Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2007., 14:32   #1
Motorna pila Stihl

Dakle, kupujem novu motornu pilu od cca 3 ks pa me zanima koja bi marka bila bolja po kvaliteti od ove dvije? Negdje sam pročitao da Stihl je naked bio najbolji a danas da više nije to to a dok ga je Husqvarna pretekla u tome(kvaliteti).

Zadnje uređivanje Majstor : 17.06.2015. at 17:22. Reason: Promjena posta zbog promjenen naslova teme
TRD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 15:06   #2
Ja imam Husqvarnu koja je već postala punoljetna, a radit će još mnogo godina.. Za Stihl nemam osobnih iskustava, tako da ne mogu usporediti ta dva modela.

Ako namjeravaš rušiti malo deblja stabla, ili piliti više drva, moj savjet ti je da uzmeš malo jači model, koji već spada u profesionalnu opremu. S njome ćeš lakše i brže raditi i malo veće i ozbiljnije poslove u šumi, ili kod kuće.

3,9 KS, vodilica 45 cm - na pr. Husqvarna Model 359 http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=30
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 00:28   #3
imam dvije Stihl, jednu malu staru (nasljedio sam je od dede) i jednu veču malo noviju stru oko 8 god. Obje još uvijek rade bezprijekorno!!!
šok is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:28   #4
Bolje pogledaj kako je sa servisima za te marke-jesu li blizu?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:09   #5
sto se tice te HUSGVARNE ili neznam ni kako se rece ne znam ama bas nista osim sto je vjerovatno neko amreicko izraelsko smece....
- sto se tice ŠTILOVKE reci cu samo to da je nas deda trazio da kad umre da s njim u sanduk stavimo i njegovu ŠTILOVKU od 12 kila....zasto?....pa da je navodno cuo da ko pred svetog petra dode sa stilovkom da ovaj odma pusta u raj....a u raju da je sve zaraslo jer nikog nema pa ce veli sa žagom štilovkom imat sta delat po cijele dane....i veli deda jos da glasam za hdz na iducim izborima mada to nema veze s nicim....bit ce pije....
- jos sto se tice stilovke - ta ista stilovka je posjekla po kapele dok je husgvarna doudala sisu negdje u americkim tvornicama ržući na prazno.....
- jos sto se tice stilovke - da ta husqvarna vrijedi nebi bila prosle godine u big brother kuci
- jos sto se tice stilovke - deda je rekao da stavimo i 3 tegle pekmeza od sljiva i karabin.....onda smo mu rekli da prestane srat jer da ko ce nosit njega...sanduk....stilovku....pekmez....i karabin?....onda je deda reka da ga se nece nosit nego da ce ga traktor vuci na kolicima.....onda smo mu rekli a dobro ako je tako neko te treba i spustit u raku.....a onda je on reka da to nije nasa briga....a onda smo rekli da cija je?....onda je deda reka da glasamo za hdz opet....onda sam ja skuzija da nas deda podjebava sve od reda....
- i jos sto se tice stilovke - od 1941 do 2007....na nasim prostorima rzala je samo stilovka...tako da sad jebi ga to je vec i tradicija....zamisli da radis u sumariji i udes u sumu sa sjekacima i oni svi rezu sa stilovkama a ti jedini ko p**da izvadis husqvarnu i pocnes nesto tamo rezuckat....ama proglasili bi te p***rom.
- i jos sto se tice stilovke - deda je umro....sahranili smo samo njega u sanduku....spustili smo ga u raku samog sa sandukom.....e onda smo dosli i u raku bacili pekmeza....karabin.....ali stilovku smo lagano spustili da se ne razbije....njegov brat je bacio pekmez u raku rekavsi....evo ti pekmez jeba li te pekmez....a probaj mi žagu sjebat - jebat ce te bik na gmajni....ona je limena glazba nesto zasvirala.....naravno....iz raketnog bacaca su ošinderili edno dvajspet raketa....deda je bio zastavnik u JNA i pukovnik u HV....a stas....bio dobar coek
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:24   #6
krulesays, sve ti vjerujemo - jedino si uprskao s 25 raketa iz bacača, jer postoji modeli s 12 ili 24 cijevi.. A ti baš 25 raketa..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:29   #7
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Bolje pogledaj kako je sa servisima za te marke-jesu li blizu?
Moja Husqvarna u 20 godina nikad nije bila kod servisera! "Stroj" za brušenje lanaca imam kod kuće, sve ostalo spada u dnevno ili mjesečno održavanje.

Mrežicu filtera za zrak treba isprati u benzinu, za podešavanje rasplinjača postoji detaljno uputstvo, a on je već i tvornički podešen. Nakon cca. 15 godina korištenja skinuo sam pogonski lančanik i otvorio pumpu za podmazivanje lanca uljem. Očistio sam talog iz kanala, i to je bio najveći "popravak" do sada.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:36   #8
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Moja Husqvarna u 20 godina nikad nije bila kod servisera! "Stroj" za brušenje lanaca imam kod kuće, sve ostalo spada u dnevno ili mjesečno održavanje.

Mrežicu filtera za zrak treba isprati u benzinu, za podešavanje rasplinjača postoji detaljno uputstvo, a on je već i tvornički podešen. Nakon cca. 15 godina korištenja skinuo sam pogonski lančanik i otvorio pumpu za podmazivanje lanca uljem. Očistio sam talog iz kanala, i to je bio najveći "popravak" do sada.
po tvom opisu red je da te upitam - JEL ONA IKAD RADILA?
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:45   #9
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
po tvom opisu red je da te upitam - JEL ONA IKAD RADILA?
Eeeh mladiću, kad ti porušiš i raspiliš toliko stabla i trupaca, možda će ti se i gluposti malo provjetriti iz glave..

Na njoj je sad već treča vodilica lanca, a samih lanaca se potrošilo najmanje jedan tucet.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:01   #10
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Eeeh mladiću, kad ti porušiš i raspiliš toliko stabla i trupaca, možda će ti se i gluposti malo provjetriti iz glave..

Na njoj je sad već treča vodilica lanca, a samih lanaca se potrošilo najmanje jedan tucet.
da sam jucer jeo graha sad bi mogao komentirat ovo tvoje a ovako samo.... jiiiiiiihaaaaaaa
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:05   #11
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa jebateled pade sa stolice.....BOLAN TRECA VODILICA LANCA... buuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahhahahahahahaha BOLAN....TUCET LANACA.....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahhahahahha hahahhahaha......a jebate led......a prcin ti kornjacu...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahahahhahahha ahhahah jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:12   #12
oduvijek sam volio ove sta recenicu zapocinju sa EEEEEEE MOJ MLADICU KAD TI BUDES KO JA DRVA PORUSIO I STABALA ZUBIMA PRENIO A NIGDJE VODE ZA POPITI A GRANATE PADAJU A MEDVJED GUZI MEDVJEDICU A MI GLEDAMO...A KISA PADA....A MEDVJED KARA....A VJEVERICA NA LSD-U....A MI BRZE BOLJE MEDU ZA JAJA....A MEDO NA LEĐA....A MI DRVA REZALI.....A MI SE UBILI OD POSLA....ONDA DOSAO ZEKO....SA ZOLJOM.....EEEEEEEEEEE MLADICU KAD TI TO SVE....ONDA...JA ....ONO....DA TI KAZEM TO....ELI....EST......aaaaaaaaaaaaaaaahahahhahahah hahahahha
a krepat cu majke mi....o jeben ti sto me covjek nasmija.....
bbbbbbbpppppppbbbbuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhahahha hahahahhahahhahhahahahhahahhahaha....a jebi ga opet sam puko......sjetim se husqvarne pa....ono.....bbbbbpppppbuuuaaaAAAAAAAAAAAHAHAHHAH AHAHHAHAHAHAHHAHAH
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:40   #13
Huskvarna ima bolju radio reklamu, pa daj nju uzmi...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 17:39   #14
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
a krepat cu majke mi.... ....a jebi ga opet sam puko......
Izgledaš mi kao da nikad niti nisi bio čitav, pa još jedno pucanje više ili manje, to kod tebe ne znači ništa.. Ioako nema više što puknut!

Da nisi toliko glupav koliko jesi, sad bih ti najradije fotografirao dvije stare vodilice, i treću noviju na pili, tebi za dokaz. I još čitavu hrpu lanaca pokraj njih. Ali s obzirom koliko si arogantan i bahat, odustajem od svake daljnje rasprave s moronom...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 17:41   #15
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
sto se tice te HUSGVARNE ili neznam ni kako se rece ne znam ama bas nista osim sto je vjerovatno neko amreicko izraelsko smece....
Husqvarna je švedska firma
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 00:26   #16
Stihl je ono kaj VW predstavlja među autima: skupo plaćeno ime. Nije loše, nije najbolje, no svakako je najskuplje.

Nemam ni jedno (i nadam se da bu tak i ostalo).
Poslije 3 Jonsered-a, imam i Husqvarnu doma.
Kaj god da kupiš od te tri marke, generalno nebuš pogrešil.
Pilu kupuj po težini, zavisno kaj buš delal s njome. Moja (Jonsered 670Champ) je dobra za rušenje, preteška za kresanje grana (ili sam ja ostaril ).

Mislim da ti je Champ dal generalno dobar savjet
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 08:23   #17
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Izgledaš mi kao da nikad niti nisi bio čitav, pa još jedno pucanje više ili manje, to kod tebe ne znači ništa.. Ioako nema više što puknut!

Da nisi toliko glupav koliko jesi, sad bih ti najradije fotografirao dvije stare vodilice, i treću noviju na pili, tebi za dokaz. I još čitavu hrpu lanaca pokraj njih. Ali s obzirom koliko si arogantan i bahat, odustajem od svake daljnje rasprave s moronom...

Champ zar nisi ranije shvatio s kim imas posla....
cekamo odgovor krelesays???
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:12   #18
citiram: - "Eeeh mladiću, kad ti porušiš i raspiliš toliko stabla i trupaca, možda će ti se i gluposti malo provjetriti iz glave.. "

- iz ovog je vidljivo da si prvi krenuo u napad.....no kako sam ja za tebe glupson.....objasni mi stanje covjeka koji u svojoj garazi cuva 2 stare vodilice i sve stare lance......(bbbbbpppppbuabbpp)...sorry...smjeh me lovi....ovaj sta sam ono htio rec....a da....znaci cuvas vodilice i lance....dal i kurtone cuvas?...bbbbpppppppbbbbbuuaaaaaahahahahahhahahaha hahhaha jiiiiiiiihaaaaahahahahhahahahhahahhaha
anti kornjacu oderen evo pade sa stolice...........aaaaaaaahahahahhahahahahah
NEGO ZNAAAAS TI MLADICU KOLIKO SAM JA STABALA PORUSIO SA HUSQVARNOM I TO NEUPALJENOM.....bbbppppppbuaaahahahahha.....ZNAS TI MLADICU GDJE JE KARADZIC?......buuuuuuaaaaaaaahahahhahahahaha
.......a jebate krepa cu....aaaaaaaaaaa...joj....nemoj stari vise boga ti...umrijet cu od smjeha
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:13   #19
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
Champ zar nisi ranije shvatio s kim imas posla....
cekamo odgovor krelesays???
o slavonac.....kako si....el kuca gotova?
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:31   #20
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
objasni mi stanje covjeka koji u svojoj garazi cuva 2 stare vodilice i sve stare lance......a jebate krepa cu ....aaaaaaaaaaa...joj....nemoj stari vise boga ti...umrijet cu od smjeha
Kao prvo, ja takve stvari ne čuvam u garaži, nego imam radionu s regalima i policama, na koje stane jako puno stvari. U garažama držim automobile, motocikl i raznu mehanizaciju. Btw, ima tri garaže..

Kao drugo, ne čuvam SVE stare lance, nego samo one koji se još ponekad mogu koristiti. Kad pilim na pr. panjeve do nivoa zemlje, naravno da ću iskoristiti neki stari lanac, za kojeg nije šteta ako pronađe kamen i jako se zatupi.

Kao treće, kod rušenja velikih stabala može se dogoditi da stablo priklješti lanac i mač, prije nego je drvo srušeno. U tom slučaju pomaže jedino drugi mač i lanac, s kojim se nastavlja rušenje.

Kao četvrto - ako već pitaš - rabljene kurtone mogu pokloniti tebi, ali se bojim da će ti biti preveliki..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.