Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 10:59   #201
Dođavola jel tako teško nazvati Gradski ured za zdravstvo, rad i socijalnu skrb na broj (01) 4829 555 i pitati da li možeš izvaditi radnu knjižicu u Zagrebu iako nemaš prebivalište tu.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:06   #202
oko 1000kn, a stvarno ne znam koliko dugo se dobiva.
ja sam nakon skoro 2 godine staza dobivala 6mjeseci po 1000 kn, ali to je bilo prije 3 godine.. od tad se promijenio zakon.
kvitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:21   #203
a nije
5LO8OD4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:34   #204
Radnu knjižicu kupiš u NN, odneseš u firmu i firma te prijavljuje, rješava i zdravstveno, ne moraš biti prijavljen za burzu niti mijenjati boravište/prebivalište.

Ali ako se želiš prijaviti u nekom gradu na burzu, a bez posla si tada MORAŠ imati prebivalište iz toga grada...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 16:07   #205
Oštrilo, nemaš pojma.
Pa neće ti poslodavac upisivati u radnu knjižicu koja si stručna sprema i ostale osobne podatke. Postoji organ državne uprave za to.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 16:16   #206
Question

meni su istekla studentska prava 30.9. ove godine. nisam znala da imam samo mjesec dana, a i tako sam se razboljela da nisam mogla do faksa. potvrdu s fakulteta sam u hzzo odnijela tek danas i, buduci da kasnim dva tjedna, nisu mi je priznali. zao nam je.
sad vise nemam osiguranje, pa ni onu karticu. rekli su mi da eventualno mogu u tatinu firmu po tamo neku iskaznicu, medjutim, ne mogu ni to s obzirom na to da mi je tata umro ove godine. takodjer sam tek sada saznala da mi je zdravstvena istekla jos prije vise od pola godine, dakle, na dan tatine smrti. i nisam imala pojma, vec sam i dalje uredno isla doktoru. enivej, sad, buduci da sam bez kartice, ne mogu vise ni to.

dakle, da se sad odem prijaviti na biro, i dalje ne mogu ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje ukoliko se ne zaposlim barem na kratko? tek nakon sto sam radila mogu ostvariti to pravo?

nadalje, zena na salteru u mirovinskom mi je rekla da se, eventualno, ukoliko sam bolesna, mogu javiti u socijalno. zasto? po kojoj osnovi covjek onda bude osiguran?

hvala unaprijed!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 14.11.2008. at 16:24.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 16:36   #207
i sto uopce znaci ovo?

Druge osigurane osobe
Kada osigurana osoba sama plaća doprinos

Osobe s prebivalištem, odnosno odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj, koje pravo na obvezno zdravstveno osiguranje ne mogu ostvariti prema jednoj od osnova predviđenih Zakonom (kao osiguranici, članovi obitelji osiguranika, prema propisima o socijalnoj skrbi ili prema nekoj drugoj osnovi) obvezne su se osigurati na obvezno zdravstveno osiguranje kao osigurane osobe.
Navedene osobe prava i obveze iz obveznog zdravstvenog osiguranja stječu pod uvjetom da su prethodno jednokratno uplatile doprinos za obvezno zdravstveno osiguranje od dana prestanka ranijeg statusa osigurane osobe, a najdulje za razdoblje od 12 mjeseci. (link odozgo)
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 16:58   #208
Točno, ali u ovom slučaju ovdje nije riječ o tome tko upisuje potatke u radnu, nego možeš li biti zaposlen u gradu u kojem nemaš prebivalište

Quote:
da ali recimo da živim u nekom xy mjestu i želim raditi u Zg a nemam prijavljeno boravište iz nekih razloga... Poslodavac mi ima sjedište u Zg i mislim da na osnovu ugovora o radu s njim mogu u Zg podignuti radnu knjižicu i bez prijavljenog boravišta? Recimo da kažem kako putujem u Zg na posao kao i mnogi drugi.
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:06   #209
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Radnu knjižicu kupiš u NN, odneseš u firmu i firma te prijavljuje, rješava i zdravstveno, ne moraš biti prijavljen za burzu niti mijenjati boravište/prebivalište.

Ali ako se želiš prijaviti u nekom gradu na burzu, a bez posla si tada MORAŠ imati prebivalište iz toga grada...
Ili boravište
NENSI25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:13   #210
Ja sam diplomirao prije mjesec dana i nisam se prijavio još na burzu a vjerojatno ni neću....
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:31   #211
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Točno, ali u ovom slučaju ovdje nije riječ o tome tko upisuje potatke u radnu, nego možeš li biti zaposlen u gradu u kojem nemaš prebivalište
Ja sam shvatila da je riječ o vađenju radne budući da mu je bed izvaditi je u svom mjestu gdje ga svi znaju. Inače možeš biti zaposlen kod poslodavca koji je npr u Zagrebu, a djelatnik je iz drugog mjesta.
U pojedinim slučajevima poslodavci zahtjevaju od djelatnika prijavu boravišta u mjestu rada no rijeđe je.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:30   #212
A ja sam imao ovakvu situaciju:
Prilikom odlaska iz hrvatske, otisao sam u hzzo, i izricito pitao djelatnicu o situaciji da idem van, zdravstveno mi NE TREBA, jer tu necu biti, a medjusoban dogovor te dvije drzave nemaju o zdravstvenom, sta mi je ciniti kad se vratim. Rece zena: samo dodjes i platis osiguranje koliko ti treba! I dodjem ja nakon odredjenog vremena, treba mi na ~2 mjeseca, ali kaze da moram platit sav onaj iznos od prije! Poludija sam. Nije sad stvar novaca, iako i to igra ulogu, ali zbog neinformiranosti djelatnice, njezinog neznanja, JA ovde dobijam po repu, i nikome ne mogu nista! Da ne kazem da se ne radi o jedinoj djelatnici od koje dobijem velike dezinformacije, i uvijek meni na stetu, i opet, ne mogu nikome nista! Samo ja ispastam... Da stvar bude gora, zna se desit da kad idem potvrdit tu "informaciju" na drugom mjestu, opet dobijem istu "informaciju", dakle dvije potpuno iste dezinformacije...
Ludilo "brale"!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:50   #213
Glavno da smo mi to riješili
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 10:11   #214
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
A ja sam imao ovakvu situaciju:
Prilikom odlaska iz hrvatske, otisao sam u hzzo, i izricito pitao djelatnicu o situaciji da idem van, zdravstveno mi NE TREBA, jer tu necu biti, a medjusoban dogovor te dvije drzave nemaju o zdravstvenom, sta mi je ciniti kad se vratim. Rece zena: samo dodjes i platis osiguranje koliko ti treba! I dodjem ja nakon odredjenog vremena, treba mi na ~2 mjeseca, ali kaze da moram platit sav onaj iznos od prije! Poludija sam. Nije sad stvar novaca, iako i to igra ulogu, ali zbog neinformiranosti djelatnice, njezinog neznanja, JA ovde dobijam po repu, i nikome ne mogu nista! Da ne kazem da se ne radi o jedinoj djelatnici od koje dobijem velike dezinformacije, i uvijek meni na stetu, i opet, ne mogu nikome nista! Samo ja ispastam... Da stvar bude gora, zna se desit da kad idem potvrdit tu "informaciju" na drugom mjestu, opet dobijem istu "informaciju", dakle dvije potpuno iste dezinformacije...
Ludilo "brale"!
a koliko se uopce placa?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 13:32   #215
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
a koliko se uopce placa?
Mislim da je oko 380 ili 400 kuna. Tako je barem bilo dok kada sam ja pitao. Opet, moguće je da su mi dali dezinformaciju
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:33   #216
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
a koliko se uopce placa?
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Mislim da je oko 380 ili 400 kuna. Tako je barem bilo dok kada sam ja pitao. Opet, moguće je da su mi dali dezinformaciju
inace je oko 150kuna mjesecno, ako se ne varam, ali kao, moram platit cijelu proslu godinu, pa dodje 400 kuna.
Po putovnici se moze vidjet da nisam bio u hrvatskoj
a nista, pali vam ono sa 3 dana zaposljenja...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:59   #217
Ja sam na prijašnjem radnom mjestu imala plaću 1860 kn, a to je bilo prije dvije godine. Imam završeni trogodišnji stručni studij ekonomske struke. Po tome se meni čini da 1000 kn mjesečno sa burze i nije toliko malo. Mislim da su sada i povećali naknadu na 1200 kn, a to je samo 600 kn manje od moje plaće. Sada je ta minimalna plaća povećana i mislim da iznosi 2200 kn. Mislim da se treba javljati najmanje jednom ili dva puta tjedno na burzu ako primaš tu naknadu, što bi značilo da ne možeš nigdje otputovati niti na tjedan dana ako primaš tu naknadu sa burze.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:10   #218
ja sam 20.12.2007. dala otkaz nakon 5g rada u istoj firmi, došla s papirima na biro i tetA koja radi na šalteru mi je rekla da NAPRAVIM to. I ja kold legice koja ima firmu, ona me prijavi na 4dana i da mi otkaz i na osnovu toga dobijam 6 mj naknadu od1200kn. S tim da legicu nije koštalo ništa doprinosa za ta 4 dana a u međuvremenu se zakon promijenio tako da ćeš sada dobijati 70%plaće. MISLIM.
mamoowicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:25   #219
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
inace je oko 150kuna mjesecno, ako se ne varam, ali kao, moram platit cijelu proslu godinu, pa dodje 400 kuna.
Po putovnici se moze vidjet da nisam bio u hrvatskoj
a nista, pali vam ono sa 3 dana zaposljenja...
150? sad sam zvala info telefon, kazu da je 366 kn mjesecno.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:34   #220
s obzirom da još nisam dobio papire, moraćemo pričekati na odgovor...
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.