Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2004., 17:51   #141
Off Topic

Quote:
nitko i ništa kaže:
Čuješ, da nisi iz Splita ne bih ti ispravljao purgerizam . Malo si me zabrinula.
Ali nisam napisao da si ti autorica. Ups, sad sam te odao. Sorry.
Ova moja napomena bila je namijenjena ovom tandemu, a tebi sam vec odgovorila na maticnom topicu .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 19:51   #142
Re: Subdolo

Quote:
Nymann kaže:
Malo je glupo da ovo kažem, ali hteo sam i napisati trpno stanje.

I u srpskom se jeziku pasiv od futura egzaktnog gradi onako kako sam napisao. Pasivni prezent u srpskom može da se gradi na dva načina: aktivni oblik + se (na primer, Selenićevi romani čitaju se s interesovanjem) ili, ređe, bivam, bivaš... + trpni glagolski pridev. Znam ja da je to glupo, katastrofalno i netačno, ali tako jeste.
Ma, ja to pišem radi znanstvene točnosti, a ne zato da te ispravljam.

Vjerujem da za sve što pišeš postoji potvrda u literaturi, no meni se valjda slobodno s nekim tumačenjem složiti ili ne složiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 21:16   #143
Re: Re: Subdolo

Quote:
Didi kaže:
Ma, ja to pišem radi znanstvene točnosti, a ne zato da te ispravljam.

Vjerujem da za sve što pišeš postoji potvrda u literaturi, no meni se valjda slobodno s nekim tumačenjem složiti ili ne složiti.
Naravno, naravno. Meni je i drago da si tu.

Očigledno, ovim našim nazovijezikoslovcima nije jasno kako se pravi pasiv. A to je više nego tužno.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.