Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2006., 11:01   #1
Question Skidanje sa zolofta

ima li netko tko je prošao kroz to???

prestala sam ga pit prije 2 tjedna. prvi tjedan mi je bilo ok, drugi tjedan fizički loše, a sad treći tjedan vratili su mi se napadaji panike
da li je to nromalno pogoršanje i stabilizirat ću se nakon nekog vremena ili????

jako me strah i više ne vjerujem da ovom ikad ima kraja.
pila sam ga godinu i 10 mj radi paničnog poremećaja.
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 23:59   #2
Bok, Leticia. Nažalost ja nisam prošla kroz to, tek počinjem tako da te ne mogu utješit, ali da l isi se obratila svom psihijatru. Ne treba ti biti bed. Pogotovo ako ti je pomagao svo ovo vrijeme. Kako si se osjećala u tih godinu i 10 mjeseci? Jesi imala napadaje??? Čini mi se da u tvom slučaju psihijatri mogu opet propisati antidepresiv isti ili neki drugi antidepresiv. Mislim da bi bilo dobro da ih opet počneš uzimat, ali da ovaj put počneš i sa psihoterapijom. Što sam ja više u ovome meni se čini ko da je to neki poremećaj u mozgu tj neka bolest isto ko i dijabetes i sl, samo šta oni nemaju još terapiju adekvatnu za to. Eto, nadajmo se da će nešto uskoro smislit. Nemoj se obeshrabrivat, nekad je i dobro naučit živit s tim i smanjit si simptome šta više možeš, pa ako treba i sa xanaxom i ostalim. Drži se!!!!!
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:06   #3
Quote:
leticia kaže:
ima li netko tko je prošao kroz to???

prestala sam ga pit prije 2 tjedna. prvi tjedan mi je bilo ok, drugi tjedan fizički loše, a sad treći tjedan vratili su mi se napadaji panike
da li je to nromalno pogoršanje i stabilizirat ću se nakon nekog vremena ili????

jako me strah i više ne vjerujem da ovom ikad ima kraja.
pila sam ga godinu i 10 mj radi paničnog poremećaja.
pitanje je kakvi su bili ti panicni poremecaji? Samo panike koje su te lovile usljed odredjenih situacija ili jos nesto vise? Ja sam takodjer imala panike, ali zoloft sam definitivno odbila jer sam se urpavo bojala "skidanja". Iance kemiju ne volim. Onda mi je prepisan helex, koji sam takodjer odbila, i na kraju sam se javila homeopatu pa sam koristila homeopatske pripravke, koji su mi uz terapije savrseno pomogli.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:59   #4
hvala ti haligali, ma problem je u tome da sam ti ja bila neposlušni pacijent, sve sam radila na svoju ruku!
ovo mi traje već 3 god i 5 mjeseci.

najprije god i pol nisam imala pojma šta mi je, mislila sam da sam fizički bolesna znaš kako to ide, nikad prije čula za anks.

onda sam prosurfala malo i shvatila šta mi je pa sam otišla kod psihijatrice koja mi je dijagnosticirala panični poremećaj i dala zoloft i helex.
pa sam razmišljala da li da to pijem jer sam mislila ajme antidepresivi, i počela sam. i bilo mi je uskoro bolje, a nakon 6 mjeseci skoro potpuno dobro. napadaje panike nisam imala, išla sam svugdje di me je prije bilo strah ić, ali ne mogu reć da negdje duboko u meni nije postojalo sjećanje na to. ali ipak bilo je savršeno!

bed je šta sam bila u kbc-u jer nisam imala para za privatnog psihijatra, pa žena nije imala vremena za induvidualne terapije, nego me odmah htjela poslat na grupu, šta sam ja odbila i tako prestala dolazit, ali i dalje gutala zoloft, uvjerena da je stvar kemije. i bilo mi je super.

ali tek sad vidim da sam pogriješila šta nisam išla na psihoterapiju.
sad sam našla novu psihijatricu preko socijalnog, ali je bila na odmoru pa u petak krećem. ona mi je rekla još prije ljeta da prestanem pit i da krenemo samo s psihoterapijom.
pa sad ću vidjet da li se to može samo s tim. možda mi je ovo samo pogoršanje od prestanka, možda mi bude dobro.

otkad si ti u ovome?
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 10:04   #5
Quote:
me_and_myself kaže:
pitanje je kakvi su bili ti panicni poremecaji? Samo panike koje su te lovile usljed odredjenih situacija ili jos nesto vise?
Ja sam takodjer imala panike, ali zoloft sam definitivno odbila jer sam se urpavo bojala "skidanja". Iance kemiju ne volim. Onda mi je prepisan helex, koji sam takodjer odbila, i na kraju sam se javila homeopatu pa sam koristila homeopatske pripravke, koji su mi uz terapije savrseno pomogli.
Imala sam pravi panični poremećaj, iščekivanje novog napadaja, strah me je tad prao 24 sata dnevno, ne samo od doređenih situacija, vani, doma, usred sna, iz čistog mira, s razlogom, imala sam na stotine napadaja panike. uz sve to trudila sam se ne zakopat doma, učila sam izlazila na ispite, išla van, a u meni kaos, hodala, a noge mi propadale.

bojala sam se i ja kemije. ali mi je pomogla. normalno greška ooogromna šta nsisam usporedno išla i na terapiju. i ako sad budem dobro ipak vrijedila je kemija, ako ne budem , nije, a i je jer sma barem neko vrijeme živjela ok i bez straha!
probat ću sad bez lijekova. a nažalost nemam novaca za homeopatiju, iako vjerujem da pomaže i prirodnije je.
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 10:32   #6
dakle ako treba ovo izdržat, ako je ovo pogoršanje radi skidanja,i poslije ću bit dobro, nema problema izdržat ću!
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:17   #7
baš nitko tu nije prestajao sa zoloftom? svašta
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 00:55   #8
Eto da te utješim - moja prijateljica je pila Zoloft (ne znam točno vremenski koliko) i uspješno se skinila sa njega... Dakle, moguće je...

Sritno!
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 13:10   #9
Pozdrav! Ja sam pila zoloft dugo vremena, i helex uz to, al ne vidim u čemu je problem skinuti se s antidepresiva obzirom da oni ne izazivaju ovisnost...istina, ja još i sad pijem antidepresive (cipralex) ali znalo mi se desit da sama na jedno vrijeme prekinem uzimati antidepresive i nije mi bilo apsolutno ništa..možda se s vremenom osjetiš malo depresivnije, ali nikakvih naglih simptoma nema...problem je jedino skinuti se s helexa, jer ako ga trošiš duže vrijeme, nagli prekid će definitivno izazvati nove napadaje, zato helex treba micati vrlo polako...možda svaki tjedan do dva po pola tablete...nisi napisala o kojoj dozi helexa i zolofta se radi.. Psihoterapija (naravno individualna) bi ti definitivno pomogla, ali eto, ni meni nikad nije ništa pomoglo kad sam bila kod bolničkih psihijatara...oni nemaju dovoljno vremena koliko je potrebno za ovakav poremećaj...išla sam privatno u Rijeku, bilo je poprilično skupo (obzirom da sam jedno 3 mjeseca putovala svaki tjedan po 500 km) ali mislim da se isplatilo. Bolje 5 kvalitetnih sati psihoterapije s nekim tko se stvarno može posvetiti samo tebi, nego 200 sati bolničke psihoterapije. Inače, i ja se već nekih 3 godine borim s tim problemom, ali sad tek konačno vidim neke rezultate svega toga, u početku sam isto dugo bila uvjerena da nešto fizički ne štima sa mnom, da bi nakraju došla do spoznaje da imam napadaje panike...Eto, toliko zasad...ako te bilo što interesira, ja sam tu..
xanax7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:06   #10
Potreban mi je savet. Moj prijatelj pije ZOLOFT jer je u teskoj depresiji.Ja sam otisao kod istog neuropsihijatra sa istim simptomima i dao mi je TRITTICO (TRAZODON) moze li mi neko reci koji je lek efikasniji jer meni TRAZODON daje dobre rezultate a mom prijatelju ZOLOFT iako imamo iste simptome skoro.
bucamarkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 08:51   #11
otišla sam i ja kod privatne psihijatrice ipak šta se mora mora se. rekla mi je da da sam stvarno izlječena ne bi imala nikakvih problema skinut se s njega. da je bila premala doza i da nisam radila na sebi. tako da opet sam na 50 mg, ali imam osjećaj da tek sad krećem ispočetka i kako treba.
nisam uopće uzimala helex već godinu i pol, tako da o njemu nisam ovisna
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 10:46   #12
Bah meni je bilo grozno doka sam se skidao sa Zolofta.

Liječici neće reći ali postoji jako puno problema koji se mogu pojaviti u toku skidanja, no bitno je shvatiti da to prodje za nekoliko tjedana i onda sve bude ok :-).

Ja sam svaki dan brojao i čkao kada ću se osloboditi, najviše su me ometali kratki "klikovi" kada bi mi se nervni sustav "resetirao" na 1-2 sekunde svakih nekoliko minuta u toku dana. Ne znam drugčije to opisati ali nešto slično se zna desiti kada te svlada gripa pa si jako slab i teška ti je glava pa se znaju pojaviti ti kao "klikovi".

Memorija mi uopće nije radila, doslovno se nisam mogao pouzdati u ono što sam zapamtio da trebam uraditi na poslu, raspoloženje se mjenjalo svjetlosnom brzinom i uglavnom sam se osjećao bolesno i jadno. S vremenom simptomi su postupno postajali sve slabiji i poslije 3-4 tjedna sve je prestalo.
Iako mi je cjela terapija jako puno pomogla, poslije svega se nadam da nikada u životu više neću koristit zoloft i slična sranja.

I da, treba postupno smanjivati dozu prije prestanka.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 18:14   #13
radi čega si ga pio? i sad si ok?
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 01:42   #14
ja sam pila zoloft i onda sam pukla još više i skužila sam da sam ja kao osoba nakupina nečijih ideala, ograničenja, programa itd. i skužila sam da je sve u meni. posvetila sam se drugačijim oblicima samopomoći:vježbanje, razgovor s ljudima, PREKIDANJE STARIH ŠABLONA PONAŠANJA, a najbolji lijek ti je-povratak sebi. Bacite ljekove, nađite sebe!
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:21   #15
Skidanje sa antidepresiva

Ima li tko iskustvo sa skidanjem sa antidepresiva?
Molim vas podijelite ga samnom jer se želim skinuti sa toga.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 22:17   #16
Pošto se i ja skidam već godinu dana mogu ti dati savjet-dva:
Skidaj se polako- prepolovi dozu i nakon 6 mjeseci pij četvtinu. Nikako ti ne preporučujem da prestaneš s uzimanjem ako ih trošiš dulje vrijeme.
Imat ćeš mukotrpne vrtoglavice (barem sam ih ja imala kad ne bih popila lijek 2-3 dana). Mislim da sam vidjela negdje topic o tome ... A evo ga :
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=5609&page=5
Godzilla2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:29   #17
Quote:
Godzilla2 kaže: Pogledaj post
Pošto se i ja skidam već godinu dana mogu ti dati savjet-dva:
Skidaj se polako- prepolovi dozu i nakon 6 mjeseci pij četvtinu. Nikako ti ne preporučujem da prestaneš s uzimanjem ako ih trošiš dulje vrijeme.
Imat ćeš mukotrpne vrtoglavice (barem sam ih ja imala kad ne bih popila lijek 2-3 dana). Mislim da sam vidjela negdje topic o tome ... A evo ga :
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=5609&page=5

Thanx!
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 01:20   #18
Prvo sam prepolovila tabletu, pa nakon nekog vremena, i tu polovicu prepolovila. Dakle polako. I redovito kod terapeuta da promatra kako na tebe utjece ta smanjena doza. Onda pocnes piti tu najmanju dozu svaki drugi dan. Itd.

I naravno razmisli da li je pravi trenutak, ako si upravo poslovno ili privatno u nekom stresu, sacekaj da se situacija smiri. I sretno!
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 16:45   #19
Sama sam donela odluku da cu prestati da ih pijem jer sam se osecala spremnom tj. da mi oni vise nisu potrebni.
Rekla sam to psihoterapeutu sa kojim sam se vidjala jednom nedeljno i ona mi je rekla da odem kod psihijatra koji mi ih prepisuje i da se dogovorim sa njim da mi prvo smanji dozu. Ipak, nisam zelela tako nego da odjednom prestanem tj. bojala sam se da ce mi psihijatar reci da je potrebno jos da ih pijem u toj dozi.
Uglavnom, odlucila sam da se sama izborim sa time. Tri dana sam prepolovila dozu,a ona naglo prekinula. U razmaku od nedelju dana sam prestala da pijem Xanax i Zoloft. Bilo je bas tesko. Kada sam prekinula sa Xanax-om nisam mogla da spavam pa sam jako mnogo setala ne bih li se smirila ... imala sam neke svoje metode.
Sa Zoloft-om je bilo mnogo gore. Mucile su me neke cudne vrtoglavice. Nikada pre nisam tako nesto osetila. Bojala sam se i da izadjem iz kuce jer sam stalno imala osecaj da cu se srusiti. To je uzasan osecaj kada ti se na svakih 5-10 min zavrti i izgubis osecaj u telu ... Bas u to vreme mi se i apetit povecao tj. kao da sam imala neku rupu u stomaku i sta god bih pojela nikako nisam mogla da budem sita. Naravno, ugojila sam se...

Sve u svemu, iz svog iskustva nikome ne bih preporucila da se skida sa antidepresiva na svoju ruku nego obavezno da se posavetuje sa psihijatrom koji mu prepisuje lekove.
lignja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 18:10   #20
Quote:
lignja kaže: Pogledaj post
Sama sam donela odluku da cu prestati da ih pijem jer sam se osecala spremnom tj. da mi oni vise nisu potrebni.
Rekla sam to psihoterapeutu sa kojim sam se vidjala jednom nedeljno i ona mi je rekla da odem kod psihijatra koji mi ih prepisuje i da se dogovorim sa njim da mi prvo smanji dozu. Ipak, nisam zelela tako nego da odjednom prestanem tj. bojala sam se da ce mi psihijatar reci da je potrebno jos da ih pijem u toj dozi.
Uglavnom, odlucila sam da se sama izborim sa time. Tri dana sam prepolovila dozu,a ona naglo prekinula. U razmaku od nedelju dana sam prestala da pijem Xanax i Zoloft. Bilo je bas tesko. Kada sam prekinula sa Xanax-om nisam mogla da spavam pa sam jako mnogo setala ne bih li se smirila ... imala sam neke svoje metode.
Sa Zoloft-om je bilo mnogo gore. Mucile su me neke cudne vrtoglavice. Nikada pre nisam tako nesto osetila. Bojala sam se i da izadjem iz kuce jer sam stalno imala osecaj da cu se srusiti. To je uzasan osecaj kada ti se na svakih 5-10 min zavrti i izgubis osecaj u telu ... Bas u to vreme mi se i apetit povecao tj. kao da sam imala neku rupu u stomaku i sta god bih pojela nikako nisam mogla da budem sita. Naravno, ugojila sam se...

Sve u svemu, iz svog iskustva nikome ne bih preporucila da se skida sa antidepresiva na svoju ruku nego obavezno da se posavetuje sa psihijatrom koji mu prepisuje lekove.

Mislim da si prenaglo prestala uzimati lijekove. Kada si prestala sa lijekovima da li si se osječala depresivno?
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.