Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 11:29   #21
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Je moš mislit kak je to moguće u tak ranoj fazi preboljevanja od razvoda. Još ako je osoba psihički nestabilna kao kaj ova je trebalo bu ipak ponešto više vremena da se izvuče. Najbinije je da pati zdravo i da pronađe smisao negdje.
Možda si u pravu za nju, znam da bih ja za par dana zaboravio na sve što je bilo, ali jbg, to je očito sasvim drugačije kod svakog. Žao mi je, ne vjerujem da netko može toliko tugovati
sakkolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 11:38   #22
Quote:
sakkolo kaže: Pogledaj post
Možda si u pravu za nju, znam da bih ja za par dana zaboravio na sve što je bilo, ali jbg, to je očito sasvim drugačije kod svakog. Žao mi je, ne vjerujem da netko može toliko tugovati
Koliko dugo si bio u braku ili si voljel nekoga tko te ostavio?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 12:17   #23
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
hvala ti, najgore su te slike što prolaze kroz glavu, slike zajedničkih trenutaka, pa onda pitanje, zašto , zašto se ugasila ljubav kod njega, GROZNO...
Stvari koje nam se događaju u životu, uglavnom, vrlo malo ovise o nama, ali način na koji ih možemo podnijeti u većini slučajeva ovisi o nama samima.
Ako tražiš pogreške u svom ponašanju - nemoj. Sada to što je bilo ne možeš promijeniti. Hraneći krivnju u sebi I tražeći je dopustit ćeš joj da te utamniči.
Kad mu uspiješ oprostiti ili, bolje rečeno, prihvatiti njegov odlazak kao što prihvaćaš da ti je pobjegao tramvaj bit ćeš bolje.
ly erg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:56   #24
jučer sam saznala da me je htio ostaviti dok sam još bila bolesna, ali da je pričekao da se malo oporavim (operirala sam tumor)
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 14:51   #25
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
jučer sam saznala da me je htio ostaviti dok sam još bila bolesna, ali da je pričekao da se malo oporavim (operirala sam tumor)

saznala si?
kako si saznala?

vidi

to ti je strategija
nećeš ništa saznati ako se isključiš iz bilo čega što ili tko ima veze s tom osobom

dobila si dobre savjete (osim ly erga)
strategija...
izbjegavaj stvari, mjesta i ljude koji bi te mogli podsjetiti na njega
muziku
filmove
sve
samo makni pokretom ruke bilo što od toga
živi zabavljaj se drugim stvarima
ne misli na njega ili prošlost niti jedne jedine sekunde, a ako se misao pojavi, makni je

i
proći će
vrijeme sve liječi
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 15:03   #26
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
saznala si?
kako si saznala?

vidi

to ti je strategija
nećeš ništa saznati ako se isključiš iz bilo čega što ili tko ima veze s tom osobom

dobila si dobre savjete (osim ly erga)
strategija...
izbjegavaj stvari, mjesta i ljude koji bi te mogli podsjetiti na njega
muziku
filmove
sve
samo makni pokretom ruke bilo što od toga
živi zabavljaj se drugim stvarima
ne misli na njega ili prošlost niti jedne jedine sekunde, a ako se misao pojavi, makni je

i
proći će
vrijeme sve liječi
da, evo došla informacija do mene. jako su ružno pričali o meni, da sam ja grozna i ovakva i onakava i da je super da me ostavio, izgleda da je još i neka žena u igri.....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 16:06   #27
ma što te briga....


gle, otkači i njega i žene i priče i sve oko njega

za njega te treba bit manje briga nego za vozača tramvaja koji te vozi...
iamš ti druge preokupacije
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 16:11   #28
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ma što te briga....


gle, otkači i njega i žene i priče i sve oko njega

za njega te treba bit manje briga nego za vozača tramvaja koji te vozi...
iamš ti druge preokupacije
e kad bi bila istinita ona, sve se vraća. sve se plaća. bilo bi mi lakše ....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 10:22   #29
bol dođe i prođe, jer znamo i sami da ništa ne traje vječno...koliko će trajati ovisi o nama samima. slažem se s KHS izbjegavaj sve što te podsjeti na njega i s vremenom više to nebude izazivalo takvu bol, a nakon nekog dužeg perioda budeš u stanju neke stvari s vremenske distance ocjeniti i procjeniti. ove rekla-kazala komentare ne slušaj...teško ti je i bude ti sigurno još neko vrijeme zbog specifičnosti tvoje situacije...ali prolazi sigurno.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 15:33   #30
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
bol dođe i prođe, jer znamo i sami da ništa ne traje vječno...koliko će trajati ovisi o nama samima. slažem se s KHS izbjegavaj sve što te podsjeti na njega i s vremenom više to nebude izazivalo takvu bol, a nakon nekog dužeg perioda budeš u stanju neke stvari s vremenske distance ocjeniti i procjeniti. ove rekla-kazala komentare ne slušaj...teško ti je i bude ti sigurno još neko vrijeme zbog specifičnosti tvoje situacije...ali prolazi sigurno.
hvala ti,
najgore je to što sada sebe krivim, joj mogla sam ovako, mogla sam onako, a jednostavno znam da sam dala sve od sebe da spasim taj brak, ali nije išlo...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 23:31   #31
Ly Erg je dao možda i najbolji savjet
Sa neke druge visoravni treba preslagivat zašto i zato, dovoljno se muci sada
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 23:44   #32
Koliko cesto ides na psihoterapiju?
Ne slusaj tračeve, to su niske strasti tih ljudi, nije ništa vazno osim da on nije tu niti ce bit, gubitak je opipljiv i samo vi znate kako vam je bilo, ne trebaju vam tumaci
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 16:09   #33
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Koliko cesto ides na psihoterapiju?
Ne slusaj tračeve, to su niske strasti tih ljudi, nije ništa vazno osim da on nije tu niti ce bit, gubitak je opipljiv i samo vi znate kako vam je bilo, ne trebaju vam tumaci
pa ne idem prečesto, svaka dva-tri tjedna, više ni ne znam što bi pričala tamo, i ne da mi se o tome više ni pričati, prebolno je, a da tračevi drugih ljudi, ma oni me ni ne poznaju a donose sud.. ali što ćemo, takav je život...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 19:14   #34
Pa mislim da bi trebala ići svaki tjedan najmanje, jel imas mogucnost da ides češće?
Imam osjećaj da si se zatvorila prema terapeutu cim kazes ne znam sta bi pricala
Ili ti se ne svidja sto ti je terapeut natuknuo... mozda pruzas otpor procesu žalovanja
Situacije prekida znacajnih veza, velikih promjena, pojačane svakodnevne anksioznosti kod tebe ako sam razumila, su opsadno stanje koje zahtjeva maksimalnu strucnu pomoć, dal ima nehajnog terapeuta ili je problem u tebi ne znam, ali meni sva tvoja struktura podrške zvuci lose

Svi tvoji podsvjesni strahovi su se dogodili, ako si dobro ne polizes rane to moze bit točka pucanja
Moj ti je savjet sa trazis svu dostupnu pomoc
Naravno pisi i ovdje
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 15:36   #35
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Pa mislim da bi trebala ići svaki tjedan najmanje, jel imas mogucnost da ides češće?
Imam osjećaj da si se zatvorila prema terapeutu cim kazes ne znam sta bi pricala
Ili ti se ne svidja sto ti je terapeut natuknuo... mozda pruzas otpor procesu žalovanja
Situacije prekida znacajnih veza, velikih promjena, pojačane svakodnevne anksioznosti kod tebe ako sam razumila, su opsadno stanje koje zahtjeva maksimalnu strucnu pomoć, dal ima nehajnog terapeuta ili je problem u tebi ne znam, ali meni sva tvoja struktura podrške zvuci lose

Svi tvoji podsvjesni strahovi su se dogodili, ako si dobro ne polizes rane to moze bit točka pucanja
Moj ti je savjet sa trazis svu dostupnu pomoc
Naravno pisi i ovdje
da, mislim da moja trearpeutica nema dobar pristup, prijavila sam se na rebro kod jednog dobrog psihijatra i nadam se da će mi on pomoći... jer točka pucanja je vrlo blizu, ako već i nisam pukla...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 16:41   #36
Kad imas termin?

Gle, stvar je da doista druge ljude, okolnosti i situacije ne mozemo kontrolirati, stvari se desavaju i ljudi su slobodna bića, mogu otići od nas sa ili bez velikog razloga, vazno je da je to za njih valjan razlog i da su jasni da su odlučili, a on je odlučio i tebi ne preostaje ništa nego da prihvatiš i postujes tu njegovu odluku,
znam, nesto u tebi se buni i očajava jer bili ste vjenčani, obecali ste biti jedno uz drugo u dobru i zlu, osjećaš se beznadezno sama, da nećeš moci dalje sama, ali vjeruj mi, to te sada preplavljuje ta bol i naravno da ces moci sama, ti nisi svoj brak, ti si puno vise od vaseg braka, postojala si i prije, postojat ces i poslje, imas svoje individualnosti i kvalitete, ti si dobra osoba, ti vrijedis i bez tog braka.
Trenutno ti tvoja bol zamagljuje percepciju i ne uspjevas to sagledati.
Imas li koga od obitelji, jesi s nekim bliska?
Jel te već netko nekad tako iznevjerio?
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 24.05.2016. at 16:54.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 17:48   #37
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
e kad bi bila istinita ona, sve se vraća. sve se plaća. bilo bi mi lakše ....

a istinita je ... samo kad do toga i dodje vidis da ti to ne znači puno. Jer ti onda ni on vise ne znači puno,zapravo nista
Bila si bolesna,pa ostavljena ,na kraju i razvedena ... puno je to trauma za kratko vrijeme. Nastavi sa terapijama,mozda ti cak treba i neki AD, to trebas vidjeti sa svojim terapeutom. Ili bar anksiolitik kad te posebno stisne.
Okruzi se prijateljima, stvarima koje volis,a sve negativnosti izbaci iz zivota. Ovakve su situacije uvijek dobre za veliko pospremanje duse. Sve osobe koje te pune negativnoscu makni iz zivota,vidjet ces da je prilicno osvjezavajuce kad pocnes s tim. Pisi,crtaj,plesi ,stvaraj,radi bilo sto samo da svoj um i tijelo drzis u formi. Smanjene tjelesne i mentalne aktivnosti produbljuju stanje tjeskobe i vode u depresiju. Naravno,sve je to dopusteno par tjedana ,ali sve sto traje duze vodi u autodestrukciju.
Vjerovatno ti se nista neda i tezis osamljivanju,ali izolacija je sada najgore moguce rjesenje. Natjeraj se izaci u setnju,na sunce,u prirodu,natjeraj se da vidis boje i cujes zvukove oko sebe.
I svaki dan napravi nesto za sebe, napravi i popis ako treba ,ali svaki dan sama sebi priusti nesto...mozda frizuru,majicu, nokte,neki omiljeni kolac ili dobru knjigu ,ali vodi brigu sama o sebi.
Ovo ce proci i jednog ces dana shvatiti da vise ne mislis toliko o njemu,da se opet glasno smijes i pjevusis pjesme koje su te ubijale.
I svakako promjeni psihijatra ako u sadasnjeg nemas povjerenja jer i samo lijecenje onda nema nekog smisla.
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:16   #38
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Kad imas termin?

Gle, stvar je da doista druge ljude, okolnosti i situacije ne mozemo kontrolirati, stvari se desavaju i ljudi su slobodna bića, mogu otići od nas sa ili bez velikog razloga, vazno je da je to za njih valjan razlog i da su jasni da su odlučili, a on je odlučio i tebi ne preostaje ništa nego da prihvatiš i postujes tu njegovu odluku,
znam, nesto u tebi se buni i očajava jer bili ste vjenčani, obecali ste biti jedno uz drugo u dobru i zlu, osjećaš se beznadezno sama, da nećeš moci dalje sama, ali vjeruj mi, to te sada preplavljuje ta bol i naravno da ces moci sama, ti nisi svoj brak, ti si puno vise od vaseg braka, postojala si i prije, postojat ces i poslje, imas svoje individualnosti i kvalitete, ti si dobra osoba, ti vrijedis i bez tog braka.
Trenutno ti tvoja bol zamagljuje percepciju i ne uspjevas to sagledati.
Imas li koga od obitelji, jesi s nekim bliska?
Jel te već netko nekad tako iznevjerio?

što se tiče obitelji, imam mamu i brata, sestru ne računam, ona nije uz mene otkad sam se razboljela, no dobro, to je druga priča, imam par prijatelja, jednog stalnog, kojeg trenutno "davim" ali on tolerira, da nema njega, ne znam kako bi preživjela.. jel me već jednom netko tako iznevjerio? jest, da, davno prije dvadeset i nešto godina zaručnik me ostavio zbog druge... dugo mi je trebalo da se oporavim.... zatim, smrt oca, to smatram isto ostavljanjem jer sam bila jako vezana za njega, a ovo s bivšim mužem, e to je završni udarac...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:21   #39
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
a istinita je ... samo kad do toga i dodje vidis da ti to ne znači puno. Jer ti onda ni on vise ne znači puno,zapravo nista
Bila si bolesna,pa ostavljena ,na kraju i razvedena ... puno je to trauma za kratko vrijeme. Nastavi sa terapijama,mozda ti cak treba i neki AD, to trebas vidjeti sa svojim terapeutom. Ili bar anksiolitik kad te posebno stisne.
Okruzi se prijateljima, stvarima koje volis,a sve negativnosti izbaci iz zivota. Ovakve su situacije uvijek dobre za veliko pospremanje duse. Sve osobe koje te pune negativnoscu makni iz zivota,vidjet ces da je prilicno osvjezavajuce kad pocnes s tim. Pisi,crtaj,plesi ,stvaraj,radi bilo sto samo da svoj um i tijelo drzis u formi. Smanjene tjelesne i mentalne aktivnosti produbljuju stanje tjeskobe i vode u depresiju. Naravno,sve je to dopusteno par tjedana ,ali sve sto traje duze vodi u autodestrukciju.
Vjerovatno ti se nista neda i tezis osamljivanju,ali izolacija je sada najgore moguce rjesenje. Natjeraj se izaci u setnju,na sunce,u prirodu,natjeraj se da vidis boje i cujes zvukove oko sebe.
I svaki dan napravi nesto za sebe, napravi i popis ako treba ,ali svaki dan sama sebi priusti nesto...mozda frizuru,majicu, nokte,neki omiljeni kolac ili dobru knjigu ,ali vodi brigu sama o sebi.
Ovo ce proci i jednog ces dana shvatiti da vise ne mislis toliko o njemu,da se opet glasno smijes i pjevusis pjesme koje su te ubijale.
I svakako promjeni psihijatra ako u sadasnjeg nemas povjerenja jer i samo lijecenje onda nema nekog smisla.

da, trenutno isprobavamo novi ad, nadam se da će mi pomoći, i tako... borim se, ako sam izborila se s onom teškom bolesti, nadam se da ću dobiti i ovu bitku...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:31   #40
Ljudi koji obole od tako teskih dijagnoza samim time imaju poremecaje prilagodbe na nastalu situaciju. A onda jos i razvod.Normalno je da se tesko nosis sa time i pitas tisucu pitanja u svojoj glavi.
Jel ima ista sto te ovaj tren moze razveseliti izaokupiti ti misli ?
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.