Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2015., 00:47   #421
Quote:
Ansi84 kaže: Pogledaj post
stavi sljemenjak i miran si. Pričate kao da se to mijenja svake 2 godine. Cijev kuri ako živiš u Albaniji.
nema smisla da valoviti crijep košta 6kn, a sljemenjak 36kn
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 00:55   #422
Stavi kanalicu, kad je stoljećima bila dobra na sljemenu, dobra je i danas.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 01:25   #423
ok hvala, nisam ni znao da to čudo postoji

dobro da ima ljudi koji vole stavljati duplo više crijepa nego što je potrebno
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 18:14   #424
dobro, možeš staviti i kanalicu, pa pripazi kod odabira ima i širih, ali treba i pripaziti i kod letvanja (precizno razmjeravanje od dna do sljemena)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 23:43   #425
e jesmo rasturili crijeparsku mafiju
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 07:58   #426
Jel mi neko može staviti link da vidim kako izgleda ta kanalica?!
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:38   #427
Evo
http://www.gradimo.hr/clanak/crijep-...ceramida/31638
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 18:08   #428
ipak nije dobra za vodoravne površine, a i voda se može podliti ispod.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 18:34   #429
netočno, voda kaplje nizbrdo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 09:52   #430
pozdrav
evo da se i ja malo javim...naime,totalni sam laik za crijepove,ali malo se bojim crijepa koji se nalazi na krovu moje kuće...kuća je napravljena prije 30 godina i na njoj je neki betonski crijep...sjećam se kada su roditelji postavljali taj crijep da je u to vrijeme bio jako skup...zanimljivo je to da za 30 godina niti jedan crijep nije oštečen i još uvijek lijepo izgleda...problem je u tome što mi neki ljudi govore da je jako težak i da jako opterečuje samu kuću...e sad moje pitanje je da li zbog toga moram mjenjati crijep?dali se može nešto dogoditi kući?počela sam živjeti u strahu da će mi se sve sručiti na glavu...
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:03   #431
Znaš onu: "Pusti selo neka priča....." Netko je razmišljao prilikom gradnje o tome čime će se pokrivati a krovišta su kod nas u pravilu statički predimenzionirana po pitanju građe. Ako je krov izdržao sve ove godine pod teretom crijepa i zimi uz dodatak snijega(prosječna težina snijega na 1m2 krova je puno teža od 1m2 crijepa) i ako je sve na mjestu pa nije došlo do prodora vode nemaš brige.Eventualno ne bi bilo loše provjeriti stanje vanjskih rogova jer su u pravilu bivali neadekvatno zaštićeni od utjecaja atmosfere tj.kiše i promijeniti opšav tj.veterlajne.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:33   #432
Vidim da problem nemaš ti nego tvoji dobronamjerni savjetodavci

Pogledaj njihov pokrov na krovu i pogledaj svoj sadašnji pokrov. Usporedi vrijeme postavljanja pokrova, eventualne radove i stanje krovova?

Siguran sam da je tvoj krov jako dobar i siguran. Kao što piše @ zh1, krov ti je već mnogo puta testiran i prošao je sve probe, barem na temelju tvojeg opisa.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:46   #433
Smile crijep - srednja dalmacija

Poštovani imam kuću na području blizu Masleničkog mosta gdje su udari bure vrlo jaki. Krov je betonski pokriven crijepom mediteran Kanjiža. "Majstori" koji su ga slagali nisu bili baš kvalitetni te nam sada predstoji promjena kompletnog krova.
Zbog vremenski uvjeta koji vladaju na tom području molim vas za savjet na koji nači izvesti krov da ga bura ne diže svako toliko. Krov je na dvije vode.
Unaprije hvala.
skurinjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:57   #434
Quote:
nadglednik kaže: Pogledaj post
pozdrav
evo da se i ja malo javim...naime,totalni sam laik za crijepove,ali malo se bojim crijepa koji se nalazi na krovu moje kuće...kuća je napravljena prije 30 godina i na njoj je neki betonski crijep...sjećam se kada su roditelji postavljali taj crijep da je u to vrijeme bio jako skup...zanimljivo je to da za 30 godina niti jedan crijep nije oštečen i još uvijek lijepo izgleda...problem je u tome što mi neki ljudi govore da je jako težak i da jako opterečuje samu kuću...e sad moje pitanje je da li zbog toga moram mjenjati crijep?dali se može nešto dogoditi kući?počela sam živjeti u strahu da će mi se sve sručiti na glavu...
Laprdaju... Betonski crijep po m2 nije tezi od glinenog....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:58   #435
imaš dvije varijante
1.Izvršiti pokrivanje krova kamenim pločama, kao što su nekad naši stari radili ljepljenjem
2.Prefarbati betonski krov poliuretanskim premazom u boji
inače kanjiža i nije loša bilo bi dobro da pustiš koju sliku- bili bi pametniji
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:17   #436
Po mom iskustvu Kanjiža je zadnji drek od crijepa, nešto najgore što se u Dalmaciji pojavilo na krovovima (sva sreća da šindra kod nas nije bila u modi).

ŠKURINJAC:
Imaš stambeno potkrovlje ili klasičan tavan?
Ako je klasičan nestambeni tavan u pitanju, napraviš neprozračivani krov, tj nema ventilacije ispod crijepa, pa neće bit probema s dizanjem crijepa.
Ako je pak riječ o stambenom potkrovlju, trebalo bi izvesti prozračivanje, a to je osjetljivije, zbog podizanja prvog reda crijepa (tj podvlačenja vjetra pod crijep).
Ja bi potražio ventilacijsku traku za stehu sa sitnijim rupicama ( da ne ulazi velika količina zraka pod krov, nešto ovog tipa https://www.google.hr/search?q=venti...86%3B500%3B500)

A prije svega ti trebaju majstori koji znaju izvesti ventilirani krov (a ne neiki priučeni mudrijaš koji tvrdi da se dovoljno ventilira kroz fuge na crijepu).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:05   #437
e ovaj put ti moram proturiječiti baustelac 99, znaš li buru kod masleničkog mosta. dere i kamione prevrće a kamo li ugrađivati ventilacije i nisi čitao, krov je betonski
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:07   #438
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu Kanjiža je zadnji drek od crijepa, nešto najgore što se u Dalmaciji pojavilo na krovovima (sva sreća da šindra kod nas nije bila u modi).

ŠKURINJAC:
Imaš stambeno potkrovlje ili klasičan tavan?
A prije svega ti trebaju majstori koji znaju izvesti ventilirani krov (a ne neiki priučeni mudrijaš koji tvrdi da se dovoljno ventilira kroz fuge na crijepu).
Predlažem da se malo raspitaš o vremenskim uvjetima koji vladaju u tom dijelu Jadrana.

Tamo bura "vozi forulu 1"!!!

Kakav ventilirajuči krov to može izdržati??
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:35   #439
Pa zna se kako se to radi,metoda provjerena otkad je betona!! Prvi red i bokovi potopljeni u mort/beton a ostatak crijepova čavlima fiksirati u letve.Bokovi i prednji istaci betonski(tzv.hem-plate) da ne može doći do proboja vjetra.Zadnji takav smo napravili u Rovanjskoj tik do Masleničkog mosta i još stoji u komadu.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 20:52   #440
Ako slucajno nekome treba rabljen ocuvan crijep Bedwkovcina, za neku nadstresnicu, pecenjaru ili nesto., imam ga dosta viska
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.