Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 22:03   #41
obican tekuci racun mozes otvoriti, ali za studentski tekuci trazit ce te index
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 13:58   #42
koja je razlika između studetskog i običnog?
i mislio sam uzet samo obični tekući, e sad me još zanima, jel može netko meni iz druge države uplaćivat na taj račun, i koje mu sve informacije trebaju za uplatu??
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:33   #43
Ej ljudi,zna li netko koliko često banka šalje ono pismeno izvješće na kućnu adresu o isplatama s bankomata,plaćanju karticom itd... jednom mjesečno,svaka dva tjedna ili...??
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:18   #44
u principu jednom mjesečno
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:35   #45
ovisi kak ti je dogovoreno, možda ni ne šalju
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:26   #46
Traži da te čeka u poslovnici jer inače plaćaš za slanje izvoda doma.
Usput, to pismeno izvješće se zove izvod.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:50   #47
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
koja je razlika između studetskog i običnog?
i mislio sam uzet samo obični tekući, e sad me još zanima, jel može netko meni iz druge države uplaćivat na taj račun, i koje mu sve informacije trebaju za uplatu??

1.) Možeš otvoriti tekući račun bez da imaš bilo kakva primanja, možeš si sam ili ti netko drugi uplaćivati, to banku u principu ne zanima sve dok nećeš tražiti odobrenje prekoračenja po računu

2.) razlika između studentskog i tzv. običnog tekućeg računa je jedino u naknadi, koja se za studentski račun ne naplaćuje ili je manja. što se tiče poslovanja, nema velikih razlika, odnosno ograničenja (opet jedino ne možeš dobiti prekoračenje, plaćanje na rate, čekove i slično)

3.) konkretno za PBZ studentski račun se ne naplaćuje naknada (inače je 3kn mjesečno), izvodi doma ti ne moraju dolaziti ako ne želiš bezveze plaćati 2 kn za te izvode. internet bankarstvo s kojim možeš neograničeno raspolagati svim sredstvima na svim svojim računima koštra te 8 kn mjesečno ( jednokratna upisnina je 45 kn). žirac u PBZu otvara se posebno prema potrebi, ima svoju karticu (visa Electron), nema naknade.

po meni, najbolji je pbz jer nema paketa nego sam sebi biraš paket i plaćaš ono što ti treba, a ne neke pakete od 20kn mjesečno ili slično u kojem dobiješ više računa i usluga a ustvari koristiš samo jedno ili dvoje.
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:55   #48
Quote:
Crux'An kaže: Pogledaj post
u slučaju da si student zagrebačka ti je povoljnija... sve to dobiješ za 5 kn mjesečno (s tim da je izvod još 2,5 kn, ali to ti ne treba ako imaš internet bankarstvo)

u rba je vođenje računa 9 kn mjesečno, ako taj mjesec imaš promet (ako ga nemaš, ne plaćaš ništa), a internet bankarstvo ti je besplatno...

dobiješ internet bankarstvo sa studentskim računom?
to je trebalo posebno aktivirati ili je to u zadnje vrijeme, dok sam ja studirao i imao račun na zabi to se posebno otvaralo i posebno plaćalo. kasnije kad sam se zaposlio paket je taj bio 50ak kuna, sa internetom, računima karticama i nekakvim osiguranjima, što mi je bilo puno i nepotrebno plaćati pa sad uzivam na pbz-u. inace kod pbz-a je i amex pa ne plaćam proviziju na račune od amexa, na internet bankarstvu imam pregled i po amex karticama itd....
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:55   #49
oke, sve je prošlo dobro, otvoren tekući u splitskoj, samo me sad jedno zanima.... da li kad mi netko uplaćuje mora znat adresu i ime i prezime, ili samo broj računa?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:21   #50
ako uplatu vrši u matičnoj banci treba samo broj tekućeg, a ako uplaćuje npr. u pošti treba i VBDI banke
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:35   #51
imam tekući i žiro račun, neka oročenja, te internet bankarstvo u SG splitskoj banci. Zanima me koliko ja to banci plaćam mjesečno pošto na internet bankarstvu ne vidim da mi išta s računa skida, osim 2kn/mj za internet banking. ukinuo sam ona izvješća šta su mi misečno dolazila.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 10:45   #52
pitao kolegicu koja ima isto račun u SG i njoj uredno skida 7 kn/mj za vođenje i 3 kn/mj za ispis šta joj dođe doma šta sam ja ugasija i sve se vidi na interner bankarstvu.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 09:34   #53
ima li netko tekući u Hypo-Alpe-Adria banci? Koliki im je dopušteni iznos minusa i da li je istina da se za 1000 kn primanja mjesečno na tekući dobije samo jedan ček, znači mora ti sjesti 5000 kn mjesečno i onda dobiješ samo 5 čekova? Ajde pliz ako znate odgovor javite mi. Bila sam u Slavonskoj banci, a kako je to sada potpuno preuzela HAAB ni one službenice u banci mi baš ne znaju reći, kažu sve ide automatski
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:42   #54
ja sam svoj prvi ziro racun otvorila s 14 godina u ondasnjoj istarskoj banci, pa su uveli da sa ziro ide na tekuci, dobila karticu, pa dosla nova banka, pa otp, pa sve to mjenjali, ja lijepo pokupila pare i drito u zabu...sa 17 god otvorila tekuci kod njih bez problema...nemam stalna primanja...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:48   #55
Tekući račun

Bok svima! Imam jedno zanimljivo pitanje. Radim u jednoj firmi kod Vinkovaca i zadnja tri mjeseca nismo dobili plaću. Tako da sam se oslanjo na dozvoljeni minus, pa reko kasnije kad se situacija popravi krpat cu se... No jucer su mi minus smanjili za upola. Ja sam trenutno u plusu nisam u minusu, ali se bojim da ce mi za par mjeseci ako ovako nastavi ukinuti minus totalno ako nebude primanja. Sad me zanima, mogu li ja podici novac npr. od tate i uplatit na svoj racun samo da imam mjesecno uplatu? Normalno za par dana mu vratim. I da to radim jednom mjesecno tako da mi se minus neukine i da ga vratim na onu cifru koja je bila. Oce li biti od toga efekta ili bas mora biti uplaceno od firme?
Hvala!
Shpeghy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 12:45   #56
Ne. Mora baš biti uplaćeno od firme pod određenom šifrom. Onda tu uplatu tj. plaću računalo u banci prepozna kao plaću i shodno tome ti dodjeli minus.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:07   #57
rekao ti je neuson.mora se knjižiti kao plaća.ako ne bude primanja,ukinut će se.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 14:30   #58
nisam siguran, ja imam tri puta veći dozvoljeni minus od onog što dolazi na tekući pod oznakom kao plaća. znam tu i tamo uplatiti i sam na njega i btw. nikad nisam bio u minusu - valjda mi ga zato i daju (po onom daju kišobran po suncu a kad počne kiša traže ga nazad).

Edit: dobivao različite iznose plaće ponekad više ponekad manje (mislim da gledaju prosjek svih uplata pa na temelju toga procjenjuju) a dozvoljeni minus stalno rastao.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:24   #59
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
nisam siguran, ja imam tri puta veći dozvoljeni minus od onog što dolazi na tekući pod oznakom kao plaća. znam tu i tamo uplatiti i sam na njega i btw. nikad nisam bio u minusu - valjda mi ga zato i daju (po onom daju kišobran po suncu a kad počne kiša traže ga nazad).

Edit: dobivao različite iznose plaće ponekad više ponekad manje (mislim da gledaju prosjek svih uplata pa na temelju toga procjenjuju) a dozvoljeni minus stalno rastao.
ne gledaju se uplate fizičkih osoba na visinu minusa ti utječe i urednost poslovanja
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:32   #60
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
ne gledaju se uplate fizičkih osoba na visinu minusa ti utječe i urednost poslovanja
imaš prav, našao sam neki stari izvod prosjek uplata označenih kao plaća zadnjih 6 mjeseci, ali i dalje mi ne ide u glavu da mi dozvoljeni minus 3 puta veći (teško da je zbog 'urednosti poslovanja', bit će da ima ulogu i prosječno stanje na računu).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.