Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 10:42   #2741
Meni jedino pramenovi ubiju zutilo. Na njih svaka farba / preljev lijepo ispadnu. Ostanu bjelkasti pa se stopi s ostatkom.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:29   #2742
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Zbog moje super tanke/osjetljive/ne bas guste kose blajh ne dolazi u obzir, ali jako lijepe nijanse mi izvuku semi-permanent boje bez amonijaka. Nakon farbanja budem bas ash. Zadnje sam radila tzv obrnuti balayage (bas s ciljem da sto rjede farbam kosu), i ispalo je odlicno, ali vec nakon tjedan dana se boja isprala i pozutila sam.

Vec danima proucavam tonere, ali nemam pojma kojeg odabrati, a da ne napravi veliku stetu na kosi.

Ako imas neki savjet bila bih ti beskrajno zahvalna

Inace prirodna kosa mi je 6, a svjetliji dio je trenutno neka 9. Ne treba mi svjetlije, samo bi ubila zutilo.
Hmm... Ja bih probala s preljevima. Toneri su ok, ali dolaze sa 6% hidrogenom. Ako kupiš običnu farbu, i pomiješaš s 3% ili čak 1,8% hidrogenom, mislim da bi napravilo manje štete od klasičnog tonera.
Ako ti nije žao love, možeš kupiti i koju od ovih boja koje inače koristiš, pa hidrogen kupiti zasebno - baciš ovaj iz kutije, a farbu pomiješaš s ovim drugim.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:45   #2743
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Hmm... Ja bih probala s preljevima. Toneri su ok, ali dolaze sa 6% hidrogenom. Ako kupiš običnu farbu, i pomiješaš s 3% ili čak 1,8% hidrogenom, mislim da bi napravilo manje štete od klasičnog tonera.

Ako ti nije žao love, možeš kupiti i koju od ovih boja koje inače koristiš, pa hidrogen kupiti zasebno - baciš ovaj iz kutije, a farbu pomiješaš s ovim drugim.


E da, toga sam se pribojavala.
Sad se farbam s preljevom (profesionalna semi permanent boja) i 1,8% hidrogen za duzinu, korijen svako drugo farbanje mixam s 4% hidrogenom. Ali meni se to uzasno brzo ispere. Jos dok mi je sve bilo jednobojno nisam se bas zivcirala oko zutila, tj nije izgledalo tako lose, ali sada...

Zato sam se bacila na istrazivanje tonera i iscitala sam vec cijelu temu i #2, ali nisam jos iskopaa toner koji bi mogao odraditi posao s 3% hidrogenom.
Pitanje da li to uopce ima smisla isprobavati, mozda mi se bas zbog blazeg hidrogena tako brzo ispire boja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:13   #2744
Sto cu ja dobiti ako u Lorealovu 9.1 dodam 2 cm Keune 0/11 plavo/sivog korektora?
Hoce to bit tamnija nijansa zbog ove 0/11 ili ce ostati devetka samo hladnija, hm hm.... U biti mi je boja vec sad ok, ali mi vuce na narandzasto pri korijenu, a to naravno, ne volem.


Trenutno stanje (4 fotke, razlicita rasvjeta).
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.

Zadnje uređivanje Ruza2008987 : 07.09.2017. at 17:34.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:19   #2745
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
E da, toga sam se pribojavala.
Sad se farbam s preljevom (profesionalna semi permanent boja) i 1,8% hidrogen za duzinu, korijen svako drugo farbanje mixam s 4% hidrogenom. Ali meni se to uzasno brzo ispere. Jos dok mi je sve bilo jednobojno nisam se bas zivcirala oko zutila, tj nije izgledalo tako lose, ali sada...

Zato sam se bacila na istrazivanje tonera i iscitala sam vec cijelu temu i #2, ali nisam jos iskopaa toner koji bi mogao odraditi posao s 3% hidrogenom.
Pitanje da li to uopce ima smisla isprobavati, mozda mi se bas zbog blazeg hidrogena tako brzo ispire boja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
normalno je da se preljevi brzo ispiru... da, upravo zbog niskog postotka hidrogena i obzirom da si prirodna šestica k tome je još normalnije da se ispiru na žuto. I tu je teško očekivat ashy 9-tku... bez agresivnijih metoda. po meni je manja šteta dvaput godišnje izvuć pramenove i povremeno se preljevat (svaka dva mjeseca) nego svakih 15-20 dana stavljat samo preljev.
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:56   #2746
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Sto cu ja dobiti ako u Lorealovu 9.1 dodam 2 cm Keune 0/11 plavo/sivog korektora?
Hoce to bit tamnija nijansa zbog ove 0/11 ili ce ostati devetka samo hladnija, hm hm.... U biti mi je boja vec sad ok, ali mi vuce na narandzasto pri korijenu, a to naravno, ne volem.


Trenutno stanje (4 fotke, razlicita rasvjeta).
Odgovor na tvoje pitanje ne znam, došla sam samo reci da imaš preslatku kosulju na zadnjoj fotki!
Daj link
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 20:06   #2747
Quote:
Madison girl kaže: Pogledaj post
normalno je da se preljevi brzo ispiru... da, upravo zbog niskog postotka hidrogena i obzirom da si prirodna šestica k tome je još normalnije da se ispiru na žuto. I tu je teško očekivat ashy 9-tku... bez agresivnijih metoda. po meni je manja šteta dvaput godišnje izvuć pramenove i povremeno se preljevat (svaka dva mjeseca) nego svakih 15-20 dana stavljat samo preljev.


To je bila i moja ideja, zato sam sad stavila balayage. Jedino sto sam se nadala malo dugotrajnijem ashy efektu, ali tu su i cesto kupanje i obavezno pranje kose zbog soli napravili svoje.

Do sada sam stavljala preljev svakih 2-3 mjeseca i stvarno nije bilo drasticnog vidljivog izrasta. Ali sad (nakon ispiranja i balayaga) izgledam si bas nekako neuredno..




Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:53   #2748
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
E da, toga sam se pribojavala.
Sad se farbam s preljevom (profesionalna semi permanent boja) i 1,8% hidrogen za duzinu, korijen svako drugo farbanje mixam s 4% hidrogenom. Ali meni se to uzasno brzo ispere. Jos dok mi je sve bilo jednobojno nisam se bas zivcirala oko zutila, tj nije izgledalo tako lose, ali sada...

Zato sam se bacila na istrazivanje tonera i iscitala sam vec cijelu temu i #2, ali nisam jos iskopaa toner koji bi mogao odraditi posao s 3% hidrogenom.
Pitanje da li to uopce ima smisla isprobavati, mozda mi se bas zbog blazeg hidrogena tako brzo ispire boja.
Ne zbog blažeg hidrogena nego farbe, ali tebi boja klizi prvenstveno jer se farbaš semi-permanentnom bojom, znači polutrajnom bojom - to je namijenjeno ispiranju, još brže ako si na moru i redovito u njem. Sad kad sezona kupanja završi, daj kosi malo oduška, nahrani ju uljima ili nečim kaj ti je osobno super za kosu, nađi neku permanentnu farbu s ljubičastim pigmentom, i nju pomiješaj s 3%.
Ideja s pramenovima je isto na mjestu, al za ekipu kojoj ne smeta malo veći izrast. I tu treba računati s ispranom farbom, "pramenovi" je najčešće izraz za blajhanu kosu izvučenu na kapu ili foliju.

Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Sto cu ja dobiti ako u Lorealovu 9.1 dodam 2 cm Keune 0/11 plavo/sivog korektora?
Hoce to bit tamnija nijansa zbog ove 0/11 ili ce ostati devetka samo hladnija, hm hm.... U biti mi je boja vec sad ok, ali mi vuce na narandzasto pri korijenu, a to naravno, ne volem.


Trenutno stanje (4 fotke, razlicita rasvjeta).
Ispast će sigurno tamnije, al ne bi trebalo previše, pol tona možda.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:13   #2749
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Odgovor na tvoje pitanje ne znam, došla sam samo reci da imaš preslatku kosulju na zadnjoj fotki!
Daj link
😂 Hvala. Kupljena prije god.dana u Bershki!
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post

Ispast će sigurno tamnije, al ne bi trebalo previše, pol tona možda.
To mi je ok,samo nek bude hladnija
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:33   #2750
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Hvala. Kupljena prije god.dana u Bershki!
Damn! Idem uploadat sliku na aliexpressu, možda njihova trazilica izbaci nešto slično

Preslatka je
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:29   #2751
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Damn! Idem uploadat sliku na aliexpressu, možda njihova trazilica izbaci nešto slično

Preslatka je
Mislim da ces biti uspjesna, jer sam prije par mjeseci vidjela cini mi se kod nekih Kineza identicnu, s drugom etiketom samo, i osjecala se prevareno
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 16:18   #2752
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Mislim da ces biti uspjesna, jer sam prije par mjeseci vidjela cini mi se kod nekih Kineza identicnu, s drugom etiketom samo, i osjecala se prevareno
našla sam ih
nisu baš iste, ali su vrlo slične:
https://www.aliexpress.com/item/Hot-...823507765.html
https://www.aliexpress.com/item/Free...621614865.html
https://www.aliexpress.com/item/SCQP...712382112.html
https://www.aliexpress.com/item/Turn...609827548.html

da ne budem off:
probala sam onaj od @frecume što je linkala i i'm in love! malo ga treba, efekt je vidljiv odmah čim se kosa osuši! odličan
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:08   #2753
Evo kako je ispalo. Dakle,ista boja kao 1.put,samo 3cm 0/11. Nisam jos nacisto svidja li mi se ili ne. Vidjet cu na sta ce licit nakon par pranja.
https://imgur.com/a/dwFKf
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:08   #2754
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Sad kad sezona kupanja završi, daj kosi malo oduška, nahrani ju uljima ili nečim kaj ti je osobno super za kosu, nađi neku permanentnu farbu s ljubičastim pigmentom, i nju pomiješaj s 3%.



Definitivno cu pokusat u tom smjeru, hvala ti

Kad me ne bi bilo briga za kosu odmah bi stavila keune 1517 + 0/11 + 3%, ali mislim da to nije vise za mene..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:15   #2755
Iimam pepeljasto plavu kosu. Radim pramenove godinama. I sad nakon trudnice mi je malo potamnila moja kosa. I dosadilo mi je svaka 2 mjeseca raditi pramenove.i tako mi izgleda ko da se farbam. S cim se.ofarbat a da ne bude zuto i da ne ostecuje tak kosu??? Pramenove radim s wella blajhom i 6 %hidrogenom i bez preljeva i budu mi lijepi bijeli. Da li se to nekako moze s posvjetljivacem ili s kojom farbom bi to mogla dobiti??

Zadnje uređivanje avam : 20.09.2017. at 18:32.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:10   #2756
Auuu... Posvjetljivač i blajh su jedna te ista stvar. A ako ti kosa nakon, i bez preljeva ispada bijela... Pazi da kosu skroz ne spališ - do kompletnog pucanja...

Koja ti je prirodna dubina kose? S kakvim pigmentom?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:29   #2757
A mislila sam da l i ima.koja boja da ispadne skroz bijela
https://www.google.hr/search?dcr=0&b...4HvRTvwFMzi-M:
otprilike ovaj najtamniji dio mi je prirodna boja mozda i malo tamniji

A plava kosa mi je ovako

A moja kosa je
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:39   #2758
A ovo je moja boja
IMG]http://i65.tinypic.com/34610t2.png[/IMG]
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:03   #2759
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:45   #2760
Lijepa kosa.

Mislim da bi ti i najsvjetlije farbe (sve iznad broja 10) pomogle, ovisno o pigmentu, jer često i svjetlija kosa ima puno crvenog/narančastog pigmenta. S druge strane, možeš probati i blajh s 3% i preljevom od koje 12-ice ili Keuneove 15-ice.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.