Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2011., 19:51   #1
Lambda sonda

Pozdrav

Imam jedan problem, pa ako netko može da pomogne, budući da nisam siguran jeli mi ispravna lambda sonda na automobilu golf 4 1.6 SR, a na internetu sam malo pretraživao kako se to može provjeriti, pa sam našao par videa gdje ljudi ispituju ispravnost pomoću voltimetra. Da li netko možda zna koliki raspon voltaže koju daje ispravna lambda sonda kod navedenog golfa?

Hvala!!!
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 20:19   #2
Quote:
jerko2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam jedan problem, pa ako netko može da pomogne, budući da nisam siguran jeli mi ispravna lambda sonda na automobilu golf 4 1.6 SR, a na internetu sam malo pretraživao kako se to može provjeriti, pa sam našao par videa gdje ljudi ispituju ispravnost pomoću voltimetra. Da li netko možda zna koliki raspon voltaže koju daje ispravna lambda sonda kod navedenog golfa?

Hvala!!!
zaboravi .
golf 4 16 koristi širokopojasnu petožilnu sondu. nema mjerenja unimerom .
samo dijagnostika i u živo .
u orginalu ti je ntk ( sonda od ngk ) drži ti ih u zamjeni ntk auto krešo .
zakaj mjeriš sondu kaj se događa . koji motor ( oznaka )
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 20:37   #3
i meni je crkla na citroenu c4-koliko sam saznao on ima dvije.
moje rješenje je dijagnostika u servisu da se vidi koja je...
WILCO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 23:09   #4
Quote:
WILCO kaže: Pogledaj post
i meni je crkla na citroenu c4-koliko sam saznao on ima dvije.
moje rješenje je dijagnostika u servisu da se vidi koja je...
lexia i minuta posla , a može i pješice ( unimerom ) jedino kaj unimerom nemožeš vidjet brzinu promjene . ( osciloskopom da )
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:08   #5
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
zaboravi .
golf 4 16 koristi širokopojasnu petožilnu sondu. nema mjerenja unimerom .
samo dijagnostika i u živo .
u orginalu ti je ntk ( sonda od ngk ) drži ti ih u zamjeni ntk auto krešo .
zakaj mjeriš sondu kaj se događa . koji motor ( oznaka )
Motor je 1.6 benzin 8 ventila, auto mi malo previše troši, pa bih volio to ispitati da vidim da li je do lambda sonde, a na dijagnostiki kažu da je sve u redu
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 17:10   #6
Quote:
jerko2 kaže: Pogledaj post
Motor je 1.6 benzin 8 ventila, auto mi malo previše troši, pa bih volio to ispitati da vidim da li je do lambda sonde, a na dijagnostiki kažu da je sve u redu
jebo ga narod . krivo sam ti rekao za sondu . mislio sam da je golf 16 v , kad ono kita 8 v. daj slovnu oznaku motora i onda ćeš dobiti ispravan odgovor
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:44   #7
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
jebo ga narod . krivo sam ti rekao za sondu . mislio sam da je golf 16 v , kad ono kita 8 v. daj slovnu oznaku motora i onda ćeš dobiti ispravan odgovor
Mislim da je ovo oznaka motora AVU 75KW
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 21:31   #8
može malo opis kako se testira lambda sonda preko unimera
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:12   #9
nikak. možeš samo saznati da li je sonda živa ili skroz mrtva. ispravnost ne možeš saznati unimerom.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:57   #10
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post34554354
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:38   #11
Ma ak ima neki šrot od unimera izmjerit će statiku a ne signal - ti šrotovi imaju A/D konverter daleko sporiji od brzine promjene signala na lambda sondi. Bez osciloskopa ništa.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:40   #12
A kam se spoji druga pipalica multimetra?
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 19:19   #13
Quote:
jerko2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam jedan problem, pa ako netko može da pomogne, budući da nisam siguran jeli mi ispravna lambda sonda na automobilu golf 4 1.6 SR, a na internetu sam malo pretraživao kako se to može provjeriti, pa sam našao par videa gdje ljudi ispituju ispravnost pomoću voltimetra. Da li netko možda zna koliki raspon voltaže koju daje ispravna lambda sonda kod navedenog golfa?

Hvala!!!
Još informacija:
auto je sa automatskim mjenjačem, 4 brzine, ima ugrađen sekvencijalni plinski sustav.
Htio bih smanjiti potrošnju plina, ali mislim da je to vezano uz povećanu potrošnju benzina - je li moguće da se zbog plina pokvare mape za rad na benzinu. Na dijagnostici jedino pokaže da je lamda multifunkcionalno povezana (nikakva druga greška vezana uz lamdu).
Osim toga, na eko testu (rad na benzinu) mi pokazuje veliku vrijednost lamda faktora = 1,24 dok su emieije CO niske oko 0,02, a C02 oko 16. Također primječujem da se događa, kad je hladan motor, motor mirno radi na oko 900 ob/min, ali kad dodam gas prvo malo snizi obrtaje za oko 50, a tek onda povećava broj obrtaja. Isto, tek kad se auto upali pojavi se plav dim, pali se kompresor za upuhavanje zraka u auspuh (auto ima i erg ventil) pa ubrzo nestaje plavi dim, kompresor ze brzo gasi. Dok je topal nema dima kad radi na benzinu ili plinu. Inače vozi super, nema problema sa variranjem obrtaja.
Ako bilo tko ima ideju što je uzrok i kako smanjiti potrošnju molim napišite, svaka pomoć je dobro došla. (bih bih zadovoljan da smanjim potrošnju plina na 10l gradske vožnje) - jesam li relan ili previše zahtijevan u vezi potrošnje za navedeni auto?
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:26   #14
Quote:
jerko2 kaže: Pogledaj post
Još informacija:
auto je sa automatskim mjenjačem, 4 brzine, . (bih bih zadovoljan da smanjim potrošnju plina na 10l gradske vožnje) - jesam li relan ili previše zahtijevan u vezi potrošnje za navedeni auto?
alo automatik star 10 godina . 10 l plina u gradu . ma ni slučajno .
pođi nekome od boljih plinara neka prekontrolira ali tvoje želje su čista utopija
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:30   #15
To mu govore na sve tri teme koje je otvrio o tom gutaču goriva.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:56   #16
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To mu govore na sve tri teme koje je otvrio o tom gutaču goriva.
hehe e sad sam videl . ma ne čitam plinski dio a u velikom luku ga izbjegavam i u radioni .
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:46   #17
Quote:
jerko2 kaže: Pogledaj post
Još informacija:
auto je sa automatskim mjenjačem, 4 brzine, ima ugrađen sekvencijalni plinski sustav.
Htio bih smanjiti potrošnju plina, ali mislim da je to vezano uz povećanu potrošnju benzina - je li moguće da se zbog plina pokvare mape za rad na benzinu. Na dijagnostici jedino pokaže da je lamda multifunkcionalno povezana (nikakva druga greška vezana uz lamdu).
Osim toga, na eko testu (rad na benzinu) mi pokazuje veliku vrijednost lamda faktora = 1,24 dok su emieije CO niske oko 0,02, a C02 oko 16. Također primječujem da se događa, kad je hladan motor, motor mirno radi na oko 900 ob/min, ali kad dodam gas prvo malo snizi obrtaje za oko 50, a tek onda povećava broj obrtaja. Isto, tek kad se auto upali pojavi se plav dim, pali se kompresor za upuhavanje zraka u auspuh (auto ima i erg ventil) pa ubrzo nestaje plavi dim, kompresor ze brzo gasi. Dok je topal nema dima kad radi na benzinu ili plinu. Inače vozi super, nema problema sa variranjem obrtaja.
Ako bilo tko ima ideju što je uzrok i kako smanjiti potrošnju molim napišite, svaka pomoć je dobro došla. (bih bih zadovoljan da smanjim potrošnju plina na 10l gradske vožnje) - jesam li relan ili previše zahtijevan u vezi potrošnje za navedeni auto?
sa 99% sam siguran da ti negdje motor vuče falš zrak (niti neznam koji je auto u pitanju).

plavi dim kod paljenja je znak istrošenosti motora (možda i samo gumice na ventilima), nema veze sa EGR-om a pogotovo nema veze sa nikakvom turbinom, sve i da ju imaš na autu.

zbog falš zraka su ti pomaknute mape ubrizgavanja i to je jedan od razloga veće potrošnje, makar ovo i nije strašno.
moraš naći gdje pušta zrak, onda voziti na benzinu da se mape poslože i onda ponovno podešavanje plina.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:11   #18
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To mu govore na sve tri teme koje je otvrio o tom gutaču goriva.
Ako tvrdite da ne mogu očekivati nisku potrošnju, i još me zbunjuju na dijagnostici tvrdeći da je lamda sonda OK, kako je moguća vrijednost lamda faktora 1,24 (mjereno sondom koja se stavlja u auspuh - na eko testu)?
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:29   #19
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
sa 99% sam siguran da ti negdje motor vuče falš zrak (niti neznam koji je auto u pitanju).

plavi dim kod paljenja je znak istrošenosti motora (možda i samo gumice na ventilima), nema veze sa EGR-om a pogotovo nema veze sa nikakvom turbinom, sve i da ju imaš na autu.

zbog falš zraka su ti pomaknute mape ubrizgavanja i to je jedan od razloga veće potrošnje, makar ovo i nije strašno.
moraš naći gdje pušta zrak, onda voziti na benzinu da se mape poslože i onda ponovno podešavanje plina.
Auto je golf 4 1,6 8v benzin. I ja sumnjam na falš zrak, samo ne znam gdje je najkritičnije mjesto. Slušanjem ne mogu ništa otkriti, jedino znam da nije najbolji spoj na crijevu koje spaja odušak motora koje ulazi u crijevo za usis zraka (smeta li ako tu ulazi još zraka). Je li moguće da uvlaći još zraka negdje na usisnoj grani i kako najlakše utvrditi (prskati s nečim ili???).
Za dim se ne brinem jer katalizator ni lamda ne radi optimalno dok su hladni, a ulje ne troši, ubrzo nestane dima. Postoji taj kompresor koji uzima zrak iz kučišta filtera zraka i upuhiva ga u auspuh (radi boljeg rada katalizatora) koji ne radi uvijek, a primjetio sam da se pali kad je motor hladan.
U mape ubrizgavanja se baš ne razumijem, je li trebam otići u servis i podesiti to ili će se same posložiti (mislim na benzinski ecu) a onda podesiti plin?
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:36   #20
Quote:
jerko2 kaže: Pogledaj post
Ako tvrdite da ne mogu očekivati nisku potrošnju, i još me zbunjuju na dijagnostici tvrdeći da je lamda sonda OK, kako je moguća vrijednost lamda faktora 1,24 (mjereno sondom koja se stavlja u auspuh - na eko testu)?
Šupalj auspuh?
Šuplje crevo od auspuha do analizatora?
Pokvaren analizator?

Ajde nemoj bit blesav - si imaš stari krš od mašine koji NEMOŽE radit s ničim drugim osim stehio smjesom. Dakle lambda od 1.24 je notorna glupost. Da je lambda STVARNO 1,24 auto bi ti trošio MANJE a ne više.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.