Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 14:53   #21
Quote:
Tweetybird kaže: Pogledaj post
ka 3. NAJVJEROJATNIJE neki od to 2 SIGURNO zeli od tebe nesto vise od prijateljstva. to ti mora bit jasno. imali vi cure/decke ili ne. ne valja se zavaravat u svezi s time. (to iz osobnog iskustva govorim)
ovo sigurno... muško/ženska prijateljstva su sumnjiva, naročito s muške strane...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:08   #22
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
ovo sigurno... muško/ženska prijateljstva su sumnjiva, naročito s muške strane...
ovo bi potpisao...makar ta tema već postoji na forumu.

Kod muških ti je još jedna stvar bitna, a to je njihov ego. Pripazi na "prijatelje" koji kao muškarci imaju urođenu želju za dokazivanjem...npr. bez obzira što su bivši na neki način će ti u nekom specifičnom trenutku diskretno ili nediskretno pokušati pokazati da su barem u nečem bolji od tvog sadašnjeg momka.

Zamisli sebe u krizi s trenutnim dečkom (sigurno ćete povremeno imati kriza u vezi) i nekog od tvojih bivših u situaciji da te tješi, biti će puni razumjevanja, pravo rame za plakanje...a u biti momci samo vrebaju dok si ranjiva...

I zamisli svog momka za vrijeme te vaše krize (opet ponavljam da će kriza sigurno biti), sve je OK ako ćeš se izjadati prijateljici, ali stara moja da ti u tim trenucima odeš svojim "prijateljima" s kojima si ujedno nekada imala nešto fizičko...e da sam ja na njegovom mjestu nebi se baš ugodno osjećao...

Štoviše mislim da bi bilo ...malo karikiram ali probajte vizualizirati ovo što sam nabljuvao u ovom postu.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:11   #23
Čekaj ti si kod njih doma išla?

Sve u svemu, imaš krasnog dečka. Za poželit.
Razumijem da imaš muške prijatelje, ali činjenica da si s jednim od njih bila intimna je u krajnju ruku prema tvom dragom uvredljiva.
Smatram da ne trebaš povlačiti vraga za rep i da bi ipak bilo bolje da imaš ženske prijateljice s kojima se često viđaš a ne muškarce.

Sad, ako ponekad odeš sa prijateljima na cugu to je probavljivo i normalno. Ali ako imaš neke frekventne dublje odnose s ta dva dečka, takozvano "slizano" prijateljstvo, to mi nije baš nešto prenormalno za zauzetu gospođicu.

Sve ovo pada u vodu ako imaš ispod 20 godina.
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:15   #24
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
ovo bi potpisao...makar ta tema već postoji na forumu.
da tema... na gomile tema...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 16:58   #25
budi sretna da ti dragi nema ništa protiv izlazaka s bivšim dečkima. ako si mu predložila da ga upoznaš s njima, a on to ne želi, onda poštuj njegovu odluku.
stavi se u njegovu situaciju
__________________
put your hands down my pants and I'll bet you'll feel nuts
mala bez morala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:03   #26
Hočete reći, da nitko na ovom forumu ne vjeruje da dvoje ljudi kasnije mogu biti samo prijatelji ako je prije bilo nešto među njima?

Ili da samo moj momak to ne vjeruje.. a ja to moram poštovat....
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:09   #27
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Hočete reći, da nitko na ovom forumu ne vjeruje da dvoje ljudi kasnije mogu biti samo prijatelji ako je prije bilo nešto među njima?

Ili da samo moj momak to ne vjeruje.. a ja to moram poštovat....
mogu se susretat s bivšima, popit kavu, porazgovarat, i sve to, al bit baš prijatelj, ne bih rekao... da su mi bile tako dobre i super, i dan-danas bi bio s njima...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:12   #28
Mislim da je možda bitno napomenut da smo ja i taj frend bili jako kratko zajedno, i da je bilo jako, jako malo osječaja... Oni su divni moci, simpatični, zabavni, društveni.. Ali za vezu s njima nisam.. nikako...
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:13   #29
Ma Basta mudro zbori.
Povremena kavica, tu i tamo malo se srest u zajedničkom društvu, to da.
Ali sad tu forsat neka druženja, a već se intimno poznajete, dodirivao te je, bili ste u klinču. Kužim da bi to mogao biti izvor konflikta.

Ali ako tebi ne bi smetalo da i tvoj dragi na primjer intenzivno provodi vrijeme i odlazi kod neke mačke s kojom je prije tebe beskrajno uživao u valovima strasti milujući njezino tijelo, onda OK. Nema problema.
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:14   #30
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Ja bi kao prvo išla i vidjela kakvi su oni u društvu i tek onda donosila zaključke. Nipošto nebi osobu odbacivala ako je ne znam.
I nije bitno dali mu je bivša ili nije. Ako bi njemu nešto značilo ja bi tu osobu pokušala prihvatiti. Bar bi pokušala.
Koliko sam shvatila on se ne buni da se družiš s njima vani, pa druži se.
Nemoj ga trenutno prisiljavati na upoznavanje, ako je to njemu opterećenje. Ja vjerujem da će on što se više svadba bliži biti malo opušteniji što se toga tiče i da će možda počet prihvaćat činjenicu da je to zbilja samo prijateljstvo, ali on to mora uvidjeti...navaljivanje bi moglo dati suprotan efekt, dakle da od silnog dokazivanja prijateljstva on počne sumnjati da tu ima nešto više. Mnogo ljudi je jako nesigurno kad su bivši partneri/sad prijatelji u pitanju što je potpuno ljudski.
Edea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:23   #31
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Hočete reći, da nitko na ovom forumu ne vjeruje da dvoje ljudi kasnije mogu biti samo prijatelji ako je prije bilo nešto među njima?

Ili da samo moj momak to ne vjeruje... a ja to moram poštovat....
Pa neki to mogu isfurati. Ja ne mogu pa onda ne volim ni da mi se oko mene vrte bivše od moga dečka.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:51   #32
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Dečko ti razmišlja i više nego ok. Mislim da su rijetke osobe kojima baš nimalo ne smetaju ti bivši i bivše. Čak mislim da su žene i osjetljivije na svoje prethodnice.

Recimo, pokušaj se postaviti u istu situaciju i gledati njegovim očima kad bi on od tebe tražio isto što i ti od njega. A dečkima je važno da budu glavni i jedini. Bar većini, što god o tome govorili.

Zašto to ne ostaviš tako da se negdje nekad usput i slučajno upoznaju i sve ok? Njemu daj još poticaja i dokaza da je on taj jedan, jedini i glavni, a prijateljstava se ne bi trebalo odricati.

Evo, moje skromno mišljenje.
Slazem se! Druga bi to bila stvar da su ti prijatelji uvjek bili samo prijatelji, ali kad se radi o nekom s kim si prije... hm...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:00   #33
Ugh... dobro da nisam pisao o zlim ex curama po forumu

Ontopic: muški su ti općenito osjetljivi na takve stvari. Neki šute, neki to otvoreno pokazuju, ali nikome neće baš biti drago. Nije to stvar nepovjerenja, to je jače od nas
Možda je ovo s kavicama vani stvarno dobro kompromisno rješenje...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 07:08   #34
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
..
IZamolio me samo da budemo "diskretni" te, da se viđamo samo vani, znaći, da ja ne idem kod njih doma ni oni do mene.
Ovo je njegova želja i ja je potpuno poštujem, ALI samo me zanima vaše mišljene. Nije li ovo nepovjerenje?
Stvar je u tome da sam ja prilično otvorena osoba i imam razmišljanje tipa: ako me misli prevariti, prevarit će me bili oni u gradu ili negdje u privatnosti.
Prije sam hodala s dečkom koji je sa bivšom bio najbolji frend, i gle čuda, uopće mi nije smetalo. Ako je on rekao da su sad samo frendovi, ja sam mu vjerovala i to je bila sva mudrost.
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 07:20   #35
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Čekaj ti si kod njih doma išla?
Da, ja sam kod njih doma išla i oni su dolazili kod mene. Od kad me on to zamolio da ne radim, ne radim. Ali, prije nego smo ja i moj momak prohodali isto sam išla kod njih doma i sve se baziralo samo na prijateljstvu. Znaći, bili smo svi slobodni, išli jedni kod drugih, a nije nikakvih fizičkih kontakata bilo..
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 13:25   #36
Ljudi su dobro napisali i sve su ti rekli. Pogotovo se slažem s onim dijelom o krizi... jer kriza će biti i gle tko se tu našao da te tješi? prijatelj... no, no nemoj biti tužna, dođi da te zagrlim, bla bla bla... i znaš kamo to ide
Mislim da tvoj dečko ne iskazuje nepovjerenje, nego zdravi razum. A tebi ako nije baš toliko stalo do tih "prijatelja" svedi druženje na povremene kavice i to je to.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 07:08   #37
Zanimljivo je da ovdje nitko nije shvatio ni prihvatio moju tvrdnju da ja s tim momcima nebi imala ništa.
Očito se od ljudi očekuje da kad tad prevare.
Kad sam bila pred prekidom sa bivšim(istim onim koji si je s bivšom najbolji frend), znaći, kada je nastupila kriza ni jedan od njih dvojce nije pokušao ništa. A poznavajući njih, da su htjeli, mogli su.Tješili jesu, bili su tu da razgovaramo. I to je sve. Jedan je tada imao curu, jedan nije. Postoje razlozi zašto sam uopće prekinula s jednim od njih, ali ne mogu se sjetiti ni jednog razloga zašto smo uopće bili zajedno? Možda da bi shvatili da između nas stvari ne funkcioniraju na taj način.

Isto tako, ovaj drugi. Desilo se da je par puta pala pusa. Ali osjetilo se da to nije to. E, zašto je onda tako teško vjerovati da ništa neće biti. Uostalom, ja sam stabilna mlada žena. Kad s dečkom imam problem, ne trčim prijateljima(tražim savjet, da, ali ne nalazim se s njima samo da bi mi pomogli rješiti problem) , već s momkom razgovaram i rješavam stvari. (Čak i u slučaju krize) Napravila sam to i jučer.

Kompromis je dogovoren.. Rekla sam mu da ga nemam pravo na ništa siliti. Da on moje prijatelje nemora upoznati. Kada poželi,neka kaže i ja ću ih upoznati. Ja i lege ćemo povremeno na kavice, družiti se i dalje. A on je rekao da više neće padati u bed kad ja kažem da idem van s njima, nego će mi jednostavno vjerovati..

Meni to savršeno odgovara..

Ljudi pomogli ste.. Hvala...

Moj problem je samo to što imam slobodnije stavove od večine ljudi, pa kad naletim na "normalne" onda to sve treba fino prilagođavati.. Al nije problem sve se to da..
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:19   #38
takve stvari se jednostavno ne rade. Ne ideš na kave s nekim s kim si se jebala. To ti ni jedan dečko neće tolerirat. a ti sad vidi jel ti važnije imati prijatelja a nemati dečka ili obrnuto. Našla si krive ljude da ti budu prijatelji. Krivi su samo zato što ti je jedan od njih bivši. On zna kakve sise imaš, kako se ljubiš, možda i kakva si u sexu i kako sad da tvoj dečko sjedi na kavi s nekim tko te ''imao'' u najintimnijem smislu... Mission impossible
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:54   #39
a imas li ti uopce zenskih prijateljica?
__________________
Judge me all you want, but keep the verdict to yourself.
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:06   #40
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
takve stvari se jednostavno ne rade. Ne ideš na kave s nekim s kim si se jebala. To ti ni jedan dečko neće tolerirat. a ti sad vidi jel ti važnije imati prijatelja a nemati dečka ili obrnuto. Našla si krive ljude da ti budu prijatelji. Krivi su samo zato što ti je jedan od njih bivši. On zna kakve sise imaš, kako se ljubiš, možda i kakva si u sexu i kako sad da tvoj dečko sjedi na kavi s nekim tko te ''imao'' u najintimnijem smislu... Mission impossible
Zašto se sve gleda kroz tjelesni smisao?
Ja na to ne gledam tako. Jer.. ne postoji garancija. Recimo. Tko kome može garantirati da se neće nešto roditi iz prijateljstva koje traje godinama? Ono.. nikad nije ništa bilo, i onda najednom-paf. A osoba ima ozbiljnu vezu, ozbiljnog dečka...
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.