Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 23:05   #1
Ugriz krpelja

Potrazila sam prvih 5 stranica i nisam nasla temu, ako je ima molim da se spoji.
Uglavnom prije nekih 2 tjedna na izletu me ugrizlo nesto, ali kako mene sve grize i komarci i sve i to samo mene, mene uzmu da budu na miru od komaraca , nisam se brinula, par dana nakon toga jedino taj ubod ostao, nakon toga se upalio, otvrdnuo i dobio crveni obruc. Imala sam duge nogavice.
Prvo sam si pokusala pomoci kortizonskom kremom da smanji upalu, pa sam mislila da nisu gljivice jer imam pricu sa macama i gljivicama iako su sad zdrave...ni canesten nije pomogao.
Otisla doktorici, vidjela ona da imam temperaturu, pogledala ugriz i rekla to je to, jer i muza i mene su ugrizli ovaj tjedan i pokaze mi slicnu stvar na nozi.
Meni noga dosta natekla.

No sto ako je postavila krivu dijagnozu i ja se bezveze sopam antibioticima koji me na drugi nacin prilicno srede?

Problem je sto je jako brza na antibioticima. Tako ih sad moram piti 3-4 tjedna, nalaz krvi smo napravili i novi cemo opet, ali ima li tko da podijeli iskustva? Hvala.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:30   #2
I mene je isto tako za nogu i isto sam imao crveni rub oko ugriza samo što se men pojavio 2,3 dana nakon ugriza. I mene je moj doktor poslao specijalistu infektologu koji je dijagnosticirao LYME BORELIU uzrokovanu ugrizom krpelja.
Izvadili su mi krv i uzeli uzorak tkiva sa tog upaljenog obruča i dobio sam sumamed. nakon 2mjeseca sam morao opet ići na kontrolno vađenje krvi. uglavnom specijalist mi je rekao da je dobro što sam se javio pravovremeno jer postoje 3 faze te bolesti, a u slučaju nepravovremenog i neadekvatnog liječenjaž
posljedice mogu biti i teže. uglavnom sada je to sve prošlo i nema posljedica.
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:43   #3
Sve isto je i meni receno, sve je kako si opisao. Nisu mi jetrene probe posebno dobre pa sam razjmisljala piti antibiotik ili ne, ali piti cu ga. Doktorica je rekla da je odvagala rizik pijenja i nepijenja i da joj je u mom slucaju rizik nepijenja prevelik. Isto mi je rekla ponovo kontrola krvi i uzela probu itd.
Kod mene samo sumnjaju na boreliu, tebi je dijagnosticirana. Kakve simptome imas?
Hvala!
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:58   #4
Ne mislim da je doktorica pretjerala s davanjem antibiotika LYME moze imat uzasne posljedice, ostetit organe, pa procitajte malo o tome pa cete vidjet.

Ja se s time ne bih igrala i uzela bih antibiotike
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:09   #5
U pravu ste. Samo meni se onda poremetila flora i fauna i zbog jetre sam se neckala ali idem podici antibiotik u pauzi.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:18   #6
Kad krpelj ugrizne, ostane u kože. Ili? Ne kužim, kako tu žival niste imali na tijelu i kako onda znate što vas je ugrizlo? Kako znate da je krpelj?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:22   #7
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Kad krpelj ugrizne, ostane u kože. Ili? Ne kužim, kako tu žival niste imali na tijelu i kako onda znate što vas je ugrizlo? Kako znate da je krpelj?
Zna se po tipicnom izgledu ugriza plus po reakcijama tijela koje drugi ugrizi insekta ne stvaraju

http://en.wikipedia.org/wiki/Lyme_disease
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:30   #8
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Kad krpelj ugrizne, ostane u kože. Ili? Ne kužim, kako tu žival niste imali na tijelu i kako onda znate što vas je ugrizlo? Kako znate da je krpelj?
Ne ostane uvijek u kozi. Nekad otpadne sam. Ostane u kozi ako ga se naglo odstrani. A znam da je krpalj jer sam isla kod doktorice koja iste 30 godina prepoznaje, nije bas da sam si sama postavila dijagnozu.

Evo moje ovako izgleda
http://www.diseasesymptoms.info/wp-c...e_rash_375.jpg
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:31   #9
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Zna se po tipicnom izgledu ugriza plus po reakcijama tijela koje drugi ugrizi insekta ne stvaraju

http://en.wikipedia.org/wiki/Lyme_disease
Sve pet. Ali, mislim da krpelj ne može prenijeti bolest ako se ne "usidri" na tijelu. A da bi pustio otrov treba mu par sati (vele i do 10). E sada, pokretačica teme, koliko sam skužila, nije našla krpelja na tijelu, nego je samo imala ugriz. Mogao ju je ugristi pauk ili bilo što drugo. Krpelj ostane na tijelu. Ako sam padne, nije pustio otrov.
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=202&Show=1733
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:36   #10
Pa njena slika pokazuje tipicni 'bullseye rash' kako se zove tipicni izgled ovog ugriza

http://images.google.co.uk/images?hl...-8&sa=N&tab=wi
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:45   #11
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Pa njena slika pokazuje tipicni 'bullseye rash' kako se zove tipicni izgled ovog ugriza

http://images.google.co.uk/images?hl...-8&sa=N&tab=wi
Ne znam. Pitala sam sve moguće, svi vele da krpelj ostane na tijelu, ne može sam od sebe pasti. Odnosno može, nakon 2-3 dana kad se dobro napije. Za 2-3 dana ga primjetiš, ne? E sada, moj mali je imao crveni ugriz koji je otvrdnuo, a pikuo ga je komarac. Doduše, izgledom nije bio crvenii krug, pa okolo blijedo, pa crveno, nego samo crvena, tvrda oteklina. Mazali smo s betrionom i crvenilo se povukol. Ostala je samo smeđa flekica.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:01   #12
frogy, i meni je taj dio čudan, ali dobro se sjećam da sam (na plakatu kojim se reklamira cjepivo doduše) pročitala da značajan postotak ljudi dobije KME a niti se ne sjećaju ugriza krpelja!
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:04   #13
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ne znam. Pitala sam sve moguće, svi vele da krpelj ostane na tijelu, ne može sam od sebe pasti. Odnosno može, nakon 2-3 dana kad se dobro napije. Za 2-3 dana ga primjetiš, ne? E sada, moj mali je imao crveni ugriz koji je otvrdnuo, a pikuo ga je komarac. Doduše, izgledom nije bio crvenii krug, pa okolo blijedo, pa crveno, nego samo crvena, tvrda oteklina. Mazali smo s betrionom i crvenilo se povukol. Ostala je samo smeđa flekica.
I ja sam mazala svacime dva tjedna i sve je gore bilo, a i temperaturu sam dobila. Iako veca je sansa da me nasao pauk nego krpelj
Sad sam tek zbunjena.
Antibiotike ne podnosim dobro pa ih nisam pila vec jako dugo.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:10   #14
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
I ja sam mazala svacime dva tjedna i sve je gore bilo, a i temperaturu sam dobila. Iako veca je sansa da me nasao pauk nego krpelj
Sad sam tek zbunjena.
Antibiotike ne podnosim dobro pa ih nisam pila vec jako dugo.
Ma ja sam već totalno skeptična prema liječnicima, jer samo pripisuju antibiotike. Tak i ja mogu liječnica biti, vidim crvenilo - antibiotik, temperatura - antibiotik, kašalj - antibiotik. Ne želim napadati tvoju liječnicu, bolje spriječiti nego liječiti, ali kao što rekoh, imam loša iskustva. Za svaki drek se pripisuju antibiotici. Nadam se da će ti biti ok.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:13   #15
Pa iskreno i moja je darezljiva sa antibioticima.
Ne znam ni sama sad. Strah me ne popiti ih pa onda dobiti nesto opako, a kad ih popijem vaginalna zona mi se sva uspanici.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:15   #16
Quote:
verica kaže: Pogledaj post
frogy, i meni je taj dio čudan, ali dobro se sjećam da sam (na plakatu kojim se reklamira cjepivo doduše) pročitala da značajan postotak ljudi dobije KME a niti se ne sjećaju ugriza krpelja!
Verice, ne znam. Svugdje sam čitala da krpelja treba ukloniti, da tek nakon nekoliko sati pušta otrov. Nigdje nisam naišla na podatak da krpelj može samo od sebe otpasti (osim ako es dobro najeo, ali to je nakon 2-3 dana kad nabubri ko balon i ne možeš ga ne vidjeti).
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:17   #17
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa iskreno i moja je darezljiva sa antibioticima.
Ne znam ni sama sad. Strah me ne popiti ih pa onda dobiti nesto opako, a kad ih popijem vaginalna zona mi se sva uspanici.
Možda da potražiš drugo mišljenje, pa da budeš sigurna?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:27   #18
Puno je opasnija Lyme bolest nego jedna tura antibiotika.

Meni stvarno nije jasno kako ljudi mogu tako reagirat na mogucu Lyme, specijalno ako oziljak ujeda izgleda kako je opisamo, Lyme nije uopce bezopasna, moze afektirati i srce i mozak ako se ne tretira NA VRIJEME.

Udari na zglobove, kosti, sve zivo

Ja ne bih odgadjala uzimanje antibiotika
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:29   #19
A ne znam. Da mi jos negdje vade krv i onda opet za par dana...ne znam jel mi to osiguranje pokriva a sve me zadesilo u fazi kad ionako ne znam gdje mi je glava a gdje sto drugo.
A ako je pauk, isuse pa sa kakvim paucima zivim usred grada i u stanu gdje je sve sterilno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:33   #20
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Puno je opasnija Lyme bolest nego jedna tura antibiotika.

Meni stvarno nije jasno kako ljudi mogu tako reagirat na mogucu Lyme, specijalno ako oziljak ujeda izgleda kako je opisamo, Lyme nije uopce bezopasna, moze afektirati i srce i mozak ako se ne tretira NA VRIJEME.

Udari na zglobove, kosti, sve zivo

Ja ne bih odgadjala uzimanje antibiotika
Moram ga piti tri tjedna. U medjuvremenu cemo i dalje kontrolirati krv. Napisala sam ranije, jetra mi nije o.k., pa izbjegavam lijekove koliko mogu, ali razumijem da je ovdje rizik prevelik.

Sto mi doktorica nije rekla, a trebala je jer je ljeto, da taj antibiotik stvara izrazitu fotoosjetljivost i da sam sad sklonija izgorijeti na suncu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.