Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2023., 07:51   #1
Kako prezivjeti prevaru i zlostavljanje?

U braku sam nepune dvije godine.
U utorak sam saznala da me suprug vara, a sinoc sam saznala i sa kim - sa jednom Ukrajinkom ovdje u Splitu, koja je btw znala da je ozenjen.

On se iselio, tj. rekla sam mu ds se iseli. Pritom je bio izuzetno verbalno agresivan, govoreci mi "napusi se k*ca, kravo". To je recimo rekao kad sam ga konfrontirala s dokazima da me vara.
Bila je to kulminacija svadja i uvreda unatrag pola godine. Znao me izuzetno verbalno zlostavljati, zvati me tuko, gusko, kravo, prijetio napustanjem, govoriti da mi je brak gotov i da ja nisam ni na cemu, sto bi se smjenjivalo s periodima njegivog dobronamjernog ponasanja i njeznosti.

On je izgubio posao skipera prije 2 mjeseca, a ja sam sve financirala, jer nije htio nista. Nije htio placati svoj dio stanarine, niti rezije, niti hranu, ja sam to morala. Nije imao ko drugi.

Ja sam trenutno unistena, doslovno. Jer sam ga i pored svega voljela j jer su se te stvari desavale postepeno, svaki put sve vise. Nisam mogla otici jer nemam kuda. Nisam iz Splita, od njega mi je zavisio i boravak u Hrvatskoj, mama i baka su mi umrle, stan koji sam naslijedila sam prodala kako bi mi mogli zapoceti zajednicki zivot. (Izvlacenje novca je skroz jedna druga prica, od koje me hvata jeza zbog bescutnosti ljudi jer ne mogu shvatiti da ljudi mogu biti takvi).

Ja sam preplakala cijelu noc, pogotovo jer sam sama. Nemam tu obitelj, imam malo prijatelja, vise poznanika jer mi se cijeli zivot vrtio oko njega. Cijela njegova obitelj je na njegovoj strani. Njegova majka mi je rekla, kad sam je u ocaju nazvala moleci za pomoc, da ona odbija povjerovati da je njen sin takav, da on ne vara, da sam ja nesto sebi umislila, iskonstruirala i da popijem nesto za smirenje. Ona je ispala strasno razocarenje jer sam je smatrala prijateljem.

Ovo pisem vise da izbacim neke stvari iz sebe. Imam potrebu vristati cijelom svijetu o nepravdi.

I ne znam kako izdrzati ovo. Znam da ce proci, ali sam trenutno u agoniji.
Red Riding Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 09:38   #2
Zao mi je sto to prolazis ali iz takvog odnosa ti je bolje otici prije nego kasnije. Spasi se i bjezi glavom bez obzira. Daj si vremena, odboluj i bit ce sve ok.
Trooba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 09:52   #3
Hvala ti.

Sve ja to znam, ali je svejedno pretesko.
Zaista ne znam kako dalje. Nemam snage. Barem sad ne.
Red Riding Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 16:03   #4
Možeš ga poslat u pm i otići,ili šuti i jadaj se ovdje kako je suprug i cijeli svijet nepravedan prema tebi.Nisi ni prva ni zadnja koja je prevarena ali vjeruj mi ima i gorih stvari u životu pa su ljudi preživili.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 16:25   #5
Nakon soka dolaze unutarnje misli koje izjedaju prevarenu osobu, dok ih nakon odredjenog vremena ne probavi. Neki kazu sto covjeka ne ubije da ga to ojaca, a drugi da ga to osakati.

Napravi si neku rutinu u svakodnevnom rasporedu i usredotoci se na to. Probaj nekada izadji da budes blizu ljudi, ne moras pricati s njima ni druziti se. Kada zapne onda stani i odmori, pa opet nastavis kada skupis malo snage. Ne znam jel tebi bude, ali neke osobe koje su prosle kroz teska sranja su rekle da im je to pomoglo da ne puknu i da se lakse vrate u normalu.

Sto se tice ubuduce, neke osobe su rekle da su se ubrzo zaljubile i dobile nadu, ali vecina njih su opet naletjele na manipulatore jer oni lako nanjuse zrtvu. Pa onda pripazi i polako, s vremenom ces naici na nekog normalnog.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 16:32   #6
p.s. isao sam povrsno procitati prosle tvoje poruke i dao bih ti savjet da se prestanes oslanjati na praznovjerje, bolje da umjesto toga poradis na samopouzdanju.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 16:37   #7
Živa si, zdrava, odjebi ga bez puno priče
Zapravo nisi ni svjesna koliko si sretna da si se riješila budale
Frendici je muž slomio ruku, a onda ju ostavio sa djetetom koje ima stopostotni invaliditet
žena se preporodila kad je on otišao
Marasdona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 16:43   #8
Znam da ti nije lako, ali budi sretna što si ga se riješila.
Mario Mengistu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 19:43   #9
Tip te izmanipulirao da prodaš naslijeđeni stan da biste vi zajedno živjeli kao podstanari, a tebi je problem Ukrajinka koja je znala da je on u braku?

Je li od tih para od stana išta ostalo?

Nemaš hrvatsko državljanstvo?
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 19:47   #10
nikakve odluke ne donosi vruće glave nega se saberi najprija.
pomalo.
sve će doć na svoje.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 20:39   #11
Quote:
Red Riding Hood kaže: Pogledaj post
U braku sam nepune dvije godine.
U utorak sam saznala da me suprug vara, a sinoc sam saznala i sa kim - sa jednom Ukrajinkom ovdje u Splitu, koja je btw znala da je ozenjen.

On se iselio, tj. rekla sam mu ds se iseli. Pritom je bio izuzetno verbalno agresivan, govoreci mi "napusi se k*ca, kravo". To je recimo rekao kad sam ga konfrontirala s dokazima da me vara.
Bila je to kulminacija svadja i uvreda unatrag pola godine. Znao me izuzetno verbalno zlostavljati, zvati me tuko, gusko, kravo, prijetio napustanjem, govoriti da mi je brak gotov i da ja nisam ni na cemu, sto bi se smjenjivalo s periodima njegivog dobronamjernog ponasanja i njeznosti.

On je izgubio posao skipera prije 2 mjeseca, a ja sam sve financirala, jer nije htio nista. Nije htio placati svoj dio stanarine, niti rezije, niti hranu, ja sam to morala. Nije imao ko drugi.

Ja sam trenutno unistena, doslovno. Jer sam ga i pored svega voljela j jer su se te stvari desavale postepeno, svaki put sve vise. Nisam mogla otici jer nemam kuda. Nisam iz Splita, od njega mi je zavisio i boravak u Hrvatskoj, mama i baka su mi umrle, stan koji sam naslijedila sam prodala kako bi mi mogli zapoceti zajednicki zivot. (Izvlacenje novca je skroz jedna druga prica, od koje me hvata jeza zbog bescutnosti ljudi jer ne mogu shvatiti da ljudi mogu biti takvi).

Ja sam preplakala cijelu noc, pogotovo jer sam sama. Nemam tu obitelj, imam malo prijatelja, vise poznanika jer mi se cijeli zivot vrtio oko njega. Cijela njegova obitelj je na njegovoj strani. Njegova majka mi je rekla, kad sam je u ocaju nazvala moleci za pomoc, da ona odbija povjerovati da je njen sin takav, da on ne vara, da sam ja nesto sebi umislila, iskonstruirala i da popijem nesto za smirenje. Ona je ispala strasno razocarenje jer sam je smatrala prijateljem.

Ovo pisem vise da izbacim neke stvari iz sebe. Imam potrebu vristati cijelom svijetu o nepravdi.

I ne znam kako izdrzati ovo. Znam da ce proci, ali sam trenutno u agoniji.
I moja iskustva s ljudima su takva, većina ljudi je tako pokvarena i sebična, lažljiva i manipulativna da je teško u to vjerovat dok se ne susretneš s time.

I kad se povjeriš nekome onda idu tebe pravit ludim, meni su to u kući radili.

Od 20 prijatelja recimo koje sam imao, po meni su 2 normalna, većina nosi maske i glumi da su nešto što nisu i onda netko nasjedne i strada u životu.

Želim ti sreću u budućnosti i da reagiraš na prve znakove, (crvene lampice u mozgu koje ti se moraju upaliti), jer ignoriranje nečega dovede čovjeka u teške probleme.

Može svučadi malo ludo i čudno ali meni su pomogle bakterije i kemija, pročio sam dosta toga i pronašao što je sve u čovjeku i s tom kemijskom podrškom je dosta lakše izdržati takve boli i teške situacije u životu.
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 11:37   #12
On se neće popraviti tako da ti je napravio uslugu jer je zabio čavao u vašu vezu. Puno nas je prošlo kroz slične i puno gore stvari i znam da je teško, ali proći će. Meni je za potpuni psihički oporavak trebalo cca 2 godine. Samo polako i ne polaži nade u to da će se on promijeniti jer neće! Podvuci crtu i radi planove za dalje. Dan po dan. Sretno!
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 11:51   #13
Quote:
muca copatarica kaže: Pogledaj post
Tip te izmanipulirao da prodaš naslijeđeni stan da biste vi zajedno živjeli kao podstanari, a tebi je problem Ukrajinka koja je znala da je on u braku?

Je li od tih para od stana išta ostalo?

Nemaš hrvatsko državljanstvo?
Da, bas to, kvragu. A nemoj mu dati razvod dok ne sredis drzavljanstvo...mislim da razvod i kosta, on to vjerojatno me bi ni platio.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 13:11   #14
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Da, bas to, kvragu. A nemoj mu dati razvod dok ne sredis drzavljanstvo...mislim da razvod i kosta, on to vjerojatno me bi ni platio.
Mos mislit....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 13:14   #15
Quote:
muca copatarica kaže: Pogledaj post
Tip te izmanipulirao da prodaš naslijeđeni stan da biste vi zajedno živjeli kao podstanari, a tebi je problem Ukrajinka koja je znala da je on u braku?
Najbolje je što Ukrajinka uopće nije problem jer će ga napucati kad mu presuši novac. Velika je greška prodavati svoje i ulagati u zajedničko, ali greška je i dopuštati vrijeđanje i psihičko maltretiranje pogotovo u tako kratkom braku kad bi trebalo biti najljepše. Barem nije pogriješila i rodila djecu s takvim gadom. Sad je slobodna i bit će joj neko vrijeme teško, ali ako se fokusira na posao, hobije i to malo osoba koje zna, brzo će ga preboljeti i pitati se što je uopće radila s njim.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 14:09   #16
Quote:
Goldenrose kaže: Pogledaj post
Najbolje je što Ukrajinka uopće nije problem jer će ga napucati kad mu presuši novac. Velika je greška prodavati svoje i ulagati u zajedničko, ali greška je i dopuštati vrijeđanje i psihičko maltretiranje pogotovo u tako kratkom braku kad bi trebalo biti najljepše. Barem nije pogriješila i rodila djecu s takvim gadom. Sad je slobodna i bit će joj neko vrijeme teško, ali ako se fokusira na posao, hobije i to malo osoba koje zna, brzo će ga preboljeti i pitati se što je uopće radila s njim.
Ok, ali zena treba srediti drzavljanstvo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 14:29   #17
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ok, ali zena treba srediti drzavljanstvo.
Da, ne znam zašto te netko poklopio kad si to napisala. Nadam se da je zaposlena i da ne troši novac od nasljedstva jer bi joj se moglo dogoditi da se mora vratiti i bez muža i bez novaca u ništa jer više ništa tamo ni nema.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 17:24   #18
Quote:
Red Riding Hood kaže: Pogledaj post
U braku sam nepune dvije godine.
U utorak sam saznala da me suprug vara, a sinoc sam saznala i sa kim - sa jednom Ukrajinkom ovdje u Splitu, koja je btw znala da je ozenjen.
Kako si saznala da te vara? I to baš s tom Ukrajinkom?
Lovely Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 17:55   #19
Quote:
Red Riding Hood kaže: Pogledaj post
Ovo pisem vise da izbacim neke stvari iz sebe. Imam potrebu vristati cijelom svijetu o nepravdi.

I ne znam kako izdrzati ovo. Znam da ce proci, ali sam trenutno u agoniji.
Izdrzat ces jer si fajterica. Ti vec vrlo dobro znas da zivot nije lagan. Sto bi sad uradila da si potpuno sama na svijetu?

Prvo se odmori. Zatim se pobrini za svoju egzistenciju. Porazgovaraj s polubratom ako si u dobrim odnosima s njim ili s bilo kim tko je na tvojoj strani. Ako ne dobijes konkretnu pomoc, dobices drugaciju perspektivu.

Gdje si bila s mamom u izbjeglistvu? Imas li njihove papire? Ako da, vrati se tamo. Stanodavcu u Splitu objasni situaciju i cuj sta ti kaze.

Dakle tvoja egzistencija je prioritet broj 1 u ovom trenutku. Iza tog je 10 praznih mjesta.

Taj sto ti je rekao 'NSKK' na rastanku, vratiti ce se i to vrlo brzo. Hoces li biti tu gdje si sad kad se vrati, ili ces (nakon sto imas krov nad glavom i svoj mir) kontemplirati kako da ne napravis jos jednu katastrofalnu gresku po pitanju izbora bracnog partnera u buducnosti? Izbor je tvoj. Drzi se. Sretno.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 12:37   #20
Promijeni si bravu na ulaznim vratima. Da se "gospodin" ne bi poželio vratiti.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.