Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 18:49   #2001
Quote:
yas kaže: Pogledaj post
ma gledala sam i pliko mini, ali nemaju prečku naprijed, a htjela bih s prečkom
tako ću i napraviti kako si rekla, nosim miška u trgovinu pa ćemo isprobati
poviri peg perego si http://www.fun4mum.hr/ponuda/oprema/...peg-perego-si/

imaju ti prečku, dolaze sa zimskom i kišnom navlakom i može as gore, a čine mi se isto lagana i manja
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 18:54   #2002
čitam zadnjih 5-6 strana, dosta se govori o drndanju i osjećanju svakog kamenčića na questu, ne znam kako.. vozila sam ta kolica svakodnevno po splitskom asfaltu i drndavim kamenim pločama po samom centru grada, trogiru, po zagrebačkom asfaltu, čak i po plitvicama i svugdje su super išla sad samo čekam da još zatopli i da mi malac još naraste i selim ga iz tenka (graco quattro tour) u quest, u velikima mi je jedino radi košare, da je ljetna beba isto bi kao lara vjerojatno gledala xt ili xlr umjesto ovih velikih jer njih jedva dižem
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:15   #2003
je ovo isti drekec kao volo ili ne http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dod...tterblack.html

ima netko ovo http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=243147
s tim da bi mi ova bila odlična jer imam već torbu od mambe u ovim bojama, na ovu cijenu ide još 20% povrata ddv-a, na kraju dođu 440,00 kuna

za oba modela me zanima da li imaju nulti položaj ili ne i da li su visoka, tj ja sam visoka pa da li se te ručke mogu vaditi/rastezati ili ću se morati saginjati do poda da ih vozim
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:02   #2004
Pitanje za poznavateljice Maclarena:
zanima me da li je moguće da su kotači ovakvi kao na slici- dakle sa ovim raspuknućima/udubljenjima na rubu kotača.

Radi se o modelu quest koji je kupljen prije 4-5 mj i vožen 10ak puta?

leonarda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:37   #2005
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
je ovo isti drekec kao volo ili ne http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dod...tterblack.html

ima netko ovo http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=243147
s tim da bi mi ova bila odlična jer imam već torbu od mambe u ovim bojama, na ovu cijenu ide još 20% povrata ddv-a, na kraju dođu 440,00 kuna

za oba modela me zanima da li imaju nulti položaj ili ne i da li su visoka, tj ja sam visoka pa da li se te ručke mogu vaditi/rastezati ili ću se morati saginjati do poda da ih vozim
mi ti imamo ABC Giro, za sada zadovoljni sa njima, ne koristimo ih na dnevnoj bazi jer su mi za ove zimske uvjete ipak draza "velika" kolica (abc 3 tec), ali sluze svojoj svrsi od 10og mjeseca prosle godine, za shopping, putovanja, kod bake na moru, ne zauzmu puno prostora u gepeku, malena odrijema u njima bez problema, iako nemaju nulti, imaju 7 kg, je da nisam vagala, rucke se ne mogu izvlaciti (ja sam 173cm i ok su mi)... eto, kazem, mi zadovoljni, za sada, kada krenu u stalnu akciju mozda im nadjem 101 manu, ali do tada, mislim da smo za cca 500kn dobili super kisobranca (ako ti je baby media centar blizu probaj ih)
__________________
izgubio se..
herra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:44   #2006
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma ušlo ti je prljavštine i prašine u kotače. Kupi WD40 i našpricaj da se odmaste i očiste .. i nema škripanja.. lete doslovno..
Svi kišobranci nakon nekog vremena ili počnu škripati ili teže voze (ali ne škripe)... baš zbog svega što sam napisala
Ma vraga prljavstina, na prste jedne ruke mogu izbrojati koliko smo ih puta koristili - malac je valjda pretezak za te sirote kotacice pa zato skripe.
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
a kako im radi kočnica?
Nikako.
Zakoceni, nezakoceni kotaci - dodje ti skoro na isto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:04   #2007
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
poviri peg perego si http://www.fun4mum.hr/ponuda/oprema/...peg-perego-si/

imaju ti prečku, dolaze sa zimskom i kišnom navlakom i može as gore, a čine mi se isto lagana i manja
Nisu normalni koliko su digli cijenu PP SI kolica,baš gledam oko 2200kn
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 07:44   #2008
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma vraga prljavstina, na prste jedne ruke mogu izbrojati koliko smo ih puta koristili - malac je valjda pretezak za te sirote kotacice pa zato skripe.


Nikako.
Zakoceni, nezakoceni kotaci - dodje ti skoro na isto.
a mogu te pitati gdje si ih kupila? u kojem dućanu?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 08:05   #2009
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
poviri peg perego si http://www.fun4mum.hr/ponuda/oprema/...peg-perego-si/

imaju ti prečku, dolaze sa zimskom i kišnom navlakom i može as gore, a čine mi se isto lagana i manja
hvala ti, ne znam zašto ih nisam ranije primijetila, tj. obraćala pažnju na njih kad sam pregledavala stranice njihove

ma pogledat ćemo ovaj vikend uživo sva koja sam gledala po netu pa ćemo odlučiti
yas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 09:02   #2010
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
je ovo isti drekec kao volo ili ne http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dod...tterblack.html

Ovo su kolica iz moje recenzije. I ne, nemaju nulti polozaj ni blizu. A bogami ni normalni sjedeci, samo neki zavaljeno-sjedeci... Regulacija naslona s dvije ruke, tesko (trakica).

Kisna navlaka im je ok (to sam zaboravila staviti u pluseve)

No, kao sto rekoh, za put avionom su mi bila spas
Tako da je naziv modela sasvim prikladan - moj sin globetrotter
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 09:20   #2011
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a mogu te pitati gdje si ih kupila? u kojem dućanu?
Koji je ono ducan u west gateu, u prizemlju kod dm-a, jel Magic baby?
:lijena za guglanje:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 09:22   #2012
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Koji je ono ducan u west gateu, u prizemlju kod dm-a, jel Magic baby?
:lijena za guglanje:
da to je magic baby... imaš na kolica garanciju od godine dana. odi i reklamiraj ih neka ti ih poprave.
Ako ne uspiju (pojma nemam gdje oni servisiraju kolica) odi do generalnog zastupnika Neonata u Ilicu, oni imaju baš servis za Maclaren.

Ili odmah odi uz Neonato ako ti je garancija prošla
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 09:30   #2013
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da to je magic baby... imaš na kolica garanciju od godine dana. odi i reklamiraj ih neka ti ih poprave.
Ako ne uspiju (pojma nemam gdje oni servisiraju kolica) odi do generalnog zastupnika Neonata u Ilicu, oni imaju baš servis za Maclaren.

Ili odmah odi uz Neonato ako ti je garancija prošla
Kak sam glupa da se nisam sjetila garancije!
A taman je istekla oko nove godine.
Sad ih sigurno necu nosit na popravak, nema sanse da jos para ulupam na njih.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 22:46   #2014
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da to je magic baby... imaš na kolica garanciju od godine dana. odi i reklamiraj ih neka ti ih poprave.
Ako ne uspiju (pojma nemam gdje oni servisiraju kolica) odi do generalnog zastupnika Neonata u Ilicu, oni imaju baš servis za Maclaren.

Ili odmah odi uz Neonato ako ti je garancija prošla
Servis im je kod Mandya ne znam jel taj trg.centar propao ili ne al tamo im je servis mislim na servis od Magic babY
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 23:36   #2015
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Servis im je kod Mandya ne znam jel taj trg.centar propao ili ne al tamo im je servis mislim na servis od Magic babY
A sad je gotovo...
Nismo ih koristili prakticki od ljeta pa do prije par dana, tako da nisam bila ni svjesna u kakvom su bijednom stanju ta kolica.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 00:32   #2016
ponekad pomislim da bismo ovu temu trebali preimenovati u maclaren u usporedbi s ostalim kolicima

posto je izbor kolica danas ogroman i sarolik, te posto mnoga velika kolica kostaju maltene k'o posve solidan rabljeni auto svim buducim mamama koje zalutaju na ovu temu savjetovala bih samo jednu stvar: da si dobro, doooobro razmisle o svojim navikama i svojim buducim rutama setnje, pa po tome biraju kolica.
tko zivi u gradu, tko cesto koristi auto, tko sece po urednim povrsinama i shoping centrima, a nema love na bacanje, mozda bi mu njabolje bilo odmah investirati u kvalitetnog kisobranca s nultim i adapterima za AS jaje.
ili kupiti jeftinjara velika kolica s kosarom, pa ostatak love cuvati za kvalitetnijeg kisobranca.

tko ima naviku off roada (a da se razumijemo, nije samo šuma off road (iako smo mi s velikim i to no name (fun 4 baby iz tintilinica kojeg vise nit ne uvoze, kolica 2 u jedan i bila simjesno jeftina, mi bili drugi korisnici, sada ih koristi vec trece dijete i kolica se cist solidno drze) bauljali i po sumi bez problema; off road je i makadam, poljski put, selo prekopano zbog uvodjenja kanalizacije , stoijedna rupa na cesti..) nek gleda konkretnija kolica.

mi smo nakon velikih kolica kupili jeftinog kisobranca. bertonne, 400tinjak kn. i pozalili to vrlo brzo. najvise zato sto smo isli svukud s njima i po svakakvim gorenavedenim terenima. velika kolica su nam postala preogromna i preteska, a i vracali smo ih jer su bila posudjena. no to je sad manje bitno. bitno je to sto, da smo i kupili najskuplji, najopremljeniji model maclarena, mi po makadamu i raskopanoj cesti ne bismo bili puno sretniji nego sto smo bili s ovim jeftinim kolicima. to jednostavno nisu kolica za "offroad", to su kolica za grad, asfalt i shopping centre.
svima ostalima bih savjetovala nesto cvrsce i s vecim kotacima.

mi smo na kraju balade kupili babywelthova kolica, ova tu
ne, nisu minijaturna kad se sklope, i nisu najlaksa moguca stvar na svijetu, ali jesu laksa od klasicnih 2u1 ili 3u1 kolica, i nemoramo ih rastavljati na sastvane dijelove da ih zbuksamo u gepek (a imamo clio s 3ja vrata).
a idu nema di nema
i po sumi

no, mi nismo u strogom centru grada i nije mi bila bitna tezina nit prtjazni prostor. bitna mi je bila udobnost i izdrzljivost.
zao mi je, uzasno, sto smo uopce imali izlet s "klasicnim" kisobrancem.

da mi je ova pamet isponova, ili bih odmah kupila ovakva kolica ali s nultim (ova moja ne idu u nulti, idu do 45 stupnjeva) i s adapterima za AS, ili bih isla na soluciju jeftinih no name velikih kolica pa kasnije kolica na ovu foru.
a kosara? za moju ljetnu bebu totalno nepotrebna stvar.


plus, jos jedan ooogroman faktor kojeg vecina mama pri odabiru kolica ne uzima u obzir: sto ako pljunete nekoliko hiljada kuna za kolica, a beba vam na kraju uopce nece htjeti u njih?
nama se to desilo sva sreca pa smo ta prva, velika kolica imali posudjena, inace bi mi to bila najpromasenija investicija, like, ever
do cca 5 - 6 mjeseci zadrzati je u kolicima dulje od 10 minuta je bila misija neeeemoguceeeeee. nosili smo se u slingu, kasnije u pogiju.
kad sam je stavila u sportski dio pod 45 stupnjeva, konacno smo uspjeli prosetati na nacin da je odmah uspavam s muzikom koja tresti iz mobitela
uzmite i to u obzir prije nego iskesirate vise od prosjecne rvacke place za nesto sto ionako ne planirate koristiti dulje od par mjeseci, tj do kupnje kisobranca

eh, i jos nesto. gotovo sva klasicna kisobran kolica idu do 15 kg. ova nasa idu do 20 kg
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 08:49   #2017
Offroad je nedovoljno sirok pojam... Neko vrijeme sam zivjela u inozemstvu gdje je dosta cesta kaldrma (kocke kao u Radicevoj), nogistupi su kockice (to im je djir) i jos je brdovito u tri p.m. Tamo kisobran kolica mislim da i nisam vidjela - svi voze ogromna tenk-kolica sa velikim kotacima i zracnicama.

I divim se tim mamama kako s tim tenk kolicima su ulijetale na one ultra-brze eskalatore, ja sam se usudila ici samo prema dole, prema gore bi bebu prebacila u nosiljku i prazna kolica na eskalator, jer su jako brzi, strmi i duuuuuugacki.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 08:53   #2018
La Luna to sam i ja pomislila prije neki dan da bi se tema trebala zvati Maclaren i co s obzirom koliko su druga kolica zastupljena na temi

I sve sto si napisala za pažnju pri odabiru stoji jer su naše ceste skoro sve off road jedino po shop.centru možeš glatko vozit kisobran kolica. A npr.ja bi dodala ovo jos osobama koje žive u kući i ne moraju se penjati na n-ti kat i imaju mjesta gdje ostavit kolica kisobranac i nije potreban jer ako si x mjeseci(u prosjeku 12-14 ) hendlao sa "velikim"kolicima jos toliko se da izdurat jer iskreno kad djeca prohodaju pitanje je dal će htjet u kolica i koliko ... Ne znam tako razmišljam mozda totalno krivo al eto to je neki moje mišljenje mi smo s mure prešli na Maclaren i onda se vratili na jane slalom(doduše igrom slučaja) al sam presretna zbog toga jer ne znam koliko bi mi Quest izdržao na ovim cestama a bio je novi i zao mi bilo unistavat skupo placena kolica po tim cestama. Sad da kupljen Maclaren bit će sigurno polovan
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 09:37   #2019
Ja bih navela još jedan vrlo bitan plus, laganih kišobranaca; kad idete u nepristupačan dućan ( ili bilo gdje) sami s djetetom, samo fino uzmete kolica skupa s djetetom i preneste preko stepenica, što je sa tenkom nemoguće,
da se razumijemo i mi imamo off road kolica, koja smo masno platili, ali baš baš masno, ali sam odmah znala da ćemo uzet i kišobran, pod obavezno. to mi je bio normalan slijed kupovanja.. naravno tko si može priuštit
-Adrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 10:17   #2020
Quote:
-Adrijana kaže: Pogledaj post
Ja bih navela još jedan vrlo bitan plus, laganih kišobranaca; kad idete u nepristupačan dućan ( ili bilo gdje) sami s djetetom, samo fino uzmete kolica skupa s djetetom i preneste preko stepenica, što je sa tenkom nemoguće,
da se razumijemo i mi imamo off road kolica, koja smo masno platili, ali baš baš masno, ali sam odmah znala da ćemo uzet i kišobran, pod obavezno. to mi je bio normalan slijed kupovanja.. naravno tko si može priuštit
boldano je upravo bio point cijelog mog posta
zivimo u vremenima u kakvima zivimo, pa mi je nekako zao sto ova tema ostavlja dojam da ne valja gotovo nista sto nije maclaren, a maclaren je skup u pi*du materinu.
zato i velim, nek si mame dooobro, dobro razmisle gdje zive, gdje planiraju setati i koliko koristiti kolica.
oni koji zive van grada i nemaju urdne, ravne povrsine, nek investiraju u cvrsca kolica. a za povremena putovanja i shopping centre i najjeftiniji kisobranac ce posluziti (to je nas slucaj). meni nema veceg gusta nego kad sam na selu zapiciti s kolicima po makadamskom putu izmedju dva sela. mir, tisina, pticice i priroda al u kisobrancu je to smrt
a oni koji su u gradu i koji nemaju namjeru bauljati po makadamu, sumi i prekopanim cestama, nek si gledaju ili jeftina velika kolica pa kvalitetniji kisobranac, ili, posebice ako imaju ljetnu bebu, kisobranac poput xlr-a s nultim i adapterima za AS.

that is, ako ste ograniceni budzetom.
ako niste, hjoooooj, uzivajte. i ja bih najradje svaki mjesec mijenjala kolica
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.