Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 10:51   #61
...i sebični.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:02   #62
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
ali sigurno ima mali milijun razloga više od onih tako skučenih ........
Ima ih i još milijun više od tih milijun, sigurno. I nemoj misliti da su ovi 'produhovljeni' više ili manje vrijedni od onih skučenih.

Također to što ti je Corto naveo samo onih par ograničenih, prizemnih razloga, uzmi kao pokazatelj da muškarci zaista ne razmišljaju o zadovoljenju neke široke lepeze 'želja i potreba', kako to cure vole reći.

Daj nam za jesti, piti, ponekad poševiti i pusti nas na miru kad je utakmica. Sve ostalo nek bude po tvojem... i mi smo sretni.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:25   #63
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Daj nam za jesti, piti, ponekad poševiti i pusti nas na miru kad je utakmica. Sve ostalo nek bude po tvojem... i mi smo sretni.

i poneke vijesti
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:41   #64
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Taj brak je uvijek bio skladan,pun ljubavi,služili su skoro kao primjer ljudi koji se vole i slažu.Ona,sada 5o,izgleda izuzetno dobro,sačuvane linije,mladenačkog izgleda,svatko bi joj dao 15 g manje.On je također dobro držeći pedesetpetgodišnjak.
Pred godinu dana,spetljao se sa ženom,58g,malom,debelom,cicatom(osobno sam je vidjela),ne samo neobrazovanom(završila samo osnovnu)već i istinski primitivnom.
No on je pao pod njen uticaj,te sada radi nje riskira i brak i obitelj.Otac jednostavno kaže da on bez ljubavnice više ne može,da je zaljubljen u nju.

I sada svi se pitamo,što to u stvari je tražio i našao taj 55-godišnjak u jednoj takvoj ženi?
Ono sto brak nudi kao izlog ostalom svijetu uglavnom je lazna slika, znaci vi ne znate kakav je njihov brak uistinu pa je tvrdnja nesuvisla....a narocito da sluze kao primjer drugima, ne vidim po cemu bi oni bili uzor, na osnovu godina braka,je li, a o kvalitetu ne govorimo?
Sa tom zenom se spetljao dobrovoljno, ocito mu njegova supruga nije pruzala ono sto je zelio ili je jednostavno ne dozivljava kao neka, sad ima nekog drugog, ne znam sto je to tako tesko shvatiti,
On je pao pod njen uticaj? Vjerovatno ga je omadjijala nekim cinima, je li? jer nemoguce da muskarac takvog polozaja moze voljeti primitivkusu.....koji neukus...
Ne riskira on brak vec ga zeli okoncati i zapoceti novi.....
Osim toga svima je dao objasnjenje da je zaljubljen i svima bi vam to trebalo biti jasno onako kako je receno....
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:03   #65
Bogme ja se tipu klanjam, covik je uhvatio zivot u svoje ruke i svaka mu cast, uopce nije bitan razlog, njegov zivot!!
carica2208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 18:33   #66
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Što znači "bezobzirno razorio"? Jel izbacio ženu na ulicu i zapalio sve njene stvari ili što? Ne razumijem. Jer koliko ja vidim taj je čovjek odlučio da nastavak života želi preživjeti s drugom osobom i maknuo se iz dosadašnje veze, i onda mi nije jasno kako je to trebao napraviti a da publika bude zadovoljna? Otići prvo naizgled bez razloga, malo glumiti samoću a tek onda priznati da voli drugu ženu?

Ne razumijem, stvarno, dajte mi objasnit.
Ne nije ženu izbacio na ulicu,jer to ni ne može,suvlasnici su nekretnina.Nije joj ni stvari zapalio.On je i inače poslovno često na putu,te je na taj način mogao prikriti vezu.A krio ju je!Zašto ako je to GRANDE AMORE?
Ono što mu je zamjereno od svih koji ga poznaju,je činjenica da nije rekao suprugi,već je ljubavnica nazvala i obavijestila je.I to u detalje!
Nakon toga odbio je bilo kakav razgovor s suprugom,naprosto stajalište tvrdoglavog magarca.Samo je kćeri rekao da ne može više bez te žene,da je zaljubljen u nju!
Nakon toga je supruga podnjela zahtjev za razvod.
Djeca se u stvari drže van priče,ali ocu zamjeraju,što nije imao petlju ženi osobno reči.
Vidim da dosta forumaša misli da između to dvoje ljudi nije bilo seksa,ali bilo ga je.
Naravno,kakvog to neznam.Nisam bila s njima u krevetu,ne?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 18:37   #67
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mislim, draga, da je to savršeno njegova stvar i da se tebe apsolutno ne tiče
nit je na tebi da ga osuđuješ
ne viri u tuđi tanjur
Mi ovdje raspravljamo,
jer na mišljenjima se uči...
a tebi ako se ne sviđa....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 18:38   #68
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Sa starim je sve u najboljem redu, a vi ste ostavljeni začuđenima zato jer ste balavi, glupavi ili oboje.
Tko to vi????
A si jako sigurna da smo svi balavi?
A glupost je općenito pojava od koje čovjek polazi od sebe.
I sigurna si da je tvoj zaključak stvarno mudar?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 18:49   #69
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
...već je ljubavnica nazvala i obavijestila je.I to u detalje!
Ovo se ipak zove egoističnost, neosjetljivost, nepoštivanje, kukavičluk...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:56   #70
Ovdje ima masu mutnih radnji....
Prvo sam mislila da se njih dvoje zavoljeli pa hajd ni prvi ni zadnji...
Ali podatak da je ona zvala je sebican, ocajan, uradjen iz neke pakosti...
Jos mi gori taj muski lik koji ima takav odnos sa ljubavnicom da njoj pada na pamet da zove, bez dogovora ili price, ili su imali neki mutni plan......
U svakom slucaju mutljaza.....koja smrdi.........
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:04   #71
Quote:
sorrela kaže: Pogledaj post
Ali podatak da je ona zvala je sebican, ocajan, uradjen iz neke pakosti...
Jos mi gori taj muski lik koji ima takav odnos sa ljubavnicom da njoj pada na pamet da zove, bez dogovora ili price,.....
Ovo mi sad izgleda kao čisto tračanje ... nekom iza leđa...
ali bit će da on nije mogao niti znao kako, pa je noj dopi*dilo i završila je priču.
Gadno, ali tako
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:09   #72
A meni liči na friziranje priče jer otvaračica topika nije dobila očekivanu podršku
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:11   #73
Ma daj, a što će joj ..
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:15   #74
Pa tacno je da neki podatak promijeni komletan utisak....
Meni licno ovo zvanje je bljak.....Mijenja mi pricu....tj.misljenje al to svakako nebitno, on je odperjao pa ovako ili onako......
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:58   #75
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
A meni liči na friziranje priče jer otvaračica topika nije dobila očekivanu podršku
Podrška mi je stvarno nevažna.Niti je tema zato otvorena.
Obzirom da nije riječ ni o meni ni o mojim roditeljima....
ja sam samo ipak začuđeni promatrač,koji si postavlja neka pitanja....što se događa kada ljudi uđu u neke godine.No ovdje prevladalo dosta krivih zaključaka,te sam iznjela i detalje koje u početku nisam smatrala bitnim.

No nema ni teme ni pitanja u kojima se ne skreće,dakle nije ni ova iznimka.
Ali sve u svemu,dosta je forumaša postavilo pitanja i mišljenja o kojima je vrijedno razmisliti,a svima nama su te pedesete,brže na vratu,no što želimo!
A kada nam(čast iznimkama koje su već dosegle)svima bude preko pedeset,pa nas slučajno zadesi slična situacija,hoćemo li i tada razmišljati kao i sada?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 09:49   #76
to kako ces razmisljati onda ovisi striktno o tebi i odnosu tebe i tvoje bolje polovice koju si si/ces si izabrati...

ako pokusavas shvatit zasto je on to napravio onda nemozes iz dva razloga: ili jer nisi dovoljno blizu da mozes dobro uvidjet situaciju ili nemozes razumijet ljude u onoj mjeri da bi shvatila sto se desilo...

samo imaj na umu da su ljudske misli logicne. nitko od nas nema toliko razlicit sklop, samo se treba znat stavit u njihovu kozu, koristit malo logike i htjet ili ne, razumijet tu osobu...

ljudi su jednostavniji nego sto misle...
MeTaL.tEaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 10:30   #77
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
A kada nam(čast iznimkama koje su već dosegle)svima bude preko pedeset,pa nas slučajno zadesi slična situacija,hoćemo li i tada razmišljati kao i sada?
Mom mužu je preko pedeset.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 11:28   #78
Quote:
MeTaL.tEaR kaže: Pogledaj post
ljudi su jednostavniji nego sto misle...
Da bi se razumijelo, treba biti dovoljno blizu i jednom i drugom.

Početak je da stvarno želiš razumjeti zašto je krenulo u tom smjeru. Najlakše je jednog osuditi...
Drugi korak je razgovarat i s jednom i s drugom stranom.
Naravno da, ako prvo popljuvaš nečiji postupak, zatvaraš vrata razgovoru.
Vrlo je lako odbaciti nekog i naći najlakše objašnjenje.

Krenuti od toga da:
razumijeti postupak osobe, ne mora značit istovremeno i opravdavati ga.

Imala sam sličnu situaciju bliskih osoba, istina 6-7 godina mlađih od osoba iz uvodnog posta.

Onaj koji je otišao bio je popljuvan od svih. Mislim .... s razlogom.
Jer je način na koji je to učinio bio vrlo neodgovoran. Povrijedio je ženu, djecu... I sebe jer ga je većina zajedničkih prijatelja odgurnula.

No, kako je meni to sve interesantno, a i godinama smo svi bili vrlo bliski, nije mi teško bilo povest razgovor s njim.

Naravno da sve nije bilo iz čistog vica. Niti obična kriza godina.
To je nešto što se godinama valjalo i valjalo i valjalo...
Počelo je od "malog" naslaganja koje je dovelo do velikog razilaženja u načinu života. I nije bilo druge, nego rastanak.
Dvoje ljudi s tako različitim razmišljanjima, (a ovdje se radilo o stvari koja je određivala cijeli život... dan... po dan...)
ne mogu dovijeka to trpati pod tepih.
Onda nastaje krah.

Način na koji se to uradi, uvelike uvjetuje život poslije.
Nažalost, u primjeru koji ja navodim, učinjeno je to vrlo gadno i tome otežana situacija ama baš svim akterima.
A tu se radi o ženi, dvoje djece, mužu i novoj ženi (uži krug).

Svi su u klincu, ne samo zbog raskida, već usuđujem se reći, zbog načina na koji je izveden.
I to nije samo moje mišljenje.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:18   #79
kada dodje do konflikta, ljudima je najteze ostat objektivnima. neki to mogu manje, neki vise, neki uopce...

najbolje po svih je ako bar jedan od dvoje bude objektivan. i ne, objektivnost ne znaci manjak emocija. to je samo stanje uma, a um i srce ponekad treba odvojiti (iako zajedno daju predivne rezultate)...
MeTaL.tEaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:34   #80
Quote:
MeTaL.tEaR kaže: Pogledaj post
...objektivnost ne znaci manjak emocija. to je samo stanje uma, a um i srce ponekad treba odvojiti (iako zajedno davaju predivne rezultate)...
U opisanim situacijama predivnost je prošlost i budućnost...
A sadašnjost bi ih zadovoljila dobrim rezultatima.

Opet... ovisi o njima.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.