Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 02:17   #1001
Quote:
3gotrip kaže: Pogledaj post
Uhm, od koga ne krade? On je obični epigon bez ičeg osobnog.
Chabrol, Clouzot, Lynch... Lyncha mu ne opraštam.
pretjeruješ. onda bi ja mogao reći da lynch krade od wendersa('an american friend') ili nam june paika(uvodna scena plesa iz mulholland drive je direktna kopija dijelova 'global groovea'). ili, da budemo skroz očiti, kennetha angera i bruce bailliea.
nije lynch nastao iz vakuma.
na kraju nam ne bi ostao niti jedan 'originalan' redatelj.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Old 21.02.2012., 11:17   #1002
Contact (1997) - jedan od meni omiljenijih SF filmova koji kontakt sa stranim bicima ne stavlja u okvire sukoba kao sto je to slucaj sa 90% takvih filmova vec sve gleda kroz prizmu znanosti, etike, morala i ljudskosti..
Paskaneman is offline  
Old 21.02.2012., 11:32   #1003
Killer Elite

previše pucnjave i đekičenovske tučnjave za moje nježno biće.
Yurinov is offline  
Old 21.02.2012., 13:05   #1004
Puss In Boots (2011)


Prosječan animirani filmić koji je neobično dosadan u zadnjih dvadeset minuta. Valjda zato što se već na pola dogodi toliko toga da pred kraj sve djeluje pretrpano. Nitko više ne cijeni onu 'manje je više'

Od odličnih stvari bih izdvojila glazbu, posebno Lady Gagu i 'Americano' na kraju Mačji cha-cha-cha je presladak, smiješni zvukovi koje proizvode različiti likovi također. Mali puss je nešto najdivnije na svijetu, ako ste u Shreku zacviljeli na ono s očima, ovdje ćete to napraviti bar tri puta

Nije mi dovoljno dobar kao Shrek 1 i 2 i 4, ali je bolji od trojke na koju smo frendica i ja doslovno zaspale gledajući ga. 5/10



How Do You Know (2010)

Nezanimljiva, spora, neromantična i nesmiješna romantična komedija. Nigdje kemije, ne kužim šta Nicholson radi u tom filmu, Wilsonov lik nešto najiritantnije što sam vidjela u zadnjih par godina. Ugasila nakon pola sata (od dva )

2/10
Desdemon@ is offline  
Old 21.02.2012., 17:29   #1005
The Adventures of Tintin

jak je redatelj, jak je producent, jaki su scenaristi. moćan je to ansambl, kako ne bi očekivanja bila velika?

od prve pa do posljednje minute film drži svoj brz tempo, odma sve krene i nema nekog dugačkog build upa

akcijske scene su napravljene i režirane fenomenalno, zaista impresivno je sve to za vidjet...mogu tek mislit kak je u kinu bilo

likovi su simpatični i dobri ali fali im dubine, iako Tintin i kapetan jako dobro funkcioniraju zajedno...al inače, cijelom filmu fali neke dubine ili malo dubljih dijaloga, sve se svodi na lude akcijske scene kojih ima svakih par minuta...previše za moj ukus ustvari, u zadnjem činu filma sam se počeo malo i dosađivati

a cijelo vrijeme sam pokušavo skužit koji od 2 Thompsona je Simon Pegg a koji Nick Frost, i zaista ne znam jer su im glasovi tak slični ovdje

dobra je to avantura za cijelu obitelj, ali previše fokusa na akciju za moj ukus 7/10
eek is offline  
Old 21.02.2012., 18:15   #1006
Quote:
3gotrip kaže: Pogledaj post
@punkrockos,
što kažeš za Les amants? Malko ga je zgazilo vrijeme...
zasto mislis da ga je vrijeme pregazilo??

meni je to najbolji malle koji sam gledao, oduševio me film...tematika koja će uvijek bit aktualna, a izvedba prvoklasna...

OT:
a pogledao sam jučer jos jednog mallea...

Atlantic City (1980)

Dosta slabašna kriminalistička drama. Nema tu neke dubine u priči, nista da zaintrigira. Likovi su na granici karikatura, nerazvijeni. Scene se dešavaju gotovo nasumično, sad su tu sad su tamo. Burt Lancasterov lik jedini nešto razrađen, al nista s čime bi se čovjek povezao. Dosta loše po meni.

Ocjena: 6,5/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 21.02.2012., 18:26   #1007
SPOILER voskhozhdeniye

voskhozhdeniye. solidan film, vrlo dobre glume. no, ne oprastam to sto nema rupa od metaka u filmu iz '77.

a sto se tice scene s vjesanjem...neuvjerljivo izgleda ta scena, jer glavnog lika kad ga objese kamera snima samo od brade na vise

nadalje...zasto nijemci govore liku (koji je na pocetku spasio glavnog lika) da je obavio dobar posao, nakon sto su ovi bili objeseni? pa nije ih on objesio

VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 21.02.2012., 18:51   #1008
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
voskhozhdeniye. solidan film, vrlo dobre glume. no, ne oprastam to sto nema rupa od metaka u filmu iz '77.

a sto se tice scene s vjesanjem...neuvjerljivo izgleda ta scena, jer glavnog lika kad ga objese kamera snima samo od brade na vise

nadalje...zasto nijemci govore liku (koji je na pocetku spasio glavnog lika) da je obavio dobar posao, nakon sto su ovi bili objeseni? pa nije ih on objesio

VII
pa on mu je maknuo panj...nijemci mu se rugaju, time mu jos vise nabijaju savjest..paralela s judom odlično povučena...meni taj film uvelike vade zadnjih 15-20min, tj. od jutra kad izlaze na egzekuciju..to je cista perfekcija. ..zanimljivo kako se ona najmlađa djevojka ustvari najbolje držala u cijelom tom kaosu...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 21.02.2012., 19:10   #1009
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
voskhozhdeniye. solidan film, vrlo dobre glume. no, ne oprastam to sto nema rupa od metaka u filmu iz '77.

a sto se tice scene s vjesanjem...neuvjerljivo izgleda ta scena, jer glavnog lika kad ga objese kamera snima samo od brade na vise

nadalje...zasto nijemci govore liku (koji je na pocetku spasio glavnog lika) da je obavio dobar posao, nakon sto su ovi bili objeseni? pa nije ih on objesio

VII
Ma totalno se slažen sa tobon. Totalno nerealan film. Pretraživao sam bjeroruske meteorološke knjige iz 1942.-e godine, i naišao sam na podatak da te gorenavedene godine nigje u šumskom području nije palo više od 46 cm snijega. A u filmu ima (pazi sad) čak 49 centimetara!!

I ne samo da ga nisu njemci objesili toga lika. Uže ga je obijesilo.
Ma kad malo bolje razmislim ... sam je on sebe objesija. Njegova masa ga je ugušila. Da je bio beskonačno male mase nebi se nikad ugušio.

Nisi ti baš dobro shvatila taj film. Najbolje da pogledaš opet

Zadnje uređivanje mUrMillo hRnIć : 21.02.2012. at 19:13. Reason: minsk
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 21.02.2012., 19:20   #1010
po stoti put....sve u filmu je bitno. nemres rec 'nije poanta u pucanju vec u moralnom razjedinjenju medju 2 glavna lika, uzasu rata' i onda zanemariti sve osim te poante.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 21.02.2012., 20:34   #1011
@593

Ovo zasto govore tome liku... Pa to je savrseno jasno, cini mi se i objasnjeno prije

Na koje rupe od metaka mislis? To mi je cini se promaklo... Daj minutazu otprilike, da provjerim...

Sad sam pogledao kraj. Nijemac kaze "Bravo, objesio si ga kao zeca". Eto, @punkrockos je vec fino rekao zasto.

Zadnje uređivanje OGM SA86 : 21.02.2012. at 20:42.
OGM SA86 is offline  
Old 21.02.2012., 20:43   #1012
@593, zašto si ti zapela za te rupe od metaka, tebi ionako ništa nije dovoljno brutalno a i gdje si to vidjela u partizanskim filmovima?
stumper is offline  
Old 21.02.2012., 20:53   #1013
I scena vjesanja je sasvim okej. Zatezanje uzeta se jasno vidi. Vrlo cesto se u scenama vjesanja prikazuje samo glava, akcenat je ionako stavljen na likove koji prate pogubljenje. Moze se to i drugacije prikazati, ali nema ni potrebe.
OGM SA86 is offline  
Old 21.02.2012., 20:55   #1014
http://www.youtube.com/watch?v=1eHRK...eature=related
OGM SA86 is offline  
Old 21.02.2012., 21:05   #1015
ma višanje je odlicno. mada to nije poanta nego izraz ljudi, kad ih višaju, di se vidi ko se je proda, a ko nije. cili taj postupak višanja baca dosta na neku procesiju. malo nesuptilno. al odlicno napravljeno. i osvjetljenje faca. ko da su postali neki blazeni mucenici il nesto tako. jebeš rupe od metaka.

edit. nego kad smo kod rusa evo nesto na tv-u o Štalingradu. pari ok. Đelo je opet dobro uboja
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 21.02.2012., 21:14   #1016
Da, osvjetljenje nakon zatezanja uzeta je ko Isusovo raspece. Dobro, citav film ima hriscanske simbolike...
OGM SA86 is offline  
Old 21.02.2012., 21:15   #1017
SPOILER voskhozhdeniye

Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
@593, zašto si ti zapela za te rupe od metaka, tebi ionako ništa nije dovoljno brutalno
nije stvar u brutalnosti, nego u tome da meci naprave rupe na odjeci ...jel to tesko ili skupo napraviti?

Quote:
a i gdje si to vidjela u partizanskim filmovima?
partizanske filmove izbjegavam. mislim da nisam pogledala nijedan u cijelosti.

btw, nije istina da mi nista nije brutalno...eno ti ivicnjak u american history x...ili scena u filmu martyrs kad mala uleti sa sacmom u kucu...protupozarni aparat u irreversible...premlacivanje u killer inside me. itd. itd.

@ogm
bilo koja scena koja ih ima. minutaza: 44:35.

scena vjesanja koje mi bjese neuvjerljiva:
1h37:37 do 1h38:35. ...jednostavno, izgleda mi kao da tip bira kad ce se 'pustit', kao da se neko kratko vrijeme odupire tom sto ga uze zateze. al nemres ti birat kad jednostavno visis ...premiran je taj lik. i ne mislim pritom na oci, nego na ukocenost koja je u tom trenu prije nego sto ce krepat nemoguca.

da, kolega punkrocks je bio u pravu sto se tice vjesatelja
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 21.02.2012., 21:17   #1018
a sto se tice scene vjesanja u ovom westernu, meni sinkronizacija sve pokvari. zato i izbjegavam gledanje tog filma, i planiram gledati kung fu (2004) iskljucivo na originalnom dijalektu.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 21.02.2012., 21:26   #1019
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
edit. nego kad smo kod rusa evo nesto na tv-u o Štalingradu. pari ok. Đelo je opet dobro uboja
ma nema ga do "red star" epizode iz the world at war serijala...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 21.02.2012., 21:38   #1020
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
ma nema ga do "red star" epizode iz the world at war serijala...
Slazen se. Ode sama gerijatrija. Al djelomicno....doda bi...ma nema ga do A Soviet story (2008)
mUrMillo hRnIć is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.