Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2007., 15:37   #41
Quote:
brundo kaže: Pogledaj post
I ja sam jedan od popodnevnih spavača koji je bio teroriziran čitav zajednički dio života, pokušao mijenjat navike, poso, radno vrijeme....niš, čorak, bezuspješno....na kraju promijenio nju, našo novu koja spava isto ko ja....sad smo hepi, još se i poševimo prije nego zaspemo......bdw, nikad se nismo više ševili nego pred popodnevno spavanje


ja ne spavam popodne. da mogu, bih, al ne stignem.

pokretačici topica - raspodijelite vrijeme - on može 2 sata spavat a ti čuvaš klince, al ti zato imaš 2 sata slobodnih za sebe dok on čuva klince.
Marmelada4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 16:40   #42
mi ne spavamo popodne
genie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:25   #43
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da ali onda nemas dvoje malih klinaca. Da ih imas slatko bi se nasmijao svom komentaru
Procitaj moj prvi komentar. Ja sam svoje navike promijenio zbog zene s kojom sam tada bio i sasvim je sigurno da bi ih promijenio i zbog djece.

Ovaj komentar na koji si ti sad odgovorila je isao na nesto u stilu "Pa nije mi jasno kako itko tko radi ikada stigne odspavati popodne".

Nekad stignem, nekada ne stignem, a nekada uopce ne spavam. Hvala bogu pa ponekad si mogu priustiti popodnevno spavanje. Kad stignu klinci to je druga prica.
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:35   #44
Spavam skoro pa svako popodne, oko sat i pol. Sada si to vremenski mogu priuštiti, vidjet ću kako će biti kada ću raditi i imati djecu. Sada mi to vrijeme nitko ne može uzeti jer bez tog sna ne funkcioniram, bit će mi teško odviknut se od toga. Moj dragi ne spava nikad popodne.
Autorice, razgovor je jedino rješenje i to do u dubine problema.
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:10   #45
Moj uglavnom ne može spavat popodne zbog posla jer radi do 4 - 5.. Al zato je već u 9 krevetu..
Al kad ne radi pa popodne odspava, onda navečer nema spavanja prije ponoći..
Valjda kak se navikneš.. Nemam pojma..
A ja sam rijetko kad spavala popodne (eventulano poslije nekakvih svadbi ili dobrih tulumarki) tak da je meni taj popodnevni spavanac neobičan, al ko voli nek izvoli.. Ja sam ipak još studoš pa se kakti nemam od čega umoriti..
Simmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:02   #46
Quote:
Korry kaže: Pogledaj post
Da ti probam pojasniti - oboje radimo u vlastitoj firmi. Svako jutro osim nedjelje ustajemo oko pola sedam najkasnije. Sluzbeno se radi do cetiri, onda je malo mir. Poslije tog slijedi neki brzinski dorucak-rucak-vecera i malo odmora. Zbog prirode posla navecer uvijek postoji nesto sto se ne moze obaviti sutra ujutro nego bas poslije osam navecer i obicno te sitne obaveze plus sitnice koje treba napraviti po kuci potraju do barem dva ujutro, tako da je taj popodnevni odmor nesto sto zbilja dobro dodje.
vidiš, baš to mene izluđuje. popodne spavaju, pa su budni do dva-tri ujutro. i nije čak ni muška stvar, frendica stalno tako. ja svoje obavim ranije i u 11 sam gotova. da pokušate to ranije riješiti, pogotovo ako djeca spavaju cijelu noć, pa onda nema popodnevnog spavanja, ali ste u ponoć u krevetu do jutra.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:40   #47
A iz kojeg te razloga to izluđuje

Ne možeš joj dolazit u posjete kad ti se sprdne jer spava, ili ?
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:20   #48
Fora je u spavanju poslije (obilatog) ručka. Treba pustiti organizam da se izbori s takvom navalom hrane

Ali, to vrijedi samo vikendom jer preko tjedna ne samo da ne ručamo preobilno nego i jedemo kad oboje dođemo s posla - oko 17:30-18 h, a tad je prekasno za spavanje.

Vikendom pak ručamo oko 13h, do 14:15 već hrčemo Srećom, i klinci otprilike u to doba imaju popodnevni odmor pa možemo neometano odrapit sat ili dva. Bez toga mi vikend nije ispunjen
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:14   #49
Quote:
ana-maja kaže: Pogledaj post
Kod mene je vrlo slična situacija, ali ja to sada promatram kao olakšanje. Jer on nema pojma niti želje za kuhanjem, tako da se tome više nakon 15g (veza+brak) niti ne nadam. Sad sam sretna da on odspava svoje dok ja nisam doma (da to ne gledam i da ne moram tihotapkati po kući i ušutkavati klince), e, a onda kad ja dođem doma, on fino odmoran, ja dovršim ručak kaj sam jučer započela, a on čuva klince, zajedno pojedemo pa zajedno odlučimo kaj bumo dalje. Jel nešto zajedno ili on s klincima, a ja ubit oko na pet minuta ili gledati već debilne reprize na RTL-u.
Sve je istina kaj ste napisali, imam ono što sam si dopustila, ali spašava ga to da se ipak ne ponaša identično kao prije djece, a da bi moglo biti bolje, moglo bi.
Sada da i ja velim jednu pozitivnu o popodnevnom spavanju: nema boljeg nego poslijepodnevnog; vani još dan pa se dobro vidimo, posao iz nas, još ako je jesen, vani hladno, a nama toplo....mmmmmm.

E da, sex prije popodnevnog spavanja najbolja je stvar - blagodat toga, navečer bih ja, on bi ujutro, bioritam nikako uskladiti, ali zato je poslijepodne riješilo muke. Ne znam kad dođu djeca kako to ide. Ali iza tog tvoga problema njegova spavanja krije se neprilagođenost situaciji bračnoga života.
Consigliamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:07   #50
Quote:
ana-maja kaže: Pogledaj post
Ima li neki recept za rješavanje ove navike?
Ako je služio JNA, samo drekni:

Ustaj Vojsko! 1-2-3!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:42   #51
a moj spava ak nije samnom, ja mu nedam spavat a ak se ide odmorit idem s njim...njegovi spavaju da.......kak si si skrojila tak imas
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:31   #52
kod nas, ja sam popodnevna spavalica i taman se fino naspavam do muževog povratka s posla jedino kaj sam prije znala biti mrzovoljna kad bi se probudila, pa smo se znali počupat oko neke gluposti, ali sad sam to eliminirala, pa je sve 5
Knjižničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:57   #53
JOOOOOJ!

Meni nije problem to popodnevno spavanje. Inace ne spavam popodne, osim kad ne radim pa mi bioritam tako kaze.

Veci je prblem sto mi nikako ljudi moji da se uskladimo.
Ja ustajem rano, on kasno, ja dok se on probudi vec pola posla odradila i pizdim sto on spava. Ako se on probudi samnom onda krmelja i nije ni za moj.

A ja ne mogu da lezim do kasno u krevetu. jednostavno ne mogu.

Uvece, on voli ici kasnije da spava, a ja ranije. Ja volim mrak i tisinu, on da gleda tv i nesto gricka. pa ne znam sta mi vise tuce po glavi, grickanje, zvuk tv-a ili slika. Najgore mi, taman da zaspim, a na filmu promene odjednom iz neke tamne u neku svetlu sliku, pa ko da mi munje pred ocima sevaju...

Vidim ja mirisu nama odvojene spavace....


Uglavnom, resavamo to tako sto kad sam ja jako umorna, postuje se moja zelja za spavanjem, a ako nisam previse umorna, samo da me pusti da prva zaspem u mraku i tisini, pa onda moze da gleda (ne i da slusa i da gricka) tv.
A onda opet ja kao pokusam njega da ispratim, pa zaspim u roku od odmah. Ne vredi. Pa se on onda ljuti sto ja ne gledam..

I tako, da vas ne davim, pizdrareije na sve strane.

Al guramo nekako.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 23:13   #54
Što reći na ovo, osim možda - više sreće drugi puta


Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 07:08   #55
Quote:
ana-maja kaže: Pogledaj post
Žene, jel vaši muževi spavaju svako, ili gotovo svako popodne? Mene je to izluđivalo i dok smo bili cura i dečko, studenti, a bogme sada, kad imamo dvoje djece... OK, moram biti poštena, sad uz njih dvoje malaca, čak i nije svako popodne! Ali ono, čuj, umoran sam idem spavati i da je to pola sata ili jedan, OK, ali ispod 2-2,5h nije! I onda ak se djeca čuju još me iskritizira da je sav prebijen, jer od njihove dreke je cijelo vrijeme bio u polusnu. PA ŠTO SE ONDA NISI DIGOOOOO! Pa što nisi išla prošetati van s djecom! Kao da ja nisam umorna i jedva dočekam na kauču ispred TV-a s jednim okom odrijemati pola sata,a s drugim nadgledati djecu. Na moru je ista stvar, bilo bi OK kad bismo svi išli ubiti oko u isto vrijeme, ali klinci imaju svoj bioritam...
Mislim, ja ovo trkeljam da vidim jel to tako i kod drugih parova. To je gotovo jedina stvar koju mu zamjeram, inače smo si super, ali po ovom pitanju . Inače u njegovoj obitelji je kao po zakonu da se nakon ručka crkava i to svaki bogovetni dan. I onda se oko 18 h ustane i što onda... Žao mi je, jer se puno zaobilazimo. Ja ustajem ranije, on kad može kasno, popodne spava, po noći je duže budan, a ja mrtva umorna već pri kraju Dnevnika. Nekad popijem kavu da probam izdržati zajedničko gledanje večernjeg filma, ali i ja trebam odmora.
Ima li neki recept za rješavanje ove navike?

Pa pusti čovjeka da spava.

Jesi s njim zato da bi ga budila?

Kaj će mu to, budilicu ili radio s timerom si može kupit na svakom ćošku.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 14:58   #56
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Što reći na ovo, osim možda - više sreće drugi puta


ma nema za mene drugog puta ko ce me hteti ovako neispavanu????
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:41   #57
a ja poslije posla uvijek odspavam bez obzira jel došla doma u podne ili navečer. ne znam što bi bilo da me sad netko počne maltretirati da ne smijem spavati
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:43   #58
Quote:
Tiamat kaže: Pogledaj post
Jel ti muž dalmatinac? Je, jel da
Moji svi spavaju popodne. To je ... običaj, a i pokazalo se da ljudi koji spavaju popodne imaju manje zdravstvenih problema.

Govoreći po svojoj obitelji, nema lijeka.
Navikni djecu da i ona spavaju popodne.
To su s nama napravili i svi sretni.
onda cijela obitelj spava
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.