Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2010., 18:44   #101
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
On mene ne malti...niti je ikad me ˝mlatio˝...opravdavam ga, jer sam sve računala da je to radi posljedica, i da ako mu ukažem na greške da će vidjeti da se ponaša kao i otac...

Totalno izvrnut odnos u pogledu prema ženama ima....Njemu je nepojmljivo da bi on nešto napravio u kući, a što je najgore on ne bi niti pojeo da mu se ne pogrije ili ne stavi u pijat... jer tako je doma naučen....

On nije loš...promijenio se dosta u zadnjih godinu dana....ali još ima te svoje ispade....ja nekako sve ga žalim i želim mu pomoć radi istraumatiziranog dijetinjstva kojeg je imao...
ne trpi ni najmanje zlostavljanje, nasilnik ce uvjek biti nasilan, taj se ne mjenja.
niko nije zasluzio da ga se vrijedja omalovazava, ako ti skine vlas s glave ostavljaj to.
duffy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 23:41   #102
Evo da se pridružim ovoj prilično bolnoj temi. Ja samo mogu reći da je jednom nasilnik uvijek nasilnik, isti slučaj i sa alkolom i slično. Nasilje ne treba trpjeti. Naravno lako je nama govoriti koji nismo u tom položaju, ali na žalost osobe koje trpe nasilje ne mogu iskočit iz svoje kože. Nije čudno da su to većinom žene jer su puno osjećajnije od muškaraca i prije misle na sve ostalo nego na sebe pa se žrtvuju zbog nečeg, a dok shvate da to ne vrijedi već bude i ponekad kasno. Svaki čovjek treba sjesti, razmisliti i donijeti konačnu odluku. Ili ostajem ili odlazim. Nema hoću neću jer tome nema kraja i samo se stavljate u još gori položaj. Znači treba sjesti i razmisliti razumom, ne srcem, što bi bilo ispravno i tako postupiti. Ne treba slušati ničije savjete i slično, pa nedaj bože krivit nekog zbog nečega. Znam nekoliko slučajeva gdje su žene napustile muža i slično, pa su na kraju krivi oni koji su ju podržavali u tome , pomagali joj da se spasi i slično....
Znači, sam budi svoj čovjek i odluči se. Nemoj tražit savjete nego svojom glavom odluči. Nitko nije glup da shvati da li je nešto dobro ili nije za njega i da li mu nešto paše ili ne.
Najgore se miješati u takve situacije...taman da se radi o mojim najbližima nebi se miješala jer su to osjetljive teme. Svako ko odabere drugu osobu s kojom je u vezi na ovaj i onaj način odabrao ju je jer se zaljubio, jer ju voli i slično. Dok god osoba trpi nasilje znači da ona još tu osobu voli na neki način i ne zna za drugo. Vjerujte mi kad zamrzite nekog nećete trpiti nasilje pa makar krepali od gladi. Za sve ima spasa pa i za ljudi koji trpe nasilje.
Svi koji prolaze kroz ovo, samo Vam mogu poručiti BUDITE SVOJI, NEDAJTE SE I SAMI DONESITE KONAČNU ODLUKU, ALI ŠTO PRIJE!!!!
Nije nasilje samo fizičko, nego i psihičko!!!! Zapamtite!
adnasb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 01:52   #103
Quote:
adnasb kaže: Pogledaj post
Evo da se pridružim ovoj prilično bolnoj temi. Ja samo mogu reći da je jednom nasilnik uvijek nasilnik, isti slučaj i sa alkolom i slično. Nasilje ne treba trpjeti. Naravno lako je nama govoriti koji nismo u tom položaju, ali na žalost osobe koje trpe nasilje ne mogu iskočit iz svoje kože. Nije čudno da su to većinom žene jer su puno osjećajnije od muškaraca i prije misle na sve ostalo nego na sebe pa se žrtvuju zbog nečeg, a dok shvate da to ne vrijedi već bude i ponekad kasno. Svaki čovjek treba sjesti, razmisliti i donijeti konačnu odluku. Ili ostajem ili odlazim. Nema hoću neću jer tome nema kraja i samo se stavljate u još gori položaj. Znači treba sjesti i razmisliti razumom, ne srcem, što bi bilo ispravno i tako postupiti. Ne treba slušati ničije savjete i slično, pa nedaj bože krivit nekog zbog nečega. Znam nekoliko slučajeva gdje su žene napustile muža i slično, pa su na kraju krivi oni koji su ju podržavali u tome , pomagali joj da se spasi i slično....
Znači, sam budi svoj čovjek i odluči se. Nemoj tražit savjete nego svojom glavom odluči. Nitko nije glup da shvati da li je nešto dobro ili nije za njega i da li mu nešto paše ili ne.
Najgore se miješati u takve situacije...taman da se radi o mojim najbližima nebi se miješala jer su to osjetljive teme. Svako ko odabere drugu osobu s kojom je u vezi na ovaj i onaj način odabrao ju je jer se zaljubio, jer ju voli i slično. Dok god osoba trpi nasilje znači da ona još tu osobu voli na neki način i ne zna za drugo. Vjerujte mi kad zamrzite nekog nećete trpiti nasilje pa makar krepali od gladi. Za sve ima spasa pa i za ljudi koji trpe nasilje.
Svi koji prolaze kroz ovo, samo Vam mogu poručiti BUDITE SVOJI, NEDAJTE SE I SAMI DONESITE KONAČNU ODLUKU, ALI ŠTO PRIJE!!!!
Nije nasilje samo fizičko, nego i psihičko!!!! Zapamtite!
Ako se netko javi sa svojom pričom o zlostavljanju u obitelji on traži savjet i mišljenje ili pak možda samo sažaljenje
Sa pretpostavkom da traži savjet i mišljenje koje će mu pomoći u donošenju odluke javljaju se oni koji imaju što na temu reči što ne znaći direktno mješanje nego pomoć da netko sagleda bolje tu ružnu stranu i da što prije smogne snage i donese odluku za spas sebe i djece.
Nije istina da trpiš zato što voliš trpiš iz straha jer zlostavljać ima metode on zna kako dovesti žrtvu do zida kada ona nema izlaza a on super gospodari žrtvom i svako malo dokazujući tko je gazda, koga slijepo treba slušati u protivnom slijede batine ( a po njihovoj teoriji i budala se batine boji), i sigurno ubjeđivanjem vidi što si nam napravila jer da nisi to i to sada bi bilo sve dobro.Žrtva poćinje i sama uviđati da griješi sa jedne strane kako bi zlostavljaća opravdala u svojim oćima a sa druge strane svjesna istine da ima za muža monstruma koji joj uništava život .Ali shvatite zbog straha se najduže ostaje u takvom braku i daje prilika zlostavljaću da uživa u svojim igrama bez granica- jer zlostavljać je nepopravljiv i jedini i pravi naćin je da se oslobodi zlostavljaća a suludo je vjerovati da će biti bolje a glupo prihvatati ispriku i ono dvije rijeći "neću više" jer HOĆE OPET I IZNOVA.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:39   #104
Skupila sam hrabrosti ne znam ni ja odakle i uzela sam dijete i otišla...
Valjda je u meni nešto proradilo nakon što je razbio čašu od pod ispred male, jer mu nisam htjela dati 300 kn....
Umirem, ne znam uopće kako bih opisala svoje trenutno stanje....ne znam gdje sam pogriješila, znam da nisam savršena, ali sam se uvijek trudila da nam bude bolje, da njemu bude bolje...i da na kraju ne dobijem niti malo zahvalnosti, nego na moje da ću ići ća i da će se on pokajati, on mi odgovara da neka idem šta se njega tiče odmah, da ga zaboli ona stvar i slobodno neka idem pa ćemo vidjeti koliko će on žaliti...

Nemogu disat, povraća mi se, glava samo šta mi ne pukne....raspadam se u 10000000 komadića....malo razmišljajuć, došla sam do zaključka, da je postao još gori otkako sam ja znala reći dosta i ne. Znači bila sam mu dobra dok me iskoritavao i dok je sa menom radio što je htio a ja mučala, a sad mu ne valjam, sad glumim neku ženu sa stavom....

Malena ga uopće ne doživljava.....od subote joj se nije obratio...još mi je jutros rekla jeli mi idemo u bake jer je tata divlji i jer ti svašta govori ružno, bez iti malo negodovanja...

Ne znam psihički kako ovo izgurati...najradije bih da zaspem i da se ne dignem više, nakon ovoliko truda i svega, da mi se ovako vrati...
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:21   #105
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Skupila sam hrabrosti ne znam ni ja odakle i uzela sam dijete i otišla...
Valjda je u meni nešto proradilo nakon što je razbio čašu od pod ispred male, jer mu nisam htjela dati 300 kn....
Umirem, ne znam uopće kako bih opisala svoje trenutno stanje....ne znam gdje sam pogriješila, znam da nisam savršena, ali sam se uvijek trudila da nam bude bolje, da njemu bude bolje...i da na kraju ne dobijem niti malo zahvalnosti, nego na moje da ću ići ća i da će se on pokajati, on mi odgovara da neka idem šta se njega tiče odmah, da ga zaboli ona stvar i slobodno neka idem pa ćemo vidjeti koliko će on žaliti...

Nemogu disat, povraća mi se, glava samo šta mi ne pukne....raspadam se u 10000000 komadića....malo razmišljajuć, došla sam do zaključka, da je postao još gori otkako sam ja znala reći dosta i ne. Znači bila sam mu dobra dok me iskoritavao i dok je sa menom radio što je htio a ja mučala, a sad mu ne valjam, sad glumim neku ženu sa stavom....

Malena ga uopće ne doživljava.....od subote joj se nije obratio...još mi je jutros rekla jeli mi idemo u bake jer je tata divlji i jer ti svašta govori ružno, bez iti malo negodovanja...

Ne znam psihički kako ovo izgurati...najradije bih da zaspem i da se ne dignem više, nakon ovoliko truda i svega, da mi se ovako vrati...
Sama sebi zahvali,i sama sebi se divi da si smogla snage za odlazak.Samim time što više nećeš morati strahovati od njegovih reakcija ,biti će ti lakše.

Očito je i tvoja curica shvatila da tu debelo ne štima.

Biti će ti lakše bez njega.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:24   #106
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Sama sebi zahvali,i sama sebi se divi da si smogla snage za odlazak.Samim time što više nećeš morati strahovati od njegovih reakcija ,biti će ti lakše.

Očito je i tvoja curica shvatila da tu debelo ne štima.

Biti će ti lakše bez njega.
Znaš, teško mi je to sad shvatit.....teško se pomirit sa činjenicom da je sve u vodu palo, sve za šta si se borio...da onaj kojeg voliš više od ičega ,da te ne doživljava.....

Ne znam, kad će mi bit lakše.....a htjela bi da to bude čim prije, jer ova bol je nepodnošljiva.....
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:32   #107
Sve će biti dobro.Zamisli da imaš ranu..ne može rana zacijeliti u dva dana...to je ipak proces koji traje.Dobro si napravila..od razbijanja čaše do razbijanja zuba je jako tanka linija.Otišla si na vrijeme.Da li zauvijek ili privremeno vidjeti ćeš sama i to sad više ne ovisi o tebi nego o njemu.
Ne očekuj podršku ni od koga.Ljudi ne vole popravljati i pomagati...zapravo samo ako moraju.Osloni se na sebe i misli na malecku.To što se on tako ponašao tvoja je odgovornost jer si mu ti tolerirala svakakve znakove razmaženosti i sebičnosti.Kaj si je on umislio da je princ?Ima takvih bolesnika na hrpe...mačko možeš ti i bolje.Ne padaj na slatke riječi,ne vjeruj obećanjima nego djelima i pričekaj.Kada te dođe tražiti da se vratiš vjerojatno slineći i cmizdrajući kak mu je žao ili prijeteći..,ne trči odmah očajno natrag.To znači da si neozbiljna i da te i dalje ne mora poštovati.
Razmisli malo o svemu..jer da si zaštićena i sigurna u tom braku nisi.Zato pamet u glavu
Dobra odluka.Svatko ima granicu tolerancije na bahatost i nasilje.Zašto bi ti njemu davala pod prijetnjom 300 kuna..svašta.Zato kaj mu piše da je muško u osobnoj i zato kaj mu nešto visi između nogu.Taman posla.Za biti muškarac treba puno više.
To te boli povrijeđeni ego i duša jer se podsvjesno ljutiš na sebe jer si bila naivna i oprosti bedasta.Proći će.
Tužno je što si mislila da si zavarala dijete a vidiš da nisi.Ne možeš zbog nje male donijeti odluku štetnu za sebe ili na kraju i za nju bez obzira koliko je voliš i želiš imati sretan dom sa tim mužem.Vidiš da dijete kuži.
Ostavi budalu malo samog duže vrijeme da mu dođe iz glupe guzice u praznu glavu kako je to ne imati skuhano,oprano,nema dječjeg smjeha i brižne žene.Što znači biti sam i ostavljen vikendom.Nije mama žena brzo će on to skužiti.Nemoj sad odmah otrčati natrag zbog par slatkih praznih obećanja.Ne mijenja se muškarac tak brzo.Nauči ga lekciju i postavi pravila.Prvo ih napiši na papir.

Zadnje uređivanje pozitivax : 26.05.2010. at 17:40.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:55   #108
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Sve će biti dobro.Zamisli da imaš ranu..ne može rana zacijeliti u dva dana...to je ipak proces koji traje.Dobro si napravila..od razbijanja čaše do razbijanja zuba je jako tanka linija.Otišla si na vrijeme.Da li zauvijek ili privremeno vidjeti ćeš sama i to sad više ne ovisi o tebi nego o njemu.
Ne očekuj podršku ni od koga.Ljudi ne vole popravljati i pomagati...zapravo samo ako moraju.Osloni se na sebe i misli na malecku.To što se on tako ponašao tvoja je odgovornost jer si mu ti tolerirala svakakve znakove razmaženosti i sebičnosti.Kaj si je on umislio da je princ?Ima takvih bolesnika na hrpe...mačko možeš ti i bolje.Ne padaj na slatke riječi,ne vjeruj obećanjima nego djelima i pričekaj.Kada te dođe tražiti da se vratiš vjerojatno slineći i cmizdrajući kak mu je žao ili prijeteći..,ne trči odmah očajno natrag.To znači da si neozbiljna i da te i dalje ne mora poštovati.
Razmisli malo o svemu..jer da si zaštićena i sigurna u tom braku nisi.Zato pamet u glavu
Dobra odluka.Svatko ima granicu tolerancije na bahatost i nasilje.Zašto bi ti njemu davala pod prijetnjom 300 kuna..svašta.Zato kaj mu piše da je muško u osobnoj i zato kaj mu nešto visi između nogu.Taman posla.Za biti muškarac treba puno više.
To te boli povrijeđeni ego i duša jer se podsvjesno ljutiš na sebe jer si bila naivna i oprosti bedasta.Proći će.
Tužno je što si mislila da si zavarala dijete a vidiš da nisi.Ne možeš zbog nje male donijeti odluku štetnu za sebe ili na kraju i za nju bez obzira koliko je voliš i želiš imati sretan dom sa tim mužem.Vidiš da dijete kuži.
Ostavi budalu malo samog duže vrijeme da mu dođe iz glupe guzice u praznu glavu kako je to ne imati skuhano,oprano,nema dječjeg smjeha i brižne žene.Što znači biti sam i ostavljen vikendom.Nije mama žena brzo će on to skužiti.Nemoj sad odmah otrčati natrag zbog par slatkih praznih obećanja.Ne mijenja se muškarac tak brzo.Nauči ga lekciju i postavi pravila.Prvo ih napiši na papir.
Vidila sam da ona kuži....ona se njemu niti on njoj nisu obratili od subote....još mi jutros govori ma pusti njega mama, amo mi se obući i spremiti za vrtić....


Rekla sam ako i bude u pitanju to da mu se vratim ,namučit će se i to dobro, pa makar trebalo više od pola godine.....ali ja ovako više ne mogu, ppsihički me dotukao....

Boli me sama pomisao da me ne voli, nego da sam mu samo dobra zato jer sam mu išla niz dlaku i davala novac kad je htio....

A šta se tiče njegova plakanja ,sumnjam da će do toga doći, ali ako i dođe neće me sa tim privući natrag, jer u meni je puno bijesa, straha,nepovjerenja i razočaranja.....trebalo bi prvo na svemu tome poraditi....
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:05   #109
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Znaš, teško mi je to sad shvatit.....teško se pomirit sa činjenicom da je sve u vodu palo, sve za šta si se borio...da onaj kojeg voliš više od ičega ,da te ne doživljava.....

Ne znam, kad će mi bit lakše.....a htjela bi da to bude čim prije, jer ova bol je nepodnošljiva.....
Najviše boli saznanje da si dala puno,a dobila ništa.Boli osjećaj poraza.
Ali prolazi kada vidiš da možeš sama,da ti je dijete sretnije i opuštenije.

Drži se,i ne vjeruj obećanjima u popravak,a ne nasjedaj ni provokacijama.
Misli samo na sebe i dijete.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:12   #110
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Vidila sam da ona kuži....ona se njemu niti on njoj nisu obratili od subote....još mi jutros govori ma pusti njega mama, amo mi se obući i spremiti za vrtić....


Rekla sam ako i bude u pitanju to da mu se vratim ,namučit će se i to dobro, pa makar trebalo više od pola godine.....ali ja ovako više ne mogu, ppsihički me dotukao....

Boli me sama pomisao da me ne voli, nego da sam mu samo dobra zato jer sam mu išla niz dlaku i davala novac kad je htio....

A šta se tiče njegova plakanja ,sumnjam da će do toga doći, ali ako i dođe neće me sa tim privući natrag, jer u meni je puno bijesa, straha,nepovjerenja i razočaranja.....trebalo bi prvo na svemu tome poraditi....
Pa ružno ali istinito da se ne cijeni požrtvovnost ili titranje nasilniku...još ga samo više uzoholuje.
Ne gledaš to sa pozitivne strane..sada imaš više vremena za sebe i malu,ne moraš nikome ugađati osim sebi,možeš umjesto čekanja njegovih ispada i nakuhavanja čorba raznih čitati.šetati.kuhati..daj si malo vremena i uživaj u slobodi.Njemu treba i godina dana da shvati i posloži neke stvari..tu treba i bračnog savjetnika.Ne želi li on to..pa tebi je žao ali tako je kako je i ti više ne misliš nikome biti robinja i kasica prasica.Zauzmi se malo za sebe.Trpila si ga jer si u djetinjstvu od mame naučila da je žensko zato da trpi.Ti nisi svoja mama a ovo nisu sedamdesete.Nisi ti donator za iznenadne i nepotrebne troškove ..mislim reći banka za nepovratne zajmove za gluposti bez pitanja...
Da tretirao te kao izvor novaca kada mu puhne...i kao sluškinju.Da to se neće tako lako promijeniti jer ne zato kaj je on to naučio u vlastitoj obitelji nego zato kaj je manipulator,sebičnjak i nezreo momčić kojemu takav i jedino takav odnos paše.Miša mu pa i meni bi pasao..
Mala ti je čisti genijalac.Jedva dijete dočekalo mir.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:19   #111
Svaki dan svratim na ovu temu da vidim ima li kakvih promjena.Eto napokon,si se pomakla.Svaka čast,prestala si se zavaravati i shvatila da je za tebe i dite najbolje da se makneš od njega.Neće ti biti lako,ali u svakom slučaju lakše nego s njim.Nemaš što sebe krivit optuživat,dobro si se izvukla na vrime.Ni za živu glavu nemoj nasjedat na njegove eventualne priče i obećanja koja će uslijediti za par dana.Ozbiljne promjene u takvom slučaju se teško skoro nikako ne događaju.Odgovorna si za sebe i svoju curicu,a on nek si nađe na kome će se iživljavati.Ako popustiš može biti samo gore,budi sigurna.Puno sreće tebi i malenoj!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:00   #112
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Vidila sam da ona kuži....ona se njemu niti on njoj nisu obratili od subote....još mi jutros govori ma pusti njega mama, amo mi se obući i spremiti za vrtić....


Rekla sam ako i bude u pitanju to da mu se vratim ,namučit će se i to dobro, pa makar trebalo više od pola godine.....ali ja ovako više ne mogu, ppsihički me dotukao....

Boli me sama pomisao da me ne voli, nego da sam mu samo dobra zato jer sam mu išla niz dlaku i davala novac kad je htio....

A šta se tiče njegova plakanja ,sumnjam da će do toga doći, ali ako i dođe neće me sa tim privući natrag, jer u meni je puno bijesa, straha,nepovjerenja i razočaranja.....trebalo bi prvo na svemu tome poraditi....

Drago mi je što si otišla . I dijete vidi da je to ispravna stvar.

Pozitiva ti sve rekla, pa da se ne ponavljam, samo ću držati fige da što prije dođeš k sebi
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:51   #113
Bravo, Ženo!

Prvi korak je napravljen. Sada samo trebaš izdržati i ne vratiti mu se. A gotovo 100% sam uvjerena da će te doći moliti, obećavati da će se promijeniti... Neće. Nikada. A ako mu se ikada vratiš, samo ćeš ga učvrstiti u mišljenju da može raditi što hoće i da mu to prolazi. Neka ti najbolji putokaz da si na dobrom putu bude to što vidiš da je tvom djetetu bolje, da je očito zadovoljno što ste se maknule iz one nezdrave okoline.




Nevezano, jučer me je nešto podsjetilo na jedan prilog na TV-u, bilo je to prije koju godinu, ne sjećam se više u kojoj emisiji. Intervjuirali su ženu koja je izašla iz zatvora zato što je ubila muža, mislim da je presuda bila prekoračenje nužne obrane. Žena je bila gotovo starica, nekih 60-ak godina, sitna, mršava, jadna izrađena žena u onoj tamnoj kuti bez rukava, kojoj se na licu vidi da je prošla svega, samo ne lijepoga. I pričala je tako smireno, mudro... Kaže: zlostavljao ju je cijeli život. Na sve mile i nemile načine. Tukao ju je, ponižavao, vrijeđao, sve pred djecom, intervenirala je policija, ona je nekoliko puta bila u bolnici sa teškim povredama, ostala je i bez nekog organa, oka ili bubrega - ne sjećam se točno. Nije imala kuda otići, neobrazovana, bez posla, žena sa sela odgojena da trpi i šuti, da tako mora biti. I jednom ju je opet počeo tući. Valjda jednom previše. Kaže: puklo je nešto u njoj, više nije mogla trpiti, ubila ga je (ne sjećam se više, mislim da je kuhinjskim nožem ili tako nečim). Dobila je neku sitnu zatvorsku kaznu, odslužila je svoje i vratila se kući. Kaže: nije joj žao, ni malo. Nije joj bilo teško ni biti u zatvoru, tamo je nitko nije tukao, ponižavao... Bilo joj je ljepše tamo nego u vlastitom domu... Kaže: uzeo joj je komad života, a da mu nikad nije ništa loše učinila. Ne zna zašto, osim da je bio loš i zao čovjek. A sada je našla svoj mir. Lijepo joj je, konačno je sretna. Nije ga se mogla riješiti lijepo, a znala je već odavno da će jednog dana biti on ili ona. Sada joj je još jedino da to života što joj je ostalo proživi mirno, bez straha, kao čovjek...

Bila je to jako tužna priča, sjećam se da sam se rasplakala. Ali i prava slika puno toga što se kod nas događa. A sad slušam i Ženu: ona se trudila, ona je htjela da uspije, ona je dala sve (i više od toga) od sebe... A dobila je udarce i poniženja. Ali je očito i kod nje, kao i kod mnogih naših žena, još uvijek usađeno ono: žena je dužna truditi se, žena mora ovo ili ono, treba čuvati brak, treba se boriti... Ako ne štima, onda je to ženina osobna sramota i poraz, a ne krivica muža nasilnika, kretena, zlostavljača... I to je ono na čemu treba raditi, educirati žene, osvjestiti ih da budu samosvjesne, da ne prihvaćaju krivicu za druge.

Ženo, ne vraćaj mu se, ni za živu glavu. Djete si izvukla iz toga, sada se brini da ona odraste bez posljedica života u takvoj okolini. Da se ne bi danas-sutra dogodilo da i ona pomisli da je dužna truditi se, trpiti nasilnika, biti otirač, samo da bi bila dobra žena, da ne bi to bio njen osobni poraz. Vjerujem da joj to ne želiš...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:42   #114
Drago mi je da si to napravila i sada lijepo glavu gore i budi ponosna na sebe! Sretno!
Depression is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 08:19   #115
A kako riješiti situaciju kada žena otiđe u njegov stan, digne kredit, uredi ga i digne na svoje ime kredit da bi podmirio svoje dugove i to u situaciji kada je odnos između njih dvoje gotovo savršen. Nakon toga on okreće ploču i postaje agresor i nasilnik. Kako pokupiti svoje stvari i otići od njega u svim tim dugovima, s time da taj stan i ne glasi na njega?
Kim01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:14   #116
Nasilnici ne postaju nasilnici preko noći. Pa čak i ako su uspješni glumci, uvijek postoje sitni znakovi koji mogu uputiti na to s kim i čim se ima posla. Druga priča je to što neki doslovno upadnu u ono da je ljubav slijepa...

Ali bez obzira na to, ako je nekome vrijednija imovina (koju se - istinabog teškom mukom, ali... - može sudski riješiti) od vlastitog psihičkog i fizičkog zdravlja, ponekad vlastitog života, i najgore od svega života, zdravlja, psihe i budućnosti svog djeteta/djece koje se ne može samo spasiti od nasilnika, onda takva osoba zaslužuje upravo ono što joj se događa. A djecu bih takvima oduzela.

Mogu razumjeti one kao što je npr. Žena. Ona je htjela spasiti brak, ona je možda tako odgojena, možda živi u takvom okruženju, ona je opterećena "osobnim neuspjehom", osjećajem krivice... Ali da netko to radi iz čisto materijalnih pobuda - ma jebeš i novce i kuću i auto i imanje... Za život ću uvijek steći dovoljno, a moj duševni mir i sreća i mir mog djeteta su neprocjenjivi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:24   #117
Quote:
Kim01 kaže: Pogledaj post
A kako riješiti situaciju kada žena otiđe u njegov stan, digne kredit, uredi ga i digne na svoje ime kredit da bi podmirio svoje dugove i to u situaciji kada je odnos između njih dvoje gotovo savršen. Nakon toga on okreće ploču i postaje agresor i nasilnik. Kako pokupiti svoje stvari i otići od njega u svim tim dugovima, s time da taj stan i ne glasi na njega?
Onda ta žena skuži da podli frajer igra igru pa želi u tvoje dofurati neku drugu.Pa je agresivan ne bi li istjerao sadašnju.
Onda ta žena prvo pozove policiju par puta zbog zlostavljanja,oni ga prijave onda ona uzme naglo godišnji,promijeni bravu na vratima(daj bože da su protuprovalna)izbaci sve njegove stvari van uz svjedoka...i on se može frigati ako stan glasi na tebe.No ako glasi na neku treću osobu ,sve račune,kredite i sve...sačuvati i priložiti uz tužbu za povrat sredstava od vlasnika stana ili nasljednika stana.Na svaku prijetnju,urlanje zove se policija pa da vidimo tko će ga sa toliko prijava zaposliti ili ostaviti na poslu.Gadno je kad se to sazna toga se nasilnici najviše boje.
Preporučujem instant izbacivanje uz mijenjanje brava + posjeti dviju mrga u svrhu preodgoja nasilnika.Nema love pa se takvi dečki lako nađu i jako su diskretni..
To uvijek pali jer ne zna tko će ga gdje dočekati ,nasilnik je ustvari uvijek kukavica .Ne zna jadan na kaj je sve spremna ta ludača...pa da vidiš kak se smire strasti.Instantno se bude dobar dečko.
Namjerno to radi da te izbaci ..ne nasjedaj.Vrati gadu!!Nema koristi od finoće sa grubijanom.Oni samo silu cijene.Ona moja kolegica je otišla jedno jutro sa svim namještajem uključujući kuhinju dok je on bio na putu ...aha ali je slučajno zaboravila zatvoriti pipu na kadi a začepila je pa je bilo uuuuuuu oko 20.000,00 eura štete nakon dva dana.Prizemlje zgrade.Đizzs kaj ti je zboravljiva žena.Frajer otplaćuje kredit za renovaciju.Nije mu se nova cura htjela useliti jer je stan bio uništen..i bez namještaja.Užas ne?

Zadnje uređivanje pozitivax : 28.05.2010. at 09:32.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 12:14   #118
...

evo me opet nakon nekog vremena,bilo je bojle..jedno vrijeme...pomagao je u stanu i oko maloga,koliko je mogao zbog posla,ali eto sinoć prvi put poletjela ruka i batine...on pijan ko letva,zaspo,danas ne sjeća se ničega.U meni zaista kraj,jer neču da dozvolim da me se tuče..ali eto i to sam doživjela...Imam plan da,da odem negdje,iznajmiti stan i maknuti svoje dijete od njega jer neću da sin odrasta u uvjerenju da je tuči ženu nešto normalno...
nikkimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 14:50   #119
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, čitam vas redovito, ali sam se tek sada odlučila svoje probleme vama predstaviti ovdje u nadi za kojim pametnim savjetom jer više ne znam što da radim.

Evo ovako:...............................
Tvoja priča zvuči skoro identično kao priča jedne kolegice s posla.
Da ne duljim, ona je otišla k svojima, s dvoje sjece, svi šokirani , on ne može s njom razgovarati jer je glupa i sl. Potrajalo je doduše 5 mjeseci dok se nije saznalo da je čitavo vrijeme posrijedi bila druga žena. Uglavnom razvedeni su i ona se muči sama s djecom ali bogami ni njemu ne cvjetaju ruže...

Zadnje uređivanje Tupelo : 30.05.2010. at 00:25. Reason: Smanjivanje citata
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:44   #120
pozdrav
ovakva je moja situacija
malo sam temperamentna i teško se mogu kontrolirati kada popizdim, ali se stvarno ne volim ni svađati ni tući
u vezi sam skoro 4 godine i popizdila sam si na goru polovicu jer mi se nije sviđalo kako je nešto napravio
počeli smo se svađati, sve sam u skinula po spisku (on meni nije) i kak nije kogao začepiti odvalila sam mu šamar, udjelila još nekoliko udaraca (priznajem malo jačih- ima šljive) i nakon što sam sve to napravila ona je mene lupio po ramenu (priznajem nije bilo jako)
mlada sam i nema predodžbu o nasilju stoga vas molim da me netko prosviijetli

vjerujem da je ovo pizdarija s obzirom na neke situacije koje sam čitala, ali moram to znati
hvala
simens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.