Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 23:24   #281
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Da,ali ako se ne varam,nađena je odmah nakon kaj je otišla.
A otad je prošlo 7 mjeseci(od tog nalaska)da ni njena djeca,muž ni roditelji nemaju pojma di je,ni kaj je.
Nisu je vidjeli,ni čuli.
Mogla je već 10 puta bit mrtva,zatočena,prodana od tog novog lika o kojem se isto ništa ne zna.
Pratim priču od početka...neke stvari tu nikako nisu jasne.
U svakom slučaju, u današnjem svijetu, ništa me ne bi iznenadilo.
Autore teme, bez ljutnje, pomalo mi je sumnjiv taj tvoj kulerski pristup, pa jebemu da mi mačak nestane išao bi ga tražiti a kamoli majku svoje djece.

Da sam policija i da je tražim, prvo bi krenuo od tebe.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 13.02.2017., 23:25   #282
Nemam pojma kak ide oduzimanje skrbništva.
Ali zar njena obitelj ne želi znat di je ona?
Mislim ak je njima svejedno i zadovoljni su s tom izjavom od prije 7 mjeseci,a i ja zadovoljna.

Da mi dijete tak ode(pričam o njenim roditeljima),pa da me i ne želi vidjet,preokrenula bi nebo i zemlju da ju nađem.
Nemoram joj se ni javit.
Samo da znam da je dobro.

I ne bi bila mirna s tom njenom izjavom na policiji,htjela bi da mi to kaže u lice.
starakrpa is offline  
Old 14.02.2017., 00:44   #283
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Pratim priču od početka...neke stvari tu nikako nisu jasne.
U svakom slučaju, u današnjem svijetu, ništa me ne bi iznenadilo.
Autore teme, bez ljutnje, pomalo mi je sumnjiv taj tvoj kulerski pristup, pa jebemu da mi mačak nestane išao bi ga tražiti a kamoli majku svoje djece.

Da sam policija i da je tražim, prvo bi krenuo od tebe.
Policija očito nije trebala krenuti od njega kada su mu ženu našli živu i zdravu sa novim partnerom, nije nestala i da je nemogu naći, nego je nestala svojevoljno i odbija kontakt.

Meni je njegov kulerski pristup odraz zrelosti i samosvjesti za situaciju u kojoj se našao, vjerojatno se i njegova ljubav prema njoj ugasila, rastanak je kako je i sam naveo bio neizbježan i gotovo dogovoren, to znači da se i prije njenog nestanka pomirio da im je brak ko takav gotov, a sad kad se našao u takvoj situaciji, jedino što može napraviti je ostati hladne glave i što bolje se brinuti o djeci.

Mene zanima jedna druga stvar, jasno mi je da ljudi nestaju, pa čak i majke, ovako na brzinu se mogu sjetiti na 4 slična slučaja, u dva se majka javila nakon 20godina, ali mene zanima jedno praktično pitanje... od čega žena živi, pretpostavljam ne radi, ali dali ima neku svoju ušteđevinu ili je neko financira.
Corinna is offline  
Old 14.02.2017., 01:17   #284
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Policija očito nije trebala krenuti od njega kada su mu ženu našli živu i zdravu sa novim partnerom, nije nestala i da je nemogu naći, nego je nestala svojevoljno i odbija kontakt.

Meni je njegov kulerski pristup odraz zrelosti i samosvjesti za situaciju u kojoj se našao, vjerojatno se i njegova ljubav prema njoj ugasila, rastanak je kako je i sam naveo bio neizbježan i gotovo dogovoren, to znači da se i prije njenog nestanka pomirio da im je brak ko takav gotov, a sad kad se našao u takvoj situaciji, jedino što može napraviti je ostati hladne glave i što bolje se brinuti o djeci.

Mene zanima jedna druga stvar, jasno mi je da ljudi nestaju, pa čak i majke, ovako na brzinu se mogu sjetiti na 4 slična slučaja, u dva se majka javila nakon 20godina, ali mene zanima jedno praktično pitanje... od čega žena živi, pretpostavljam ne radi, ali dali ima neku svoju ušteđevinu ili je neko financira.
Quote:
,bila je potraga za njom od strane policije i bili su ju pronašli ali se nikom nije htjela javiti,tad još nisam prošao onu proceduru na czss-u,pa ju nisu niti priveli jer svaka osoba ima pravo na slobodu da radi šta hoće i javlja se kome hoće,medjutim pošto ona ima djecu sad kasnije pokrenuta je potraga putem interpola,jer uopće nije ni došla na raspravu za djecu koju je sama pokrenula,nit je jednom pitala za djecu i javila se djeci koja su sad samnom,već su mi rekli na czss-u da ja moram pokrenuti tužbu za razvod braka da krene temeljitaa potraga za njom..
Ovo je iz 1. posta.
Znači, policija je tražila i našla, pa kao ona se nije htjela nikom javiti, ali je, vidi vraga, ona sama inicirala i pokrenula postupak za djecu - na kojoj raspravi se nije pojavila.
Tu mi više priča ne štima, postaje sumnjiva.
Nisam stručnjak, ali ne vjerujem da se može pokretati postupak pred nekim stotim sudom a ne na onom gdje spada ili ona ili djeca.

Znači, ona se vjerovatno morala pojaviti u mjestu boravka - i od tada joj se gubi svaki trag. I pošto je htjela djecu (pokretala postupak) malo je vjerovatno da ih tada nije išla vidjeti.

U slučaju da se nije osobno pojavljivala na sudu, onda je morala angažirati odvjetnika (opet malo vjerovatno da uzima nekog advokata koji ne živi u istom gradu gdje su djeca prijavljena).
Ne, definitivno mi cijela ova priča ne drži vodu.
A autorova otvorenost prema forumskoj publici je kao gradnja alibija ili je pak sve obično trolanje.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 14.02.2017., 09:31   #285
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Pratim priču od početka...neke stvari tu nikako nisu jasne.
U svakom slučaju, u današnjem svijetu, ništa me ne bi iznenadilo.
Autore teme, bez ljutnje, pomalo mi je sumnjiv taj tvoj kulerski pristup, pa jebemu da mi mačak nestane išao bi ga tražiti a kamoli majku svoje djece.

Da sam policija i da je tražim, prvo bi krenuo od tebe.
Neke stvari nisu jasne ni meni kako sustav funkcionira, nije bitno izgleda dal je netko nesto ukrao, opljackao, potraga izgleda uvijek ide na isti nacin.

Kulerski pristup? Neznam zbog cega to mislis ako si pratio temu, mislis da mi je svejedno bilo i da i dalje je. Bez brige nije mi nimalo svejedno ni sad, a kamoli u pocetku, prvih mjesec dva je to bio zivi uzas. Rak sam u horoskopu, kazu za njih najveci emotivci zodijaka, medjutim vecinu stvari drze u sebi, slicno je i samnom, nisam vikao, ludio ili pravio scene radi svega, vise sam to zadrzao u sebi i mucio sam sebe, sta je definitivno lose ali tako je.

Sta se tice potrage, da policija je prvo dosla kod mene, upitati dal mozda znam gdje, a posto ja nisam imao pojma gdje bi mogla biti, potragu su nastavili preko broja mobitela od tog njenog novog partnera, trazenjem njegovog signala, jer je ona svoj mobitel ugasila i bacila kartica ili neznam sta vec, uglavnom njenog signala nije bilo. I znaci pronasli su je tjedan dana nakon nestanka u blizini lokacije gdje taj novi pratner zivi, i to je cijela prica potrage.

Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kak ide oduzimanje skrbništva.
Ali zar njena obitelj ne želi znat di je ona?
Mislim ak je njima svejedno i zadovoljni su s tom izjavom od prije 7 mjeseci,a i ja zadovoljna.

Da mi dijete tak ode(pričam o njenim roditeljima),pa da me i ne želi vidjet,preokrenula bi nebo i zemlju da ju nađem.
Nemoram joj se ni javit.
Samo da znam da je dobro.

I ne bi bila mirna s tom njenom izjavom na policiji,htjela bi da mi to kaže u lice.
Gle potragu je pokrenuo bas njen otac, jer je bila kod njega kad je nestala, tako da itekako ih je bilo briga, i jos uvijek je, pogotovo njenu majku. Znaci pronadjena je ziva i nije se nikom vise htjela javiti, pa ni njima, a sta je dalje sad sa njom neznam, mozemo nagadjati.
Nebrojno puta sam vec bio na policiji da priupitam bi li se to moglo saznati gdje je, mejdutim uvijek mi daju isti odgovor, osoba je bila pronadjena i nije zeljela kontakt sa nikime, tako dugo dok nebude optuzena za bilo sto druge potrage vise nece biti.

Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post

Mene zanima jedna druga stvar, jasno mi je da ljudi nestaju, pa čak i majke, ovako na brzinu se mogu sjetiti na 4 slična slučaja, u dva se majka javila nakon 20godina, ali mene zanima jedno praktično pitanje... od čega žena živi, pretpostavljam ne radi, ali dali ima neku svoju ušteđevinu ili je neko financira.
Vi ste dobro sve shvatili.

A od cega zivi? Neznam, to se i ja pitam, posto je kod novog partnera pretpostavljam, valjda je on hrani, samo mi nije jasno sta ce biti sa doktorom, zubarom, ginekologicom i drugim stvarima, nesto ce morati preokrenuti, nije iskljuceno da je cak i otisla negdje vani sa tim partnerom. Sve se moze samo nagadjati.

Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ovo je iz 1. posta.
Znači, policija je tražila i našla, pa kao ona se nije htjela nikom javiti, ali je, vidi vraga, ona sama inicirala i pokrenula postupak za djecu - na kojoj raspravi se nije pojavila.
Tu mi više priča ne štima, postaje sumnjiva.
Nisam stručnjak, ali ne vjerujem da se može pokretati postupak pred nekim stotim sudom a ne na onom gdje spada ili ona ili djeca.



Znači, ona se vjerovatno morala pojaviti u mjestu boravka - i od tada joj se gubi svaki trag. I pošto je htjela djecu (pokretala postupak) malo je vjerovatno da ih tada nije išla vidjeti.

U slučaju da se nije osobno pojavljivala na sudu, onda je morala angažirati odvjetnika (opet malo vjerovatno da uzima nekog advokata koji ne živi u istom gradu gdje su djeca prijavljena).
Ne, definitivno mi cijela ova priča ne drži vodu.
A autorova otvorenost prema forumskoj publici je kao gradnja alibija ili je pak sve obično trolanje.
Kako se mogla pojaviti na sudu kad nije ni dobila pozive zbog nepoznate lokacije gdje se nalazi?
Nisam ni ja bio upoznat da se rastava braka moze rijesiti bez prisutnosti oba partnera ali eto moze, ona je dobila svog pravnog zastupnika, odredit ce se iznos alimentacije, za koji takodjer mi nije jasno kako ce to doci do nje posto se nezna gdje, ali dobro to ce valjda sud rjesavat, i tek nakon 6 mjeseci ako nebude placala alimentaciju ce se pokrenut kazneni postupak protiv nje.

Ona je pokrenula postupak pred czss-om u mjestu gdje smo prebivali, upravo ju je otac dovezao tamo, to je bilo jos ranije, kad smo se i vidjavali radi djece, medjutim nakon svadje sa svojim roditeljima i nestanka nije se pojavila na czss-u ni na jednom savjetovanju, slali su i na nasu adresu i na adresu njenih roditelja, naravno da pozive nije dobila kad je se nije znalo gdje je.

Alibi? Kakav alibi, u vezi cega, ne razumijem...
salevart is offline  
Old 14.02.2017., 12:29   #286
Etta , pročitaj temu prije komentiranja.
To je minimum koji je potreban da bi bilo pristojno pisati svoje mišljenje
lara79 is offline  
Old 14.02.2017., 16:20   #287
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nemam više što reći.
Ispričavam se autoru što sam ga dodatno uzrujala.

Zaprepastilo me da policija štiti ženinu privatnost i ne želi njezinom suprugu i djeci otkriti gdje ju je našla.
bez obzira što sam pročitala sve postove, upravo ta ledena mirnoća i skuliranost ili da velim prihvaćanje stvari od strane autora nije mi nikako prirodna, uvjerljiva, autentična, iskrena. eto, to je moj "emocionalni" doživljaj
cijele priče što jasno ne mora uopće značiti da sam u pravu
ray of light is offline  
Old 14.02.2017., 17:27   #288
Pa ljudi su različiti ,a ovakva ekstremna reakcija jedne majke i žene može muža isto tako baciti u neki ekstrem
Ja bih možda plakala i vikala , a možda bih bila mirna ko boza

Ni jedna od reakcija nije za osudu
lara79 is offline  
Old 14.02.2017., 18:08   #289
Zašto ovdje neki misle da se autor ponaša 'kulerski'?
A kako bi se to trebao ponašati? Plakati, vikati, raditi scene?
Čovjek je preživio početni šok kad je shvatio da mu je žena nestala. Policija ju je pronašla i dala mu podatak da je žena sa novim partnerom i da ne želi s nikim više kontaktirati. Zašto bi ga sada bilo briga gdje je ona, da se nervira i dalje?
Uostalom, takva žena koja može svoju vlastitu djecu ostaviti zbog tuđe 'kite' se ne može ni zvati majka.
Autore, samo ti ostani tako skuliran i brini o svojoj djeci, bez nepotrebnog razmišljanja gdje je ta čudna biljka tj. tvoja bivša.
Uvjerena sam da su ti djeca sretnija što su samo s tobom.
Znaš kako se kaže - lako je postati mama, treba ostati mama.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 14.02.2017., 18:13   #290
[QUOTE=Corinna;62545205 tako da čovjeka razumijem u potpunosti, djelom je još prisutan šok, a iznad svega toga činjenica da kad imaš djecu nema odustajanja, nisi više bitan ti, nego djeca koja nisu ništa kriva i treba ih zaštititi... ovdje su također žrtve njeni roditelji, nitko ne razmišlja koliko oni pate i koliko im je teško.[/QUOTE]
Ma kako da ne..i zaboli i roditelje a i ovog za majku njegove djece pa da ne pokušavaju prevrnuti nebo i zemlju jer dotična uopće još živa...oni svi kuliraju, "ako se vrati dobro, ako se ne vrati opet dobro".

Ma koje su to spike??
Da normalnom čovjeku nestane pas ili mačka, ide tražiti, lijepi plakate, obećava nagrade..a oni hladni ko špricer.

Ako meni osobno ne bi stalo do takve osobe, stalo bi mi barem radi djece...pa to je njihova majka!.Heeeeejjj
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 14.02.2017., 18:17   #291
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Zašto ovdje neki misle da se autor ponaša 'kulerski'?
A kako bi se to trebao ponašati? Plakati, vikati, raditi scene?
Čovjek je preživio početni šok kad je shvatio da mu je žena nestala. Policija ju je pronašla i dala mu podatak da je žena sa novim partnerom i da ne želi s nikim više kontaktirati. Zašto bi ga sada bilo briga gdje je ona, da se nervira i dalje?
Uostalom, takva žena koja može svoju vlastitu djecu ostaviti zbog tuđe 'kite' se ne može ni zvati majka.
Autore, samo ti ostani tako skuliran i brini o svojoj djeci, bez nepotrebnog razmišljanja gdje je ta čudna biljka tj. tvoja bivša.
Uvjerena sam da su ti djeca sretnija što su samo s tobom.
Znaš kako se kaže - lako je postati mama, treba ostati mama.
Ajmo malo stati.sa osudama te žene.
Pitanje je kako bi bilo da čujemo i njenu verziju?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 14.02.2017., 18:25   #292
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ma kako da ne..i zaboli i roditelje a i ovog za majku njegove djece pa da ne pokušavaju prevrnuti nebo i zemlju jer dotična uopće još živa...oni svi kuliraju, "ako se vrati dobro, ako se ne vrati opet dobro".

Ma koje su to spike??
Da normalnom čovjeku nestane pas ili mačka, ide tražiti, lijepi plakate, obećava nagrade..a oni hladni ko špricer.

Ako meni osobno ne bi stalo do takve osobe, stalo bi mi barem radi djece...pa to je njihova majka!.Heeeeejjj
Čovjek iznad ti je dao odgovor... lako je postati mama, treba ostati mama

Ajmo još jednom... ženu je policija našla, neželi kontakt s nikim, više puta je ponovio da je on tu nemoćan, može je jedino ići tražiti na svoju ruku i riskirati da ga optuži za uhođenje, uznemiravanje i sl., a to je odličan način da djeca ostanu i bez drugog roditelja
Druga stvar, zašto bi je išao tražiti, žena je ostavila djecu, ako ih je ostavila jednom, može ih ostaviti ponovo, zašto forsirati nešto i nakraju krajeva djecu samo dodatno traumatizirati
Corinna is offline  
Old 14.02.2017., 18:25   #293
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ajmo malo stati.sa osudama te žene.
Pitanje je kako bi bilo da čujemo i njenu verziju?
Policija ju je pronašla i dala mu podatak da je žena sa novim partnerom i da ne želi s nikim više kontaktirati.
Koji dio od ove rečenice ti ne razumiješ?
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 14.02.2017., 18:40   #294
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Policija ju je pronašla i dala mu podatak da je žena sa novim partnerom i da ne želi s nikim više kontaktirati.
Koji dio od ove rečenice ti ne razumiješ?
Da, ali ta žena ima i neke obaveze.
Šta sad, roditelj napusti djecu i izjavi policiji da ne želi s nikim kontaktirati. Pa s tim prestaju sve obaveze, jel?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 14.02.2017., 18:48   #295
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Da, ali ta žena ima i neke obaveze.
Šta sad, roditelj napusti djecu i izjavi policiji da ne želi s nikim kontaktirati. Pa s tim prestaju sve obaveze, jel?
Koji dio ti ne razumiješ?
ŽENA NE ŽELI VIŠE S NIKIM OD NJIH KONTAKTIRATI
Kakve jebene obaveze? Ona NE ŽELI obaveze oko djece

Btw, jesi li ti ikad čuo za izraz 'dom za napuštenu djecu'. Jel znaš što je to ili da ti objasnim?
Sva sreća da ova djeca imaju normalnog tatu, pa neće tamo završiti s obzirom da im je mama pobjegla za novom kitom.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 14.02.2017., 19:05   #296
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Koji dio ti ne razumiješ?
ŽENA NE ŽELI VIŠE S NIKIM OD NJIH KONTAKTIRATI
Kakve jebene obaveze? Ona NE ŽELI obaveze oko djece


Btw, jesi li ti ikad čuo za izraz 'dom za napuštenu djecu'. Jel znaš što je to ili da ti objasnim?
Sva sreća da ova djeca imaju normalnog tatu, pa neće tamo završiti s obzirom da im je mama pobjegla za novom kitom.

To je pravo rezervirano samo za žene ili vrijedi i za muške?
Ne može se reći "ne želim imati ništa s njima" - pa da s time prestaju obaveze.
Aj probaj napraviti dug u banci pa izjavi: "Ko vas hebe, ne želim s vama nikakak kontakt ni obaveze" - i po tvojoj logici će onda banka reć:" Ahhh, sada joj više ništa ne možemo, s tom izjavom joj prestale obaveze"

Jel ti shvaćaš koje gluposti valjaš?

I opet, mi imamo samo očevu verziju, i ne mora biti da je sve tako kako je on tu prezentirao.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 14.02.2017., 19:11   #297
Ti uspoređuješ dug prema banci i obavezu neodgovorne majke?
Jesi li ti ikada čuo za slučaj kad majka napusti djecu da ju policija nađe i natjera ju da se brine o njima?

Btw njenu verziju ne znamo, samo znamo njen postupak - ONA JE OTIŠLA SVOJEVOLJNO I NE ŽELI VIŠE KONTAKT.
Ako voliš svoju djecu ne napuštaš ih ni dva dana zbog tuđe kite. amen
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 14.02.2017., 19:21   #298
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post

To je pravo rezervirano samo za žene ili vrijedi i za muške?
Ne može se reći "ne želim imati ništa s njima" - pa da s time prestaju obaveze.
Aj probaj napraviti dug u banci pa izjavi: "Ko vas hebe, ne želim s vama nikakak kontakt ni obaveze" - i po tvojoj logici će onda banka reć:" Ahhh, sada joj više ništa ne možemo, s tom izjavom joj prestale obaveze"

Jel ti shvaćaš koje gluposti valjaš?

I opet, mi imamo samo očevu verziju, i ne mora biti da je sve tako kako je on tu prezentirao.
Punoljetna osoba koja svojom voljom nestane ako se ne radi o necmu sumnjivom ne mora se vise nikada oglasiti ako nece .
Potraga za nestalom osobom se nastavlja ako neko misli da se radi o nedoborovoljnom nestajanju .
Da bi se potraga nastavila . Netko iz obitelji mora podnijeti zahtijev i navesti sumnju da se radi o ne doborovoljnom nestanku .
Nju su pronasli ona je odlucila da ne zeli vise imati posla sa svojim bivsem zivotom .
Tu je i obitelj i policija nemocna . Imas pravo da nestanes sa ove zemlajske kugle ako ti to zelis .
Mozes promijeniti identitet otici u drugu zemlju . Pod uvjetom da se radi o tvome izboru .
lazan is offline  
Old 14.02.2017., 19:36   #299
Ljudi, pričate pizdarije.

Prije 2 tjedna je policija pokupila i strpala u buksu jednog našeg novopridošlog susjeda zbog izbjegavanja plaćanja alimentacije za dijete.
Obaveze prema djeci ne prestaju nečijom željom da im izađe iz života.
Neka osoba ne mora ako neće viđati djecu, niti mora održavati s njima ikakav kontakt, ali jeste dužna pripomagati (plaćati alimentaciju) njihovom uzdržavanju.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 14.02.2017., 19:43   #300
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ljudi, pričate pizdarije.

Prije 2 tjedna je policija pokupila i strpala u buksu jednog našeg novopridošlog susjeda zbog izbjegavanja plaćanja alimentacije za dijete.
Obaveze prema djeci ne prestaju nečijom željom da im izađe iz života.
Neka osoba ne mora ako neće viđati djecu, niti mora održavati s njima ikakav kontakt, ali jeste dužna pripomagati (plaćati alimentaciju) njihovom uzdržavanju.
Njezine obveze naravno da nece prestati, ustvari jos nisu ni pocele, jer zadnje rociste na sudu gdje ce se odredit iznos za alimentaciju jos nije ni bilo
salevart is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.