Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 23:23   #1361
bacim nešto kad mi se da mjesečno jednom

inače novo iz svijeta snova http://www.icentar.ba/showtopic.php?id=4438

Izgleda da naš mozak radi puno više dok spavamo nego što se mislilo, a novo istraživanje pokazalo je da fascinantni organ identificira i kategorizira riječi dok sanjamo.
Naučnici su za istraživanje koristili elektroencefalograme kako bi snimili moždanu aktivnost 18 muškaraca i žena dok su rješavali zadatak klasificiranja riječi.

Zadatak je uključivao pritisak dugmeta koristeći desnu ili lijevu ruku, u zavisnosti da li se riječ odnosi na životinju ili objekat.

Nakon rješavanja testa u budnom stanju, osobe su premještene u tamnu sobu kako bi nastavili zadatak dok "padaju" u san.

Zaključeno je da se iste moždane aktivnosti koje se javljaju pri pritisku desnog ili lijevog dugmeta, u zavisnosti od klase riječi, pojavljuju i dok spavamo.

Jedina razlika je ta što je osobama u snu potrebno dva ili tri puta više vremena da odluče u koju klasu smjestiti zadane riječi, prenosi BBC.
babunovich is offline  
Old 29.09.2014., 12:12   #1362
da se nadovežem na ove reakcije naokolinu dok si u snu

sinoć oko 20:00 raspalim si radio (radio sljeme jer sam ziher da na njemu neće biti nekih turbo sranja) kako bi ubio iritantnu tutnjavu sa bundek festa
prispavalo mi se jako , i slušam kako je počeo višestani kutak vice vukova , svi njegovi "hitovi " u komadu jedan za drugim , čujem prvi drugi treći sve potpuno nepoznati voda naslonim se i zaćorim , znam da sam spavo bar pol sata jer mi je bio upaljen teletext i kako je prošlo cijelo drugo poluvrijeme steaua -astra
kad sam se probudio išta je "Tvoja zemlja " meni jedina stvarno poznata i najmotivnija vicina stvar vezana u 1991 , tako da sumljam kako sam se tada probudio baš slučajno


kaj se tiče tumačenja nekad je lagano i jednostavno , jedan segment sna od sinoć

************
SAN
************
na utakmici sam nekog regionalnog ligaša za 2:1 zabija neki stariji amater na tribinama sam (par redova stepenastog betona iako postoje i prave tribine ) pa prepričavam svojima doma (koji su eto isto na utakmici) kako sam u doba "fakulteta " jednu šest, sedam puta iz zagreba u koprivnicu išao na utakmice slaven belupa i kako mi je bilo lijepo , kažem još kako tu s ekipom na utakmici nitko nikad ne priča o vrhunskom nogometu , spika se samo o regionalnoj ligi
pa se pokušam prisjetiti u snu kako je to bilo ,u malom starom busu krećem sa zg kolodvora,jako brzo sam u koprivnici , tamo si u centru uzmem buhtlu s čokoladom (nikad nisam bio u koprivnici pa u snu liči na zadar ) rano ujutro pa na utakmicu , dok se prisjećam već sam u zadarskom stanu kakav je bio namješten još dok sam išao u srednju

*******************************************
JAVA
********************************************

u stvarnosti , baš kao i sinoć volim si svratiti u arhivu glasa podravine -dok je slaven belupo još bio regionalni ligaš , u glasu podravine nema vrhunskog nogometa samo regionalna liga . Osjećaj je vjerojatno pojačan jer sam se sinoć dok sam listao sjetio kako me belupo fino zglajazao na kladionicu
babunovich is offline  
Old 16.10.2014., 15:02   #1363
jedan primjer kako se u snovima mogu naći ono baš totalno nebitne stvari , apsolutno van svih psihotežnji žudnji i pritisaka

15 minuta prije sna vidim sliku zagreba starog na fejsu stara vlaška iz sedamdesetih neshvatam iz kog kuta ali vidim kulu neku kraj katedrale koja mi iz pješačke perspektive nije baš u fokusu i ni skroz jasno što vidim

sanjam sinoć kako sam u stanu u zadru nema stvari (op.p moguće jer mi se stan odozgo renovira, posjetio sam maistore i vidio da je potpuno prazan)
u glasniku supersporta vidim kako maribor više ne igra u slovenskoj košarkaškoj ligi jer je prejak samo će se uključiti u završnici play offa .- nebitno uglavnom, dok to objašnjavam kroz prozor vidim siluete kule zagledavam se kao u onu na slici i pitam o čemu se radi, kula se mijenja nikad tako što nisam vidio u zadru

inače kako sam na djeti primjećujem što je i logično kako su mi se sjećanja na snove iz protekle noći i više nego prepolovila , ili tvrđe spavam jer mi se kiselina ne diže ili mozak jednostavno nema dovoljno sape za burne scenarije ili pohranu
babunovich is offline  
Old 18.10.2014., 03:43   #1364
Meni je u stvari simpa sanjati jer se kod mene dešava nešto ajmo reć neobično.. Ja sanjam, ali sam svjestan da je to san i da ću se probuditi. Kasnije pamtim san detaljno, svaki detalj i sve što se u njemu dogodilo. Nije da mi se to desi svaki put, ali 90 posto slučajeva da.
Mentalcode is offline  
Old 19.10.2014., 01:34   #1365
ja nikad ili skoro nikad nisam svjestan da sanjam , uglavnom se čak i ponašam u snovskim situacijama kao što bi se ponašao i na javi ako je snovsku situaciju uopće moguće prenjeti u stvarnost

ali recimo jedan detalj odnedavno ide san , ja se odmaram u šumarku na klupici , odvija se politički skup neki i manijak na mene krene nožem

a meni je tako ugodno ležati kao što ležim na svom kauču da mi se ne da pomaknuti, do zadnje sekunde si velim , valjda će netko skočiti na njega da spriječi napad ( i spriječila je jedna djevojka ) pohrvala se snjim, tek sam se onda pridigao i pomogao joj da ga zajedno svladamo

nije bilo nikakvog straha od smrti ili ozljeđivanja što bi bilo nemoguće u stvarnosti
babunovich is offline  
Old 24.10.2014., 01:13   #1366
sinoć opet potvrda koliko su velike šanse (puno veće nego svi ostali) da događaji tik pred spavanje uđu u san

desetak minuta prije spavanja gledam scenu na novoj iz celularara , kim davi otmičara sa stražnjeg sica lisicama preko vrata

sanjam kako sam u kombiju kojim privode bandića , vade ga van bandić je ljut upire se pa ga grubo poguruju, ja sam u kombiju na stražnjem sicu pa skrećem pažnju NN liku ispred sebe opisujem mu jesi vidio situaciju i pritom ga čvrsto odzada oguhvatim i stišćem oko vrata "ovako su ga "
babunovich is offline  
Old 01.11.2014., 12:40   #1367
i opet

sinoć tik pred spavanje pustim si jedan novi white noise https://www.youtube.com/watch?v=eJT8xuI_5PY

vidim crni ekran pa se opet po ko zna koji put zbunim jeli white bijelo ili crno posebno je black crno podsjeća na bijelo , nakon toliko engleskog i dalje mi treba sekunda dvije da se skuliram i ispravim pogrešku
na pamet istom mi padne i francuska pjesma s eurovizije Joëlle Ursull - White and black blues https://www.youtube.com/watch?v=TwkfUZHofdc

SANJAM
između ostalog kako ležim u sobi u starom stanu a na tvu u boravku čujem vrisku , dođem i svatim da je upravo završeno glasovanje na eurosongu - i pobjednik je - francuska
babunovich is offline  
Old 04.11.2014., 00:19   #1368
Čeka sam večeras Hausa sam jer sam u opisu epizode vidija "Dr House se pita kako je moguće da sanja pacijenta kojeg nikad nije vidio " očekiva čut nešto novo i pametno - ništa ispalo je da ga je ipak već negdi vidio

malo sam usput tražije vidit real dream internet iskustava

naiša na dva zanimljiva , pogotovu što sam ih i sam iskusio , što bi se reklo da ima "univerzilanih modela snova" ovo ko da sam ja napisa , sanjaš da ustaješ par minuta si na nogama pa shvatiš da i dalje spavaš i tako par puta ukrug


Dreaming about "waking up" and taking a shower and dressing up for work, only to realize that I'm still sleeping. So I "wake up" and do the routine again, then a few seconds later I realize once again that everything's a dream. It's scary, actually, because it sometimes loops for about 4-5 times before I actually wake up for real... Or am I still in the dream right now?


drugi se tiče erotskih "mokrih" snova , koji su često sve samo ne erotski , štaviše iskustvo mi govori kako je jedina veza između san o mokrenju poradi ejakulacije

By the way, I think there's a difference between nocturnal emissions (spontaneous ejaculations in men) and erotic dreams. Nocturnal emissions can often be completely non-erotic and not necessarily related to anything the subject is dreaming about.

I don't think this is as clear cut as you make it seem. Is ejaculation
caused by an erotic dream, or an erotic dream caused by ejaculation?
I'm 39 and I had a wet dream for the first time since I was a kid so I freaked out a bit and found this web site. I feel better now that I read your information so thanks! I haven't had sex in about four years and I masturbate on average once every couple weeks. Sometimes I'll masturbate several times per week then I might go 2-4 weeks without masturbating. It's odd because I had masturbated once in the week leading up to my wet dream. Since it did wake me up I do remember the dream I was having. I was dreaming that I was back in the Army and we were being deployed as we were marching out to our transport airplane there were thousands of people cheering us on, just as I was about to exit I was next to last in line I remembered I forgot my M-16 weapon so I ran back to get it and I could hear the plane taking off so I was freaking out as I got my weapon and people laughed at me, I was running towards the airplane but I wasn't going to make it. I got a sensation like I was going to urinate in my pants so I grabbed my penis through my clothing like a child would do to prevent urinating. That woke me up and for a second I jumped out of bed thinking I was going to urinate I then realized I had ejaculated and it was a wet dream. So the dream was totally non-sexual. I was wondering what wrong with me that I would have a wet dream at 39 but feel much better after reading this web page!
babunovich is offline  
Old 07.11.2014., 16:52   #1369
u starom sam stanu iz djetinjstva, kuhinji točnije , a u "hodniku" koji je bio ujedno i centralni najveći dio stana ( 2, 5 X 6 m) odvija se emisija "tvoje lice zvuči poznato"
ne vidim zapravo kaj se događa ali znam da sam ja kao "specijalni gost" zadnji na redu moja točka se približava a ja zapravo ni ne znam što pjevam - neugodno mi je
kad dođe moj red na staroj kazeti iz kazetofona tamo gdje stoji popis pjesama na kraju stoji "imitira ostale izvođače"
dolazim na "stage" bezidejan i nepripremljen pokušavam se snaći , umjesto zadane točke sjetim se kako mogu- levitirati i time zavodoljiti auditorij
podvijem obe noge prema gore (kao kod istezanja za kvadricepse) i čvrsto ih držim rukama odpozadi i tako plutam od jednih vrata do drugih dotaknem ih naslonim se odgurnem i ukrug
u hodniku je od "žirija" samo minea , idem tako, mislim daje mi do znanja svaka čast ali to baš nismo tražili

koristim priliku da se jednom u prolazu očešem o nju jer imam opravdanje, "ko je vidio letjeti i još fino kontrolirati putanju" pređem i protrljam se uz njenu prednju stranu (naljuti ju to pipkanje)
minea na sebi ima crvenu poluprozirnu košulju a i ja ogledavši se u ogledalo (vrata su u jednom trenutku postala ogledalo shvatim kako ne sebi imam crvenu košulju istu kakva je imala jedna prijateljica na sebi par godina prije na ispitu jednom)
plutam tako punih 25 minuta pa ju pitam jeli to dovoljno jer je valjda dokazano nakon 25 minuta da imam tu sposobnost( zanimljivo kako sam svjestan da je to nešto ekstra posebno ali u snu ne sumnjam da je tako nešto nemoguće)
kad se dotaknem vrata recimo nasmješim se jer si mislim kako ona ne kuži da je u tom odgurivanju tajna uspjeha ( a nisam ni ja siguran nego predpostavljam
kad opustim noge i spustim se na tlo shvatam da me jako bole ( i u stvarnosti me noge jako bole od zadnjih pojačanih treninga )
uviđam i da sam osjetno niži od nje i konstatiram kakva je to neugodna promjena kad shvatiš da je žena koja ti se sviđa toliko viša od tebe ( jer sam levitirajući bio pol metra iznad )
odlazim na pauzu i posegnem za grožđicama , kad ih otvorim vidim da to nisu grožđice neko neoljušteni kikiriki , ipak toliko je mekan da se ipak može sažvakati
pri povratku u hodnik traže da ipak bar na par sekundi otpjevam ponešto od svakog kandidata , zarevem tek toliko


moji se vraćaju doma s nekom facom iz "ministarstva razvoja " u dnevnom boravku vidim "kartu vodenog toka hrvatske" sa planom još neizgrađenih vodotokova , govorim sam sebi koja sam ja faca kad prvi ispred svih vidim nešto tako važno za hrvatsku



__________________________________________________ ________

podvijene noge - u epizodi dr.hausa koju sam gledao radi snova i u snu kojeg je sanjao gubi nogu i iraku, pa i kad se probudi scena izgleda kao da je nema (jedna mu je na stolu druga podvijena ispod)
kaj se levitacije tiče ne vidim objašnjenje u ničem drugom nego u tome da zadnjih godinu dana treniram iskljućivo na spining bikeu kojeg kako ni ostale bicikle nikad nisam dosad vozio noge su mi u zraku ali se krećem kao
a i inače u tom hodniku iz djetinjstva sam kao "trenirao " trčeć simo amo tih 6 metri dotaknuvši vrata i nazad uokrug


karta vodenog toka hrvatske -u istom stanu dok sam išao u osnovnu a pošto sam i živio u školi imali smo držati velike školske karte hrvatske , jugoslavije i evrope a isto tako na spomenutoj poziciji često sam prvi dobivao informacije o zbivanjima koje drugi učenici još nisu bili ni svjesni


specijana točka u tvoje lice zvuči poznato - pošto su si mnogi profesori u školi često utvarali da imam neke eksta sposobnosti koje nemam a stiče se dojam da imam znao sam dobivati " specijalne zadatke" domaći rad za mene odvojen od domaćih radova za druge učenike (teži naravno)
tako sam jednom umjesto običnog sastavka dobio na cilj uraditi sastavak u proširenoj verziji - koji bi u sklopu dramske sekcije pretvorili u igrokaz
( ja ni danas ne znam gdje je pamet profesorici da 12.-godišnjaku zadaje takve zadatke)
uglavnom potpuno nemoćan bez ikakve inspiracije , opterećen bremenom odgovornosti nisam mogao napisati ama baš ništa
ugl da skratim priču da ispunimo zahtjev umjesto mene uradak je napisala - mama i ona naravno samo da zadovolji formu bez ambicija da to liči u nešto.
I tako sam ja došao pred zid da moram ispostaviti jedan tako potpuno nezanimljiv uradak baš kad se od mene očekivalo najviše - valjda jedan od najneugodnijih ako ne i najneugodnijih trenutaka u školi

grožđice - grožđice su mi trenutna furka i odabir broj jedan kaj se tiče ugljikohidrata , plan ih je nakupovat brdo da nikad ne ponestane ali postoji i briga jer bi poradi izgradnje zubi moga bit onemogućen da ih grizem , i onako sam analizira kaj bi kaj ne i onak zaključim da jedino kikiriki nikako nebi moga svaladat jer za to baš moraš imati zube u top formi

Zadnje uređivanje babunovich : 07.11.2014. at 16:58.
babunovich is offline  
Old 10.11.2014., 08:50   #1370
sanjam vec duze vrijeme da me netko hoce ubit, vecinom sa sjekirom ili tako necim pa bjezim po cijelom svijetu skrivam se negdje u sumi, pa me policija naganja jako me smeta kao da ce mi glava eksplodirat pogotovo kad sanjam da je neki duh ili nesto, i onda ono famozno da ne mogu ruke ispruzit da se obranim
ipman22 is offline  
Old 10.11.2014., 18:40   #1371
Quote:
ipman22 kaže: Pogledaj post
i onda ono famozno da ne mogu ruke ispruzit da se obranim
ja sam u dvadesetima često sanjao kako eto nekog želim zdimit šakom a nikako dosegnuti njegovo lice i tako ko zna koliko puta

u to doba sam često u pauzama između utega pred odgledalom (iz zajebancije ) glumio neki boksački gard i trening
šaka naravno ide malo do ogledala , tučem ali ne dosežem pa tu vidim i objašnjenje pojavnosti u snu
babunovich is offline  
Old 10.11.2014., 19:35   #1372
Sva sreća pa više nemam napadne snove koje sam imao prije. Sad je opet stalno crnilo.
Ghost Disaster is offline  
Old 12.11.2014., 01:08   #1373
bacio sam se večeras u guglanje malo i kaj veliju najsvježija istraživanja , kažu svašta i ništa
stvarno dost novog ali bez ikakvog nepobitnog generalnog zaključka
najčešće se spominje funkcija konsolidacije memorije tijekom sna a snovi bi bili kako neki eho produkt komponenti sastavljenih u logičnu (ili nelogičnu ) cijelinu

kaže

The emerging view in neuroscience is that dreams are related to memory consolidation happening in the brain during sleep. This may include reorganizing and recoding memories in relation to emotional drives as well as transferring memories between brain regions.

During the day, episodic memories (memories for events) are stored in the hippocampus, a region of the brain specialized for long-term memory that learns particularly quickly. At night, memories from this region appear to be transferred to the cerebral cortex, the region specialized for information processing, cognition, and knowledge.

san od sinoć

u dvorištu sam pred starim stanom iz djetinjstva , pogledam gore prema prozorima imaju moderne rolete spuštene do kraja(mi smo imali starinske "Škure"# , pa mi žao što ne mogu poviriti unutra
kad pogledam drugi put roletni više nema i čitav je zid u staklu a ispred kuće primjetim i stolicu na koju se mogu popeti da povirim (stolica je ista kakvu sam imao u tom stanu i jedini predmet iz djetinjstva kojeg i sad imam doma u sadašnjem )
kad se popnem vidim naš stari dnevni boravak (op.p nakon punih 26 godina) u njemu je knjižnica a u hodniku je leđima okrenuta predpostavljam djelatnica iste (nepoznata), sjedi za stolom jadna i raščupana te ju nisam u mogućnosti doznati)
pomno razgledam svaki kut dupkom ispunjem emocijama , osim zidova i dimenzija više ništa nije kako što je bilo) peć je recimo na mjestu televizije
na kraju pružim ruku kroz staklo i opipam rukohvat starog kauča (ali ne iz tog nego iz idućeg stana) (op.p opet me čudi ta sposobnost ali ju ne držim nemogućom)
odjednom se pojavljuje susjed iz grada kamo smo nakon tog stana odselili u bijeloj kuti, i on "radi" tamo, samo mi se osmjehna mahne rukom i okrene
malo sam razočaran što mi nije otvorio prozor ali velim možda čovijek ima posla i eto

---------------------------------------------------------

osim pomenute stolice koja mi kako simbolizira "odskočnu dasku u sjećanja " i jedina je preostala materijalna uspomena u moj je život nakon 7 mjeseci opet ušla i kao predmet korištenja,(ne ta nego jedna nova) uradio sam jučer neke rošade u stanu i više ne sjedim na kauču

provlačenje ruke kroz zatvoreni prozor

na national geographicu prije par mjeseci je bila emisija o trikovima nekim u kojem je lik provlačio ruku kroz zatvoreno staklo zakljućanog auta , metio celofan na staklo pro provuko ruku i otključao ga iznutra , znam da je trik ali ostaneš fasciniran , ljudi su okolo vrištali od čuda

prije par godina posjetio sam prvi podstanarski stan u zagrebu i jedini kojem kroz prozore imam pristup interijeru (jer je u suterenu) , bacio sam tako pogled kroz prozore bez zavjesa u sobi je bio gazda za laptopom i činilo se kako da piše- memoare
spazio me i pitao "Izvolite ?" nisam htio smetat i objašnjavat pa sam produžio dalje

jedna od zadnjih slika iz idućeg stana je slika baš tog susjeda iz sna , ako ne zadnja onda definitivno najupečatljivija , ajmo reć simbol iseljenja u početak nove faze života , gleda prema fotiću i maše za rastanak

ovaj san recimo ne uklapa mi se u nijednu od tih glavnih 10 teorija @ http://www.learning-mind.com/10-most...-people-dream/
babunovich is offline  
Old 14.11.2014., 00:01   #1374
kaže

Prošlogodišnje istraživanje koje je proveo Telegraph zaključilo je da naše snove, između ostalog, više oblikuju događaji iz prethodnog tjedna nego li traume iz djetinjstva.

ja svoje "traume" iz djetinjstva sanjam bar jednom tjedno onako nije ni čudo kad nemaš život pa ti se veliki dio dana sastoji od prekopavanja po uspomenama što bi se dalo zakljućiti kako su i misli materijalne i mogu biti kostur za kreacije iz svijeta snova


ovaj jedan iz djetinjstva " too much" je za "tumač" ali je prezanimljivo da bi ostalo zaboravljeno

ugl

**********
SEGMENT SNA
**********

gledam kroz prozor sadašnjeg stana u daljini, velikoj daljini ogromno borovo drvo a na vrhu stabla u magli cca pet paunova , brzo reknem mami da pogleda (živim desetljećima sam ali je ona ipak nekako tu) da baci pogled , uzmem i fotić zumiram da poslikam

maglovito je i slika sigurno neće ispast ali zumiram i dok naštelavam na ekranu više ne vidim paunove nego nekog malog grbavog majmunića , okidam pa se grbavi majmunić pretvara u lisicu i malu zmiju, zmija postaje sve veća postaje piton a primjećujem da se drvo toliko približilo da postoji opasnost kako će mi zmija opasti na glavu

na kraju u objektivu vidim samo svoj goli odraz u prozorskom oknu

kad pustim fotić ispred svoje sadašnje zgrade vidim svoju zgradu iz djetinjstva, oronulu bager i dizalice okolo, upravo je određena za rušenje

************************************************** ******************************
"TUMAČ"

************************************************** ******************************

pauni, majmunčići, lisice , možda je presmiono utvrditi ali to su životinje koje su tim kronološkim redom bile blisko vezane uz najemotivnija zbivanja

paune sam prvi (možda i zadnji put vidio ulazeću u titovu kuću cvijeća, mali majmunčić me napao i ozljedio u osnovnoj , a prića o lisicama i lovu sam se nasluša od rodbine

par noći prije naletio sam na fejsu i na sliku zelene gumene zmije igračke koju sam potpuno zaboravio i ne pomišlja na nju valjda 30 godina , dobio sam ju na poklon kad sam bio jako mali i gosti bi me znali nahuškat da s njom (uspješno) preplašim njihove žene

ponavljajući snovi

jedan od mojih ponavljajućih snova je i problem kod oblačenje dugih a ponekad i kratkih hlača, jednostavno noge mi se zgrče i ne mogu pogoditi rupu petljam i nikako da provučem nogu kroz nogavicu

dva su moguća objašnjenja

1.zbog kompulzivnog poremećaja hlače oblačim na poseban (ali ništa manje brz i jednostavan od običnog načina) inače OKP je raritet u mojim snovima mada mi je na javi cjelodnevnica
reko bi i manje vjerojatno objašnjenje jer me okp stvarno objektivno kako neki nedostatak ne opterećuje previše

2."incident" iz djetinjstva koji je ujedno i bio (vrlo vjerojatno) okidač za egzibicionističko ponašanje seksualne i ine vrste . Imao sad 12/13 godina i jedan dan nakon povratka iz škole sam se kao i inače presvlačio u "kućnu" odjeću - u dnevnom boravku u kojem je bio ormar s mojom robom

ugl u trenutku kad sam bio polugol odnosno spremao se obući hlače banuli su gosti uz mamu , njenu prijateljicu s mužem stizala je i njihova kćer (inače drugarica iz razreda )
ono što je bitno je to da sam osjetio blagu paniku i uzbuđenje (sličnu onoj kad je svirala prva uzbuna za opću opasnost pa nisam iz tri puta uspio pogodit i nabost natikače za bjeg u podrum)
, mislim sad se čini kao sitnica što i je ali prva iskustva se pamte i sad
šta da bi ponovio što ti se svidjelo dobivao sam želju za novim sličnim iskustvom u kontroliranim uvjetima

Zadnje uređivanje babunovich : 14.11.2014. at 01:08.
babunovich is offline  
Old 15.11.2014., 21:21   #1375
kaže

Snovi imaju tendenciju da postaju sve emotivniji kako noć napreduje. U ranim fazama sna, ljudi sanjaju više o podacima kojima su bili izloženi tokom dana, kao što su filmovi koje su gledali ili knjige koje su čitali. Snovi o događajima koji su se dogodili tokom budnog dijela dana postaju sve teži i bogatiji bizarnostima kako noć ide.

istina i to nema veze o dobu dana , postoji teorija o tzv lučenju kortizola "hormona stresa" rano ujutro radi kojeg nam snovi budu živopisniji

ja eto spavam cijeli tjedan samo popodne i tek predvečer se javljaju snovi vrijedni pažnje

evo maloprije op.p

u beogradu sam u stanu kod neke žene (op.p liči na ženu slobodana miloševića , to sam skužio tek nakon što sam se probudio) ali onako mlada . mlađa oko 40 let , navodno ima šanse i da se spetljamo , barem na onaj starinski način
u tom joj na vrata bane bivši suprug - nedavno preminuli glumac nikola simić, došao po neke stvari svoje koje su ostale kod nje nakon rastave , u velikoj su kavgi
pitam se kolika je razlika bila između njih kad su se vjenčali jer imao je 80 kad je prošli tjedan umro
ugl padne mi ideja da iskoristim priliku za zajedničko fotkanje , kao ko bi rekao da će mi se ukazat prilika jer oživio čovjek (često sanjam mrtve ljude i ne smatram nemogućim da su oživjeli)- ovo je jako važno , kako to mozak u snu funkcionira kad nije u stanju racionalno razmišljati
idem po fotoaparat , mislim naći negdje i mrkvu neku da mu dam da slika ispadne efektnija (pošuđivao je glas dušku dugoušku) ali mi je ipak u toj situaciji neprimjereno daviti ćovjeka
uzimam fotić (digitralni je ali stari neki ko iz sedamdesetih, mislim moj je ali ne liči nimalo na moj) , naštelamo se za zajednički selfi ali on sve nekako eskivira i skriva se iza mene
u to mu se bivša žena prodere, što ga svi iskorištavamo kako nas nije sram ostavite ćovjeka na miru i ne sprdajte se s njim, ja se branim , nije to sprdanje pa čovijek mi je idol , tesna koža ono , on je velikan u mojim očima
pa prelazim u drugu sobu na stolu stoje uramljene slike uglavnom srpskih glumaca , tihi i prle sigurno , velim kad sam bio jako mali oni su mi bili bogovi , mislio sam da su najači ljudi na svijetu
babunovich is offline  
Old 06.12.2014., 11:40   #1376
vrijeme je sadašnje, u zadru sam u stanu u kojem sam bio podstanar 1989/1990 ležim na sadašnjem kauču i sanjam kako - spavam (zanimljivo kad sam se na kraju u stvarnosti probudio ležao sam u potpuno identičnoj pozi u kojoj sam sanjao kako spavam )

***
u tom starom stanu svjetlo je upaljeno a mama okolo priča kako je u zadru upravo oglašen znak za opću opasnost - čujem to dok spavam i čujem kako govori potiho "nekome" da se ne probudim i ne uznemirim
ja sam u sebi dok se "budim"(kakva jebena opća opasnost ) u 2014
inače u zadru smo samo na jedan dan i tu prenoćimo jer nam je ustupljeno
probudim se iz sna u snu, čuju se detonacije u daljini , padne mi na pamet kako se sad moram brinuti i za živu glavu u tom i za naš stan iz susjedne zgrade (koji je bio naš idućih 20 godina) ipak se sjetim da više nije naš jer smo ga prodali
najinteresantnije što se rat vratio baš onaj dan kad smo u stanu u kojem smo bili kad je 1990 i počeo
u stanu je i prijateljska obitelj koje je u njega uselila nakon nas i s kojom smo u početkom 1991 zajedno bili u podrumu
ugl svi okupljeni ja palim stari radio(isti kakav sam imao u dječijoj sobi u to doba) da čujem vijesti , 03:00 su u noći padne mi na pamet da provjerim net , sve bi trebao biti prevlavljeno breaking newsima ali u tom stanu kompjutera - nema

a na radiju tekst čita Vladimir Levak iznenađenje je još veće kad se pojavi još jedna stvar koja pripada prošlosti ; Levak je umro odavno a sad ga eto uživo na radiju


--------------------------------------

Levar -Levak - jučer se na teletexu javila ta vijest o istrazi o ubojstvu Levara onog u Gospiću vezano uz 1991, to je zadnja stvar koju sam opazio prije spavanja i cijela priča se valjda zavrtila iz te informacije (gotovo sigurno)

ovaj tjedan sam prisiljen po cijele dane slušati narodni radio , u više navrata je najavljen neki novi album "opće opasnosti" (ovo je malo nategnuto)
babunovich is offline  
Old 06.12.2014., 12:28   #1377
jel ima tu netko da mi dublje objasni znacenje sanjanja zmajeva? okej, znam jednostavno objasnjenje da volim zmajeve ,ali svaku noc sanjati zmajeve,svih boja i oblika i izgleda,ponekad sam ja zmaj,nekad ih dozivam..vec me izluđuje sto neznam sta to predstavlja ...
dayria is offline  
Old 06.12.2014., 14:50   #1378
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
jel ima tu netko da mi dublje objasni znacenje sanjanja zmajeva? okej, znam jednostavno objasnjenje da volim zmajeve ,ali svaku noc sanjati zmajeve,svih boja i oblika i izgleda,ponekad sam ja zmaj,nekad ih dozivam..vec me izluđuje sto neznam sta to predstavlja ...
rijetko kad san ima ikakvo značenje a kamoli dublje , ne znam uopće što bi značio pojam dublje značenje
vidim da si gamerica , predpostavljam da u igrama ima dosta zmajeva , možda si nekad i sama zmaj tako da ako važi teorija o konsolidaciji memorije i igraš svaki dan , jednostavno mozak smatra da su mu sjećanja na igru balast i riješava se večine uspomena na istu tijekom sanjanja
babunovich is offline  
Old 06.12.2014., 16:08   #1379
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
rijetko kad san ima ikakvo značenje a kamoli dublje , ne znam uopće što bi značio pojam dublje značenje
vidim da si gamerica , predpostavljam da u igrama ima dosta zmajeva , možda si nekad i sama zmaj tako da ako važi teorija o konsolidaciji memorije i igraš svaki dan , jednostavno mozak smatra da su mu sjećanja na igru balast i riješava se večine uspomena na istu tijekom sanjanja
ja opet mislim da ima dublje znacenje, nemogu vec svaku noc zmaja godinama sanjati, ima u samo jednoj igri zmajeva,ali sam ja i prije njima bila ˝opsjednuta˝, pa tako na zidu vise slike iz 7 raz tema: stepenice, iz mojih izlazi zmaj, kad sam dobila printer u osnovnoj,sami zmajevi su printani, zatim sam se upoznala sa Igrom Prijestolja,procitala sve knjige i tada je postalo intenzivnije,uvijek su tu 3 zmaja u snu,nekada ih nema ali ih prizivam da se pojave,nekada mi slete na prozor,ali svaki san je-zmaj

jednom prilikom sam polusanjala,da su mi u sobu dosla dva zmaja,crni i bijeli, crni je bio ruzan i pokazao mi kako on oduzima zivote,nekakve scene gdje mi prijatelji umiru,dok je bijeli bio kao ledeni,on mi je predstavio rodenje dijeteta, kao da u svijetu postoje dvije sile, smrt i zivot. sto i jest istina. kad sam se prenula iz tog sna, shvatila sam da nisam niti spavala,to je bilo vise kao vizija,i pobjegla sam od straha kod cimerice spavati...


i da napomenem,otkada pijem seroquel od 300 XR, snovi su mi postali strasno intezivni i detaljni,mogla bi pisati epizode o njima...
dayria is offline  
Old 06.12.2014., 16:38   #1380
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
ja opet mislim da ima dublje znacenje, nemogu vec svaku noc zmaja godinama sanjati
zašto ne kad su toliko sveprisutni u tvom životu, ja recimo sanjam 50 noći zaredom nogomet kad je u tijeku svjetsko prvenstvo
kaj se "dubljeg " značenja tiče mogu ti simbolizirati bijeg od stvarnosti pošto vidim da u životu nisi baš najsretnija
sa kemijom nemam iskustva , jedino znam da su i meni snovi posebno drugačiji u onim danima kad se naparim otrovom od deratizacije
babunovich is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.