivanje Cats : 19.07.2007. at 21:41. Reason: pročitaj pravila ovog podforuma ;)
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:36   #89
Quote:
sile kaže: Pogledaj post
Matori popušio si kiflu ajme.

Zena ti ima ili drugog (odnosno ima sigurno) ili je frigidna (zao mi je sto sam morao to napisati) TRECEG UPAMTI NEEEEMAAAA!!!!!
Pu, pu (pljujem da se ne urekne).
Bjezi sluto slutavi!
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:38   #90
Quote:
LogicalStandBy kaže: Pogledaj post
Okej, ovo bi onda bila rezervna opcija
Razmisljam ja vec neko vrijeme o toj opciji.
Ako nista, onda nek odem sa "praskom".
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:41   #91
Kraj

Hvala svima na savjetima i nekima na misljenjima.
Otvorili su mi se novi pogledi i dobio sam neke ideje.

A sad, nemojte vise pisat. Mozeli se zatvoriti ova tema?
Udavit ce me sutra radnici pa cu nekoga morat otpust ili satrt bagerom.

Over and out,
Tomo
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:43   #92
Ne može se zatvorit, Tomo. Žalim. Previše ljudi potrošilo je svoje vrijeme na to da pročita tvoj problem i kaže nešto o njemu.

Forum je javan, svatko tko mu pristupi mora biti svjestan posljedica. Kao i uostalom svugdje u životu, isplati se promisliti prije nego se lupi Enter. Zna bit korisno.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:53   #93
[QUOTE=Tomo_Bili;9343338]Ne znam sta da vise radim. Mislim da cu otici od kuce ili cu izbaciti zenu van.

A šta misliš da će ti s nekom drugom biti bolje?? Sve smo mi žene iste, ne baš iste ali slične da. Ostani s njome, komunicirajte ljudi. Više mi je dosta onih koji se samo tako razvode, pa misli na dijecu i na ono što ste si obečali kad ste ušli u brak, a to je da čete zauvijek ostati skupa u dobru i zlu...
__________________
ja
anamarija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 07:00   #94
bas me zanima kak bi bilo da on nemre od nje spavat...
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:34   #95
Pozdrav Tomo,

Evo potrosio sam dobrih pola sata na detaljno citanje tvog topica, sto je najgore prosao sam kroz dosta slicnu situaciju sa svojom zenom i na srecu rijesili smo to na obostrano... zadovoljstvo. Tako da se nadam da ces posvetiti 5 minuta citanju ovog posta, koji ce ti nadam se malo otvoriti oci i pomoci kod nekih stvari.

Procitao sam svakakve savjete u ovih 4 stranice topica, cak i na ideje da spavanje u odvojenim sobama nije tako lose - sa tim se nikako ne slazem, niste cimeri na faksu pa da svatko spava u svojoj sobi. Zaljubili ste se jedno u drugo, hodali ste, ozenili ste se, a kazes i spavali skupa prije braka. Bez uvrede, ali ne smatram normalno da zena tjera svog muza iz njihovog kreveta u neki sobicak zato sto joj smeta njegovo hrkanje.

Napisao si da ti nedostaje toplina doma, a masa ljudi ti je ovde u odgovoru napisala - pretpostavljam mahom zenska ekipa po nickovima - da ne slusas zenu, da se vise moras truditi, da je ne razumijes da je ovakva i onakva. Iskreno stari moj, nije zena kriva nego ti.

Kontam da ces sad otic vjerojatno u onaj mindset "eo i ovaj mi kaze da sam ja kriv za sve...", ali pricekaj. Ti NISI kriv za to sto ti se desava, NISI kriv za to sto hrces - ti si iskljucivo kriv sto si to dopustio. Volis zenu i to se vidi, ali hej zena te izbacuje u sobicak zato sto joj smeta tvoje hrkanje? Jedna je stvar udovoljavati malim hirovima, a druga dopustiti da te se nateze ni krivog ni duznog.

Jedan poster ranije u topicu ti je tocno napisao - kada zena prica o svojim "problemima", ne zanima je kako bi ti to rijesio, samo to zeli podijeliti sa tobom i od tebe cuti nesto na varijantu "okey draga, razumijem te u potpunosti.". Problem kod nas muskaraca je da u 99% slucajeva kad nam drage pricaju o nekim problemima, mi automatski trazimo rijesenje/a za taj/te problem/e. Pusti neka se ispuse na tvom ramenu i pruzi joj razumijevanje.

Naravno, sve ovo sto sam napisao NE znaci da toleriras sve njene hirove. Mislim da trebas sjest za zenom na kauc, i ugasit televiziju. Kad ti upada u rijec, nije poanta da podviknes na nju - tako ju samo tjeras u obrambeni stvar i gubis ono sto zelis postic.
Radije pokusaj sa humorom i podjebavanjem bez napadanja, ako razumijes sto hocu reci. Prva stvar koju ti moras postici, je da te zena slusa kad govoris - da te gleda u oci, a ne da nezainteresirano bulji u paucinu na zidu i ceka da ti zavrsis monolog pa da se moze dignut i otic je skinut. Ako ti fali topline, ako ti upada u rijec - sve to mozes rijesiti humorom.

Recimo jedan primjer, ja sam sustavno jedan period podjebavao zenu kada bi dosao kuci a ona na kaucu bulji u TV bez dobar dan ili bilo cega, da su me toplije docekali u pogrebnom poduzecu nego doma kod vlastite zene. Naravno, bez nekog napadanja i deranja, vise kao vrstu pasivnog prigovaranja. Da vidis kako me jednog dana docekao skuhani rucak i zagrljaj na vratima.

Osobno mislim da moras na neki nacin - moj ili neki svoj, odrasli smo ljudi necu ti ja tu pametovati kako ces ti sa 38 godina u guzici pricati sa svojom zenom - objasniti zeni da ne moze ocekivati sve a ne davati nista. Brak se sastoji od davanja I primanja, ne mozes samo davati ili samo primati jer je to recept za katastrofu na duge staze. Objasnjavanje se ne sastoji od dreke - zene ionako u vecini slucajeva ne pale na logicka objasnjenja, to su emocionalna bica i njihov nacin razmisljanja nema veze sa nasim. Ali, ako nakon svog truda koji ulozis i dalje u tom braku samo ti radis korake za nekakvo prilagodjavanje - onda je to - to. Daj maksimum od sebe, pa sto bude.

Primjer napamet:

Umjesto da podviknes zeni da koji kurac ona izvodi, da to nije normalno da u jednom braku muz i zena ne spavaju skupa u krevetu, pokusaj joj normalnim razgovorom reci da se zbog tog odvojenog spavanja osjecas lose i nesretno, da ti fali njeznost i toplina u kuci... itd itd.

Podvikivanjem se nista ne rijesava, cak ni kad upada u rijec.

E da... Jednom kad ti zena bude prigovarala, probaj je uhvatit za ruku i odvest u neki dio stana/kuce di vam djeca nece upadat, i daj joj lijek da malo zaboravi na "probleme".
__________________
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
Syndic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:52   #96
Mislim da problem nema veze s odvojenim spavanjem, štoviše neki pisci su navodili da je odvojeno spavanje dobro za seksualni odnos, jer stalna fizička blizina uništava želju za sexom. Uostalom, bračni kreveti su izum XX. stoljeća kada se išla uštedjeti jedna soba u radničkim stanovima, nekada su bogati spavali svatko u svojoj sobi, a sirotinja svi zajedno.

Problem je negdje drugdje...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 23:28   #97
bog svima,
problem nije naravno spavanje u odvojenim sobama, a mozda ni hrkanje, a ni mala beba, ali kad se sve to zbroji onda je to problem. ja sam zena sa muzem i dvoje djece. i mi smo jedno vrijeme spavali u odvojenim sobama jer sam ja dojila bebu, muz je takodjer hrkao-ali to hrkanje meni ne bi smetalo u normalnim uvjetima, ali u tim uvjetima kada mi je san bio lagan da bih cula dijete, svaki sum mi je smetao a pogotovo hrkanje.
uglavnom, problem se rijesio kada smo dijecu naucili da spavaju cijelu noc i to u svojoj sobi( i to je bio poseban tretman za djecu- i to po knjizi)i kad smo se mi napokon vratili jedno drugom u zagrljaj. mislim da je u braku sex vazan, ali zajednicka postelja nije samo sex nego i zagrljaj, milovanje, poljubac, osjecaj sigurnosti i ljubavi. kad djeca malo odrastu onda je sve lakse, i covjek nije toliko umoran, ali ako se odnosi tako jako pogorsaju dok je dijete malo to je tesko vratiti u normalu. zato tolerancije, njeznosti, razumijevanja i ljubavi sto vise molim!
p.s. sto se tice hrkanja kao medicinski problem to se da rijesiti klanjanjem krajnika i struganjem nekakvog jezicka u grlu, a inace hrkanje nije smjesno nego je bolest koja moze biti gadna- APNEJA- zastoji disanja. pusa svima!
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:54   #98
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Mislim da problem nema veze s odvojenim spavanjem, štoviše neki pisci su navodili da je odvojeno spavanje dobro za seksualni odnos, jer stalna fizička blizina uništava želju za sexom. Uostalom, bračni kreveti su izum XX. stoljeća kada se išla uštedjeti jedna soba u radničkim stanovima, nekada su bogati spavali svatko u svojoj sobi, a sirotinja svi zajedno.

Problem je negdje drugdje...


Kad se baka udala (na selu) u jednoj sobi su spavali 30 ljudi (unbelieveable!!!) . Kad se doselili u grad krenuli su spavati u odvojenim sobama, deda u jednu ona u drugu.

I sada mi ona, u svojim odminulim osamdesettim, rekla da im je sex bio redovan do negdje sredine njenih sezdesettih. Nije ih sprjecilo ni copor ni odvojenost da se redovito seksaju.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:23   #99
Quote:
LoveMeTender kaže: Pogledaj post
Kad se baka udala (na selu) u jednoj sobi su spavali 30 ljudi (unbelieveable!!!) . Kad se doselili u grad krenuli su spavati u odvojenim sobama, deda u jednu ona u drugu.

I sada mi ona, u svojim odminulim osamdesettim, rekla da im je sex bio redovan do negdje sredine njenih sezdesettih. Nije ih sprjecilo ni copor ni odvojenost da se redovito seksaju.
prvo sto si bakom pricala o sexu
drugo: sta je za baku bilo redovno?
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 15:48   #100
pitanje:

zašto je žena neispavana ak spavaju u odvojenim sobama pa ju ni hrkanje ne ometa???

mislim da neispavanost nikako nije razlog njene nervoze. ja ne znam koji je. možda joj je jednostavno dosta muža, djece, kuće, staraca. a muž obično i bude najpogodnija žrtva za istrest frustracije.

ali, samo spavanje u odvojenim sobama ne bi smio bit toliko problem. svjedno se mogu malo pomaziti prije spavanja, stisnuti se zajedno dok gledaju tv. pa i pred djecom, ne moraju se ševiti, ali mislim da je za djecu bolje vidjeti neku bliskost između roditelja nego da su kao prisilni cimeri.

bliskost se ne vraća (samo) seksom, nego i razgovorom, i druženjem, i nekim zajedničkim poslom.
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.