Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 13:57   #9081
Quote:
Antaria kaže: Pogledaj post
Prije 6 mj mi je nalaz papa testa bio cist. Napokon sam mislila da sam se rijesila HPV-a... No eto sad nakon 6. mj kontrola i ponovno CIN1. Istina je da sam unutar tih 6 mj imala dosta stresno razdoblje plus sto sam zavrsila hitno na operaciji pa mi je tad imunitet dosta pao... Strah me da mi se HPV stvarno vratio...
No sto mi je najgluplje i nikako mi nije jasno zasto je moja ginekologica tako odlucila. Nije me narucila za bris da se vidi sta je zapravo sad uzrok CIN-a vec mi je samo propisala vaginalete (Betadine) i da dodem na kontrolu za 6 mj. Na sto sam ja nju pitala da li to znaci da sumnja da je uzrok upale gljivica ili bakterija a ne HPV, na sto je ona rekla da medjutim da je CIN 1 da je moguce da je uzrok i HPV... Ali da ja potrosim vaginalete kroz 14 dana i da cemo za 6 mj vidjet...
Meni se fakat ta odluka ne svidja. Jer ne kuzim kak mi moze dat vaginalete a postoji sumnja da je uzrok upale opet HPV... I jos da cekam 6 mj pa sta da mi se CIN opet poveca.
Mislila sam potrosit sad te vaginalete ali odma nakon njih ic privatniku i platis ponovno i papu i bris odma napravit i kolposkopiju odma...
Zanima me da li bi i vi tako napravili ili bi slusali svoju ginekologicu i cekali, te ne dizali paniku oko ovog nalaza? Ili bi i vama bilo ovo cudno zasto daje terapiju bez da se uvjerila sta je uzrok?
Kažu da dva papa testa za redom trebaju biti čista da bi se smatralo da se HPV maknuo.. a kod ginekologa je inače praksa kod cin1 dati vaginalete da se pročisti sve to.. što se tiče privatnika, ako ćeš sebe tako umirit odi obavit papu i kolposkopiju, pojačaj si imunitet s nečime, povrća, betaglukan, folna kiselina pa vidi.. i najvažnije probaj se smirit i ne stresirat..
RedWoman is offline  
Old 13.05.2015., 19:13   #9082
Quote:
RedWoman kaže: Pogledaj post
Kažu da dva papa testa za redom trebaju biti čista da bi se smatralo da se HPV maknuo.. a kod ginekologa je inače praksa kod cin1 dati vaginalete da se pročisti sve to.. što se tiče privatnika, ako ćeš sebe tako umirit odi obavit papu i kolposkopiju, pojačaj si imunitet s nečime, povrća, betaglukan, folna kiselina pa vidi.. i najvažnije probaj se smirit i ne stresirat..
Da ici cu privatniku ziher jer ce me jedino to umiriti. Ja sam cula da dve godine treba biti papa test cist tj. bez HPVa da bi se moglo reci da je on nestao...
Sto se imuniteta tice malo me strah opet piti te sve stvari za imunitet jer sam to sve pila barem 2 godine kako sam se borila s HPVom i nakon toga su mi slucano pronasli da imam kamence u zucnom mjehuru (pjesak) pa su me pitali da li sam pila te neke stvari za imunitet koje su bogate svime pa i raznim mineralima. Iako sam se drzala pripisane doze ocito sam se predozirala i eto, sad mi jos samo treba da mi ti mali kamenci zapnu u zucovodu -.-
Tak da mislim da cu ostat samo na prehrani i vjezbanju...
Nego privatniku sam se mislila narucit odma kad potrosim vaginalete, to je tjedan prije nego bi dobila mengu. Frendica mi je rekla da je njoj ginekologica rekla da se sve pretrage trebaju obavljati nakon menge. Meni to jos niti jedan ginekolog nije rekao, pa eto da pitam jel to istina?
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Old 13.05.2015., 19:58   #9083
ali i ''nakon'' menge je istovremeno ''prije'' slijedeće menge
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 13.05.2015., 20:14   #9084
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ali i ''nakon'' menge je istovremeno ''prije'' slijedeće menge
Joj ajde pa kuzi se na sto sam mislila... Znaci da je najbolje na pregled ici odma po zavrsetku menge dok je jos endometrij tanak i dok jos na jajniku nije ovulirao folikul... Jel sad dovoljno jasno?
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Old 14.05.2015., 13:14   #9085
Quote:
Antaria kaže: Pogledaj post
Da ici cu privatniku ziher jer ce me jedino to umiriti. Ja sam cula da dve godine treba biti papa test cist tj. bez HPVa da bi se moglo reci da je on nestao...
Sto se imuniteta tice malo me strah opet piti te sve stvari za imunitet jer sam to sve pila barem 2 godine kako sam se borila s HPVom i nakon toga su mi slucano pronasli da imam kamence u zucnom mjehuru (pjesak) pa su me pitali da li sam pila te neke stvari za imunitet koje su bogate svime pa i raznim mineralima. Iako sam se drzala pripisane doze ocito sam se predozirala i eto, sad mi jos samo treba da mi ti mali kamenci zapnu u zucovodu -.-
Tak da mislim da cu ostat samo na prehrani i vjezbanju...
Nego privatniku sam se mislila narucit odma kad potrosim vaginalete, to je tjedan prije nego bi dobila mengu. Frendica mi je rekla da je njoj ginekologica rekla da se sve pretrage trebaju obavljati nakon menge. Meni to jos niti jedan ginekolog nije rekao, pa eto da pitam jel to istina?
Na pregled se ide obično sredinom ciklusa, znači za vrijeme plodnih dana... i mislim čak da bi možda trebala malo pričekat nakon vaginaleta, znači tokom slijedećeg ciklusa, kad ti menga završi..
RedWoman is offline  
Old 15.05.2015., 11:57   #9086
puno hvala! dobila sam menstruaciju i morala odgoditi posjetu, a dr. dolazi u zagreb jednom mjesecno... peh

Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila poliklinici Vili na laseru. Ali kod drugog ginekologa. Za ovog doktora ne znam, ali mislilm da su tamo svi dobri. Bar sam tako citala.
sofi is offline  
Old 15.05.2015., 14:44   #9087
evo da se i ja malo javim. dakle u 12 mj mi otkrili HPV, ACUS, kolposkopija kaže samo mali mozaik, kaže doktor da to nije nit cin1, da ojačam imunitet. u 3 mj trebala ponovit papa test. tu iskočili problemi sa mjehurom, jaka upala, bakterijska infekcija mokr. kanala. pa sam odgodila. ( jer sam čitala da svaka sitnica djeluje na imunitet i papu).. krenem da ću opet ić, kad ono infekcija uha. opet antibiotici. sad mislim da je već krajnje vrijeme i da ne mogu više odgađati. ali me užasno strah da se nije pogoršalo kad sam svako malo bolesna. kad sam bila na mjerenju vitamina pokazalo je da ih imam više nego prije. koristila sam razne preparate, nadam se da pomoglo nešt.
Mislite da hpv ima veze s ovim mojim ostalim oboljevanjima?

i da, mengu trebam dobit dr srijedu, onda tj nakon da idem, odmah nakon menge? jel to ok period vidim prema prošlim postovima
Majaa72 is offline  
Old 23.05.2015., 15:03   #9088
Drage moje Dame eto mene opet na ovoj temi
Pisala sam vam svoje iskustvo sa HPV-om i cinovima i Cis-om te letz konizaciji iz 2008. g. Sve do danas papa nalazi uredni tu i tamo koja upala zaletila zbog nekih bakterija ali hpv-a nigdje.
Nalaz od 12. mj. 2014.g cin 1 ,mješana flora i promjene na stanicama povezane sa jakom upalo. Zbog ureaplazme koju vučem godinama i koju je nemoguče liječiti zbog moje nepodnošljivosti na lijekove.
Zbog takvog nalaza moja gin. i ja si mislimo da to je to i ja uzimala razne pripravke za podizanje imuniteta pila čajeve ma svašta i papa od 03.03.2015. došao u utorak i na lijevoj strani stoji ovako abnormalne stanice povezane sa upalom i bacilius vaginalis što mi je još prije rekao dr. u Vinogradskoj da je to normalna vaginalna flora, a s desne strane stoji skvamozne stanice + cin 2 + promjene povezane sa hpv-om.
Dr mi je odmah napisala uputnice za tipizaciju ponovno i da ponovim papa u Vinogradskoj za svaki slučaj i ona je još jednom uzela odmah briseve i papu.
Zbog ciklusa tek oko 1.06. idem u Zg. sve to obaviti. Nekako sam dobila dojam da Dr. ne vjeruje tom nalazu baš previše jer joj je to malo prebrzo...ali kada sam dobila nalaze u ruke i usporedila sa nalazima prije i meni je postao čudan taj nalaz koji sam čekala 2,5 mj. malo mi je to predugo i ne znam koliko se inače čeka drugdje papa, ali ja sam prije čekala 4 tj. u Vinogradskoj i to svih 5 g. koliko sam tamo radila nalaze.
Tužna sam jako i ljuta jer sam i poslije letz-a imala jedan nalaz cin 1 + hpv i u Vinogradskoj mi je ponovno napravljen papa pod hitno i bio je skroz ureda i to znaći u roku 8 dana što se stanje nije moglo promjeniti...i zbog toga sam nastavila tamo kontrole i sve je bilo ok dok sam bila pod njihom nadzorom.
Samo se nadam da će sve biti ok ili barem cin manji.
ne želim ponovno na konizaciju, Bože pa imam tek 29 g. i nisam rađala još Ako se Sotona vratila zasigurno ću provest aroma terapiju i pijem tinkturu od češnjaka.
Izvinite na mom dugom postu i ponekim greškama, nemam se kome izjadat jer nitko ne razumije tako kao vi koje se borite sa istim problemom
tina2706 is offline  
Old 27.05.2015., 14:20   #9089
Pozdrav!
Ima li koja od vas iskustva sa cinovima u trudnoći?
Trudna sam i na papa testu mi došlo cin I-II. Ginekolog mi je rekao da ćemo to rješavat poslije poroda.
Prije dvije godine imala sam ASCUS, ali su dva papa testa poslije toga bila u redu, bez neke terapije. Tada sam radila i tipizaciju koja je bila negativna, a poslije toga nisam mijenjala partnera. Tako da sam sada iznenađena ovim nalazom.
sunčeko101 is offline  
Old 29.05.2015., 01:16   #9090
bok cure,
ako moze neko dati savjet, ja san izbezumljena i mozak me boli i cini mi se da cu prvi put u zivotu past u depresiju haha
naime, prije par mjeseci sam otisla na gin.pregled i papa je pokaza da iman cin 1/2, misec dana nakon toga rađeni su mi brisevi, danas mi je receno da iman cin 2 i hpv. sad mene zanima jel to lose, ta brza promjena cinova, a ova kolposkopija za koju san narucena, jel to strasno (bojim se pregleda i bolii)
i isto mi pise nesto za uputnici za hpv 16 i 18, to je jako lose koliko san skuzila?
uziman misec dana svasta nesto za imunitet, al znan da ce mi jos past imunitet jer mi dolaze ispitni rokovi i danonocno ucenje
i da, ureaplazmu imam

Zadnje uređivanje mala13 : 29.05.2015. at 01:36.
mala13 is offline  
Old 29.05.2015., 17:52   #9091
Pozdrav, komentirala sam ovdje pred negdje 2 i pol mjeseca kako su mi nakon ASCUSa sljedećom papom otkrili CIN3. Dobra 3 tjedna od rezultata CIN3 pape nakon što sam počela s beta glucanom (transfer point), čajem od kadulje, đumbirom i svačim nečime (7 sati sna dnevno, meso svedeno na minimum- iskreno ne znam što sve ne, jer što god da sam pročitala na netu sam počela raditi) radila sam novu papu jer je specijalist tako tražio i danas su mi javili da sam potpuno zdrava. Znači nemam ni CIN 1. Ja ne znam dal da vjerujem u to jer me strah da se netko negdje zabunio ili nešto, iako mi je sestra rekla da je sve provjerila. Pa da vas pitam, jel se to stvarno može dogoditi? U utorak imam razgovor s doktorom kako i što dalje. Nekako se nadam da se stvarno povuklo budući da je i stvarno brzo nastalo (od ASCUSa do CIN3 u 4 mjeseca).
__________________
Quod me nutrit me destruit. Quod non me interficit me confirmat.
Ana546467 is online now  
Old 01.06.2015., 14:17   #9092
Drage supacijentice, moram se pohvaliti da mi je stigao nalaz tipizacije i da napokon više nemam ni HPV ni CIN, papa čist dva puta, ja još u šoku i nevjerici (nakon višegodišnjeg naganjanja sa CIN I pa polako do CIN III i letz-a).

tina2706, baš mi je žao što ti se opet CIN vratio, meni je prvi CIN bio II i isto ureaplasma, bez HPV-a. ili je nalaz tipizacije bio krivi ili ga fakat nisam imala tada, nego je CIN bio posljedica upale. tako da držim fige, ne mora biti HPV očito.

mala13, kolposkopija je isti osjećaj kao i papa test, niš posebno. HPV 16 i 18 su najgori sojevi HPV-a, tj. najčešće uzrokuju rak, ja sam imala obojicu i eto sad nakon letz-a nemam više ništa. I iskreno, iako je mnogima s CIN I pomoglo, ja ne vjerujem u te pripravke za imunitet, bolje uštediti pare od toga pa napraviti letz privatno nego potrošiti na te tabletice i onda opet moraš na letz na kraju i patiš se bezveze.

++++ i da VELIKO HVALA svim curkama ovdje koje su odgovarale na moja pitanja i smirivale paniku, ova tema je stvarno korisna ++++
Zleep is offline  
Old 02.06.2015., 17:26   #9093
Question HPV

Prije godinu dana saznala sam da imam hpv, nisam imala više od jednog intimnog partnera, međutim dečko s kojim sam u vezi imao je poveći broj partnerica.U početku mi je to malo smetalo iako sam to prihvaćala kao njegovu prošlost, sve do dana kada sam shvatila da sada radi te njegove prošlosti imamo probleme u sadašnjosti, našoj vezi.Jasno je da mi je on prenio hpv, nisam ga osuđivala, pokušala sam gledati na to kao na nešto što ćemo skupa prebroditi, on se osijeća krivim i brine se za moje zdravlje, još uvijek nema nikakvog pomaka na bolje sto se tice nalaza.Stalo mi je do ove veze, ali stalo mi je i do zdravlja i svaki dan mi se sve više mota po glavi jesam li stvarno spremna ostati sa nekim ciji "raskalašeni" način života u prošlosti može ugroziti moju buducnost.taman kada sam uspijela preći preko toga da je prije bio osoba kakva mi se nikad nebi svidjela( netko ko iskoristi svaku priliku za sex, sa svakom koja se ponudi) a da je sada netko drugi, netko ko je u vezi i voli i poštuje osobu s kojom je, saznam za bolest.ako netko ima slična iskustva voljela bi da ih ovdje podijeli samnom, kako ste se nosile sa tim? da li ste se pitale kakav je moral vaseg partnera bio i jeste li promijenile mišljenje o njima nakon sličnih saznanja? hvala unaprijed...
laNaCroft is offline  
Old 03.06.2015., 08:56   #9094
HPV je toliko rasprostranjen virus da ga nosi preko 70% svih stanovnika Zemlje. Zasto je nekom aktivan a drugima nije je vjerojatno do imuniteta covjeka.
Gle, mogao je imati samo jednu osobu prije tebe koja je imala HPV pa ti je prenio, a mogla si se i sama zarazit na nekom javnom WCu jer po mnogim lijecnicima je i to moguce.
Iskreno, nije mi jasna tvoja briga za zdravlje tek sad kad si skuzila da imas HPV. Znala si za njegovu proslost (nadam se) i prije nego si stupila u intimne odnose sa njim i nije ti palo na pamet da trazis da obavi pregled i briseve uretere prije nego postanes intimna s njim?
S obzirom na njegovu proslost, savjetovala bih ti da napravite testove krvi na hepatitise jer iskreno ovaj HPV je keksic u odnosu na taj rizik.
Gle, upustila si se u taj odnos, preuzela rizik kojeg nisi bila svjesna, zapravo ste po meni uletjeli ne promisljeno i neodgovorno i sad sta je tu je.
Ti sama moras procijeniti je li covjek svega vrijedan a i sama izvuci neke pouke iz iskustva.
Sto se samog HPVa i lijecenja tice, imas ogromnu temu na zenskom zdravlju, a sta se samih emotivno-moralnih dilema tice imas pdf LJES.
I ima jedna stara, mozda prosta, al je istinita- nakon j nema kajanja. Razmisli o tome, za u buduce.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 03.06.2015., 14:22   #9095
Ja sam u 1.mj (2mj nakon poroda) imala opet cin II. Dobila sam samo vaginalete... Papa u 4.mj. pokazuje CIN I, a u 5.mj. radila sam briseve koji su bili cisti (hpv nije bio ukljucen). S obzirom na moju povijest bolesti... Sto mi je dalje ciniti? Sto bi bio uzrok tom cinu od prije pola godine? Da li da radim i bris na hpv naknadno (mozda se ponovo aktivirao nakon trudnoce)ili da samo pratim, ponovim papu opet kroz neka 2-3 mj?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Old 03.06.2015., 18:46   #9096
tina2706, baš mi je žao što ti se opet CIN vratio, meni je prvi CIN bio II i isto ureaplasma, bez HPV-a. ili je nalaz tipizacije bio krivi ili ga fakat nisam imala tada, nego je CIN bio posljedica upale. tako da držim fige, ne mora biti HPV očito.


eto dobila sam m koja je kasnila i sada čekam do utorka i idem na tipizaciju i u vinogradsku na papu.
I dalje uzimam pripravke od češnjaka koristila sam kantarionovo ulje i brisevi na ureapasmu pokazuju jako nizak titraj napokon. Sada se nadam da će i cin biti manji jer mi je ginekologica isti dan uzela papu i briseve.
Više se ne živciram i ne opterećujem smirila sam se i pokušavam na taj način + prirodni pripravci ojačati imunitet jer vidim da je to jedino riješenje s obzirom da lijekove nikakve ne smijem koristiti.
Samo se ne smijemo živcirati i moramo pustit mozak na izlet malo
tina2706 is offline  
Old 11.06.2015., 18:23   #9097
Curke,
imam jedno pitanje.. Dakle kronologija ide ovako- papa CIN2, zatim kolposkopija i biopsija - CIN1, napravila kontrolnu papu nakon 5 mj- danas zvala labos i kažu papa je ČIST ().. i ženska u labosu mi je rekla da kontrola za 4-6mj... e sad, ja idem kod doktora tek za 2 tj po taj nalaz i ne mogu izdržat do tada.. zanima me jel nakon svih tih postupaka unatoč čistom papa testu u pravilu potrebna kontrola za 4-6 mj ili ipak papa nije bio potpuno čist (jer puno puta sam čula i pročitala na forumu da ginići kažu da je sve okej i kontrola za 6mj, a na kraju bude slabi cin u pitanju)?
RedWoman is offline  
Old 16.06.2015., 11:24   #9098
Zanima me što i kako oko ovog CIN 3 virusa (ili kako se točno zove već)
dijagnosticiran je upravo on i rečeno je da se mora doći nakon 3 mjeseca ponovo,pa ako i dalje bude tu da se opet dođe nakon 3 mjeseca...i ako je i tada tu da bi se moralo na operaciju,tj odstraniti jedan mali dio maternice (tada se nebi moglo imat djecu)
e sad doktorica kaze da se to zna nekad pojaviti samo od sebe i isto tako da nestane,te također da i postoji cjepivo protiv toga koje pomaze u 90% slucaja i kosta nekakvih 200ak €...
koliko je to opasno ako se taj virus nemakne i ako bi doslo do operacije i maknilo se to operacijom jel i dalje postoji kakva opasnost?
inace cudno da se sada pojavilo i nije nam jasno kako,nit je bilo mjenjanja sexualnih partnera zadnje 3 god ni nista...a u zadnje 3 god svi testovi su bili uredni i sad ovo..
jedino sto je doktorica pitala jel pušimo oboje i reklli smo da ne...(kaže da se kod pušača to lakše pojavi)
užasno me strah jer vidim da on dovodi do raka maternici i sad čekati 3 mjeseca na sljedeći test uuuh...za izludit..
uostalom šta sa sexualnim odnosima? ako ženska osoba zarazi muškog i on pokupi virus,a njoj to nestane (po riječima doktorice) opet će ju onda muška osoba zarazit jer je virus prešao na njega? nekužim sada šta raditi...
Mortiis is offline  
Old 16.06.2015., 19:31   #9099
nije cin3 virus nego hpv. hpv uzrokuje promjene na vratu maternice koje se klasicifiraju prema postotku zahvaćenosti - ascus je vrlo mali dio zahvaćen promjenama, cin1 je jedna trećina zahvaćena, cin2 dvije trećine, a cin3 je zadnji stupanj prije cis - carcinoma in situ, odnosno rak koji se ne širi dalje od vrata maternice (in situ na latinskom znači na mjestu). prije nego to počne metastazirati na zdjelične organe i dalje prođu godine, a ne samo 3 mjeseca tako da nema mjesta strahu i paničarenju moj cin3 je recimo prešao na cin2 u dva mjeseca jer sam u vrijeme kad mi je rađen papa bila bolesna, imunitet nikakav, pod velikim stresom. kontrola iza toga - opet 3. čim se situacija primirila i kad sam počela piti multivitamine za imunitet, sam od sebe se povukao na stupanj niže natrag. za par dana imam kontrolu i vjerujem da će sad biti na 1

ovo s odstranjivanjem maternice si ili krivo shvatila ili ti je doktorica blesava jer se ne odstranjuje maternica, nego se ukloni par milimetara vrata maternice (to je ono što možeš i prstima napipati). u ekstremnim slučajevima, kad žena ne radi papu po par godina pa tek onda sazna za cin, tad se radi ekstremniji kirurški zahvat. u normalnim slučajevima, kad nakon godinu dana napraviš papu pa ne bude ok, ne ide se odmah na konizaciju (tako se zove zahvat gdje odstranjuju zahvaćeno tkivo).
uglavnom, samo u nekim slučajevima konizacija otežava iznošenje trudnoće jer je vrat mrvicu kraći, pa trudnica mora mirovati kako ne bi bilo problema. zatrudne žene normalno, odnose imaju normalno, cikluse isto, jedino eto trudnoća je malo rizičnija.

hpv je virus, da slikovito usporedim, kao recimo herpes - ti ga uvijek imaš u sebi, a kad ti recimo padne imunitet, tek se onda pojavi vidljiva ranica koju herpes uzrokuje. slično je s hpv-om - možda si se zarazila prije 10 godina, a tek sad je uzrokovao vidljive promjene na vratu maternice. tijelo se može samo riješiti virusa ako jačaš imunitet, ali ako i ostane prisutan, nije neka panika. samo se treba redovito (pod time mislim jednom godišnje) kontrolirati na papa-testu.

odnosi za sad s kondomom, bar je meni tako savjetovala doktorica, ali rekla je da čak ni nije toliko bitno ako imam jednog partnera (i da on ne švrlja okolo ) jer moguće da će kontrolni testovi pokazati da nijedno od nas nema virus, a zapravo ga imamo - samo što je u vrlo malim količinama pa test ne otkriva, mi si dalje to prenosimo i tako u krug.

najbitnije je da shvatiš da nema apsolutnog izlječenja, ali i da to nije nešto strašno ako paziš na imunitet, nemaš nezaštićene odnose sa više partnera i redovito se kontroliraš na godišnjoj bazi.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Old 16.06.2015., 20:19   #9100
nije bio slučaj kod mene tako da nisam baš bio 100% upoznat
navodno da sam se malo zeznio,doktorica je izgleda rekla da je tu virus pap3D ali nije spominjala nikakav CIS...o čemu bi tu onda bila riječ?
Mortiis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.