Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 00:18   #61
Gle, kako god okreneš tvoja majka neće nadživjeti tebe. Nije valjda da to očekuješ? Roditelji umiru prije djece, takav je poredak (ponekad bude obratno ali iznimke potrvđuju pravilo). Previše si vezan za nju i to nije dobro. Što prije shvatiš da nije "ako majka umre" nego "kad majka umre", bolje za tebe. Da, roditelji umiru a djeca prebole i žive dalje. I tvoja mama je preživjela što je njena mama umrla. Ili bi volio da nije? Daj se na djecu fokusiraj, a forumašica ti je dobro rekla - obrati se psihijatru i popričajte malo.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:51   #62
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Gle, kako god okreneš tvoja majka neće nadživjeti tebe. Nije valjda da to očekuješ? Roditelji umiru prije djece, takav je poredak (ponekad bude obratno ali iznimke potrvđuju pravilo). Previše si vezan za nju i to nije dobro. Što prije shvatiš da nije "ako majka umre" nego "kad majka umre", bolje za tebe. Da, roditelji umiru a djeca prebole i žive dalje. I tvoja mama je preživjela što je njena mama umrla. Ili bi volio da nije? Daj se na djecu fokusiraj, a forumašica ti je dobro rekla - obrati se psihijatru i popričajte malo.
Tako je, hvala na utješnim rječima, ali eto baš mi padaju na pamet stihovi što ih je neki dan reko Dino Merlin - iz njegove pjesme koju još nisam stigo čuti (a za umiranje uvijek ima vremena) - "Ostavi me JUČER, ostavi me SUTRA, ostavi me JEDNOG JUTRA, ostavi me BILO KAD, samo ne ostavljaj me SAD".
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 17:29   #63
last day, Vaš post premješten je ovdje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:57   #64
npr. ženske teže bolesti se ne mogu otkrit preko krvne slike, jer ne postoji nikakava parametar s kojima bi se
npr. otkrio carcinom maternice.
To je što se tiće ženskih bolesti.

Na krvnoj slici se može prepoznat leukemija, neki virusi, bakterije i sl, rak gušteraće..
Sandrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:01   #65
Quote:
Sandrija kaže: Pogledaj post
npr. ženske teže bolesti se ne mogu otkrit preko krvne slike, jer ne postoji nikakava parametar s kojima bi se
npr. otkrio carcinom maternice.
To je što se tiće ženskih bolesti.

Na krvnoj slici se može prepoznat leukemija, neki virusi, bakterije i sl, rak gušteraće..
Kojim nalazima tj. parametrima?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:40   #66
Moja mama ima uznapredovali stadij raka gusterace , metastazirao po jetri , limfnim cvorovima i slezeni , KKS - UREDNA, jetrene probe lagano povisene, doktorica opce prakse rekla joj je da to NIJE NISTA . Tek kad je zavrsila na hitnoj u krvnoj pretrazi LDH ( nije u sklopu kks) vidjelo se da nesto ne stima jer je bio 800 ( <240). Tek su uzv posumnjali na rak i naravno biopsijom ga potvrdili .
Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 12:14   #67
Tako mi je super kad se neki ljudi prave pametni kao da su već 50 godina u medicinskoj struci, a zapravo ispadaju glupi.
Evo da pojasnim doktorima..

Pitanje je vrlo jednostavno... Zdrav si, eventualno neka prehladica, ali u globalu zdrav. Ideš kod lječnika i tražiš kompletnu krvnu sliku.. leukociti, trombociti, urin.. Može li krvna slika ukazati da s tijelom nešto nije u redu u smislu da postoji mogućnost da ima rak. Ne pita čovjek da mu sad preko toga dijagnosticiraju rak, nego samo može li KKS biti ukazatelj da postoji ta mogućnost?
lolek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:20   #68
Quote:
lolek123 kaže: Pogledaj post
Tako mi je super kad se neki ljudi prave pametni kao da su već 50 godina u medicinskoj struci, a zapravo ispadaju glupi.
Evo da pojasnim doktorima..

Pitanje je vrlo jednostavno... Zdrav si, eventualno neka prehladica, ali u globalu zdrav. Ideš kod lječnika i tražiš kompletnu krvnu sliku.. leukociti, trombociti, urin.. Može li krvna slika ukazati da s tijelom nešto nije u redu u smislu da postoji mogućnost da ima rak. Ne pita čovjek da mu sad preko toga dijagnosticiraju rak, nego samo može li KKS biti ukazatelj da postoji ta mogućnost?
Lolek,kao laik ti mgu reci da nema smisla na ovakav nacin postavljati pitanje i stvar jer je evidentno da ti priroda raka tj.maligne bolesti nije jasna. Dakle radi se o poremecaju na stanicnoj razini cijelog organizma. Hoce li se ili ne t pokazati na neki nacin i na krvnoj slici je stvar tipa maligne bolesti,njenog tijeka i manifestiranja. Poremecaj u krvnoj slici nije definitivno parametar po kojem bi se trebala donositi maligna dijagnoza,ali se kroz nju z neka stanja moze
pratiti tijek bolesti i/ili moze biti smjernica u smislu potrebitosti obavljanja nekih detaljnijih pretraga.Je li jasnije?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 25.06.2013. at 15:27.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:03   #69
Quote:
lolek123 kaže: Pogledaj post
Tako mi je super kad se neki ljudi prave pametni kao da su već 50 godina u medicinskoj struci, a zapravo ispadaju glupi.
Evo da pojasnim doktorima..
Ja bih te zamolila da se suzdržiš od ovakvog komuniciranja na ovom pdf-u.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.