Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2005., 23:31   #121
ne feniram kosu. rana je i gusta pa nema smisla da se još sa četkama petljam, a bogami ni s rolama od wece papira
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:35   #122
i moja je ravna, duga i gusta. i s rodulima dobije bash onakav mekani pad pramenova. znam da izgleda smijeshno, al nitko me nije isfenirao a da mi tako dobro stoji kosa kao nakon rodula
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:37   #123
Quote:
magic kaže:
i moja je ravna, duga i gusta. i s rodulima dobije bash onakav mekani pad pramenova. znam da izgleda smijeshno, al nitko me nije isfenirao a da mi tako dobro stoji kosa kao nakon rodula
ma ko bi ovo moje još uvijao
sad sam bila u frizeruše, stanjila mi ju je taman toliko da potraje tri miseca
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:39   #124
a ne, moja nije toliko gusta, taman koliko treba
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 06:17   #125
Bacila sam sve tri cetke u smece. Samo su skupljale prasinu.
I nemam cesalj. Zapravo, nedavno sam si kupila cesalj za rascesljavanje i "vilicu" za feniranje. I nakon toga odlucila baciti cetke. Imala sam jednu veliku plosnatu i dvije okrugle - manju i vecu.

Sad se nakon pranja rascesljam (nakon geliranja) i onda "vilicom" podizem pramenove dok ih susim fenom. I konacno su mi zanoktice u redu.

Kako se toga prije nisam sjetila... ?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 10:32   #126
Feniram kosu kod svakog pranja, dakle svaki dan
Četke imam svih dimenzija , tri one metalne a jednu drvenu koja mi je zapravo najbolja. Češalj za eventualno malo natapirat na zatiljku ako mi je taj dan kosa mlitava.
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 12:22   #127
imam tri okrugle četke metalne različitog promjera.
koristim onu najveću da si izravnam malo kosu, jer bez četke
se uvija i kovrča, a to mrzim

btw, kakve su to keramičke ionske četke i gdje se mogu kupiti?
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 01:15   #128
ja imam cesalj od slonove kosti... jako je dobar za masiranje
izabelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 20:02   #129
evo ja se opet osishala jos krace pa refresham kratke kose topic
sad je to nekako
ovako s tim da je malo kraca kosa na desnoj strani kao asimetrija neka

pitanje: nosite li kratku kosu i po zimi ili ipak pustite malo duzine za hladne zimske dane?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 21:32   #130
kakve veze, pobogu, zima ili ljeto ima s godišnjim dobom?

da, da znam..bla bla...ne mrznu uši ili ljeti je jednostavnije ovo-ono, al to mi baš i nisu neki argumenti da netko, ako baš jako želi imati kratku kosu, ne bi ju imao i zimi?
WTF? sad mi još recite da postoje i ljetne i zimske dužine kosa pa se idem samoubit od ignorancije svoje

btw - kako se možete šišati prema slikama?!?!?
pa na slikama su uvijek zgodni modeli i savršeno stilizirane i namještene frizure + pripadajući mejkap, odjeća, osvijetljenje + fotošop

ja uvijek frizerki kažem što otprilike hoću i pustim joj da napravi od moje kose najbolje šta zna
ako negdje zapne dogovaramo se putem

prije bih pokazala sliku i rekla 'hoću to!'...nit sam ja ikad bila zadovoljna nit je to ikad bilo to. a nije ni moglo bit.

btw, kad već pričano o svojim frizurama moja je kao ona seve u krznenom kaputu, gotovo identična. samo što je moja asimetrična pa s jedne strane imam kose, a s druge ne tj. manje.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 23:12   #131
Re: Četke i češljevi

Quote:
club delicious kaže:
Ovako, dugokose, čime fenirate kosu, mislim kakvom četkom? Ja koristim veliku okruglu od veprove dlake na preporuku frizera, i stvarno mi je ok. Problem je taj da ja s tom četkom nikad ne mogu dobit volumen kakav želim. Možda zato jer trebam jače potezat (kako to rade u frizerskom) ili mi fen ne puše dovoljno vruć zrak.
Nabavila bi onu keramičku ionsku, pa me zanima ima li tko iskustvo s takvom četkom, da li je dobra za volumen?
Ne da mi se kupit aluminijsku jer je frizerka rekla da to baš i nije najpametniji odabir.
A glede češljeva, ne znam kakav mi češalj točno treba. Imam mekanu, blago valovitu dugu kosu. Nije tanka da puca, normalna je, no često mi se zna zapetljat, pogotovo zimi kad nosim šal.



Cao...


Interesujeme kakva ti je kosa jel rijetka i dugacka pa zelis dobit na volumenu?


Keramicke cetke su jako dobre medu boljima ja se njima koristim u salonu, ali one vise ka tome da ispravljaju kosu jer zagrijavaju vlas kose tj.keramika.


Ak ti je rijetka i zelis dobit na volumenu bolja ti je metalna cetka koja zagrijava vlas i dobijas volumen.


Ali malo je zeznuto sama da s efeniras jer ko zna kakv ti je fen kakv mu je otvor tj.zavrsetak na fenu dal je sitok,ili uzak bolje je ka dje uzak jer ti kosu onda nerasprsuje vec slaze na jedno mjesto.


Puno peripetija ima soko toga zavisi kako drzis cetku,pod kojim uglom, kako navijes pramen kos ena cetku, dal uzmes deblji ili tanji, sve zavisi?



Tesko je to izvesti sam,u svakom slucaju.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 02:15   #132
Rijetko kad feniram kosu...
Prije sam je fenirala sa debelim cetkama,ali posto imam dugu i gustu kosu to bi uvijek bilo puno posla...
Prije dvije godine pocela sam fenirati sa ovim i od tada sam super zadovoljna..
Kosu najprvo osusim i onda je sa ovom cetkom namjestim po zelji
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:05   #133
Re: Četke i češljevi

Quote:
club delicious kaže:
Ja koristim veliku okruglu od veprove dlake na preporuku frizera
to je hakuna matata četka! zar nije vepar životinja za u tanjur? savjete o veprovini primam isključivo od kuhara, nikako od frizera!
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 01:52   #134
Re: kratka kosa - frizure

Quote:
hana kaže:
odlucila osishat se na kratko
i sad danima trazim neku kul zurku - onako rascupano kratko a ne prekratko uglavnom nije bitno, bitno je da svi siteovi s primjerima koje sam nasla nude neke socijalne starinske frizure
ako neko zna neki dobar link bila bi zahvalna
Meni se jako svidja MOHAWK frizura, samo je ne mofgu furati na poslu, pa nista od toga...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:12   #135
Re: Re: kratka kosa - frizure

Quote:
talia kaže:
Meni se jako svidja MOHAWK frizura
kakva je to?


irokeza??

ja imala kvazi irokezu jedno jako kratko kratko vrijeme ali fax, starci, ovo, ono...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:30   #136
@ Kokakoka Ne brini, dobra je. Kažu jedna od boljih.

Što se tiče moje kose; nije ona onako rijetka, da imam dve dlake na glavi ko Danijela Martinović. Nego je mekana, svilenkasta. I ako je isfeniram, spljošti mi se na tjemenu, ne dobijem onaj lijepi volumen kao kad me frizerka isfenira. I to me užasno ljuti, jer bi se voljela znat lijepo isfenirat. K tome, lice mi je okruglo i široko, i ako nemam taj volumen, izgledam ko pomidor s perikom.

U biti, ni ne bi se voljela fenirat svaki dan, nego bi voljela kad to napravim, da liči na nešto.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 16:53   #137
Češljevi i četke za kosu

dal možda netko zna gdje se ima za kupiti četki spomenutih u naslovu? postoje li kakve specjalizirane trgovine za to ili se može kupiti i u nekim parfumerijama?
također bila bih zahvalna ako bi netko mogao napisati i koliko otprilke spomenute četke dođu. čula sam da je najbolja četka od veprove dlake te da dođe oko 100 €. dal stvarno toliko vrijede te četke ili bi to bio uzalud bačen novac? naime imam jaako dugu kosu pa ju češljanje onim običnim četkama s plastičnim zupcima dosta lomi te onaj površinski sloj izgleda dosta oštećeno (tim više što mi je kosa inače ravna, a zbog tog lomljenja se na površini javljaju one sitno kovrčave vlasi, pogotovo na vrhovima) iako je kosa inače savršeno zdrava. također dal možda netko zna kako popraviti ta oštećenja - silikonom, posebnim regeneratorima, šamponima, maskama.... ?
__________________

daenerys_targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 01:49   #138
ja bih isto neku prirodnjačku četku.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 17:07   #139
imas cetku od veprove dlake pocevsi od 40 kn na vise u nami!!! moja slijedeca kupnja
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 23:43   #140
ak su to one iste ko u dm-u...ne preporucam. meni popadale poprilicno dlake s cetke.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.