Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 23.03.2008., 11:59   #1
4 ciljana ginekološka brisa u životu jedne žene

Prije dvije godine na slučajnom pregledu kod svoje ginekologice pitala me ja da li sam radila ikada 4 ciljana ginekološka brisa ?

Stajala sam zbunjeno i molila pojašnjenje na što misli? Rekla mi je da svaka seksualno aktivna žena trebala bi barem jedamput u životu napraviti 4 ciljana ginekološka brisa i to:

- bris na klamidiju
- bris na HPV
- bris na ureaplazmu
- bris na mikroplazmu

Odgovorila sma da nisam i da to meni nije potrebno jer su mi PAPA uredne da urednije ne mogu biti, na što mi je odgovorila da npr ureaplazma i mikroplazma te HPV se mogu otkriti samo ciljaniim ginekološkim brisevima.

nisam ju shvaćala ozbiljno ali kako je vrijeme odmicalo jedan dan sam ju nazvala i pitala da li bih ja mogla to obaviti. zakazala mi je pregled izvadila 4 ampule koje sam ja morala u roku od sat vremena sama odnjeti na zavod za javno zdravstvo.

čekala sam nalaze 14 dana i na moje ogromno čuđenje, mikroplazma negativna, ureaplazma negativna, klamidija negativna, HPV je bio pozitivan i to velikog velikog velikog rizika.

Zbunjena sam pogledala sve svoje nalaze PAPA testova proteklih godina i uvidjela da nikada nisam imala indikaciju na HPV u PAPA testu a da sam cijelo vrijeme nosioc HPV-a visokog rizika.

Zato draga moje žene, napravite te 4 ciljane pretrage pogotovo ako mislite zatrudnjeti (ureaplazma izaziva spontane pobačaje kao i mikroplazma), klamidija neliječena izaziva neplodnost i sterilitet, a o HPV-u postoji topic.

Stoga da vas pitam da li ste ikada to radile????
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.