Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2012., 20:24   #61
Quote:
tonchica kaže: Pogledaj post
Da, ima nečega u ovome. To se meni često događa. Barem u zadnje vrijeme.
Prevladava strah za daljnji korak od prijateljstva.

Jednom se živi! Odjebi strah!

Quote:
A vjerujem da strastvene ljubavi mogu proizaći i iz prijateljstva. Ne bih to baš strogo podijelila. Mislim da je tu bitan tajming.
Govoreći iz iskustva: da, tajming je sve!

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post

Preporučaš da se Spy i ja ozbiljno uhvatimo posla i počnemo dogovarati brakove ljudi po pdf-u?
Da, svakako. Meni ste rekli da se ove godine udajem. Prosim, ugovorite mi ženika!

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da ulaze u vezu s dobrom podlogom. Razmjerno se dobro poznajui razumiju, što im može drastično olakšati neke teške dijelove veze. One koji ljudima počnu pričinjavati probleme kad nestane leptirića i opće zaljubljene nadrogiranosti.
Da, tako nekako i ja razmišljam, no pisala sam o tome na drugoj temi (iz koje je proizašla ova), pa mi se ne da ovdje ponavljati.
Uglavnom, vjerujem da je zbilja bolje "to walk in love" nego "to fall in love", kad pričamo o dugim, stabilnim vezama.
Ova druga opcija može, svakako, pružiti puno lijepih trenutaka na kraće staze.
Quote:
Statistike kažu da su generalno uspješnije i da se s protokom vremena ljudi u takvim vezama više vole i poštuju. Da, znam da u kulturi pod jakim romantičarskim utjecajem to nije lijepo reći, no život je općenito u mnogočemu drugačiji od romantičarskih uobrazilja.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:30   #62
Quote:
tonchica kaže: Pogledaj post
Da, ima nečega u ovome. To se meni često događa. Barem u zadnje vrijeme.
Prevladava strah za daljnji korak od prijateljstva. A vjerujem da strastvene ljubavi mogu proizaći i iz prijateljstva. Ne bih to baš strogo podijelila. Mislim da je tu bitan tajming.
kad misliš da te zajebavam
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:08   #63
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ni nakon 2x pročitanog ne nalazim poveznicu izmedju gang banga i dogovorenog braka/veze iz prijateljstva vs veze iz strasti.
Imaš npr. dogovoreni gangbang, gangbang koji izraste iz prijateljstva, strastveni/spontani/svemirski..


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:25   #64
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
štovise, inzistiram
To radim u RL-u.
Na netu je malo teže, ipak.

Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Jedno je nepobitna cinjenica - zene su i dalje sistematski zlostavljane; bilo kroz medije i nedostizni size 6 ideal nametnut od gay masinerije i seksualizaciju apsolutno svega, tako i kroz diskriminaciju na poslu, ulici, ili kroz srednjovjekovne metode zlostavljanja u porodici.
Boldano - ali to je na odabir svakoj individui. I ako će netko potajno patiti za idealima nametnutima iz medija, tu nije problem medija, već nerealne slike te individue. Ako smo već racionalna bića, bio bi red i da upotrijebimo taj racio. Ne vidim to kao vid zlostavljanja, već vid gluposti tih žena.


Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Da, svakako. Meni ste rekli da se ove godine udajem. Prosim, ugovorite mi ženika!
Čini mi se da je to bilo oko Božića u onoj božićnoj temi
Dosta ljudi je to reklo, pa valjda će netko od njih i namjestiti nekoga...
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:41   #65
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa zato sluzi razdoblje hodanja ne bas da vidis hocete li na duge staze moci funkcionirati bez leptirica ?
Ček, je li ovo pitanje ili tvrdnja ili što?

Razdoblje hodanja ne služi tome da vidiš hoćete li moći funkcionirati na duge staze jednako kao što život ne služi tome da vidiš hoćeš li dočekati stoti rođendan.

Quote:
tako da mi uopce nije jasno u cemu bi veze iz nekakvog prijateljstva bile bolje i kvalitetnije od veza kada pokupis nekog vani jer ti je lijep ?
Rekli bi ti fizičari, različiti su početni uvjeti.
Quote:
Mislim, nije bas sada da ti o svojim frendovima znas sve ne ?
Naravno da ne znam sve. Ali znam više nego što znam o slučajno odabranoj nepoznatoj curi, ma koliko dobre sise imala. Puno više.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:50   #66
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Da, svakako. Meni ste rekli da se ove godine udajem. Prosim, ugovorite mi ženika!
Ups. Krenule udavače u pohod… jesi li već isplanirala vjenčanje kao bridezille kojima je mladoženja samo vrijednost varijable u velikoj jednadžbi svadbe?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:05   #67
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Boldano - ali to je na odabir svakoj individui. I ako će netko potajno patiti za idealima nametnutima iz medija, tu nije problem medija, već nerealne slike te individue. Ako smo već racionalna bića, bio bi red i da upotrijebimo taj racio. Ne vidim to kao vid zlostavljanja, već vid gluposti tih žena.
Problem je u tome sto se te glupace zovu Kiera Knightley, Kate Moss, Victoria Beckham, Paris Hilton, Megan Fox (ok Megan nije ultra-thin but you know what I mean), itd.

U isto vrijeme farmaceutski magnati proizvode (cesto toksicne) tablete za mrsavljenje, svakih deset dana imas novu A-list diet i slicno. I to je samo donekle benigni primjer diskriminacije zena. Lista je podugacka, a na name jeste da se slusimo raciom, tu se itekako slazem s tobom.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:18   #68
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Dakle, što mislite o vezama koje izrastaju iz prijateljstva? Je li riječ, po vašem mišljenju, o tome da osobe zapravo ulaze u vezu s dobrom podlogom? Ili o nečemu drugome (bio je spomenut očaj i želja da se s makar bilo kime uđe u vezu)?

Svašta se prijateljstvom zove. A i ljubavlju. Mislim da imaju otprilike jednake šanse da opstanu na duge staze ko veze proizašle iz bum bam tres susreta, stjecaj okolnosti jednostavno inače bi sve veze koje krenu iz prijateljstva bile jako uspješne i ne bi se prekidale a svi koji su se poševili na prvom dejtu i nakon tjedan dana listali oglasnik tražeći si stan bi bili jako nesretni i ne bi trajali duže od mjesec, dva.

Inače parovi koje znam da su prohodali nakon prijateljstva mi se čine kao da su u solidnim vezama ali nikad ih nisam vidjela da rade išta od čega bi mi se raširile oči i na što bi pomislila Bože kak im je dobroi ja si ovo želim...

Doduše viđam ih samo van spavaće sobe pa bi možda bolji uvid u njihove živote možda i promijenio moju perspektivu
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:20   #69
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Inače parovi koje znam da su prohodali nakon prijateljstva mi se čine kao da su u solidnim vezama ali nikad ih nisam vidjela da rade išta od čega bi mi se raširile oči i na što bi pomislila Bože kak im je dobroi ja si ovo želim...
ja to općenito ne vidim kod parova starijih od godinu dana..makar se upoznali skačući iz aviona u niagaru
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:30   #70
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
ja to općenito ne vidim kod parova starijih od godinu dana..makar se upoznali skačući iz aviona u niagaru
Htjela sam reći da ne vidim u nešto većoj mjeri toleranciju, ili bolje slaganje ili nesklonost grintanju kod ovih koji su prije veze bili frendovi...možda previše dobro zapažam.

Ili sam možda preizbirljiva. Palo mi je i to na pamet


Ček, ček ček, kaj smo ispali
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:32   #71
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Ček, ček ček, kaj smo ispali
nas dvoje nismo ni upali ..kak bi već ispali
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 00:15   #72
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
boldano - zasto, ali zasto se nepostojanje svemirske hiper nuklearne zaljubljenosti automatski povezuje s nepostojanjem strasti, leptirica ili zelje??
u TOME je problem - ljudi se moraju osjecat ko na drogama, pocet se valjda opsesivno ponasati da bi utvrdili da im je do nekoga stalo i da bi se budila strast.
jebes strast koja se budi zato sta nekoga ne poznajes pa mozes nakeljiti svoju sliku princa na bijelom konju o kojoj mastas, a koja nema veze sa stvarnom osobom pored tebe.
nije zaljubljenost isto sto i strast. zaljubljenost ne uvjetuje postojanje strasti. ljubav bez vela na ocima ne znaci da nema strasti. jest, super je bit zaljubljen. ali to nije osnova za nista. osim za bolan proces budjenja - doduse, mozda je to potreban dio u svacijem odrastanju. ali osnova za nesto ozbiljnije NIJE. kako nepoznavanje nekoga moze biti osnova za ista? a primijeti da opadanje zaljubljenosti nekako ide ruku pod ruku sa sve boljim upoznavanjem STVARNE osobe koju imamo nasuprot sebe.
ljubav postoji. ali ljubav nije isto sto i prisjecanje na zanos koji je postojao na pocetku veze, pa se odjednom netko "promijenio". ljubav je itekako stvarna, ali svi kukaju jer ju neozbiljno shvacaju i misle da bi do nje doslo, da je moralo biti nuklearne zaljubljenosti, i da je ta zaljubljenost uvjet za ljubav. a nije. i onda se cude ko pura dreku (sto uopce nije zacudjujuce s obzirom da smo odrasli na bajkama o tome kako je to dvoje isto) da di je to nestalo.
isto ko moja generacija koju su ucili da cim zavrsimo (bilo koji) faks (bitno da je faks), da cemo zaradjivati 7000kn mjesecno, samo je bitno da ga zavrsimo. evo, samo cekaju na nas. svi kolege po burzama sjede.

Zači, nužno je da slika osobe nije realna ako su osjećaji "svemirski, nuklearni, kemijski...." ?? To je nemoguće uz realniju ili REALNU sliku osobe? Nitko nije toliko zanimljiv?? ... Hmmmm.. JE!!

Opsesivnost ne smatram ničim pozitivnim, to je slabost (po meni) glupih i/ili iskompleksiranih ljudi, ali nema pretjerane (ili nikakve) veze s tim savršenim kukcima (mogu biti leptiri ili nešto originalnije) koji malo pomute mozak, ali ipak za sobom ostavljaju nešto što možda ne kužim do kraja, ali ipak sam još uvijek u stanju živiti za to.

Zašto zaljubljenost u startu povezuješ s nadrogiranim stanjem? Nije svaka nesvjesnost stvarnosti kao takve u startu negativna. Realno je možda ipak malo precjenjeno.. (Možda u ovoj rečenici ostavlja prostor onima koji ne vole isključivost, ja bi ga istog trena izbrisala )

Nekakva isključiva strast temelji se samo na privlačnosti (uglavnom).. Ne treba tu biti ni traga zaljubljenosti ili ljubavi. No, isto tako, nekakva povezanost bez strasti i kukaca je prijateljstvo i možete se tješiti . . Ali neke "nuklearnosti" bez obzira na sve ipak u konačnici postoje
zoe zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 00:54   #73
Quote:
zoe zzz kaže: Pogledaj post
Zači, nužno je da slika osobe nije realna ako su osjećaji "svemirski, nuklearni, kemijski...." ?? To je nemoguće uz realniju ili REALNU sliku osobe? Nitko nije toliko zanimljiv?? ... Hmmmm.. JE!!

Opsesivnost ne smatram ničim pozitivnim, to je slabost (po meni) glupih i/ili iskompleksiranih ljudi, ali nema pretjerane (ili nikakve) veze s tim savršenim kukcima (mogu biti leptiri ili nešto originalnije) koji malo pomute mozak, ali ipak za sobom ostavljaju nešto što možda ne kužim do kraja, ali ipak sam još uvijek u stanju živiti za to.

Zašto zaljubljenost u startu povezuješ s nadrogiranim stanjem? Nije svaka nesvjesnost stvarnosti kao takve u startu negativna. Realno je možda ipak malo precjenjeno.. (Možda u ovoj rečenici ostavlja prostor onima koji ne vole isključivost, ja bi ga istog trena izbrisala )

Nekakva isključiva strast temelji se samo na privlačnosti (uglavnom).. Ne treba tu biti ni traga zaljubljenosti ili ljubavi. No, isto tako, nekakva povezanost bez strasti i kukaca je prijateljstvo i možete se tješiti . . Ali neke "nuklearnosti" bez obzira na sve ipak u konačnici postoje
kako slika o nekomu koga ne poznas moze biti realna? jedino da imas nekakve paranormalne sposobnosti, ali mislim da nismo na Alternativi. ja ti opet kazem, ljubav postoji,a stanje turbonuklearnosti upucuje na cistu zaljubljenost koja se javlja na poctku kad upoznas neku osobu. to stanje ludila podsjeca na ponasanje dusevnog bolesnika, a ako se ne varam, vec je stara prica da mozak zaljubljenog covjeka podsjeca na mozak psihickog bolesnika. sta je tu tocno dobar uvjet za zdravu vezu?
nadalje, kod takvih stanja intenzivnih osjecaja (za osobu koju jedva poznamo) cesto se razvija odredjena doza ovisnosti, ako nista, onda barem u vidu konstantnog razmisljanja o njemu/njoj, i cesto bas u takvom razmisljanju i zamisljanju mi stvaramo situacije i fantazije o tome kakva je ta osoba, bez da uopce znamo jel ona ista od tog. mastat je okej, al gomila, GO-MI-LA ljudi upravo u ovakvim trenucima ne zna se distancirati od svojih slika, ideala i fantazija, i u jednom momentu te fantazije u nasim glavama postaju odredjenje osobe s kojom se uparujemo. to nije odnos sa stvarnom osobom, to je odnos s nasom projekcijom i onim sto zelimo da ta doticna osoba bude.
na kraju krajeva, bar po forumu imas tisicu i jednu pricu o tako zapocetim vezama, sta mislis kako nastaje modus operandi vise-smjestenih supendara?

veza koja ce se pretvoriti u ljubav i nesto stabilno i dugotrajno MOZE poceti kao zaljubljenost, ali to se vecinom NE dogadja. da se dogadja, svi bismo bili do kraja zivota sa nasim prvim partnerima.

zaljubljenost nije oblik ljubavi, niti nikakav pocetni stadij. opet cu ponoviti - da jest, ljudima bi strastveni turbo pocetak veze bio sasvim legitiman pokazatelj ima li ta veza buducnosti.

takodjer, usudit cu se pretpostaviti da nikad nisi osjetila ljubav prema partneru cim govoris da je imanje leptiirica u trbuhu jedino sto razlikuje ljubavnu vezu od prijateljstva.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 00:55   #74
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
U isto vrijeme farmaceutski magnati proizvode (cesto toksicne) tablete za mrsavljenje, svakih deset dana imas novu A-list diet i slicno. I to je samo donekle benigni primjer diskriminacije zena. Lista je podugacka, a na name jeste da se slusimo raciom, tu se itekako slazem s tobom.
To eventualno može bit primjer ciljanog marketinga. Kako je to diskiminacija?
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:01   #75
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
To eventualno može bit primjer ciljanog marketinga. Kako je to diskiminacija?
pa zato sto ti ciljano porucuje da si dovoljno dobra samo pod njihovim uvjetima

i da zena pod must mora biti privlacna da bi bila zena
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:04   #76
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Problem je u tome sto se te glupace zovu Kiera Knightley, Kate Moss, Victoria Beckham, Paris Hilton, Megan Fox (ok Megan nije ultra-thin but you know what I mean), itd.

U isto vrijeme farmaceutski magnati proizvode (cesto toksicne) tablete za mrsavljenje, svakih deset dana imas novu A-list diet i slicno. I to je samo donekle benigni primjer diskriminacije zena. Lista je podugacka, a na name jeste da se slusimo raciom, tu se itekako slazem s tobom.
Nitko ne prisiljava nekoga da se ugleda na Moss ili Beckham; postoje i žene poput Adele, Kelly Osbourne, Jennifer Hudson... na svakome je da izabere s kim će se poistovjetiti.

Mislila sam napisati nešto slično, ali A me pretekao:
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
To eventualno može bit primjer ciljanog marketinga. Kako je to diskiminacija?

Isto tako, nisu ni muškarci lišeni marketinških trikova koji udaraju na ego: dovoljno je samo pogledati reklame raznih automobila.


Ali dobro, malo smo i odlutali od teme..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:07   #77
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa zato sto ti ciljano porucuje da si dovoljno dobra samo pod njihovim uvjetima

i da zena pod must mora biti privlacna da bi bila zena
Možda proguglati riječ diskriminacija.
To što postoji medijska kampanja ljepote nije diskriminacija nego varijacija ciljanog marketinga.

Ako je to diskriminacija, onda je diskriminacija i svaka medijska kampanja u stilu "Axe", "Old Spice", "Harley Davidson" budi pravo muško maniri.

To što neka žena ili neki tip nisu u stanju mislit tikvom, nego se osjećaju manje vrijednima radi toga što ne izgledaju kao osoba sa reklame ih ne čini diskriminiranima. Samo jako glupima.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:08   #78
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ček, je li ovo pitanje ili tvrdnja ili što?

Razdoblje hodanja ne služi tome da vidiš hoćete li moći funkcionirati na duge staze jednako kao što život ne služi tome da vidiš hoćeš li dočekati stoti rođendan.
ovaj tvoja natpis gore ti je totalno bezveze i najlakse je nekoga u raspravi diskreditirati povlaceci stalno pitanje pravopisa i nekakvih sitnica
i nitko ti nikada ne udjeli karton ni nista

razdoblje hodanja bas sluzi tome da se ljudi upoznaju i da vide da li su uopce jedno za drugo.

Naravno da ne znam sve. Ali znam više nego što znam o slučajno odabranoj nepoznatoj curi, ma koliko dobre sise imala. Puno više.[/QUOTE]

ako, govorimo bas o pravim dugogodisnjim prijateljstvima
ja bih te u takvom slucaju gledala vise kao brata, a braca su mi totalno aseksualna


a, ako govoris pod onim prijateljstvima- ja sam ti frend, ali gledam da ti se uvucem sto prije u gacice, ja to ne smatram prijateljstvima
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:11   #79
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa zato sto ti ciljano porucuje da si dovoljno dobra samo pod njihovim uvjetima

i da zena pod must mora biti privlacna da bi bila zena
kaj to nije manipulacija, propaganda ili kao sto je apophis rekao ciljani marketing. nitko te zene ne diskriminira. imaju slobodu izbora hoce li se riktati prema tim kriterijama ili ne.


Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
kako slika o nekomu koga ne poznas moze biti realna? jedino da imas nekakve paranormalne sposobnosti, ali mislim da nismo na Alternativi. ja ti opet kazem, ljubav postoji,a stanje turbonuklearnosti upucuje na cistu zaljubljenost koja se javlja na poctku kad upoznas neku osobu. to stanje ludila podsjeca na ponasanje dusevnog bolesnika, a ako se ne varam, vec je stara prica da mozak zaljubljenog covjeka podsjeca na mozak psihickog bolesnika. sta je tu tocno dobar uvjet za zdravu vezu?
nadalje, kod takvih stanja intenzivnih osjecaja (za osobu koju jedva poznamo) cesto se razvija odredjena doza ovisnosti, ako nista, onda barem u vidu konstantnog razmisljanja o njemu/njoj, i cesto bas u takvom razmisljanju i zamisljanju mi stvaramo situacije i fantazije o tome kakva je ta osoba, bez da uopce znamo jel ona ista od tog. mastat je okej, al gomila, GO-MI-LA ljudi upravo u ovakvim trenucima ne zna se distancirati od svojih slika, ideala i fantazija, i u jednom momentu te fantazije u nasim glavama postaju odredjenje osobe s kojom se uparujemo. to nije odnos sa stvarnom osobom, to je odnos s nasom projekcijom i onim sto zelimo da ta doticna osoba bude.
na kraju krajeva, bar po forumu imas tisicu i jednu pricu o tako zapocetim vezama, sta mislis kako nastaje modus operandi vise-smjestenih supendara?
bas tako.
kroz taj cijeli dopamin hype ljudi pocnu projecirati u drugu osobu karakterirstike koje uopce nema.
i slazem se s ovim sto si rekla da zaljubljenost nije nikakav oblik ljubavi.


Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post


Ali dobro, malo smo i odlutali od teme..
koja je ono ponovo tema

Zadnje uređivanje kockasta : 19.06.2012. at 01:36.
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:22   #80
Quote:
kockasta kaže: Pogledaj post
kaj to nije manipulacija, propaganda ili kao sto je apophis rekao ciljani marketing. nitko te zene ne diskriminira. imaju slobodu izbora hoce li se riktati prema tim kriterijama ili ne.
da li je arijevski pristup zahtjevanja ciste rase doveo do diskriminacije odredjene skupine

ja bih to usporedila vise na taj nacin
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.