Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2014., 00:02   #1981
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
36
wtf
Upravo to, WTF, film ima osmicu ocjenu od publike, evo sad je u zadnje vrime palo na 7.9/10 ali ista stvar.

Čak su i na metacritic stranici napisali koliko su u hurčini bili ti iz "stručne kritike" koji su dali takav kriterij tome filmu, pisali su na metacritic o tome gdje se stručna kritika kao ful zajebala i gdje naravno moraju priznat da su se zajebali pa je naveden i Predator 1987, evo stranica:

http://www.metacritic.com/feature/15...tics-got-wrong

Ako ti likovi koji su dali ovome filmu to što su dali se bave još ikakvim poslom glede filma i kritike, onda nema više svijeta, trebalo bi im zabraniti gledati filmove kamoli da kritiziraju išta.

Objašnjenje kao zašto je strucna kritika tad tako oštra bila prema Predatoru 1987 je ta da im je kao bilo više dosta Švarcenegera, jer je u to vrijeme on žario i palio, ali to je stvarno izvlačenje.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 00:03   #1982
Predator je s razlogom precijenjen film. Ne zaslužuje tako malu ocjenu, ali neka labava šestica.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 00:49   #1983
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Predator je s razlogom precijenjen film. Ne zaslužuje tako malu ocjenu, ali neka labava šestica.


Ček ček, daj se malo skulirajmo, film zaslužuje upravo onu ocjenu koju ima od publike, osmicu.

Prvo, Alien (Predator) lovac koji love ljude za trofeje u prašumi u korelaciji sa komandosima područja latinske Amerike, likovi posloženi baš onako kako trebaju biti, svaki na svoj način... Doza misterija i pomalo čak i horora kad film gledaš prvi put (što bijaše davno za mene), gledano koreografski skupa sa pričom i atmosferom UNIKATAN FILM.

Predator 1987 labava šestica? Bože... u ime oca i sina i duha svetoga... e bokte kad bi taj film imao tu ocjenu npr. na IMDB a kad vidim kakva sranja imaju višlju glede ScFi, pa radio bi do kraja života samo za to da mogu nekako srušit IMDB .

Meni osobno je Predator 1987 jedan od rijetkih filmova koje bi ja mogao gledati svaka dva mjeseca jednom do kraja života a da mi nikad ne dosadi.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:34   #1984
ma kakva osmica čista desetka

https://www.youtube.com/watch?v=qlicWUDf5MM
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 17:42   #1985
Ma Predator je jako dobar film u svojim akcijskim okvirima, dapače i šire. Koliko se samo glupih filmova nakalemilo na njega, ali Predator je pravi čistokrvni SF akcić sa sjajnom atmosferom.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 19:25   #1986
Ljudi aman ovo nije tema Predator... no kad ste vec raspalili da off-ate da dodam i ja nesto.

Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Ma Predator je jako dobar film u svojim akcijskim okvirima, dapače i šire. Koliko se samo glupih filmova nakalemilo na njega, ali Predator je pravi čistokrvni SF akcić sa sjajnom atmosferom.
Dodao bi jos da je sama kreacija/ideja cudovista Predator uz Alien meni najbolja ikada.

Predator bi bio odlican sf-akcioni film i da je cudoviste puno losije osmisljeno kao recimo ono prvo kakvo je trebalo biti recimo ali ovako sama kreacija ideja za cudoviste dodatno dize film.

Ja Predatoru dajem jakih 8/10 a kao sf filmu 9/10 te mi je jedan od najboljih sf filmova i ulazi u Mojih Top 10.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:05   #1987
Godfather 2.
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 23:48   #1988
1. There Will Be Blood
2. The Godfather Part II., The Godfather
3. Taxi Driver
4. Blade Runner
5. Schindler's List
6. American History X
7. Little Children
8. American Beauty
9. Scarface
10. Eastern Promises
Anna Khitrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 13:15   #1989
1. Kum, Kum2
2.The Shawshank Redemption
3.Pulp Fiction
4.Schindler's List
5.Dobar, Loš, Zao
6.The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7.Unforgiven
8.The Thin Red Line
9.Inception
10.Forrest Gump

Recimo moja lista iako mi je praktički nemoguće sastaviti istu. Npr. imam barem još pedesetak naslova koji mi mogli među prvih deset iz ovog ili onog razloga.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:28   #1990
__________________
Football, bloody hell.
reks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:46   #1991
Goodfellas mi je defintivno najbolji film ikada.
Raex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 02:48   #1992
100% subjektivno:

5. Starship Troopers
4. Aliens
3. Predator
2. Terminator
1. Robocop
RegularGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:18   #1993
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Kaj 5?
Ak ti Proboj sremskog fronta nije dovoljan onda stvarno nemam riječi

Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:00   #1994
Djevojka od milijun dolara
Pisci slobode
Rocky 1
Bilježnica
Kad jaganjci utihnu
Terminator 2
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:30   #1995
Quote:
nar.kO kaže: Pogledaj post
Godfather 2.
.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:32   #1996
Quote:
Anna Khitrova kaže: Pogledaj post
1. There Will Be Blood
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:31   #1997
reks je već dao moj odgovor na ovo pitanje.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:46   #1998
Solaris
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:01   #1999
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Upravo to, WTF, film ima osmicu ocjenu od publike, evo sad je u zadnje vrime palo na 7.9/10 ali ista stvar.

Čak su i na metacritic stranici napisali koliko su u hurčini bili ti iz "stručne kritike" koji su dali takav kriterij tome filmu, pisali su na metacritic o tome gdje se stručna kritika kao ful zajebala i gdje naravno moraju priznat da su se zajebali pa je naveden i Predator 1987, evo stranica:

http://www.metacritic.com/feature/15...tics-got-wrong

Ako ti likovi koji su dali ovome filmu to što su dali se bave još ikakvim poslom glede filma i kritike, onda nema više svijeta, trebalo bi im zabraniti gledati filmove kamoli da kritiziraju išta.

Objašnjenje kao zašto je strucna kritika tad tako oštra bila prema Predatoru 1987 je ta da im je kao bilo više dosta Švarcenegera, jer je u to vrijeme on žario i palio, ali to je stvarno izvlačenje.
Predator je cista desetka, pogotovo iz razloga da do dana danasnjeg nije napravljen bolji grabezljivac vanzemaljskog podrijetla. Bio je prije njega Alien - Osmi putnik iz 1979. koji je isto mastovit, ali pitanje je bi li takav imao sanse protiv Dutcha i njegovih naoruzanih ljudi obucenih za sve. Predator je pruzao jednu sasvim realnu percepciju vanzemaljaca: ako postoji naprednija vrsta od nas ljudi onda je sigurno da su grabezljivci. Samim time je vjerojatno da bi se hranili ljudima, i to je presutno vidljivo u filmu kad je od Hopperovih ljudi ostalo samo troje odranih i susenih na isti nacin kako mi ljudi radimo s divljaci. Ideja da ljudi budu hrana je kod moralista izazvala negativne reakcije kriticara vise od pojave Svarcenegera koji je izvrsno odradio film. Tesko da bi danas bilo uopce moguce skupiti toliko opakih igraca da odrade ozbiljan SF film, iako za zezanciju imamo serijal Expendables ali to bas i nije neki SF. Prije parodija i sprdnja. Bila je jos ekranizacija Rata svetova gdje ljudi predstavljaju hranu ali ni izvrsni Tom Cruise nije pomogao da gledateljima smijesak ne izleti kad vide da ogromni strojevi velicine nebodera izlaze iz zemlje.

Drugim rjecima, Predator je najbolji film ikada s tom SF temom. Ako ima neki bolji slobodno neka ljudi predloze, ali tesko da ce skinuti tu originalnost, opakost igraca, neizvjesnost, napetost i izvedbu.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 06:29   #2000
Molière (1978)
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.