Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 14:53   #1841
Quote:
Fallacy kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da je neshvaltjivo zašto Roger nije koristio taj element igre protiv Nadala.
Istina, BH duboka slice paralela hmm... toga je bilo jako malo. Ma meni su ti njegovi mečevi protiv Nadala u Wimbledonu svi do jednog izgledali čudno. Čak i onaj prvi kojeg je relativno lako dobio, kad nitko Nadalu nije davao ni 5% šanse da pobijedi.


Quote:
Fallacy kaže: Pogledaj post
Danas osim valjda Ančića nitko živ ne igra s&volley na WImbledonu, čak niti onaj koji bi tko komotno mogao (Roger)...žalosno ali tako je. Zato prašinari i tamo uspijevaju.
Jebiga, takva je situacija. S+V na ovakvoj travi je samoubojstvo...
Apemant is offline  
Old 09.06.2009., 14:54   #1842
ti veni mene očito čuješ kad imam svadljivi ton,bravo,zar ne smijem bit nezadovoljan igrom i ishodom rezultata federer-soderling??a druga stvar je ta da sam očekivao više i bolje iz prostog razloga-federer igra očajno cijeli rg a soderling kao nikad u životu,i šta tebi sad nije jasno?nego ti si naki fan federera i sad si ti čovjek velikog mozga i govora a mi ostali smo rafatardi!sad bi ti nešto rekao ali neću,pristojan ću ostat.btw.nisam fan ni feđe ni rafe već vjerovao ili ne roddicka.i ne mogu doć na taj turnir jer sam u to vrijeme na treninzima,utakmice itd....a rado bi odigrao s tobom tek toliko da vidimo gdje smo
djoko88 is offline  
Old 09.06.2009., 15:15   #1843
Quote:
djoko88 kaže: Pogledaj post
ti veni mene očito čuješ kad imam svadljivi ton,bravo
Vidi se iz postova. :P

Quote:
zar ne smijem bit nezadovoljan igrom i ishodom rezultata federer-soderling??
Naravno da smiješ, ali ti ne staješ na tomu, nego pričaš gluposti koje nemaju veze s vezom, a kamoli s tim mečom.

Quote:
a druga stvar je ta da sam očekivao više i bolje iz prostog razloga-federer igra očajno cijeli rg a soderling kao nikad u životu
Nije odigrao očajno cijeli turnir. Istinabog, protiv Acasusa je igrao očajno, Haas ga je nadigrao prva dva seta, Del Potro također u određenim dionicama pokazao više, ali u njegovom comebacku je njegova veličina, isto kao i Nadalova, i bilo čija tko dobije "izgubljene" mečeve.

Quote:
i šta tebi sad nije jasno?nego ti si naki fan federera i sad si ti čovjek velikog mozga i govora a mi ostali smo rafatardi!
Nije istina, ja sam fan lijepog tenisa, nebitno tko ga igra. Naravno da ću navijati za Federera jer mi on igra lijepo, ali isto tako u zadnjih godinu i pol navijam i za Nadala jer je postao agresivan i traži igru, umjesto da čeka tuđe greške kao prije (ili kao Murray sada). Navijao sam i za Ouannu i za Safina u istom meču jer je bio super meč.
Evo, da se ispravim, onda nisi Rafa-tard nego samo sistematski odbijaš poslušat i vidjeti ono što je toliko očito da je uopće bezveze da se mora napisati. Ti si smisli imenicu koja te dobro opisuje onda :P

Quote:
i ne mogu doć na taj turnir jer sam u to vrijeme na treninzima,utakmice itd....a rado bi odigrao s tobom tek toliko da vidimo gdje smo
To nije turnir, to je tijekom cijele sezone, prijaviš se, kreneš iz zadnjeg reda (mislim da je trenutno to 9.), jedan tjedan parni redovi "izazivaju" neparne (gledano po stupcu), drugi tjedan neparni parne. I tako napreduješ/nazaduješ/stagniraš, na tjednoj bazi. Dogovaraš se sa protivnicima za bilo koji dan u tjednu, kad obojici paše i to je to.
Veni is offline  
Old 09.06.2009., 15:25   #1844
ma ja jedinu stvar ne prihvaćam, da stavljaš federera kao glavog i jedinog krivca soderlingove igre,tu se stvara kolizija
djoko88 is offline  
Old 09.06.2009., 16:22   #1845
Quote:
djoko88 kaže: Pogledaj post
ma ja jedinu stvar ne prihvaćam, da stavljaš federera kao glavog i jedinog krivca soderlingove igre,tu se stvara kolizija
Oke vidiš da se to može sve lijepo reć
A sad da te pitam, misliš li da Soderling zna/može igrati drugačije od svog ubi-razbi bum-bum tenisa?
Veni is offline  
Old 09.06.2009., 16:58   #1846
Quote:
Veni kaže: Pogledaj post
Oke vidiš da se to može sve lijepo reć
A sad da te pitam, misliš li da Soderling zna/može igrati drugačije od svog ubi-razbi bum-bum tenisa?
vjerojatno može da ima trenera koji bi ga uputio da igra drugačije
djoko88 is offline  
Old 09.06.2009., 18:50   #1847
Federer je već puno puta dokazao i još će dokazivat da je najveći svih vremena,ali pušač!!!!!!!
Allen-Iverson is offline  
Old 09.06.2009., 19:54   #1848
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
Federer je već puno puta dokazao i još će dokazivat da je najveći svih vremena,ali pušač!!!!!!!
Isuse, kakva si ti trollčina
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 09.06.2009., 21:55   #1849
[QUOTE=Apemant;21015879
Također, Nadal nije bogzna kako dobar u povratu servisa, tako da ovi razbijači puno poena osvoje na prvom servisu (ako ih dobro služi).
[/QUOTE]

Najbolje prvi servis vraća Murray (37 posto osvojenih poena), slijede Nalbandian (37), Mónaco (36), Daviđenko (36) i Nadal (35)!!!
DrŠ_ is offline  
Old 09.06.2009., 22:07   #1850
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Najbolje prvi servis vraća Murray (37 posto osvojenih poena), slijede Nalbandian (37), Mónaco (36), Daviđenko (36) i Nadal (35)!!!
Ja sam govorio o vraćanju BRZIH servisa, a ne bilo čijih prvih servisa. Nije isto vraćati prvi servis Marcosa Daniela i Robina Soderlinga. A ova gore statistika to sve skupa pomiješa.

Također, to je statistika o broju osvojenih poena protiv prvog servisa, a ne uspješno (i dobro) vraćenog servisa. Nadal dobija većinu poena koji uopće uđu u fazu izmjene, zato su njegove statistike i na servisu i na povratu servisa, malo 'napuhane'. Kad pogledaš npr. Nadalovu statistiku osvojenih poena na drugom servisu, mogao bi pomisliti da ima neki ubitačni kick servis, jer je prvi na toj ljestvici. A zapravo ima jedan od najgorih drugih servisa među top igračima. Samo što njemu servis nije potreban da osvoji poen; dobije ga u izmjeni. Na isti način su i njegove statistike kod vraćanja servisa, iz godine u godinu napuhane. On nije ni izbliza tako dobar returner kao Murray, Davidenko i Ferrer.


edit: Usput, statistike Nalbandiana i Monaca, koji nisu baš TAKO dobri u vraćanju prvih servisa, napuhane su zbog toga što su igrali dosta mečeva na sporim južnoameričkim zemljanim podlogama. Tj. velik dio njihovih mečeva je na zemlji, a tamo je mnogo lakše osvojiti poen na prvi servis lošeg protivnika. To također još malo napuhuje i Nadalovu statistiku, jer on također igra mnoštvo mečeva na zemlji i tamo osvaja mnogo protivničkih prvih servisa.

Zadnje uređivanje Apemant : 09.06.2009. at 22:32.
Apemant is offline  
Old 09.06.2009., 23:11   #1851
Nitko se ne može dovesti u poziciju da uopće krene u izmjenu ako taj servis nije barem pristojno vraćen. Svatko može "dismissat" bilo kakvu statistiku, ali činjenica je da ona ipak nešto govori, koliko god mi spinali podatke.

A propos toga:


Quote:
1. Serve
Early in his career, Nadal’s serve was a liability. He used a stiff, abbreviated motion that produced little pace or bite. He’s tinkered with his delivery in the years since and upped its velocity. More important, his limited ability to produce 130-m.p.h. bombs has forced him to develop two other serving strengths: accuracy and the element of surprise. We know that Nadal takes his time setting up to serve. Part of this may stem from the fact that he can’t step to the line and count on an ace. He relies on placement and variety, which need to be thought out.

The result is that Nadal hits to more targets with regularity than his opponents. Where most players either go wide, into the body, or down the T, Nadal aims for more specific spots. He may go down the T three straight times, but rather than mixing it up by going wide on the next one, he’ll mix it up by aiming 2 feet inside the T, at his opponent’s hip, and with a little extra pace. The same goes when he serves wide in the ad court. Nadal’s accuracy makes it difficult for his opponents to guess where the ball is going.

In last year’s French Open final, Nadal served virtually every ball to Federer’s backhand. In the Wimbledon final, he changed spots much more often. Nadal doesn’t use variety for its own sake; he’s happy spinning the ball into his opponent’s backhand every time, if that’s what’s working. One advantage to this tactic is that late in a match it allows him to ambush his opponent on a crucial point in the ad court by firing a flat ball down the T.

Unfortunately, I can only point out the tactic. You have to learn to hit those targets yourself.

Lessons: (1) Even without natural power on your serve, you can be just as effective by concentrating on accuracy and hitting very specific targets. (2) Don't be afraid to be predictable with it; make your opponent prove he can handle a certain serve before you decide to mix it up. Variety is never an end in itself.

2. Return

As with the serve, Nadal’s return doesn’t appear to be one of his strengths at first glance. He’s often forced to take his second hand off his backhand and slice back a high floater, which immediately puts him on the defensive. But again, Nadal makes up for that weakness with his return tactics

Nowhere was this more apparent than in his second-round match at Wimbledon in 2008 against Ernests Gulbis. Nadal lost the first set 7-5 in large part because of Gulbis’ ability to consistently fire first serves in the 120-–130-m.p.h. range. At the start of the second set, Nadal took a couple of big steps backward, giving himself an extra millisecond to react on his return. He won the next three sets. Afterward, Gulbis said he had been thrown off by a change in Nadal’s tactics, but couldn’t figure out what the Spaniard was doing differently.

And unlike, say, James Blake, you’ll almost never see Nadal go for an outright winner on his return. He knows that, with few players following their serves to the net, he can be just as offensive, and much safer, hitting a high topspin forehand into his opponent’s backhand side and working his way into the point from there.

Lessons: (1) Always evaluate your return position—if nothing else, this will keep your mind working, and not worrying—and don’t be afraid to change it mid-match. (2) Never try for an outright winner on your return. Start by getting the ball back in play to your opponent's weaker side. The goal should be to neutralize the serve and work to create a higher-percentage shot before you pull the trigger. http://tennisworld.typepad.com/thewr...afa-rules.html
cola3 is offline  
Old 10.06.2009., 10:18   #1852
Quote:
cola3 kaže: Pogledaj post
Nitko se ne može dovesti u poziciju da uopće krene u izmjenu ako taj servis nije barem pristojno vraćen. Svatko može "dismissat" bilo kakvu statistiku, ali činjenica je da ona ipak nešto govori, koliko god mi spinali podatke.
Statistika ne govori baš ništa sama po sebi, bez interpretacije. A interpretacija mora biti suvisla. Činjenica jest da Nadal osvaja većinu poena koji dođu do stupnja neutralne izmjene (ako igra dobro, naravno, a to je većinu vremena). Činjenica jest da Nadal ima mnoštvo mečeva na sporim zemljanim turnirima (gotovo pola). Činjenica jest da je na zemlji mnogo lakše vratiti prvi servis, pa onda i osvojiti poen. Činjenica jest da je Nadal na zemlji toliko dominantan da osvaja masu poena čim dođe do izmjene. Činjenica jest da su zbilja dobri serviseri ipak manjina, a ova statistika računa sve mečeve koje je čovjek igrao, ne odvaja 'povrat dobrih servisa' od 'povrata bilo kakvih servisa'.

Kad se sve te činjenice uzmu u obzir, potpuno je jasno da ta statistika ne govori o tome koliko je Nadal dobar u samom povratu servisa (odličnih; jer, spominjao sam one visoke jake momke poput Soderlinga i Berdycha, koji svi imaju dobar prvi servis). Kao što rekoh, statistike Nalbandiana i Monaca su također napuhane, iz sličnog razloga - relativno mnogo mečeva na zemlji. Kad ti to zoveš 'spinanje' - time samo pokazuješ da se ne razumiješ u problematiku.

Jer, ja uopće ne poričem statistiku, ja ti samo kažem kako se ta statistika *ispravno* tumači. Tj. što ti brojevi zapravo znače. Drugo je pitanje koliko si ti sposobna bez predrasuda prihvatiti logične argumente, a koliko ćeš se inatiti bez veze samo zato što ne navijamo za istog čovjeka.

Usput, tvoj quote nije rekao baš ništa kontradiktorno ovom što ja pričam. Nadalov servis nije vrhunski; njegov prvi servis je u najbolju ruku prosječan. Istina je da on mnogo varira servis, ako je to potrebno; ali to svi vrhunski serveri također rade. Članak je napisan malo čudnim tonom, kao da je to što piše neka specijalna Nadalova mudrost, a ne common sense. A što se tiče returna, rekao je baš ovo što i ja: njemu je cilj čisto vratiti loptu - ako je ikako moguće - tako da neutralizira prednost servisera, ali ni to nije nužno, bolje vratiti bilo kako i prisiliti servisera na još jedan udarac (možda pogriješi) nego ići na winner i promašiti. U svakom slučaju, oslanja se na to da će dobiti poen u izmjeni. Ergo, statistika o osvojenim poenima protiv servisa, više govori o njegovoj vještini dobijanja poena u izmjeni, nego samog povrata servisa. Jer što nekom vrhunskom returneru vrijedi što vrati mnogo više loptica nego Nadal, ako na kraju ipak izgubi poen? To će se onda računati kao izgubljen poen, i posve će se izgubiti u statistici osvojenih poena protiv servisa. Fakat ne kužim da nešto toliko jednostavno moram objašnjavati ovoliko detaljno.
Apemant is offline  
Old 10.06.2009., 16:54   #1853
Nikom ti ne moraš ništa objašnjavati. Nismo mi ovdje budale koje si ti došao educirati o tenisu, a još manje razgovarati s djecom o tome kako tumačiti statističke podatke. Neki su ovdje odavno a neki se aktivno bave tim sportom i u tom su poslu, kao primjerice čovjek koji je napisao članak.
Druga stvar, quote na koji ti je DrŠ replicirao se jasno odnosio (kao i neke druge izjave) na općeniti Nadalov servis i povrat servisa i zato je i replicirao s "općenitim" podacima. Naravno da svi imaju više poteškoća s vraćanjem servisa jednog Karlovića primjerice, ne samo Nadal.

A onaj quote ne demantira ništa, već kratko i koncizno djelomice objašnjava čime Nadal nadomješta nemogućnost slanja bombi na servisu ali ga čini izrazito neugodnim. Tako da tvrdnja da ima jedan od najlošijih servisa na touru (pa makar i drugih servisa) uopće ne stoji. Na koncu konca, nije on nikakav zaštićeni lički medvjed, puno njih bi se time više okoristilo da je tako, što nije slučaj.

Toliko od mene na ovu temu.
cola3 is offline  
Old 10.06.2009., 20:48   #1854
Quote:
cola3 kaže: Pogledaj post
A onaj quote ne demantira ništa, već kratko i koncizno djelomice objašnjava čime Nadal nadomješta nemogućnost slanja bombi na servisu ali ga čini izrazito neugodnim. Tako da tvrdnja da ima jedan od najlošijih servisa na touru (pa makar i drugih servisa) uopće ne stoji. Na koncu konca, nije on nikakav zaštićeni lički medvjed, puno njih bi se time više okoristilo da je tako, što nije slučaj.

Toliko od mene na ovu temu.
Koji straw meni...prosto nevjerovatna je ta opčinjenost nekim španjolcem...toliko velika da nije u stanju ispravno pročitati post.
A nije da nismo znali.
Fallacy is offline  
Old 16.06.2009., 15:11   #1855
Imao sam ban u vreme finala RG pa ovom prilikom zelim da cestitam najboljem teniseru svuh vremena,Rogeru Federeru,na osvojenom RG.
Slobodan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.