Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 15:11   #1
O.Š. Malešnica - škola bez milosti

O.Š. Malešnica - Škola bez milosti


Jučer sam čuo priču mog dobrog prijatelja i nisam mogao vjerovati da postoje takvi bezdušni profesori i ravnatelji kao što je slučaj u O.Š. Malešnica.
Sramota za hrvatsku prosvjetu , školstvo uopće i cijeli sustav.

Stoga, moram to staviti na forum !

Kćer mu je bubrežni bolesnik.

U trećoj godini života joj je otkriven deformitet bubrega (ne sjećam se da li je lijevi ili desni). Radilo se nekoj cističnoj tvorevini koja ako pukne uzrokuje unutarnje krvarenje i smrt u kratkom vremenu.

U petoj godini života je operiran taj bolesni bubreg no otkriveno je da ni drugi nema kanalni sustav kako bi trebao biti (tu se baš ne razumijem) tako da ni taj drugi bubreg nije preuzeo potpunu funkciju.

Zahvaljujući nefrolozima u dječjem odjelu Vinogradske, nakon šest godina borbe došlo se (sva sreća) do preuzimanja funkcije.Tako joj je tjelesno oštećenje sva sreća ostalo na tih 30%.

Djevojčica je sada trebala završiti osmi razred, životna želja joj je biti frizerka.
Sklopila ugovor o naukovanju, bodova za upis u strukovnu školu dovoljno.
Sve dogovoreno, za upis nema problema.

Došla u školu po svjedodžbu i hladan tuš. Ne dobiva svjedodžbu, razrednica joj kaže da je pala matematiku i da mora na jesen na popravni.
Djevojčica pada u histeriju i viče da će se ubiti te otrči prema doma.Panično razrednica trči za njom i zatvara ju u kancelariju s pedagogicom. Ne puštaju ju iz škole dok netko od obitelji ne dođe po nju. Zovu oca, otac ne može odmah doći jer ima sastanak sa strancima. Majka ne može mrdnuti s posla i stariji brat ju na kraju podiže iz škole.

Otac nakon dva sata dolazi u školu i razgovara s ravnateljem, pedagogicom i razrednicom.

Objašnjava da za upis u Frizersku obrtničku školu ne treba matematika i moli na koljenima da ju puste.Objašnjava sat vremana situaciju koja će se dogoditi ako ne stigne predati papire.
Ravnatelj ga skine s one stvari pod izlikom da će se raspravljati na nekom školskom vijeću ako bi ju se možda pustilo.

Čekaju tata i kćer ko budale do dva popodne, upisati se može do četiri. Odgovor na kraju da ništa od dvojke - matematičar se zainatio da je to za njeno dobro !!???.

Rezultat : upropašteno dijete !

- prvi krug upisa

Sve škole za frizera popunjene. Upisali su se s manje bodova nego što bi ona imala. Drugog kruga tamo neće biti a kamo li jesenskog roka.
Navala nemoguća, duga lista ispod crte.Tako za sve škole gdje bi se možda mogla upisati.

- drugi krug

Isto je naravno propao jer će ispraviti matematiku tek na jesen - a do tada će se popuniti i sva slobodna mjesta i po drugim školama. Biti će jedino slobodna mjesta tipa zidar, klesar, mesar, fasader, plinar, dimnjačar... za koja ne bi prošla kod medicine rada od koje je obavezna potvrda za upis. A iskreno i nisu poslovi za djevojku.


A sada novi šok :

Prema odluci Ministarstva, makar u kojoj gimnaziji i ostane mjesta za upis , učenik se ne može upisati ako nema bodovni prag. A ona ga na žalost nema za upis u gimnaziju. A sve četverogodišnje strukovne škole će očito biti isto popunjene do tada. A ni one ne smiju spuštati prag.

I tako , za nju više nigdje nema mjesta

Pa ako netko ima ideju kako pomoći, molim za komentar !
__________________
Registrirani beskorisnik
Dambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:19   #2
ja ne kuzim koje veze ima njena bolest s jedinicom iz matematike

isto tako, do podjele svjedozbi ni roditelji ni klinka nisu znali da pada matematiku?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:24   #3
Da, priča je tužna, ali u njoj ima nekih nelogičnosti - ocjene se zaključuju najkasnije zadnji dan nastave, prema tome, njima je otprije bilo poznato da će ocjena iz matematike biti negativna. NIJE MOGUĆE da se to odjednom saznalo tek na podjeli svjedodžbi.

Postoji mogućnost prebacivanja iz jedne škole u drugu, najkasnije na polugodištu. Više o tome može se saznati u školi u koju se učenik želi premjestiti.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:26   #4
uz dužno poštovanje, matematika se ne pada zbog jedne jedinice, znači morala ih je dobivati cijelu godinu

o upisu se ne razmišlja onaj dan kad se dolazi po svjedodžbu, roditelji su je mogli poslati na instrukcije ili što god već ili već prije razgovarati s profesorom matematike o dodatnoj nastavi ili što god već ako se znalo da će morati na popravni

sorry ako zvučim bezdušno i nemojte se sada na mene obrušiti, ali dobiti dvojku iz nekog predmeta na lijepe oči ili zbog problema s bubrezima ne bi bilo fer naspram ostalih učenika

to je moje skromno mišljenje
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:28   #5
ja ne kužim šta si htio reči???
pa normalno ak ima jedan ima jedan, ne vidim zašto bi žicanjem došlo do povećanja ocjene

a to da je ta jedinica bila kao iznenađenje
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:29   #6
Ovako, nije moguće da nije znala da je pala na popravnom, odnosno da ima jedinicu jer su ocjene morale biti zaključene do 18.06., nakon toga popravni, rezultati popravnog i podjela svjedodžbi do 24.6. za Vž županiju za osmaše, za ostale ne znam...ali sigurno nije ne znala za jedinicu iz matematike do dolaska po svjedodžbe...
Žao mi je što djevojčica ima zdravstvene probleme, ali bolest ne može biti izgovor za neučenje...ta jedinica nije osvanula odjedanput nego se nakupljala od 9. mj. 2009. do 6. mj 2010. jer se dijete ne šalje na popravni samo tako...radim u školi pa znam...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:29   #7
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim koje veze ima njena bolest s jedinicom iz matematike

isto tako, do podjele svjedozbi ni roditelji ni klinka nisu znali da pada matematiku?
x
plus, kako su oni to mogli dogovoriti sve oko upisa, a dijete nije imalo svjedodžbu
pa zar se ne upisuje u srednju školu tek nakon što su se predali potrebni dokumenti (dakle i svjedodžba osmog razreda) i škola izvjesila neku rang listu

stav da su za probleme naše djece s ocjenama i (ne)upisom u željene srednje škole ili fakultete krivi bezdušni profesori -
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:31   #8
Šta je jedinica zaključena, a nije bilo osnove za to ili
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:33   #9
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim koje veze ima njena bolest s jedinicom iz matematike

isto tako, do podjele svjedozbi ni roditelji ni klinka nisu znali da pada matematiku?
Slažem se da mala nije talent za matematiku. Zato je htjela i ići za frizera gdje se matematika ne gleda za bodovanje.

Zaboga, ne pričamo o ambicijama za matematiču gimnaziju.

Drugo, ne budi bezdušan i ti.

Ne pričaj da bolest nije bitna jer će te bog kazniti.
Djevojčica je do pet godina imala tempiranu bombu u sebi i svako malo hodale na neke preglede , radioaktivne jodove i šta tii ja znam.

Htio bih te vidjeti da se to tvom djetetu desi da ne znaš kada će početi na dijalizu što se sva sreća nije desilo. Ako si uopće roditelj po tvom pisanju ?

A da su ju vjerojatno radi svega razmazili, vjerojatno jesu.

Zato ju ne treba baciti ko krpu na cestu. Škole bar trebaju tome služiti. Jer matka je jedini popravak a u životu joj osim osnovnog neće trebati ako želi biti frizer.

Misliš da on ne bi bio sretniji da mala ima 60 bodova (makar danas ni to više nije dosta)

Zato, molio sam ako netko zna kako pomoći a ne pljuvati !

__________________
Registrirani beskorisnik
Dambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:37   #10
Nema pomoći ... o jedinici iz matematike se trebalo razmišljati na vrijeme a ne kod podizanja svjedodžbe ..... za jedinicu je morala znati prije podizanja svjedodžbe kod zaključivanja ocjena .... nakon zaključene jedini je trebala naći instrukcije i popraviti jedinicu .... tu ne znamo cijelu priču

Ne možeš joj pomoći ..... jer je o tome trebalo razmišljati tijekom cijele godine .... Koliko sam shvatila iz prvog posta tijekom školske godine nije imala zdravstvenih problem tih razmjera kao na početku svog života ... iz tog zaključujem da bolest tijekom ove školske godine nije mogla utjecati na matematiku ....

Jedino što joj preostaje je da ode na jesenski rok ... tada popravi matematiku ,... i vidi može li volontirati ili nešto takvo u frizerskom salonu i onda nagodinu upisati frizersku školu
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:38   #11
opet, kakve sve veze ima s jedinicom iz matematike?
nit je jedincu dobila na dan podjele svjedodžbi (zašto popravni nije poalagala u ljetnom roku?), nit bi zbog bolesti trebala dobiti dvojku

misija svih bolesnih/osoba s posebnim potrebama je da ih se tretira jednako kao i sve druge ljude. ne s poniženjem i predrasudama, ali ne ni patronizirajuće te da ih se gleda kroz prizmu njihove bolesti.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:38   #12
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Šta je jedinica zaključena, a nije bilo osnove za to ili
Vjerojatno je znala, ali je vjerovala da je neće rušiti. Jer do sada nikog nisu rušili. I vjerojatno neće na jesen.

Dakle, imati će dvojku kao što bi i da su odmah dali, to što će naučiti preko ljeta ionako neće vječno znati - jedino što se neće moći nigdje upisati !

Gdje je tu pedagogija ???

Pa to su djeca koje je lupio pubertet.
A ne kriminalci koje treba primjereno osuditi !

Napominjem, tražim konstruktivnu pomoć a ne pljuvanje...

__________________
Registrirani beskorisnik
Dambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:39   #13
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Gdje je tu pedagogija ???
a pedagoški je pokloniti joj ocjenu, iako ju ne zaslužuje?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:41   #14
Pa koliko je onda jedinica imala kada nikoga do sada nisu rušili???

Konstruktivno... Sanja je napisala jednu pametnu soluciju.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:45   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
opet, kakve sve veze ima s jedinicom iz matematike?
nit je jedincu dobila na dan podjele svjedodžbi (zašto popravni nije poalagala u ljetnom roku?), nit bi zbog bolesti trebala dobiti dvojku

misija svih bolesnih/osoba s posebnim potrebama je da ih se tretira jednako kao i sve druge ljude. ne s poniženjem i predrasudama, ali ne ni patronizirajuće te da ih se gleda kroz prizmu njihove bolesti.
Polagala ali je pala. No nadala se da to nije istina.

Svaki profesor te može srušiti ako hoće- samo postavi pitanje za koje misli da ne znaš. I obrnuto. Pogotovo na popravku !

Sve ovisi od nastavnika do nastavnika. Na istoj školi pada se samo kod profesora. Kod ostale tri profesorice se ne pada.

Ili su profesorice bolji nastavnici pa su rezultati njihva rada takvi da i najlošiji znaju za dovoljan a profesor to nije u stanju postići ?

Ne znam.

Samo želim reći da bi se s istim ocjenama se prvom krugu mogla upisati gdje je htjela a na jesen neće moći nigdje.

I molim za konstruktivan savjet a ne pljuvanje...

__________________
Registrirani beskorisnik
Dambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:46   #16
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post

I molim za konstruktivan savjet a ne pljuvanje...

pa dala sam ti konstruktivni prijedlog
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:48   #17
ja uopće ne kužim.Kako je moguće da nije znala da nije prošla,pa pobogu morali su joj reći-što vjerojatno i jesu da nije prošla,a taj njezin stav pa nikoga ne sruše ju je tu i doveo. Generalno sam protiv poklanjanja ocjena!
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:48   #18
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Polagala ali je pala. No nadala se da to nije istina.
svašta
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:50   #19
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Slažem se da mala nije talent za matematiku. Zato je htjela i ići za frizera gdje se matematika ne gleda za bodovanje.

Zaboga, ne pričamo o ambicijama za matematiču gimnaziju.

Drugo, ne budi bezdušan i ti.

Ne pričaj da bolest nije bitna jer će te bog kazniti.
Djevojčica je do pet godina imala tempiranu bombu u sebi i svako malo hodale na neke preglede , radioaktivne jodove i šta tii ja znam.

Htio bih te vidjeti da se to tvom djetetu desi da ne znaš kada će početi na dijalizu što se sva sreća nije desilo. Ako si uopće roditelj po tvom pisanju ?

A da su ju vjerojatno radi svega razmazili, vjerojatno jesu.

Zato ju ne treba baciti ko krpu na cestu. Škole bar trebaju tome služiti. Jer matka je jedini popravak a u životu joj osim osnovnog neće trebati ako želi biti frizer.

Misliš da on ne bi bio sretniji da mala ima 60 bodova (makar danas ni to više nije dosta)

Zato, molio sam ako netko zna kako pomoći a ne pljuvati !

radm u školi i cijeli sustav je prošli tjedan funkcionirao ovako....

18.6. zadnji dan škole i ocjene zaključene tada.....

ako netko imao negativnu iz nekog predmeta(govorim o osmašima) pljetni popravni rok je bio u srijedu(23.6.) i četvrtak(24.6.) kada smo to popodne i dijelili svjedodžbe.....

stoga, ako je dijete čekalo podjelu svjedodžbi da vidi negativnu ocjenu iz matematike onda nekaj ne štima u cijeloj priči...znači da se na popravnom ispitu nije ni pojavila....a za negativnu ocjenu je sigurno znala,a očito kod kuće prešutila....

a to kaj je bolesna...ne daj Bože nikome ali takva vrsta bolesti ju ne sprečava da nauči matematiku za pozitivnu ocjenu...

a otac da je redovno dolazio u školu znao bi da dijete ima problem s matematikom i ljudski otići do profesora i zamolit ga da djevojčica ispravi ocjenu prije kraja nastavne godine.

A to moljakanje ocjena mi je

Ni mi na Učiteljskom vijeću (isto osmaš) da mu se da pozitivna ocjena da uopće prođe razred i ide na popravni ispit.....prijetilo nam se i sa inspekcijom,ali je se ne bojimo jer za svaku ocjenu imamo argument i pisani trag o praćenju učenika.

Ovdje ja ne vidim problem...osim što roditelj na temelju kćerine bolesti želi pozitivnu ocjenu iz matematike.....što mi je odvratno
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:56   #20
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Polagala ali je pala. No nadala se da to nije istina.
Svaki profesor te može srušiti ako hoće- samo postavi pitanje za koje misli da ne znaš. I obrnuto. Pogotovo na popravku !

Sve ovisi od nastavnika do nastavnika. Na istoj školi pada se samo kod profesora. Kod ostale tri profesorice se ne pada.

Ili su profesorice bolji nastavnici pa su rezultati njihva rada takvi da i najlošiji znaju za dovoljan a profesor to nije u stanju postići ?

Ne znam.

Samo želim reći da bi se s istim ocjenama se prvom krugu mogla upisati gdje je htjela a na jesen neće moći nigdje.

I molim za konstruktivan savjet a ne pljuvanje...

Kakva je ovo glupa konstatacija...a pišeš da je u pubertetu...ona je u oblacima zaštićena kao u balonu.....i treba ju pod hitno spustit na zemlju

nije ništa drugo ni zaslužila nego da se na jesen upiše u školu u kojoj je ostalo mjesta.....

ovdje se radi(po mom mišljenju) o čistoj promišljenoj lži jedne osmašice pune sebe....

znala je da ima jedinicu iz matematike,otišla na popravni računajući da će ju pustiti zbog bolesti ili što ja znam čega,a kad nisu zatajila je to sve kod kuće i izvela show nakon podjele svjedodžbi,a roditelji joj slijepo vjeruju...
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.