Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2003., 00:00   #1
kaj se prije papalo???

sjecate li se nekih proizvoda za kojima ste ludili kao klinci a kojih dans vise nema..ili..mozda ima pa ja neznam?
recimo ja sam obozavala onu tanku kobasicicu-picollo-u celofanu kaj se kupovala kraj kase u svakom samoposluzivanju.i taj negde ranije navedeni -eskimo sadoled u casici-a tek snjeguljica..ona cokolada gore je nekaj najbolje kaj postoji!
a alpi cokoladice sa rizom????i vau vau bonboni-frendica mi je poslal neki dan 15 kutija!!!!!!!!!!
DALJE..........
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 00:02   #2
Kiki bombone...ahh KIKI bombone... kikiiiiiii
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 00:19   #3
a 505 sa crtom??????????
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 01:21   #4
bazuka - žvakača guma. Tražila, ali dugo nisam vidjela, baš je imala dobar okus, kao klinka odjednom bi ih tri utrpala u usta...moja stara se uvijek bojala da se ne udavim.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 04:28   #5
a postoji jos ona ledolina torta i bajka sladoledna torta????a ledo slag
onaj sa medekima na kutiji???a ona salama kaj izgleda ko tirolska pa ima sir u sredini???
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 08:31   #6
Quote:
Minam kaže:
Kiki bombone...ahh KIKI bombone... kikiiiiiii
pa kiki bombona ima i danas it o na svakom cosku Europe

Oni sladoledi u zutim i narandjastim lopticama ( otkrila proslo ljeto opet, u jednom malom ducanu na moru ) blagajnica je sto posto mislila da sam senula, kak sam lopticu uzbudjeno pokazivala ostalim kupcima

Mnogih stvari ima i danas u ducanu ali nisu fine kao prije moj kemicar tvrdi da je to azto jer se vise ne smiju stavljati sve one zabranjene kemikalije od prije 20 godina
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 08:43   #7
eh, ta Amerika

Samo za starije: Deco, jel se sjećate kak smo si mi kupovali bombone na deke. One iz ukošenih staklenki kaj su uvijek stajale na pultu? Čim sam se dočepala malo novca odmah sam trčala po one čokoladne praline s rozim i bijelim punjenjem. Još su bili oni tvrdi drops i tek poslije kiki i bronhi. I sve to na vaganje. Samo se ne mogu sjetit kolko je to bilo koštalo?
A sad nešto drugo: zamislite si kaj se papalo na starom kontinentu prije neg su iz Amerike dovlekli paradajz, grah, kukuruz, krumpir, papriku itd? Ili je to za drugu temu?
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 18:10   #8
Kiki, 505 s crtom, Snjeguljica, bomboni vau vau, čak i žvake Bazuka ~ sve to ima kupiti u mom gradu kod Bakija.
Da vam šaljem?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 23:12   #9
peonija-moji starci mi stalno pricaju o tim bonbonima...oni to zovu svileni bonboni...
a ko se sjeca onih secernih bonbona za bor kititi,kad si ga metnul u usta samo se rasopil!!!!!!!!!!!!!ahhhhhhhhhhh
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 23:14   #10
A one zvake Cunga lunga...ili one shock sto smo podmetali jedni drugima u skoli i onda gledali kako zrtva menja face jer su bile taaako kisele
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 23:29   #11
svileni bomboni

AFRODITA69, pozdravi mamu i tatu i reci im nek se češće prisjete djetinjstva i nek ne žure previše za poslom. Nek malo ponekad zastanu i predahnu, kak veli Minam u religiji nek se ne javljaju baš uvijek na telefon.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 15:48   #12
Quote:
Minam kaže:
one shock sto smo podmetali jedni drugima u skoli i onda gledali kako zrtva menja face jer su bile taaako kisele
ja shock i sad znam nekad kupit i super su mi ima ih raznih okusa, uzmem od svakog po jednu... vec dugo nisam mogla bi kiiisele su za poludit, haha... meni je to super

a oni kad ih stavis u usta pa pucketaju ko ludi? to mi je super bilo.

kad sam bila mala sjecam se isto kao nekog praha u nekoj duugackoj kao slamcici ali zatvoreno gore i dolje pa skines vrh a taj "prah" je u nekoliko boja i okusa... mm kako sam to obozavala...
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 19:06   #13
Meni su legenda bile Krcko žvake.

Toga nema više, šteta, šteta!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 21:57   #14
Cigaret - kaugume, halva, tetrapak mlijeko i cokoladno mlijeko (se sjecate pravog tetrapaka?).
Pa mlijeko u vrecicama, jos uvijek imam doma onaj plasticni stalak za mlijeko u vrecici.
Gringo vocni prasak. To smo klopali 1 do 3 razred osnovne skole.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:06   #15
generacija

kumek, ti si moja generacija. Da, da, cigaret žvakače.......e, pravi piramidalni tetrapak, alpsko mlljeko. Svaki put kad sam ga otvorila moralo mi je špricnuti pokraj šalice. Kak se ne bi sjećala mlijeka u vrećicama, pa to je bilo neki dan. A stalak je bil plavi, još je negdje spremljen.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:08   #16
I ja imam onaj rebrasti tamnoplavi stalak za mlijeko u vrecici

U njemu chuvam plutene chepove.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:20   #17
Tu u PL još uvijek prodaju mlijeko u vrećicama.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:22   #18
Quote:
magic kaže:
I ja imam onaj rebrasti tamnoplavi stalak za mlijeko u vrecici

U njemu chuvam plutene chepove.
Eeeee, taj taj. Ja ga imam i nedam ga bacit. Najvise me zapravo podsjeca na pokojnu baku s kojom sam odrastao.
Njeni izrazi: sendlic, nemoj ici tolko na te trenige itd.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:48   #19
e to mljeko u vreci je bilo jebeno..kad je vrecica se zbusila a ono mljeko curi na sve strane...a kruh mljecni sa -o-na kori?i lizike..koje glupo ime!!!!a one pogacice sa sirom u svakom duckasu...cokoldane bananice-to sad moja deca zderu.bonboni dimnjacar???i dropsi-oni u zelenoj i oranz boji-taj mi je jedanput zapel f grlu..zgledala sam kaj da imam bazedof...a eurokremi?????a se sjecate pekabele?????coko moko,hladisa,twins....ima jedan sajt sa svim starim proizvodima,i svime ostalime kaj je dans zaboravljeno..ako ga nadem javim vam adresu jer ja sam si jedno 40 strana isprintala...i fakat je super kad ides redom i citas...znas kolko se stvari sjetis ...to sam nasla na srpskom forumu vec davno dok nisam znala za ovaj...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:50   #20
Quote:
AFRODITA69 kaže:
a se sjecate pekabele?????coko moko,hladisa,twins....
Rumenko
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.