Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2009., 13:02   #241
evo da se vratim svom izvornom threadu.... tek sam sad uselio u stan a tehnologija ide naprijed. Ali bolje ikad nego nikad. Usavsi fizicki u stan, sreo sam se i sa "zena" problemom koja je vidila Wharfedale Diamond 9.4 uzivo i poplasila se

Ipak, ne odustajem za sada, ali evo odoh na Wharfedale sajt kad vidim da se pojavila serija 10! DoomsdayST... imas li sta reci o ovoj seriji?
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 06:41   #242
U najavama ga jako reklamiraju i hvale kao jedan od najboljih u entry level.
Već otrcani savjet; trebat će ga poslušati....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 10:51   #243
eh da zivim u Berlinu, Londonu... ali ni seriju 9 ja u ST ne mogu poslusat. Jedva sam ga nasao za vidit uzivo a kamoli poslusat Posudit prije kupnje neda nitko, tako da kako god okrenes moras slusat tudje usi.

Meni (zeni bolje reci) odgovara sta su 2-3 centimetra uzi i kraci. Odgovara (opet zena faktor) mi sta imaju wenge finish koji se uklapa u stan. Ali cini mi se da za moj konkretan slucaj padaju u vodu jer imaju otvore za bas straga (govorim o 9.4 i ideji da se umjesto njih uzme 10.3) sto u teoriji povecava potrebnu udaljenost od zida koja je kod mene minimalna i jedva cu izvuci 15-20cm.

Zena faktor me satrala Gledao sam cak i Bose Accustimass ali meni to nikako ne sida. Mozda stvar nesto popravim ako uzmem 9.1 ili 9.2 na stalcima. Ali nakon koliko toliko prozvakanih prednjih, kad je vidia 9.DFS zakolutala je ocima
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 12:31   #244
Ah taj "žena faktor", to zna pravit probleme.
Bas refleks otvor nije toliko bitan (kao, ako je straga više smeta blizina zida), već više kompletna kutija osjeća smeštaj u sobi...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 12:33   #245
Pazi , sta ces slusat , ako kosta i valja , to ti je tako u tom svijetu.

jedino ako nisi sasvim neki freek audiofil , ali ja te razlike ne kuzim bas jako
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 23:56   #246
nevoljko trazim alternative za zenu, dakle male zvucnike, KEF 3005 na akciji je 6700 kn ali neznam sto bi recimo jedan Wharfedale 9.2 korisnik rekao kad bi mu ih zamijenio sa ovim KEFovim jajima?
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 06:05   #247
Ah te žene.....
A što bi rekla da su zvučnici ko nekad, široki, niži, ne vitki....!?
Šteta bi bilo žrtvovati dobar zvuk....
Ako treba oformit ćemo "Krizni stožer za zaštitu dobrog zvuka", kontra gazdarice..(ha, ha) i poslat delegaciju na pregovore (mada sumnjam u rezultat)....

Zadnje uređivanje olif : 04.08.2009. at 06:14.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:30   #248
da ne bude samo zena problem, zeznuo me i elektricar. Izlčaze za straznje zvucnike mi je izvukao na oko 120 cm visine, a treba je vise od toga. Tako mi je sad kabel nekih 20cm povise uha u sjedecoj poziciji. Proucavajuci pozicioniranje Wharfedale 9.DFS, kazu da ih smjestim na 60-150 cm povise uha.

Znaci ne gine mi stemanje zida nekih pola metra Isplati se odstemat to za 9.DFS? A za KEF3005 vrijedi isto?

Nemam iskustava sa poziciniranjem, a ako cu stemat moram odmah, prije nego dodje namjestaj i zvucnici
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:20   #249
proglašavam kapitulaciju!

žena-faktor je presudila i nazvao sam Komteh da narucim KEF 3005 (bez SE), stari model, na akciji 6700 kn. Komteh mi kaze da je zadnji prodan jucer i da nece dobivat jer vise nisu zastupnici za KEF! Uputili me na Audio Cinema Art kad tamo ducan postoji i u Splitu i to sa slusaonom! Na novi model SE takodjer imaju akciju, 8500 kn, ako se kupi AV receiver. Na zalost nemaju Denon 1909 koji sam bio odredio pa sam se odlucio za Onkyo 607.

Sve pohvale Audio Cinema Art ducanu jer se covjek sam ponudio da na testiranje spoji KEFa i Onkyo u mom stanu pa da nakon slusanja odlucim treba li nesto mijenjati!

Tako je moja golgota (nadam se) konacno gotova. Konacna konfiguracija je: KEF 3005SE, Onkyo 607, Sony 46W5500, XBOX 360 kao media center extender za Dell Media center server.

Zahvaljujem svima na temi koji su mi pomogli, posebno DoomsdayST u ranoj fazi dok sam slaga Wharfedale. Na zalost to ce cekati veci stan. Svima vama koje sam tlacio svojim pitanjima, nudim obecanu pivu i sudjelovanje u testiranju (valjda iduci tjedan) ako ih zanima navedena kombinacija (Onkyo + KEF).
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 22:26   #250
Quote:
Sinnerman kaže: Pogledaj post
Čuj psihoza, zvučnici sa bas reflexom naprijed trpe da budu bliže zidu, međutim bojim se da su ipak preveliki za tvoj prostor.Zato su ti i savjetovani diamond 9.1, 9.3.Kad u mali prostor uvališ veliki zvučnik, zvuk se nema gdje dovoljno raširit i to sve skupa bude muljavo.Svaki prostor je individua za sebe i tu ti se nemoze ništa savjetovat sa 100 posto sigurnošću.Osobno volim samostojeće zvučnike ali sam ih i kod sebe izbacio iz sličnih razloga i kupio mini zvučnike koji daju veliki zvuk.Možda da malo obiđeš trgovine pa da pogledaš i neke komplete koji se sastoje od satelita i subwofera,to zna jako ljepo radit, ali se zagriženim audiofilima bljuje na tako nešto.Međutim to tebe nije briga, ova kefova jaja su dosta hvaljena pa si pogledaj


Uf malo sam pretjero sa kefom, činilo mi se da su jeftiniji, al nema veze neka ostane.Pogledaj si i bose acoustimass 6 komplet, on je puno jeftiniji.


Citirano sa druge strane ove teme.Vidiš psihoza, još onda sam znao šta ti treba

edit: ''sad sam vidio'' član jacuzzy je još na prvoj strani dao točan odgovor

Zadnje uređivanje Sinnerman : 06.08.2009. at 22:59.
Sinnerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:26   #251
Čestitam na Onkyu i Kef-u !
Ja sam osobno (za kućno kino) odabrao Onkyo i Mission. Mislim da su obje kombinacije zadovoljavajuće.
Sad uživaj u glazbi i filmovima... al nećeš dugo biti miran..... audiofilski crv će ući u tebe i dolazi proba drugih kabela itd...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 00:27   #252
Evo kupio zvucnike za HT , mirage nano prestige , danas spojio , kablaza me ubila cijenom , kad mislis da si sve kupio , onda te dokrajce kablovi cijenom

dakle PIO plazma , rotel AV 1057 +nano prestige mirage 5.1+ oppo dvd.. Jako sam zadovoljan , jos samo treba malo prouciti REC i podesiti ga jer ima stvarno punoo mogucnosti.

nano prestige 5.1 zvulje su mi se svidjele dizajnerski na 1. pogled procitao sam recenzije i nisam pozalio imaju snagu i odlican sound, a gonja ih Rotel.

zvucnici su posebni mali i nezauzimaju puno mjesta , cak sam ih prikacio o zid .....

Sad jos HIFI da sredim i Home Entertainment je tu. uzet cu nad pojacalo i cd player...
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 08:20   #253
Talking

Pozdrav ovo je sto trenutno imam
http://www.svijet-medija.hr/article....=16440&sid=154
http://www.sony.hr/product/hcs-surro...layer/dav-is10

sad me zanma mislio si uzeti neki Receiver.Da li je meni to uopce potrebo,ili mi ovo ipak dosta...
jer kad slusao po ducanima ipak se osjeti razlika,onaj "pravi zvuk kina"....
Pa ako je to potrebo dal mi mozete preporuciti sta, opcija do 2000 kn ili max 3000 kn .... nesto tipa ovog recimo :
http://www.audio-video.com.hr/product.asp?pID=3173
http://www.audio-video.com.hr/product.asp?pID=2529

i da li bi mi mozda jos nesto trebalo osim pojacala...
I da naravno da bude kompatibilno sa ovim sto imam,da se moze spojiti

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje cropunk : 07.09.2009. at 08:32.
cropunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 08:37   #254
Razlika se osjeti prvenstveno zbog zvučnika, AV receiveri su u cjenovnom razredu koji te zanima svi vrlo slični i ne utječu drastično! na zvuk...zvučnik je presudan...dakle ako i uzmeš neki super-opremljeni AVrec, možeš se slikat s njim ako ne uzmeš adekvatne i kvalitetne zvučnike...dakle ili ostani pri trenutnoj konfiguraciji ili ozbiljno uloži (što u parama što u hodočašćenju i povlačenju za rukav prodavače u audio dućanima)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 09:01   #255
aha znaci zvucnici....znaci kao sto reko ostat pri ovom ili skroz sve mjenjati... da li bi mi mogao predloziti neke,koje bi isli uz gore spomenute recievere ? u nekom istu rangu cjena...
cropunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:16   #256
Pomoc molim...

Bok,

planiram si kupiti dvd kucno kino, ali kako nisam vec poduze u tim vodama malo sam zahrđao pa ne znam na sta treba obratiti paznju prilikom kupnje niti koji su modeli nekakav best buy.

Sto se tice budžeta ne mogu nista reci osim da novaca imam ali isto tako da mi ne treba sada ne znam sta posebno.

Ako bi imao tko strpljenja da mi malo pojasni sto, kako, zasto, koliko bi mu jako zahvalan.
Torla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:10   #257
Quote:
Torla kaže: Pogledaj post
Bok,

planiram si kupiti dvd kucno kino, ali kako nisam vec poduze u tim vodama malo sam zahrđao pa ne znam na sta treba obratiti paznju prilikom kupnje niti koji su modeli nekakav best buy.

Sto se tice budžeta ne mogu nista reci osim da novaca imam ali isto tako da mi ne treba sada ne znam sta posebno.

Ako bi imao tko strpljenja da mi malo pojasni sto, kako, zasto, koliko bi mu jako zahvalan.
Odredi iznos koji možeš potrošiti, da li te uzanimaju isključivo sistemi "sve u jedan" ili mogu biti odvojene komponente, veličina prostora gdje će sustav biti smjšten..
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 11:41   #258
Imam jedno pitanje, da li se moze TV spojiti s kucnim kinom ako nema sve uticnice FL,FR, BL.. i sl. preko nekog pjacala ili bas mora biti spojen samo s DVDom?
djmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:04   #259
Quote:
djmarac kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, da li se moze TV spojiti s kucnim kinom ako nema sve uticnice FL,FR, BL.. i sl. preko nekog pjacala ili bas mora biti spojen samo s DVDom?
U načelu da, ali...
Pojam "Kućno kino" označava skup komponenti koje su međusobno povezane u sustav koji je namijenjen reprodukciji audio i video signala, a u svrhu postizanja audio vizualnog doživljaja kino dvorane u vlastitom domu.
Dakle, ti tv uređaj možeš spojiti s nekom od komponenti iz tog sustava kao što su VHS, DVD/BD player ili recorder, A/V receiver ili pojačalo, procesor zvuka ili slike, aktivni sub ili neku drugu komponentu.
Pitanje je što želiš postići kojom konekcijom i da li ti u svom sustavu imaš potrebne komponente sa mogućnošću takve vrste spajanja?
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 10:06   #260
Jel zna tko dal ima gdje kod nas za kupit
AVIA guide to home theatre!?

Disk za kalibraciju kućnog kina!?
4_8_15_16_23_42 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.