Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 18:50   #61
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Hey peeps...
...Jedino što se ja nadam je da svaki put kad ju lupi (a mogao bi opet počet, ova klinka se opet počela buditi u gluho doba noći što je predznak za novi krug), poveća snagu udarca...možda tako ubrza proces evolucije u "koji će mi kurac kreten zagorčavat život"...

Eh, da...

Cika Strile
Žalosno ali istinito. Jako dobro napisano

Zadnje uređivanje Edea : 22.08.2007. at 18:55. Reason: Da skratim citat
Edea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:53   #62
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
Ja se moram mijesati, makar kako, jer bih apsolutnim nemijesanjem dokazala da me se ne tice. A to bi bilo hinjski.

To da je manipulator, jeste. Ali, samo ako osjeti da postoji neko kime moze manipulisati. Ja nisam ta. Zato i ne pokusava upustiti se u bilo kakav konflilkt sa mnom. Nemam ja straha sa te strane.

A kada porazgovaram prijateljski sa njom, ravno me zaboli kita da li on to kuzi ili ne, kontas? Jer, ako ce je tuci, tuci ce je. Bez obzira sta ja rekla ili ne. I koliko on to koristio kao motiv.
draga moja, NEMOJ se miješati. nemoj, nemoj i nemoj.

tvoja prijateljica je odrasla osoba koja sama sve vidi i koja sama treba to riješiti sa njim.
ti slobodno pričaj sa njom, ali se nemoj miješati!!

vjeruje mi kada ti kažem da ti je najbolje maknuti se od njihovog braka, ukaži joj neke stvari, ali ostani izvan svega toga molim te.
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:30   #63
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
zar ovo nije tipičan obrazac ponašanja zlostavljane žene ?
ne znam što je tu čudno ? inteligencija ili stupanj obrazovanja ne igra nikakvu ulogu.

koliko sam pohvatala, a pohvatala sam sve, tvoja prijateljica se u ničemu ne razlikuje od drugih zlostavljanih žena. mislim da joj žurno treba stručna psihološka pomoć. u tom smjeru ulaži svoje buduće napore. pronađi neku organizaciju, informiraj se u udrugama i na netu (evo ti i jedan link)) i pokušaj je uključiti u neki program za zlostavljane žene. mislim da je to najbolji put kako ćeš, kao laik, pomoći i sebi, i što je još važnije, svojoj prijateljici.
Hvala ti puno na savjetima i na linku, ali sumnjam da bi upalilo da JA pokusam ukljuciti je u program za zlostavljane zene, jer ona vecinu vremena vjeruje da ustvari nema nikakav problem i samim tim niti da joj treba pomoc. I u tom vremenu je jako distancirana od mene.

Sve dok te svadje i pizdarije ne postanu toliko gadne, da sebe vise ne moze lagati da je sve ok, pa me onda nazove, izjada se, a ja se od njenog povratka njemu stvarno pokusavam suzdrzati od bilo kakvih suvislih komentara, ne dijelim savjete, jer moj jedini savjet bi mogao biti da ga ostavi i ne zivi vise pod istim krovom sa njim i ona to i zna. Saslusam je, izvalim po neku frazu tipa "sta ces, zivot je to" i nadam se da ce sama jednog dana uvidjeti neke stvari.

Jednom sam joj predlozila da potrazi pomoc ili makar savjet kod neke strucne osobe, rekla sam joj da cu ici sa njom ako ce joj biti lakse, itd. Nakon cega mi se danima nije javljala niti odgovarala na moje pozive. Ne zelim ni pomisliti sta bi bilo da je pokusam ukljuciti u gorepomenuti program.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:32   #64
[QUOTE=sorrela;9830303Ona trazi ljude koji ce govoriti vrati mu se jer potajno hoce nazad u ring s nadom nece me vise udariti, u stvari je slijepa, al na zalost dok sama ne otvori oci mislim da joj niko nece pomoci............[/QUOTE]

Cista istina, na zalost...
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:38   #65
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
Cista istina, na zalost...
Ma da hajd budi pametan, ma kao i za vecinu tema kazem, jedino vrijeme i nada da ce skontati konacno mogu biti faktori necega dobrog, tako i kod nje, na zalost ovdje se radi o ozbilnoj stvari, ako ona misli da za nju nije, jest za njeno dijete, ona je luda ako misli djetetu pruzit takvu buducnost
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:42   #66
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Hey peeps...
Imam ja jedan sličan slučaj tu do mene u stanu...Mladi par, imaju klinku, 1-2 godine, tako nekako...i svađaju se non stop, tip ju je lupio više puta pa mu je pozvala murju... i sad zamislite, dolazim ja s polnoćke doma, a ono murja kod njih u stanu...i plače žena, viče i sve to...

A tip? He, he....kao smirio se, pokušava bit obiteljski tip...da, izvede malu u šetnju, prohodaju 2-3 koraka, odmah nakon toga se sjeda u birc, ekipa je tu, naručuje se pelinkovac, pali se cigara...a mala je u krilu naravno...

Eto...i nakon toga sam se prestao pitati zašto se žene vraćaju turbokrelosima čiji primitivizam smrdi sve do okretišta u Dubravi. Vrlo jednostavno - jer ga vole. Jer je to ljubav...Pustimo mi sad rodbinu, emancipirane spike, osuđivanja, snebivanja - pravi odgovor je ONA GA FAKAT VOLI. Koliko god nama to bilo nebulozno, ona ga voli i that's it...

Jedino što se ja nadam je da svaki put kad ju lupi (a mogao bi opet počet, ova klinka se opet počela buditi u gluho doba noći što je predznak za novi krug), poveća snagu udarca...možda tako ubrza proces evolucije u "koji će mi kurac kreten zagorčavat život"...
Eh, da...

Cika Strile
Djevojka o kojoj ja govorim ne da ga ne voli, nego se otkako ju je istukao gadi na sam njegov dodir. Rekla mi je kako je prije neko vece ustala iz kreveta i presla u drugu sobu na kauc da spava, jer nije mogla podnijeti njegovu blizinu.

Ako je to ljubav, onda jebi ga.

A sto se tice pomenutog ubrzavanja procesa evolucije, bojim se da bi jednog dana moglo biti kasno, ako i kada se taj proces okonca, i da bi traume i posljedice mogle postati neizljecive. I za nju, a pogotovo za dijete.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:44   #67
Okej, jel je na kraju udario ponovo ili se još čeka?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:48   #68
Quote:
Fei kaže: Pogledaj post
draga moja, NEMOJ se miješati. nemoj, nemoj i nemoj.

tvoja prijateljica je odrasla osoba koja sama sve vidi i koja sama treba to riješiti sa njim.
ti slobodno pričaj sa njom, ali se nemoj miješati!!

vjeruje mi kada ti kažem da ti je najbolje maknuti se od njihovog braka, ukaži joj neke stvari, ali ostani izvan svega toga molim te.

Ma, mozda si ti u pravu, jer da nisi, mi bi dalje ispijale kafe jedna sa drugom i trkeljale po cijele dane na zabavnije teme. I tako bih makar mogla da naslutim sta se u njoj desava.

Ovako mi se nije javila vec danima, a pribojavam se da mi sljedeci put kada bude svadje i batina nece niti reci. Jer sam u startu pogrijesila. I pojede me to sto ne znam kako je trenutno.

Ponekad je stvarno bolje cutati i ne mijesati se.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:49   #69
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Okej, jel je na kraju udario ponovo ili se još čeka?
Onaj do Travnika ti ide u pola osam.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:54   #70
Quote:
sorrela kaže: Pogledaj post
Ma da hajd budi pametan, ma kao i za vecinu tema kazem, jedino vrijeme i nada da ce skontati konacno mogu biti faktori necega dobrog, tako i kod nje, na zalost ovdje se radi o ozbilnoj stvari, ako ona misli da za nju nije, jest za njeno dijete, ona je luda ako misli djetetu pruzit takvu buducnost
Nije ona luda, ali je brzopleto donijela odluku da mu se vrati, prije svega na pritisak vec pomenute okoline. Moj savjet je bio da treba otici negdje, otputovati, biti sama neko vrijeme, sagledati stvari sa odredjene vremenske, a i fizicke distance. Da jednostavno odvaga pro i kontra ovakve ili onakve odluke. Ovako nije niti imala vremena za razmisliti glavom.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 01:10   #71
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
Nije ona luda, ali je brzopleto donijela odluku da mu se vrati, prije svega na pritisak vec pomenute okoline. Moj savjet je bio da treba otici negdje, otputovati, biti sama neko vrijeme, sagledati stvari sa odredjene vremenske, a i fizicke distance. Da jednostavno odvaga pro i kontra ovakve ili onakve odluke. Ovako nije niti imala vremena za razmisliti glavom.
dobro si je savjetovala da se malo makne, da i on vidi da se ne sali,al ovako mi se cini da je to njemu glatko proslo, znas ja ne vjerujem da on to nece ponoviti, po meni takvi ponove, daj boze da grijesim al ako je i ne udari opet sta ima od zivota s njim kad kazes da ga ne moze gledati, ma jebo taj zivot sad i da je vise nikad ne udari
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 08:20   #72
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
Djevojka o kojoj ja govorim ne da ga ne voli, nego se otkako ju je istukao gadi na sam njegov dodir. Rekla mi je kako je prije neko vece ustala iz kreveta i presla u drugu sobu na kauc da spava, jer nije mogla podnijeti njegovu blizinu.

Ako je to ljubav, onda jebi ga.
Da i to je za nekoga ljubav nažalost..osobno mislim da se uglavnom u takvim slučajevima nađu dvije psihoze (ni on zdrav ni ona zdrava)...nemoj se mješat moj savjet, posebno zato što od tvojih savjeta nema koristi..ona si malo "olakša patnje" ispovjedi se na telefon, a onda opet po starom...mislim da bi kvalitetan psihijatrar trebao i jednom i drugom..
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:49   #73
I ja bi isto rekla da ti tu ne možeš puno, ako ona to ne želi, jbga. Nego, jesi možda razgovorala s tom njenom okolinom, kažeš da si tamo od malena, jesi probala, barem neizravno, vidjeti zakaj su oni tako glupavo reagirali? Možda da malo njene starce ispipaš, pa nije vrag da se toliko ne brinu za svoje dijete i buduće unuče?
Sarhoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:23   #74
Quote:
Bashcharshy Hanumen kaže: Pogledaj post
Onaj do Travnika ti ide u pola osam.
Jel ovo vrijeđanje na bosanskoj osnovi? Nema potrebe za tim, ostanimo na osobnim uvredama.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:45   #75
Svaka osoba na ovom svijetu koja nije u zatvoru ili koja nije u ratu zahvaćenoj zemlji ima pravo izabrati da ne bude izložena nasilju. Potreban je trud i volja, a u nekim slučajevima, kao što je ovaj, dovoljno je samo otići.
To je sve šta ću ja reć, a ionako pričam u prazno, jer ta osoba nije tražila našu pomoć ovdje, a ti joj, ukoliko ona to ne želi, ne možeš pomoći.

Da ona želi, mogla bi se javiti u neku žensku kuću, ili pobjeći kod tebe, a ovako, što da radiš. Ništa. Reci joj par puta što je ide i to je to.

A ono, moš ti nju prijavit socijalnoj službi, ako baš oćeš u pravu akciju i ako ti je do zaštite nerođenog djeteta.
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 22:05   #76
Quote:
Sarhoš kaže: Pogledaj post
I ja bi isto rekla da ti tu ne možeš puno, ako ona to ne želi, jbga. Nego, jesi možda razgovorala s tom njenom okolinom, kažeš da si tamo od malena, jesi probala, barem neizravno, vidjeti zakaj su oni tako glupavo reagirali? Možda da malo njene starce ispipaš, pa nije vrag da se toliko ne brinu za svoje dijete i buduće unuče?
Negdje gore sam napisala da joj je otac poginuo prije tri godine. Od tada joj mama pati od uzasne depresije, pod psihoterapijom je, ali ista ne pokazuje bog zna kakve rezultate. Sestra i zet imaju neki svoj zivot, dvoje djece o kojima se brinu i igraju na kartu "imamo mi dovoljno svojih problema". A brat je klinac od petnaest godina, koji tu ne moze nista.

Vidjela sam ih taj dan kada ju je istukao, ona je kao sto rekoh, otisla kod mame, a bili su prisutni i zet i sestra. A i ja sam otisla tamo. Naravno, prvo je bio shok, bili su uzrujani, rekli joj da mu se nikako ne smije vratiti, da ce imati svu mogucu podrsku sa njihove strane itd. Ali, nakon jako kratkog vremena sam primjetila kako ih to pusta i kako im je ustvari lakse ici linijom manjeg otpora, tj. savjetovati joj da se vrati, jer kao sto vec rekoh "imaju dovoljno svojih problema". Zamazati i zaboraviti, sto bi se reklo.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 22:08   #77
[QUOTE=Maslina;9850747]Jel ovo vrijeđanje na bosanskoj osnovi?QUOTE]

Ko ce koga, ako nece svoj svoga.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 22:11   #78
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
A ono, moš ti nju prijavit socijalnoj službi, ako baš oćeš u pravu akciju i ako ti je do zaštite nerođenog djeteta.
Ne mogu je prijaviti socijalnoj sluzbi, jer nemam dokaze da ju je namlatio. Vrlo jednostavno.
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 23:51   #79
I jedno i drugo su psihopate.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 21:58   #80
A što točno ta tvoja kolegica kaže kad ti nju izravno pitaš zašto je s njim? Onako, kad bi joj direktno postavila pitanje kako može biti s čovjekom koji ugrožava njeno dijete, što ona kaže? Pošto priča da joj se lik gadi i to, što kaže kad je upozoriš na tu kontradikciju, tipa zašto je s njim kad joj se gadi? Možda si već napisala, nisam baš pažljivo sve čitala.

Imam neki osjećaj, naime, da ona opće nije s njim zato kaj ga voli nego zato što misli da on nju voli. I da ju je strah da ostane sama i da pritajeno misli da možda bolje ovako nego nikako. I da joj fali (i to strašno !) sampouzdanja što nema veze s tim koliko je čovjek obrazovan, situiran ili zgodan. Kako si joj opisala obiteljsku situaciju, nije nemoguće. Ja poznajem dosta ljudi (i muških i ženskih) koji imaju sve na ovoj planeti, od posla, preko stanova do izgleda a opet su nevjerovatni papci i ostaju u vezama u kojima ili gadno varaju partnera ili partner vara njih. Znam za slučajeve gdje su govorili grozne stvari o bračnom drugu i da im se gadi i da je nikakav itd. pa im djecu poslije rađali bez beda.

Tako da možda tvoja prijateljica ima neki gadan kompleks, ne znam kakve su joj prijašnje veze bile? A ako je to slučaj...a često je...i prečesto...problem!
Sarhoš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.