Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2005., 17:44   #1
Aparat za vakumiranje

Zna li netko gdje se moze kupiti onaj stroj za vakumiranje hrane - kad se stavi u vrecicu vakumira ju prije nego sto ide u zamrzivac.

I koliko kosta otprilike

Treba mi za poklon )

THANKS
Elaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 13:43   #2
Vidjela ja jucer usput (ne zanam kolko košta) u Metrou u Gracu...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 01:34   #3
šteta što ti treba za poklon jer bih ti ja svoj prodao. totalno mi je nekoristan doma.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 11:47   #4
Thanks, Manc. Vidim gdje ce biti sljedeci shopping

x-type - da meni treba, odmah bi kupila tvoj
Elaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 16:50   #5
Da li negdje ima u Zagrebu za kupiti aprarat za vakumiranje hrane.U gorenju to više ne drže.pomoccccc
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:01   #6
Quote:
ana-horvat kaže: Pogledaj post
Da li negdje ima u Zagrebu za kupiti aprarat za vakumiranje hrane.U gorenju to više ne drže.pomoccccc
Pogledaj u Nami na Trgu.. Nisam ziher da ima, ali znam da sam sve aparate koje sam tražila našla tam.. Imaju stvarno dobar izbor.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 04:37   #7
Baš me zanima: tko od vas koristi taj aparat za vakumiranje?
Moj već dugo stoji u ormariću nekorišten, zapravo je bio u upotrebi samo jednu sezonu...

Ja namirnice koje zamrzavam nastojim što više "sabiti" u vrećicu, istisnuti što više zraka, i onda ili "zauzlam" vrećicu, ili stavim onu trakicu s metalnom žičicom, ili ponekad samo puno puta zarolam "višak" vrećice i preklopim ga ispod (if you know what I mean...).

Nije baš kako bi ispravno trebalo pakirati namirnice za zamrzavanje, ali... ne da mi se svaki put vaditi taj aparat, pa ga opet spremati...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 11:58   #8
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Baš me zanima: tko od vas koristi taj aparat za vakumiranje?
Moj već dugo stoji u ormariću nekorišten, zapravo je bio u upotrebi samo jednu sezonu...

Ja namirnice koje zamrzavam nastojim što više "sabiti" u vrećicu, istisnuti što više zraka, i onda ili "zauzlam" vrećicu, ili stavim onu trakicu s metalnom žičicom, ili ponekad samo puno puta zarolam "višak" vrećice i preklopim ga ispod (if you know what I mean...).

Nije baš kako bi ispravno trebalo pakirati namirnice za zamrzavanje, ali... ne da mi se svaki put vaditi taj aparat, pa ga opet spremati...
ja ustvari imam onaj za varenje vrećica.. mislim da to nije to..

al ni njega ne koristim.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 23:45   #9
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
ja ustvari imam onaj za varenje vrećica.. mislim da to nije to..

al ni njega ne koristim.
Ma i ja sam mislila na taj za "varenje" vrećica (taj imam)... Autorica uvodnog topica je pitala za aparat za vakumiranje, i ja zbilja ne znam zašto sam to povezala sa svojim aparatom...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 11:52   #10
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam mislila na taj za "varenje" vrećica (taj imam)... Autorica uvodnog topica je pitala za aparat za vakumiranje, i ja zbilja ne znam zašto sam to povezala sa svojim aparatom...
meni je isto ta varilica prva pala na pamet.. al, evo - da se iskupim - popodne idem do Name pa ću pitati za vakuumator.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:16   #11
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
šteta što ti treba za poklon jer bih ti ja svoj prodao. totalno mi je nekoristan doma.
Bilo je davno, ali ...
Kakav ti je to aparat, zainteresiran sam. Ne znam je li bolje samo zavariti vrećicu ili vakuumirati. Valjda ovisi o to me koja je hrana i kako se pohranjuje - špajza ili ledenica ...
Javi što imaš (ako je još aktuelno), možda se dogovorimo. Pozrav.
bruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:29   #12
Zepter ima u ponudi (tj imao je, neznam jel jos uvijek drze) zavarivac sleš vakumator hrane pogledaj na njihovom sajtu.
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 00:29   #13
Kupila bih aparat za vakumiranje hrane (konkretno pršuta) na foliju (vrećicu), a nisam sigurna je li to praktično, koji aparati su kvalitetni (robna marka)... Nisam iz Zg pa nemam mogućnost odnijeti pršut u pršutoreznicu pa da mi ga i izrežu i vakumiraju. Jučer sam u VŽ našla tri vrste i to cijenom od 100 do 1.000kn. Da li cijena opravdava kvalitetu, da li je važna snaga aparata, kakva su vaša iskustva, ima li netko vakumirku KRUPS koja košta oko 300kn, jeste li zadovoljni? Koji aparat preporučate? Trebaju li uvijek biti originalne vakum vrećice ili se mogu koristiti i obične malo jače? Molim vas za pomoć.. Hvala!
Alex- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:06   #14
Vakuum program smatram potpuno neizostavnim dijelom kuhinjskog gadgeta. Nezamjenjiv u pravilnoj pohrani namirnica, neophodan kod dugog zrenja mesa i neizostavan za ljude koji često imaju u hladnjaku 2-3 otvorene butelje kvalitetnijih vina.

Ovaj cjelokupni program je vrlo kvalitetan

http://www.status-trgovina.hr/res/product/100973_hr.pdf

no ipak empirijski tvrdim da je Braun iznad svega a,
pogotovo za meso.http://robi666.blogspot.com/search/l...20i%20junetina

Snaga aparata je izuzetno važna i pogotovo u ovom slučaju poštuj staru židovsku poslovicu da nisi dovoljno bogata, da kupuješ jeftine stvari.

Folije moraju biti namjenske za vakuumiranje, ali ti više savjetujem uporebu posuda.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:29   #15
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Vakuum program smatram potpuno neizostavnim dijelom kuhinjskog gadgeta. Nezamjenjiv u pravilnoj pohrani namirnica, neophodan kod dugog zrenja mesa i neizostavan za ljude koji često imaju u hladnjaku 2-3 otvorene butelje kvalitetnijih vina.

Ovaj cjelokupni program je vrlo kvalitetan

http://www.status-trgovina.hr/res/product/100973_hr.pdf

no ipak empirijski tvrdim da je Braun iznad svega a,
pogotovo za meso.http://robi666.blogspot.com/search/l...20i%20junetina

Snaga aparata je izuzetno važna i pogotovo u ovom slučaju poštuj staru židovsku poslovicu da nisi dovoljno bogata, da kupuješ jeftine stvari.

Folije moraju biti namjenske za vakuumiranje, ali ti više savjetujem uporebu posuda.
Ma da, upravo taj je koštao hiljadarku, a muž me uvjerava da onima koji ga imaju stoji negdje nigdje i da ga ne koriste i da je to bacanje novaca. E sad.. nije baš da imam para.. posude mi ne odgovaraju jer bi stavila vakumirani pršut ili bilokaj u škrinju pa bi mi zauzimale puno mjesta. A šteta mi pršuta da propadne.. nemam ga gdi čuvati a dok dobivam goste opet kupujem svašta.. ovak bi mi se barem to isplatilo..
hvala na savjetu..
Možda ipak odlučim da mi svi doniraju za Božić lovu pa si ga kupim.. hehehe
Alex- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 15:45   #16
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Vakuum program smatram potpuno neizostavnim dijelom kuhinjskog gadgeta. Nezamjenjiv u pravilnoj pohrani namirnica, neophodan kod dugog zrenja mesa i neizostavan za ljude koji često imaju u hladnjaku 2-3 otvorene butelje kvalitetnijih vina.

Ovaj cjelokupni program je vrlo kvalitetan

http://www.status-trgovina.hr/res/product/100973_hr.pdf

no ipak empirijski tvrdim da je Braun iznad svega a,
pogotovo za meso.http://robi666.blogspot.com/search/l...20i%20junetina

Snaga aparata je izuzetno važna i pogotovo u ovom slučaju poštuj staru židovsku poslovicu da nisi dovoljno bogata, da kupuješ jeftine stvari.

Folije moraju biti namjenske za vakuumiranje, ali ti više savjetujem uporebu posuda.
Kupljen preporučeni SmartVac! Prezadovoljna sam! Preporučam!
Pellaprat, hvala na savjetu!
Alex- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:05   #17
Jel izvuče sav zrak iz vrečice ili samo rub zaljepi?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:18   #18
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Jel izvuče sav zrak iz vrečice ili samo rub zaljepi?
Do kraja !
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:57   #19
koliko dugo smijem drzati meso u pacu ukoliko ga stavim u jeftinije vakuum posude? imam statusove, iz bille (uzela za bodove), s pumpicom koja ide rucno, a ne na struju. u tablici koju sam dobila uz posude za svjeze meso pise da se moze drzati do sest dana. moze li u pacu malo duze, ili...? mislim, znam da neki ljudi drze po tjedan dana i bez vakuuma, ali mene je uvijek strah kad je meso u pitanju.

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 13:58   #20
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
koliko dugo smijem drzati meso u pacu ukoliko ga stavim u jeftinije vakuum posude? imam statusove, iz bille (uzela za bodove), s pumpicom koja ide rucno, a ne na struju. u tablici koju sam dobila uz posude za svjeze meso pise da se moze drzati do sest dana. moze li u pacu malo duze, ili...? mislim, znam da neki ljudi drze po tjedan dana i bez vakuuma, ali mene je uvijek strah kad je meso u pitanju.

hvala!
Da li si uz njih dobila i ocjeđivač, tako da meso počiva na uzdignutoj, sitastoj ploči , a ne na dnu posude ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.