Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 13:06   #1
Ljubomora, nesigurnost ili nešto treće?

Ja sam se tek ovih dana ubacila u svijet foruma, pa molim da ne zamjerite ako je ovako nešto već bilo...
Dakle... Imam momka. Divnog. Najboljeg na svijetu. Za mene savršenog. Planiramo svadbu. Dečko svo svoje slobodno vrijeme poklanja meni. Sretna sam kao nikad.
Osim.. u jednoj stvari. Znaći, ja još od prije njega imam prijatelja s kojim sam si dobra i koji je jedno vrijeme bio "prijatelj u nuždi", i još jednog, koji mi je bivši. Oni su dragi i dobri momci s kojima sam u super odnosima. Obojca imaju cure.
Ja bi voljela da mi njih dvojca i dalje ostanu prijatelji..
I sad na scenu stupa moj momak. Ne brani mi da izlazim s njima. Zamolio me samo da budemo "diskretni" te, da se viđamo samo vani, znaći, da ja ne idem kod njih doma ni oni do mene.
Ja sam mu ponudila da se nađemo svi zajedno i da ih upozna. Rekao je da mu se ne sviđa ta ideja, ali da će ih ipak meni za volju upoznati, no nemože obečati kako će se ponašati jer će mu u glavi uvijek biti da mi je jedan bivši, dok za drugog kaže da vjeruje da nema čiste namjere i da mu zato smeta.
Pošto smo u ozbiljnoj vezi ja bi ih htjela upoznati da moj momak zna da mu oni nisu prjetnja. I željela bi da moji prijatelji budu naši, baš kao i njegovi.
On nema prijateljica. Ima prijatelja, ali u muško-žensko prijateljstvo ne vjeruje.
I kaže da on s njima neće biti prijatelj.
Bitno je i to da svaki put kada spomenem nekog od njih on padne u bed,odnosno kad mu kažem da se idem naći sa kojim od njih treba izvlačit rijeći iz njega i izgleda kao da sam ga povrijedila...
Sad sam u dilemi. Trebam li ih upoznati uopće,tj. trebam li njega siliti da radi nešto što ne želi, bi li se trebala odreći njih dvojce ili da se nastavim družiti s njima a da ih ne upoznam?

Pomagajte ljudi..
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:08   #2
Znaš kak se veli: Nemreš bit jebena i poštena!
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:11   #3
Dečko ti razmišlja i više nego ok. Mislim da su rijetke osobe kojima baš nimalo ne smetaju ti bivši i bivše. Čak mislim da su žene i osjetljivije na svoje prethodnice.

Recimo, pokušaj se postaviti u istu situaciju i gledati njegovim očima kad bi on od tebe tražio isto što i ti od njega. A dečkima je važno da budu glavni i jedini. Bar većini, što god o tome govorili.

Zašto to ne ostaviš tako da se negdje nekad usput i slučajno upoznaju i sve ok? Njemu daj još poticaja i dokaza da je on taj jedan, jedini i glavni, a prijateljstava se ne bi trebalo odricati.

Evo, moje skromno mišljenje.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:15   #4
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Recimo, pokušaj se postaviti u istu situaciju i gledati njegovim očima kad bi on od tebe tražio isto što i ti od njega.
da, pokušaj zamisliti da on odlazi na kave i nalazi se s bivšom curom.
koja mu je sada dobra prijateljica. ti bi 100 % vjerovala i bila sretna zbog njihovog prijateljstva?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:19   #5
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
da, pokušaj zamisliti da on odlazi na kave i nalazi se s bivšom curom.
koja mu je sada dobra prijateljica. ti bi 100 % vjerovala i bila sretna zbog njihovog prijateljstva?
Ja bi kao prvo išla i vidjela kakvi su oni u društvu i tek onda donosila zaključke. Nipošto nebi osobu odbacivala ako je ne znam.
I nije bitno dali mu je bivša ili nije. Ako bi njemu nešto značilo ja bi tu osobu pokušala prihvatiti. Bar bi pokušala.
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:21   #6
decko ti razmislja isto kao i moj
i isto kao i vise-manje svi decki kojima je stalo
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:27   #7
ja mislim da tvoj decko ima pravo sto ih ne zeli upoznati , ajos manje ih ne mora prihvacati
s druge strane , to su tvoji prijatelji i nitko ne moze od tebe traziti da ih se odreknes
cak i ako je istina da taj prijatelj ima neke namjere prema tebi , ishod ne ovisi o njemu vec o tebi , a tvoj decko bi trebao biti na cisto da li ti vjeruje ili ne , ili misli da bi ti mogla u nekom trenutku "pasti"
razmisli , hoce li u buducnosti biti uopce moguce da ti imas ikojeg muskog prijatelja i je li ti to i koliko vazno ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:29   #8
Dečko ti razmišlja normalno za osobu kojoj je stalo.

Čak je i super tolerantan ako zna da je jedan od njih bio prijatelj u nuždi kako ti kažeš (nadam se da sam dobro protumačio što to znači).

Nemoj mu to raditi ako ga voliš pogotovo ako čovjek misli da jedan od prijatelja ima zle namjere.


Mislim da je on ljubomoran u za sada zdravoj dozi...i to je OK po meni.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:31   #9
no kaj, pa idi s njima van na kavu......
__________________
Potpis!
HappyBirthday is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:33   #10
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
razmisli , hoce li u buducnosti biti uopce moguce da ti imas ikojeg muskog prijatelja i je li ti to i koliko vazno ?
Meni oni zapravo nisu toliko važni koliko on. Zbog njega bi se tih prijatelja bez problema odrekla. Ali, ja na to gledam ovakodreknem li se danas prijatelja čega ću se sutra morati odreći?
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:34   #11
pa , rijesi to sa svojim deckom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:34   #12
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Dečko ti razmišlja normalno za osobu kojoj je stalo.

Čak je i super tolerantan ako zna da je jedan od njih bio prijatelj u nuždi kako ti kažeš (nadam se da sam dobro protumačio što to znači).
To znaći da smo zabrijali par puta dok smo oboje bili solo, ali nije bilo nikakve kemije, pa nismo pokušavali u ništa ulaziti.
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:39   #13
Da još i napomenem...

Ja mislim da se u cijelom zapletu stvara negativna vibra.

Mislim jedan frend je bivši, drugi je bio za potrošiti, a oba imaju cure koje vjerojatno znaju da je autorica teme imala nešto s njihovim dečkima...

I svi će se lijepo nalaziti na nedeljnim roštiljima...ne znam meni se čini kao napeta situacija.

Ja sam povremeno bio u društvu s bivšim od moje cure, pristojan dečko i nema nikakvih napetosti, s time da se ona s njim ne nalazi na kavama i ne prijateljuju.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:44   #14
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Sad sam u dilemi. Trebam li ih upoznati uopće,tj. trebam li njega siliti da radi nešto što ne želi, bi li se trebala odreći njih dvojce ili da se nastavim družiti s njima a da ih ne upoznam?

Pomagajte ljudi..
zašto upireš da se upoznaju, ako ti momka smeta?

kafeniši s njima po gradu, al poštuj njegove želje, ako ne želi da se miješa u to...

uostalom, šta on ima zajedničko s njima? ništa, osim tebe, a to nije ugodno...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:51   #15
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
I sad na scenu stupa moj momak. Ne brani mi da izlazim s njima. Zamolio me samo da budemo "diskretni" te, da se viđamo samo vani, znaći, da ja ne idem kod njih doma ni oni do mene.
više nego korektno s njegove strane i to trebaš poštivati...
zalutala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:55   #16
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
kafeniši s njima po gradu, al poštuj njegove želje, ako ne želi da se miješa u to...

uostalom, šta on ima zajedničko s njima? ništa, osim tebe, a to nije ugodno...
Da on mirno prihvati to da ja idem s njima na kavu, nebi htjela da se upoznaju.
Sada želim da se upoznaju da on vidi da je ono što je bilo, bilo prije.
Da vidi da ni s moje ni s njihove strane nema nikakvih skrivenih namjera.
Možda je bitno napomenuti da s ni jednim od njih nebi više bila da se desi da opet budemo solo. A niti oni samnom.
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:55   #17
Quote:
zalutala kaže: Pogledaj post
više nego korektno s njegove strane i to trebaš poštivati...
To poštujem 100 %
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:13   #18
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Sada želim da se upoznaju da on vidi da je ono što je bilo, bilo prije.
mene na njegovom mjestu ne bi zanimalo nimalo...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:14   #19
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
mene na njegovom mjestu ne bi zanimalo nimalo...
Nisam baš doslovno mislila..
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:49   #20
hellou!

par stvari...been there, done that! s toga znam o cemu pricam...

ka 1. tvog decka u potpunosti razumijem i nimalo mi nije nelogicno da tako reagira AKO mu je stalo do tebe. DA MU NIJE STALO onda nebi ni prstom maka. a i u granicama je normale. i nije ti zabranija da ih vidjas nego da radje odes na kavu u gradu a ne da se smucate po kucama sta je po mom misljenju ok. ok je i to sta ih ne zeli upoznat. nebi ni ja na njegovom mistu, a i nebi mi bilo drago kad bi mi dragi isa sa bivsom na kavu (nebi mu branila ali bi radje da je ne spominje, tj. da je sta manje spominje) s toga najbolje ti je njemu ne pricat o njim, vec reci samo tad i tad sam se dogovorila na kavu, idemo tu i tu...ako ti stvarno to smeta reci i necu ici (ako to mislis) jer ti mi znacis vise od njih, ali s njima sam u ok odnosima i nebi tila to zanemarit ako tebi nije toliko bitno... (tako nekako)

ka 2. da ne reagira na to, onda bi se ja na tvom mistu brinila tj. nebi mu bilo stalo do tebe, jer kad nam je do nekog stalo tako cemo reagiram manje vise svi. osim onih maximalno tolerantnih (da napomenem da osobno u takve ne vjerujem) i onda bi se ovde zalila kako on nije ljubomoran i da ne znas jel njemu uopce stalo.

ka 3. NAJVJEROJATNIJE neki od to 2 SIGURNO zeli od tebe nesto vise od prijateljstva. to ti mora bit jasno. imali vi cure/decke ili ne. ne valja se zavaravat u svezi s time. (to iz osobnog iskustva govorim)

ka 4. sta se uopce sekiras da ce ti on pocet branit sve zivo? pa covik ti nije ni ovo zabranija samo ne zeli s njima na kavu, sta je normalno, i od tebe je trazija da idete u javnost, opet normalno, i da ne pricas bas sa velikim divljenjem o njim, opet normalno...

stoga chill out, i uzivaj malo a decku daj doznanja da ti je stalo samo do njega i da nema razloga za brigu i da ga shvacas zasto tako reagira.

P.S: ako nisi bila u takvoj poziciji ne mozes pravodobno sudit tj. znat da ti nebi tako reagirala jer viruj mi ako ga volis da bi tocno tako i ti reagirala koliko god sad mislila da nebi...
__________________
KAD DODJE MOJIH 5 MIN MENI STANE SAT!
U CASU STANE 5 DECI PROSIPO TI, DOSIPO TI, TREBA ZNATI MJERU!!!
Tweetybird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.