Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2014., 18:25   #781
Molim malu pomoć za suho slamnatu plavu kosu
kupila u mileru argan ulje i argan sa macadamiom regenerator
u kojoj kombinaciji da ih koristim?
da prvo držim ulje, ulje pomiješam u reg. i držim preko noći ili???
koja bi kombinacija bila najbolja da spasim koliko toliko kosu
žirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 19:45   #782
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Cure imate li savjet čime se ofarbat (ja bih neku Keune farbu po mogućnosti) da budem pepeljasta? Trenutno sam narančasta tj. šarena, na korijenu žuta, neki dijelovi kose su mi svijetlo narančasti neki bome dobro tamni bacaju na crveno (bila sam skoro crna, pa blanš pa se farbala sa 9.1) Znači koja farba bi ubila narančasto, a da ne ispadnem žuta? Kontala sam uradit pramenove, samo čime to je pitanje?

Ne želim onu totalno sivu bijelu boju, nego nešt ovako http://womeninfashion.net/wp-content...nde-hair-1.jpg
ovaj tvoj problem muči i mene isto, ali mi nitko ništa nije odgovorio.... a pitala sam više puta možda jednostavno nema načina za to napravit

Quote:
Old Brown Shoe kaže: Pogledaj post


okej čitala sam recenziju za ovu boju i ne namjeravam je kupiti, ali me zanima, koja je to boja u onim brojevima, d aju nađem od možda neke druge linije? baš mi se sviđa jakoooo ta neka rozno-plava...
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 22:02   #783
Quote:
žirek kaže: Pogledaj post
Molim malu pomoć za suho slamnatu plavu kosu
kupila u mileru argan ulje i argan sa macadamiom regenerator
u kojoj kombinaciji da ih koristim?
da prvo držim ulje, ulje pomiješam u reg. i držim preko noći ili???
koja bi kombinacija bila najbolja da spasim koliko toliko kosu
Ovo ulje i regenerator bi ti bili malo skup sport za miješanje u maske i pakunge, za to radije uzmi čista, prirodna ulja (kokos, makadamija, argan, avokado, marelica...). Em te izađe jeftinije, em nemaš svu kemiju koju sadrže klasični proizvodi za kosu.
Regenerator ostavi na kosi nakon pranja 10-ak minuta (npr. prvo operi kosu, stavi balzam, nastaviš se tuširat i kosu ispereš na kraju), a ulje onda na kosu/vrhove prije ili nakon sušenja. Ako ti se jako petlja, stavi prije, ako ne, stavi nakon sušenja ko finiš da zagladiš kosu.

Quote:
jagvan kaže: Pogledaj post
ovaj tvoj problem muči i mene isto, ali mi nitko ništa nije odgovorio.... a pitala sam više puta možda jednostavno nema načina za to napravit
Jer nitko ne zna, ja preporučam kvalitetnog frizera.
Svatko ima drukčiju kosu i nikad ne znaš kak će koja boja ispasti. Ako najsvjetlije boje ispadaju baš baš narančasto, možda je kosa prezasićena silikonima? Čim njih ispereš, kosa odmah daleko drukčije hvata boju.
A sad ovak već narančasto, u kućnoj radinosti skoro pa da nema šanse da se dobije ona boja sa slike. Eventualno da se stavi blajh kupka, možda čak samo na kritične djelove pa se svako par minuta provjerava kak hvata i ispere kad naranačastilo ode bez točne minutaže, a nakon toga stavi neki pepeljasti (možda pepeljasto zlatni, ne kužim dal je gore na slici samo krivi odsjaj ili stvarno ima mrvicu zlata u sebi) preljev...

Kaj se tiče Keune boja, pričalo se puno o tome pa vjerujem da se nikome više ne da ponavljati... Kvaliteta im je pala i manje-više ih se izbjegava jer isušuju kosu više od drugih boja, ispiru brže od drugih (barem po mojem iskustvu) i najsvjetlije više ne hvataju ko što su prije (tome ima sad već i par godina).
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 11:05   #784
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ovo ulje i regenerator bi ti bili malo skup sport za miješanje u maske i pakunge, za to radije uzmi čista, prirodna ulja (kokos, makadamija, argan, avokado, marelica...). Em te izađe jeftinije, em nemaš svu kemiju koju sadrže klasični proizvodi za kosu.
Regenerator ostavi na kosi nakon pranja 10-ak minuta (npr. prvo operi kosu, stavi balzam, nastaviš se tuširat i kosu ispereš na kraju), a ulje onda na kosu/vrhove prije ili nakon sušenja. Ako ti se jako petlja, stavi prije, ako ne, stavi nakon sušenja ko finiš da zagladiš kosu.



Slažem se i ja da je bez frizera nemoguće kad si šaren.
Ja idem sutra i to na pramenove (već sad umirem od straha da će mi pola kose otpasti, jer sam do prije tjjedan dana bila crna) i radit će mi ih sa nekom 8.1 tako mi je rekla da kupim. Hidrogen 6%
Uglavnom javim vam kako će to ispasti, najgore od svega je što god ispadne moram takva još min. 2 mjeseca hodati
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:12   #785
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Jer nitko ne zna, ja preporučam kvalitetnog frizera.
Svatko ima drukčiju kosu i nikad ne znaš kak će koja boja ispasti. Ako najsvjetlije boje ispadaju baš baš narančasto, možda je kosa prezasićena silikonima? Čim njih ispereš, kosa odmah daleko drukčije hvata boju.
A sad ovak već narančasto, u kućnoj radinosti skoro pa da nema šanse da se dobije ona boja sa slike. Eventualno da se stavi blajh kupka, možda čak samo na kritične djelove pa se svako par minuta provjerava kak hvata i ispere kad naranačastilo ode bez točne minutaže, a nakon toga stavi neki pepeljasti (možda pepeljasto zlatni, ne kužim dal je gore na slici samo krivi odsjaj ili stvarno ima mrvicu zlata u sebi) preljev...

Kaj se tiče Keune boja, pričalo se puno o tome pa vjerujem da se nikome više ne da ponavljati... Kvaliteta im je pala i manje-više ih se izbjegava jer isušuju kosu više od drugih boja, ispiru brže od drugih (barem po mojem iskustvu) i najsvjetlije više ne hvataju ko što su prije (tome ima sad već i par godina).
prvo, hvala ti na iscrpnom odgovoru.
drugo, ajmo reć da je moguće da je kosa zasićena silikonima (često korištenje syoss proizvoda koji su ,kako sam čitala, puni silikona). koje sredstvo bi uklonilo te silikone iz kose?
treće, kvalitetan frizer bi puno pomogao, točno. međutim mene je zadnji put frizerka ofarbala, na njemu preporuku sam uzela tu prirodnu sedmicu, koja očito ništa nije poboljšala, a čini mi se d aje još i pogoršala... znači još bi mi trebala i preporuka nekog dobrog kvalitetnog a opet ne preskupog frizera u zagrebu koji ne koristi nekvalitetne keune boje o kojima se nikome više ništa ne da govoriti
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:12   #786
Upomoć,
kako prigušit bakreno-zlatnu osmicu? Neutralnom sedmicom možda?
Upomoć
Vidim da svi hvalite Subrinu, da li bi ona ispala kao na slici na ovu moju glupu podlogu?! Ima li netko sličnog iskustva?

Znači približno iz ovog: http://www.hbbb.com.au/estore/images...mb/t_15481.jpg
u ovo: http://images.monstermarketplace.com...nn-720x720.jpg ?!

Da li bi bio dovoljan samo preljev s obzirom da se ide u jedan ton tamnije? Ili bi se baš morala komplet prefarbat farbom za kosu?! Kojom?!
Ispirčavam se na hrpi pitanja, očajna sam
MissMisery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 16:18   #787
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Ja idem sutra i to na pramenove
Sretno.

Quote:
jagvan kaže: Pogledaj post
prvo, hvala ti na iscrpnom odgovoru.
drugo, ajmo reć da je moguće da je kosa zasićena silikonima (često korištenje syoss proizvoda koji su ,kako sam čitala, puni silikona). koje sredstvo bi uklonilo te silikone iz kose?
Proizvodi za kosu koji u sebi ne sadrže silikone. Bilo koji, najbitniji je šampon i koji god da odabereš, a dobar ti je za kosu, kroz par tjedana isprat će silikone. To isto tak znači da ne bi smjela pretjerano koristiti ulja i općenito leave in proizvode koji sadrže silikone, pogotovo prije farbanja (znamo da je kosu najbolje farbat neopranu, a nakon pranja obično stavljamo svaka neki svoj proizvod za sjaj, mekoću, glatkoću...).
Tu nije u pitanju samo Syoss, uzmi u dućanu u ruke bilo koji proizvod za kosu (doma isto, proizvode koje već imaš), gledaj sastojke, ako među njima stoji bilo koji spoj koji završava na methicone ili methiconol, u sebi sadrži silikon.

Quote:
treće, kvalitetan frizer bi puno pomogao, točno. međutim mene je zadnji put frizerka ofarbala, na njemu preporuku sam uzela tu prirodnu sedmicu, koja očito ništa nije poboljšala, a čini mi se d aje još i pogoršala... znači još bi mi trebala i preporuka nekog dobrog kvalitetnog a opet ne preskupog frizera u zagrebu koji ne koristi nekvalitetne keune boje o kojima se nikome više ništa ne da govoriti
Ja sam već rekla, kosu mi je spasila Sendi (i frizurom i bojom), nije preskupa, pogledaj dal ti paše kvart i cijene, ima stranicu s cjenikom.
Al kaj se tiče ovog zadnjeg... Nisam namjeravala ismijavati Keune boje, ni frizere koji ih koriste. Ne mislim da su boje nekvalitetne, samo da ima boljih. Ako ti je do profi boja, zašt ne bi radije otišla na Kvatrić po Koleston boju od Welle? Brijem da su cijene otprilike iste, a koliko znam, Wella je bolja od Keune.
__________________
...something wicked this way comes...

Zadnje uređivanje Lady_D : 06.07.2014. at 16:24.
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:55   #788
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Tu nije u pitanju samo Syoss, uzmi u dućanu u ruke bilo koji proizvod za kosu (doma isto, proizvode koje već imaš), gledaj sastojke, ako među njima stoji bilo koji spoj koji završava na methicone ili methiconol, u sebi sadrži silikon.
e ovo nisam znala, što točno trebam tražiti na deklaraciji...

edit: inače, upravo sam išla pogledati deklaracije proizvoda koje koristim. dimethicone u oba. a onda sam guglala i našla ovo:
"Dimethicone je, na primer, najteži od svih silikona koji se koriste za negu kose. On pruža ujedno i najveći efekat zaglađivanja dlake ali ga je i najteže isprati."

Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Nisam namjeravala ismijavati Keune boje, ni frizere koji ih koriste. Ne mislim da su boje nekvalitetne, samo da ima boljih. Ako ti je do profi boja, zašt ne bi radije otišla na Kvatrić po Koleston boju od Welle? Brijem da su cijene otprilike iste, a koliko znam, Wella je bolja od Keune.
znam da nisi, al vidim da su ljudi već dosta frustrirani tim farbama ...
možda se odlučim i uzeti te kolestonke. nije meni do profi boja radi toga jer patim na to, nego jednostavno me nijedna drogerijska farba nikad nije usrećila, uvijek me samo nakrcala narančastilom ili žutilom (ovisi u što sam se farbala u tom trenuku) , a to mi je bio ne-cilj.

Zadnje uređivanje jagvan : 06.07.2014. at 20:05.
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 21:43   #789
Trebam poprilično hitan savjet. Počnimo od samog početka. Dakle posljednjih 2-3 godine redovito sam održavala crnu/tamno smeđu boju kose. Međutim, prije 7-8 mjeseci prestala sam s bojenjem kose. Moja prirodna boja kose je neka sivkasta boja duhana s crvenim odsjajem. Moj cilj je prvo posvjetliti kosu i potom je obojati u neku lilac nijansu. Prije nekih tjedan dana posvijetlila sam kosu sa Schwarzkopfovim Palette Deluxe Lightenerom i ispalo je bolje nego što sam očekivala. Izrast (prvih pet, šest cm) bio je žuto-bijel, a ostatak kose (prethodno bojen) bio je intenzivne narančaste nijanse s nekoliko lagano smeđih pramenova. Prije tri dana ponovila sam posvjetljivanje, ovaj put sa Schwarzkopf Intensive Color Creme u nijansi B12, koji navodno posvjetljuje kosu za do 5 nijansi, kako je navedeno na ambalaži. Dakako, nisam jedna od onih koji vjeruju onim predivnim 'prije i poslije' sličicama na stražnjoj strani ambalaže, no očekivala sam barem minimalan učinak - da ublaži narančastu nijansu. Taj rezultat sam i postigla, u nekom obliku prljavo-peachy nijanse. No, kako želim lilac nijansu, ni to mi nije bilo dovoljno. U naletu nestrpljivosti i radoznalosti, na tu sam šarenoliku postavu kose nanijela La Riche Directions boju (nijansa: violet) pomiješanu sa regeneratorom. Izrast mi je prekriven i ima onu idiličnu lilac nijansu, dok mi ostatak kose nije primio ni 'b' od boje. Ipak, ovaj obojeni dio kose sivkasto je smeđe boje i lagano je izgubio narančasti pigment.

Moje je pitanje: hoću li sa 12% hidrogenom i blajhom postići barem svijetlo žutu nijansu na ovom bojenom dijelu kose, jer nema smisla da ponavljam sve bez ikakvog učinka? Hvala unaprijed.
vrpca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 12:21   #790
nemam pojma kaj je to lilac i mislim da ces dobit jako suhu ak ne i slamnatu kosu, to ziher, a za ovo drugo nemam pojma
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:48   #791
Lilac je blijedo ljubičasta boja, guglaj ako te bas zanima. Riskirat ću ovu slamnatu kosu, upravo sam kod frizerke.
vrpca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 19:57   #792
sretno onda sa lilacem
a da me zanima bas i ne, za mene samo postoji plava....
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 23:56   #793
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Sretno.
Bila danas na frizuri, prvo mi radila pramenove svijetle, poslije Keune 8.1 sa 6% hidrogena na cijelu kosu i ispadoh SMEĐA ne mogu da vjerujem koliko jak crveni pigment imam, uglavnom zadovoljna sam, jer više nisam šarena, fina svijetlo smeđa boja sa diskretnim svijetlim pramenovima, ali ne ko zebra nego onako fino zblendano probat ću opet za 20- mjesec dana 8.1 ali sa 9% hidrogena, šta mislite hoću bit narančasta?
Od čega je veća šansa da budem pepeljasta, a ne narančasta 6% hidrogen i 9.1 ili 9% hidrogen i 8.1?

Zadnje uređivanje Nevjerna : 08.07.2014. at 00:22.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 16:46   #794
Ima li itko savjet kako da rijesim korjen sa prethodne stranice?

I jos me zanima,koja bi ovo boja bila? Htjela bi se tako obojati, dosadila mi je bijela i muke oko nje i blajhanje i sve to pa sad trazim nesto a da opet ostane svijetla i hladna boja

Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:50   #795
Jel ko isprobao ovu boju?


Dojmovi, iskustva?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 11:39   #796
Trebala bi pomoc..
Inace sam tamnosmeđa, kupila sam neku medeno plavu i samo mi je malo posvijetlilo kosu, naravno nakon nekog vremena je bio vec vidljiv izrast. Nakon nekoliko mjeseci kupila sam 13-0 Ultra posvjetljivač - syoss koji posvjetljuje kosu do 8 nijansi i bez zutih tonova. Ispala sam jako zuta, pogotovo izrast. Otisla sam kod frizerke koja mi je savjetovala svijetlije i tamnije pramenove i rekla da je to najbolje rjesenje, koristila je loreal boje (ne znam koje tocno). Ispala sam tamnoplava, nesto poput zlatne, ne sviđa mi se boja, pretamna mi je za plavu. Ne znam dal je bolje da se probam pofarbati sa smeđom ili nekom plavom ali da ispadne svjetlija, neka medeno plava jer ovo mi je previse vuce na zutu i tamno je vec. Sad mi he vec dosta vidljiv izrast pa me zanima koji je vas savjet? Jer ne znam koju boju bi trebala kupit da mi kosa bude jednaka, a ne da ispadne izrast puno svijetliji i zut. Hvala unaprijed
Anavi10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 11:45   #797
Trebala bi pomoc..
Inace sam tamnosmeđa, kupila sam neku medeno plavu i samo mi je malo posvijetlilo kosu, naravno nakon nekog vremena je bio vec vidljiv izrast. Nakon nekoliko mjeseci kupila sam 13-0 Ultra posvjetljivač - syoss koji posvjetljuje kosu do 8 nijansi i bez zutih tonova. Ispala sam jako zuta, pogotovo izrast. Otisla sam kod frizerke koja mi je savjetovala svijetlije i tamnije pramenove i rekla da je to najbolje rjesenje, koristila je loreal boje (ne znam koje tocno). Ispala sam tamnoplava, nesto poput zlatne, ne sviđa mi se boja, pretamna mi je za plavu. Ne znam dal je bolje da se probam pofarbati sa smeđom ili nekom plavom ali da ispadne svjetlija, neka medeno plava jer ovo mi je previse vuce na zutu i tamno je vec. Sad mi he vec dosta vidljiv izrast pa me zanima koji je vas savjet? Jer ne znam koju boju bi trebala kupit da mi kosa bude jednaka, a ne da ispadne izrast puno svijetliji i zut. Hvala unaprijed
Anavi10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 13:31   #798
Pozdrav cure, žene.
Tražila sam jučer neku boju za preljev. Ne pepeljastu, a opet ne neku previše zlaćanu boju i uzela subrinu charm 20/2. Ne znam zašto nisam prije pročitala o toj boji jer mi se sad čini da je previše pepeljasta, a samo bih htjela izjednačit malo boju i izrast (oko 1 cm), da ne ispadnem siva, a opet dovoljno svjetla. Inače bojim izrast s keune 1511 i to mi je jedina boja koja ubije crveni pigment (1517 nisam probala), ali mi se sad preko ljeta ne da mučit kosu s njom, ali bih ipak malo obnovila boju.
Ako držim preljev max 10min hoće imati kakvog učinka, a da ne ispadnem siva?
june06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 17:15   #799
dali se keune 1511 smije koristiti na kosi koja je nekad bila blajhana, ali je u međuvremenu prefarbana tamnoblond bojom? pitam jer na farbi piše da se ne stavlja na posvjetljenu kosu.... međutim nije jasno rečeno da li to znači neposredno posvijetljenu ili neku koja je ikad bila posvjetljena. .... pola dužine mi je posvjetljeno bilo nekad davno, a ostatak nije, a oba dijela su kasnije prefarbana.... sad sam na sto čuda
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 19:00   #800
Jučer mi je pala na pamet ideja da si obojim sama kosu. Ljeto je, prije početka nastave stignem se opet obojati. Kupila sam si Garnier Nutrisse broj 111 (http://www.garnier.hr/img/our_produc...1plus-pack.png) i danas u kupaoni obojala kosu... Ispalo je . Ukratko, kosa mi se nije jednako obojala, pa sada imam neki čudni srebrno zlatni ombre. Inače sam prirodna plavuša ali se farbam jer mi je počela tamniti i boja koju sam imala do sada je već polako odlazila i počela biti nekako zlatna. I sada mi je gornji dio ostao srebrno plavi sa plavim pramenovima (doslovno plavi, kao nebo),a donji dio zlatni. E sad, dal je istina da će se ovi srebrno-plavi odsjaj maknuti nakon par pranja ili moram otići frizerki? Ovaj "ombre" mi čak toliko ni ne smeta koliko ti pramenovi.
Hvala na razumijevanju i odgovorima
MarijaxD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.