Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 00:34   #1
Religijske zanimljivosti

Evo otvaram tenu za sve ono koje malo ljudi je upućeno da uopće je i postojalo i da postoji i koje malo odudara od religija koje su za masovnu upotrebu.

Evo za početak nešto iz Zohara kojeg je napisao Simon ben Johai učenik Rabina Akibe koji su dionici i Jeruzalemskih događanja i velikih previranja na relaciji Rim-Jeruzalem u 1 st i početkom drugoga.

Da li ste znali da Jahve nije ustvari najviši bog nego samo kreator Bina?

Po Zoharu on je samo treći nakon Ketera i Hokmaha a iznad njih tri je beskonačni AJN SOPH koji sve obuhvaća.

Nije li to čudno da Rabini iz Jeruzalema su u to vjerovali pošto je Jahve bio otac no eto tu je samo na trećem mjestu?

Zašto vlada općenito mišljenje da Židovi su vjerovali samo u Jahve i ništa drugo da nema kad imamo dokaze da slavni Rabini su imali strukturu od deset sefira i početkom prvog stoljeća a možda i prije??
Nekako sam stekao dojam da svi manje više ovde misle da Židovstvo je vezano za paljevinu životinja na žrtveniku i slijeđenje Sabata i drugih praznika a da unutar tih nema onih koji su malo više izgleda znali i za današnje doba prilično nerazumljivo u kojem je to obimu...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:50   #2
Ako ti se ovdje tko javi??? Čudo... Je li ono Aja Sofija glavna?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:58   #3
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ako ti se ovdje tko javi??? Čudo... Je li ono Aja Sofija glavna?
Ja ću sam sebi da pišem jer mi se piše.
hehe

Pa ako tko se javi dobro bilo a ako ne vjeruj mi nije me brige jer stvarno imam inspiraciju osjećam neko poštovanje prema tim Rabinima započeo sam s Zoharom oduševilo me tolika količina strukture za doba prije 2000 godina nešto nevjerojatno.
Ne kažem da sam ja kabalista ili da ču biti no cjenim ljude takve vrste iako stanovita arogancija postoji kod Rabina Simona ben Johai-a.No bez toga elementa nema ni poticaja za znanjima a to može biti od koristi čovječanstvu jer manje više sva znanja ovoga svjeta su od egocentričnih osoba data to je meni sasvim razumljivo od kada ne mjerim crno bjelo na ovaj svjet.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:11   #4
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Zašto vlada općenito mišljenje da Židovi su vjerovali samo u Jahve i ništa drugo da nema kad imamo dokaze da slavni Rabini su imali strukturu od deset sefira i početkom prvog stoljeća a možda i prije??
Nekako sam stekao dojam da svi manje više ovde misle da Židovstvo je vezano za paljevinu životinja na žrtveniku i slijeđenje Sabata i drugih praznika a da unutar tih nema onih koji su malo više izgleda znali i za današnje doba prilično nerazumljivo u kojem je to obimu...
Izloženi smo stoljetnoj kršćanskoj propagandi, tako da o židovstvu praktični ništa ne znamo, a kamoli nekim suptilnijim njegovim dijelovima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:09   #5
Ne samo da Jahve nije glavni, nego Židovi (kabalisti) vjeruju i u reinkarnaciju! To sam osobno čuo od glasnogovornice Bet Israela.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:55   #6
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Ne samo da Jahve nije glavni, nego Židovi (kabalisti) vjeruju i u reinkarnaciju! To sam osobno čuo od glasnogovornice Bet Israela.
U Zoharu piše utjelovljenje patrijarha recimo u nekim osobama kao Noa itd
Recimo duša Mojsija je u Rabina Simona ben Johaia ili bolje reći on je primio tu dušu ...
No treba tu kontekst cjeli obuhvatiti jer Zohar nije otvroeno štivo nego je prikriveno u nekim detaljima i ima objašnjenje zašto je to tako.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:01   #7
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post

Zašto vlada općenito mišljenje da Židovi su vjerovali samo u Jahve i ništa drugo da nema kad imamo dokaze da slavni Rabini su imali strukturu od deset sefira i početkom prvog stoljeća a možda i prije??
Izvorno i vječno Drvo Života sastoji se od 7 sefira /7 nebesa/. Tri sefirske nadogradnje / "istegnuća" /na tom drvetu nastala su sa padom "iz raja" /...no ta će se struktura sa uništenjem grijeha ponovo obnoviti na "staro".

Na Drvetu Života bitan je BOG Duh Sveti /AJN SOPH/ ne samo u krunskoj sefiri nego u svim sefirama.. jer Otac i Sin impersonalno djeluju u svim sefirama.

Otkrivenje u bibliji u tom smislu vidi Boga kao sedmerostrukog duha. Savez sa Bogom je u simbolu duge i njenih sedam boja..a sve se to reflektuje i na duhovnog čovjeka koji je stvoren “na božiju sliku I priliku” sa 7 energetskih duhovnih struktura /čakre…./.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:13   #8
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Izvorno i vječno Drvo Života sastoji se od 7 sefira /7 nebesa/. Tri sefirske nadogradnje / "istegnuća" /na tom drvetu nastala su sa padom "iz raja" /...no ta će se struktura sa uništenjem grijeha ponovo obnoviti na "staro".

Na Drvetu Života bitan je BOG Duh Sveti /AJN SOPH/ ne samo u krunskoj sefiri nego u svim sefirama.. jer Otac i Sin impersonalno djeluju u svim sefirama.

Otkrivenje u bibliji u tom smislu vidi Boga kao sedmerostrukog duha. Savez sa Bogom je u simbolu duge i njenih sedam boja..a sve se to reflektuje i na duhovnog čovjeka koji je stvoren “na božiju sliku I priliku” sa 7 energetskih duhovnih struktura /čakre…./.
Nije to izvorno to je Esensko iskrivljenje koji su obrnuli stvari naopačke kao i drugi dualisti skloni asketizmu.
No svako ima pravo na svoje pametovanje što je pravo a što krivo ili izvorno i neizvorno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:32   #9
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ako ti se ovdje tko javi??? Čudo... Je li ono Aja Sofija glavna?
Povlačim izrečeno... Očekujem da će biti zanimljiva tema. Nadam se da će moji kršćani, upoznati kršćanskim naukom sudjekovati u razgovoru. Znači, bez zajedljivosti, uvrijeđenosti... Čisto razgovarati, ne s pozicije sveznalosti, nego radoznalosti i objektivnog pristupa temi...idemo...blue bird, mogla bi i ti dati doprinos na ovoj temi. Dosta ti toga znaš
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:34   #10
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Ne samo da Jahve nije glavni, nego Židovi (kabalisti) vjeruju i u reinkarnaciju! To sam osobno čuo od glasnogovornice Bet Israela.
To je tačno o reinakrnaciji tj.nešto slično je u pitanju.

Kad je taj neki glavni kabalista širo svoje učenje među Jevrejima u osmanskom carstvu , sultan se zabrinuo zbog te progande pa je rekao tome tipu ako već ćete oživeti tj.reinakarnirati se onda ti neće biti problem sad da ti otkinemo glavu.
Sutradan je ovaj prešao na islam.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:41   #11
Što se tiče zanimljivosti u religijama , meni je odličan primer sekte Hlisti.

Ta hrišćanska sekta je nastala u carskoj Rusiji kao otpadnici od pravoslavlja.

Njena doktrina se sastojala u tome da veruju u konstantno kajanje da bi se došlo do konačnog pokajanja.
A da bi se čovek kajao mora i grešiti(bar povremeno) , normalno.

Pa s'hodno s'time oni su krenuli sa vodiljom "Greh se grehom izbija" , i onda us pravili orgije,pijančili,....i onda sutra se kaju k'o blesavi dok ne iscrpe materijal i ustanove da ga više nema , i onda ponovo navale na greh da bi se ponovo kajali.
Njen član je bio čuveni Raspućin.

Koncepcija je vrhunski trash , ali mi je draža i bolja nego ova "prava" hrišćanska.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 18:00   #12
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Što se tiče zanimljivosti u religijama , meni je odličan primer sekte Hlisti.

Ta hrišćanska sekta je nastala u carskoj Rusiji kao otpadnici od pravoslavlja.

Njena doktrina se sastojala u tome da veruju u konstantno kajanje da bi se došlo do konačnog pokajanja.
A da bi se čovek kajao mora i grešiti(bar povremeno) , normalno.

Pa s'hodno s'time oni su krenuli sa vodiljom "Greh se grehom izbija" , i onda us pravili orgije,pijančili,....i onda sutra se kaju k'o blesavi dok ne iscrpe materijal i ustanove da ga više nema , i onda ponovo navale na greh da bi se ponovo kajali.
Njen član je bio čuveni Raspućin.

Koncepcija je vrhunski trash , ali mi je draža i bolja nego ova "prava" hrišćanska.
"Griješim da bih se mogao što više kajati i ispovijedati.

Možda su naši direktori i tajkuni slična sekta. Pokradu narod, pa se onda kaju, u zatvoru.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 18:22   #13
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Griješim da bih se mogao što više kajati i ispovijedati.

Možda su naši direktori i tajkuni slična sekta. Pokradu narod, pa se onda kaju, u zatvoru.
Zar nije fantastična ideja?!

Ali ajd da pogledamo realno stvari.

Sve verske vođe,verski oficiri,harizmatici,... su:

1.Pravi vernici tj.fundamenstalisti koji zaista veruju u te bajke , oni su po defoltu šizofreni paranoici i samo duševna ustanova ili zatvor im može pomoći , kako njima tako i napaćenim pravim vernicima.

2.Oni su Hlisti

E sad da objasnim ovo pod 2.

Verske vođe i sva ta popovska žgadija lažu do te mere da idu putem Hlista(ne Hrista) i kad odrade svoju radnu smenu laganja po crkvama i džamijama uveče se žestoko kaju , ali sutra im izhlapi intezitet kajanja i onda moraju ponovo grešiti tj.lagati da bi se mogli ponovo kajati.

Znači sekta Hlista je zapravo živa i nije u Sibiru kao nekada već ih srećemo ih svaki dan na svakom mestu.
Ali opet pravi Hlisti su bili bar pošteni i javno su radili i propovedali svoju doktrinu , dok ovi katolički i pravoslavni to ne čine već to rade prikriveno i što je najvažnije jedino se ne kaju zbog tog skrivenog "hlisticizma" a dok zbog svega drugog da(šatro).
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 18:30   #14
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Nadam se da će moji kršćani, upoznati kršćanskim naukom sudjelovati u razgovoru.
Svašto. Biblijski kršćani o tome ne znadu ništa i to neznanje nije neki problem.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 19:55   #15
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Svašto. Biblijski kršćani o tome ne znadu ništa i to neznanje nije neki problem.
biblijski kršćani mogu znati ponešto i van Biblije? Kakav si ti kršćanin?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:25   #16
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
biblijski kršćani mogu znati ponešto i van Biblije? Kakav si ti kršćanin?
rekao si upoznati kršćanskim naukom... a što je to nego biblija
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:26   #17
Talking

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Evo otvaram tenu za sve ono koje malo ljudi je upućeno da uopće je i postojalo i da postoji i koje malo odudara od religija koje su za masovnu upotrebu.

Evo za početak nešto iz Zohara kojeg je napisao Simon ben Johai učenik Rabina Akibe koji su dionici i Jeruzalemskih događanja i velikih previranja na relaciji Rim-Jeruzalem u 1 st i početkom drugoga.

Da li ste znali da Jahve nije ustvari najviši bog nego samo kreator Bina?

Po Zoharu on je samo treći nakon Ketera i Hokmaha a iznad njih tri je beskonačni AJN SOPH koji sve obuhvaća.

Nije li to čudno da Rabini iz Jeruzalema su u to vjerovali pošto je Jahve bio otac no eto tu je samo na trećem mjestu?

Zašto vlada općenito mišljenje da Židovi su vjerovali samo u Jahve i ništa drugo da nema kad imamo dokaze da slavni Rabini su imali strukturu od deset sefira i početkom prvog stoljeća a možda i prije??
Nekako sam stekao dojam da svi manje više ovde misle da Židovstvo je vezano za paljevinu životinja na žrtveniku i slijeđenje Sabata i drugih praznika a da unutar tih nema onih koji su malo više izgleda znali i za današnje doba prilično nerazumljivo u kojem je to obimu...
Zohar je napisao veliki kabalist RASHBI (rabin Shimon Bar Yochai Bar Yochai znači sin Yochai;... Rabin (Rav) znači veliki, mudri RASHBI rođen 40 godina nakon uništenja Drugog Hrama Bio . učenik poznatog Tana (istaknuti mudrac generacije) rabina Akiva(Akiba)
Rabin Akiva rekao o RASHBI: "Ja i Gospodin znamo tvoju moć" (Jeruzalem Talmud), Sanhedrin, § 1, 2. dio).

Ova karakterizacija svjedoči RASHBI-evu eminenciju. On je postao posebno blizak rabinu Akiva, kada Rimljani su velikoga učitelja pospremili u zatvoru poradi širenja Tore, a samo pet od njegovih 24.000 učenika (rabin Shimon je bio jedan od njih) je preživio.

Rabin Akiva i Rabbi Ben Bava ovlastili su Rabbi Shimon da nastavi dalje vezano za stečeno znanje da ne bude zaboravljeno i ovih pet preostalih učenika rabina Akiva nastavilo veliki stoljetni tok Tore.

Tijekom narednih godina Rabin Shimon zauzima vodeće mjesto među svim mudracima svoje generacije. Njegovo se ime spominje više od 350 puta u Mišni i preko 2300 puta u Talmudu i Midrašu.

Rabin Akiva je bio zatvoren za širenje Tore i rabin Shimon je pobjegao i morao se skloniti u pećini u blizini sela Peki'in za 13 godina. Tijekom tog razdoblja, dok je živio u pećini i jeo plod rogača stabla i pitke vode iz obližnjeg izvora, rabin Shimon i njegov sin postigli su sve od 125 razina duhovnog uzdizanja (Talmud. Šabat 33, 2).

Zohar pripovijeda da rabin Shimon i njegov sin dosegli razinu od proroka Ilije, stoga je rekao da je Ilija sam posjetio njihovu pećinu učeći ih Tori. (Selo Peki'in još uvijek postoji i danas.)

Nakon što je napustio pećinu smatra se među Rabinskim krugovima da je Shimon nadmašio sva ljudska postignuća do tada.

Rabin Shimon je poslije dobio naziv "Butzina Kadisha" (sveta svijeća), jer je on dostigao dušu Moshe (Mojsija).
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:03   #18
Nitko ne primjećuje paralele Ilija Mojsije preobrazba??

Je li to već viđeno negdje??

Zatvor učitelj i nasljednik Simon??


Nepoznati let s go..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:02   #19
Nema veze ... Ne treba napominjati da Shimon je Simon ili Šimun istovjetno..


Rabin Shimon je i Rim posjetio vjerovatno niste ni to znali i izveo je određana čuda pominje se egzorcizam nad vrlo uglednim Rimskim čovjekom iz loze vladara i time je oduševio svitu i ishodovao za Židove ukidanje određenih sankcija vezano za njihovo ispovjedanje vjere javno kod cara Hadrijana ..Što je Hadrijan za Židove bio?
To bi trebao svaki ozbiljini istražitelj da zna a tko ne zna ima wiki ima net itd

Rim /Simon pobjeda nad Rimom u korist Jeruzalema

???
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:29   #20
Aleph, Bet - bog, otac
Bet, Noun - sin
Aleph, Bet, Noun - stijena, kamen, petrus, pierre...

Nešto tipično za hebrejski, a ne za grčki, niti za aramejski; jezikom po kojemu je ako ćemo vjerovati kršćanskim tumačenjima - govorio.

Crkva zasnovana na gematriji?

Detalji u http://www.antibarbarus.hr/?lang=hr&...n=knjige&id=88 , jedno fino djelo o svjetskoj kulturi i antikulturi.

Koji su bogovi danas? A, auto, B - ne pamtim, davno je bilo..
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.