Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 16:23   #321
Quote:
Jedna Tanja kaže:
Ako nije hronicni rinitis ili neka rijetka vrsta alergije, mozda je stvar u anatomiji nosa (otidji na specijalisticki pregled kod ORL)...
fala fala, vjerojatno je ovo drugo, nikad nisam bio alergican osim na cokoladu.jel to moze biti ozbiljno? da mi slucajno kaze kako mi je volumen disnih putova premal u odnosu na volumen tijela ahahaa
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 03:49   #322
A ko ti je to rekao?

P.S. Ako ne mozes uvecati volumen pluca, mozes smanjiti volumen tijela...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 01:31   #323
Talking

Quote:
Jedna Tanja kaže:
A ko ti je to rekao?

P.S. Ako ne mozes uvecati volumen pluca, mozes smanjiti volumen tijela...
interna zajebancija
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 02:48   #324
A ja se primila?... Smrc...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 06:07   #325
glupo mi je otvarati novi topic pa ću postati ovdje, vezano uz alergiju ali ne na ambroziju nego na pelud i svemu što cvjeta na proljeće.

Čim je zatoplilo počeh kašljat, šmrcat(iako nema nikakve izlučevine, samo mi je sluznica otekla), čak i temperaturu sam imao u nekoliko navrata (jednom visoku), nemam osip(imao kao dijete), evo trenutno već 4 sata ne mogu spavat jer čim legnem počnem kašljat strašno, imam napadaje kašlja a nikakav sirup ne pomaže.

Prošle godine pio sam Claritine ali nije pomoglo, gotovo bez učinka. Gdje god pitam svi okreću glavu "ma, alergija,tu nema pomoći", a i nije toliko strašno s obzirom da proljeće traje relativno kratko. Svejedno ni rano ljeto nije ugodno, dok svi kišu, šmrcaju i kašlju tijekom zime ja sam zdrav ko dren a čim zatopli eto mene u krevetu i na sto muka.

Što napraviti? Ima li kakvih sličnih iskustava?

Hvala.

Šifra: Neispavani.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:49   #326
Ja sam bila otvorila topic koji se tice alergija uopste, ali ovaj je prezivio, pa svi sad pisemo ovdje...
Savjetujem ti da prelistas sve sto se pisalo ovdje i na tom drugom topic-u (isto podforum Zdravlje), naci ces puno korisnih savjeta i zapazanja...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 00:01   #327
Pridruzujem se na ovom topicu jer sam alergicna na sve zivo-pelud, trave, korjenje, prasinu...Prepisan mi je Telfast i pumpica za nos, dok to uzimam osjecam vidno poboljsanje.Doktor rekao da je to najbolji lijek na trzistu za to.
Al cim jedan dan to ne uzmem, gotovo, sve je isto kao i prije. Problem je u tome sto bi ja to htjela izlijeciti da ne moram nista uzimati, jer opet mislim kakve su posljedice za uzimanje lijeka dugorocno-sigurno ne dobre.
Mislim da se odgovor krije u nekim prirodnim preperatima i jacanju imuniteta.
Probala sam piti aloeu veru, ali nije jos pomoglo
Prosli mjesec sam trebala ic na testiranje, al odbila sam, kao sto sve rijedje pijem lijek-osim kad stvarno prigusti, pokusavam si sama pomoci
Osim sto ce me doktorica ubiti
*Lillian* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 22:27   #328
Quote:
Al cim jedan dan to ne uzmem, gotovo, sve je isto kao i prije. Problem je u tome sto bi ja to htjela izlijeciti da ne moram nista uzimati, jer opet mislim kakve su posljedice za uzimanje lijeka dugorocno-sigurno ne dobre.
Moj dragi se bori tako da ne uzima NIKAKVE lijekove, i svake godine mu je sve lakše
Kad se jednom navučeš na lijekove - gotovo je
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:59   #329
To izgleda vazi za sve farmakoloske preparate, obicna droga!...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 14:06   #330
nasaleze

navodno (moja mama je farmaceut pa joj je posao da prodaje takve stvari) postoji neki suuuper proizvod nasaleze 69kn koji pomaže. u obliku bijelog praha je i ušmkava se
ajd da to netko isproba prije neg što mene uhvati ambrozija u 8mj.
foenemesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 12:16   #331
baš ste jadni kaj se drogirate s tim ljekovima
ima stara narodna što nas ne ubije to nas čelića
psihoanaliticar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:09   #332
...ne se bojte...nije još stigla pošast...to sam samo ja-njena imenjakinja
...meni je malčice pomagala ona krema od dr.Theissa...možda sat-dva bi bila mirna s tim...ali čujem priča se okolo da bi i običan vazelin bio dovoljan ( aplikacija na nosnu sluznicu molim lijepo)
...probah i ovaj nasaleze...i nisam baš tako jako oduševljena...mislim stavljala sam i to (stavila bih i crnog vraga za malecki placebo efekt), ali nije to to, nekako se zgrudva u nosu vrlo brzo, pa onda čačkaš nos, pa te ljudi čudno glede
...lako se meni zaje.avati sada...a mogu još četiri mjeseca, a poslije ću ovdje skupa sa vama plakati
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 20:54   #333
ja kišem i plačem cijelo proljeće i ljeto
psihoanaliticar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:28   #334
Quote:
dobardan kaže:
Isto sam alergična na ambroziju, pelud drveća, trava, prašinu, neke tkanine....znači od kad procvijeta priroda ja gotova pa sve tako do zime....uz to još imam i bronhijalnu astmu...
Koristila sam razne lijekove, ništa nije naručito pomoglo pa sam sve bacila u kantu za smeće i neću se trovat lijekovima koji još i ne pomažu.
Kada me uhvati strašno kihanje odem u kupaonicu i umijem se hladnom vodom zatim stavim mokar ručnik na lice, to malo smiri situaciju,oči mi jesu stalno naotečene i crvene ali zato nosim naočale kud god idem da me ne pita svatko koga sretnem zakaj plačem

Jedino kaj mi je nos stalno začepljen i to sada cijele godine, mislim da je to više na psihičkoj bazi i da sam se navukla na kapi za nos a nemam pojma kak da legnem u krevet bez da nakapam a disat ne mogu...

Se još tko navukao na kapi, kak da se riješim toga?
Imala sam vrlo slicne simptome kao ti, s posebnim naglaskom na astmu (narocito po noci-pred jutro, prakticki svaku noc sam morala koristiti pumpicu).
Ove jeseni sam na Zepterovom standu vidjela taj njihov prociscivac zraka (cisti od grinja, prasine, dlaka kucnih ljubimaca itd) koji se zove Therapy Air.
Uzela sam ga (unatoc ne bas maloj cijeni) jer mi se ucinilko da bi mi moglo pomoci. Napominjem, da me krivo ne shvatite , da ne prodajem Zepter (ovo je jedino njihovo sto sam kupila) ali nakon 6 mjeseci kako ga imam mogu reci da istu pumpicu koju imam od 10 mj. imam jos uvijek i da je vise nisam koristila.
U kuci stvarno pomaze i napokon normalno spavam.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:38   #335
Quote:
cutecat kaže:
Imala sam vrlo slicne simptome kao ti, s posebnim naglaskom na astmu (narocito po noci-pred jutro, prakticki svaku noc sam morala koristiti pumpicu).
Ove jeseni sam na Zepterovom standu vidjela taj njihov prociscivac zraka (cisti od grinja, prasine, dlaka kucnih ljubimaca itd) koji se zove Therapy Air.
Uzela sam ga (unatoc ne bas maloj cijeni) jer mi se ucinilko da bi mi moglo pomoci. Napominjem, da me krivo ne shvatite , da ne prodajem Zepter (ovo je jedino njihovo sto sam kupila) ali nakon 6 mjeseci kako ga imam mogu reci da istu pumpicu koju imam od 10 mj. imam jos uvijek i da je vise nisam koristila.
U kuci stvarno pomaze i napokon normalno spavam.
- Hvala ti na savjetu, samo me zanima jedno... kako to funkcionise? Da to nije jonizator / ozonizator zraka? Ima jos proizvodjaca... zato pitam...
Hvala unaprijed...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 09:24   #336
Quote:
psihoanaliticar kaže:
ja kišem i plačem cijelo proljeće i ljeto
Zalutao si na krivi topic-odi na psihologiju -potraži nešto pod mazohizam
Ako tako,"junački",možeš izdržati pol godine alergiju onda je ona obični " pichkin dim" a ne prava alergija.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 11:22   #337
...a jel' pomaže šta klima u stanu (ono bar da si doma miran od te peludi)?
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 11:29   #338
Alergican sam na sve zivo u proljece, ali drogiram se C vitaminom i pomaze, da budem iskren.

Nikakvi lijekovi.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 11:46   #339
Quote:
Jedna Tanja kaže:
- Hvala ti na savjetu, samo me zanima jedno... kako to funkcionise? Da to nije jonizator / ozonizator zraka? Ima jos proizvodjaca... zato pitam...
Hvala unaprijed...
Therapy Air je najučinkovitiji sterilizator zraka. On djeluje:

Biološki - ozonizirajući zrak kao što je to prirodno i zamišljeno
Kemijski - ubijajući bakterije i zagađivače
OZON: VAŽAN KORISNI ČINITELJ U SAMOPROČIŠĆUJUĆOJ FUNKCIJI ATMOSFERE

Zahvaljujući Therapy Air-u i njegovoj jedinstvenoj "Therapy Air tehnologiji" (TAT®), možete udisati savršeno čist zrak, kao što je to prirodno i zamišljeno:

Therapy Air nečujno pročišćava zrak kroz proces pročišćenja u tri faze. Važno je napomenuti da uređaj ima kontroliranu proizvodnju ozona.
Ozon je snažni oksidator koji može uništiti vrlo raznovrsne viruse, bakterije i druge toksine. Također oksidira fenolike (otrovni spojevi metanola i benzena), pesticide, kemikalije koje proizvode otpad i aromatične (mirisne) spojeve.

Evo, to sam prepisala sa sajta, idi na www.therapyair.com pa pogledaj prezentaciju. Ili ih zovi da ti ga doma predstave...
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 16:04   #340
Quote:
sretnodijete kaže:
Zalutao si na krivi topic-odi na psihologiju -potraži nešto pod mazohizam
Ako tako,"junački",možeš izdržati pol godine alergiju onda je ona obični " pichkin dim" a ne prava alergija.
inače dobio sam injekciju prošle godine jer sam se skoro zagušio od peluda nekog bora, alergija na ambroziju mi nije toliko intenzivna kao na prašnu i grinje

a vi ste svi tu neke mimoze joj pazi imam alergiju
psihoanaliticar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.