Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 14:54   #1
Plivajući pod - postavljanje stiropora

Upravo nabavljam EPS 100 za plivajući pod i slijedeći tjedan ga postavljam prije podnog grijanja.

Ukupno imam 13cm visine za stiropor i glazuru sa podnim grijanjem, po podu na 2 mjesta prolaze cijevi za vodu i grijanje (cca 3cm i 4cm debljine).

Kakav stiropor uzeti? Glazuru racunam 6-7cm, sto znaci da mi treba i toliko stiropora da bi ispalo 13cm.
Ploča ispod naravno nije savršena nego imam 2-3cm odstupanja.

Razmišljao sam uzeti 6cm+1cm stiropor i onda bi ove 1cm ploče postavljao u jedan ili dva sloja tamo gdje je veliko odstupanje ploče.

Je li ovo pametna ideja? I da li te 1cm ploče stavljati ispod 6cm ploče pa da se ove gornje svijaju ili iznad pa da se glazura formira po njima?
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 11:56   #2
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Upravo nabavljam EPS 100 za plivajući pod i slijedeći tjedan ga postavljam prije podnog grijanja.

Ukupno imam 13cm visine za stiropor i glazuru sa podnim grijanjem, po podu na 2 mjesta prolaze cijevi za vodu i grijanje (cca 3cm i 4cm debljine).

Kakav stiropor uzeti? Glazuru racunam 6-7cm, sto znaci da mi treba i toliko stiropora da bi ispalo 13cm.
Ploča ispod naravno nije savršena nego imam 2-3cm odstupanja.

Razmišljao sam uzeti 6cm+1cm stiropor i onda bi ove 1cm ploče postavljao u jedan ili dva sloja tamo gdje je veliko odstupanje ploče.

Je li ovo pametna ideja? I da li te 1cm ploče stavljati ispod 6cm ploče pa da se ove gornje svijaju ili iznad pa da se glazura formira po njima?
Na tvom mjestu ja bi umjesto stripora stavila stirodur, ja imam stiropor i plivajući pod i katastrofa, čujem starce ispod mene ko da su mi u stanu.
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 18:52   #3
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
Na tvom mjestu ja bi umjesto stripora stavila stirodur, ja imam stiropor i plivajući pod i katastrofa, čujem starce ispod mene ko da su mi u stanu.
Da, stavlja se xps+eps bas zato da ne bi prenosio zvukove.
No kod mene je u pitanju prizemnica pa nemam te probleme, muci me kako najbolje dobiti cim ravnomjerniju debljinu estriha zbog podnog grijanja.

Sent from my DROID Pro using Tapatalk 2
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 11:39   #4
pripazite
stirodur i pvc folija nisu kemijski prijatelji, odnosno kloiridi iz folije djeluju negativno na stirodur
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 14:21   #5
To je nešto novo ili svi majstori koje sam vidio griješe i ne znaju posao???
Uobičajena praksa je hidroizolacija (V3, V4 traka), stirodur, najlon, glazura ili sam ja nešto pobrkao?
Uskoro idem s glazurom u kuću i ovaj tvoj post me poprilično zbunio.
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 14:29   #6
tu pricam samo o stiropiru, svi slojevi izgledaju otprilike ovak:

1) ab ploca
2) resitol, ljepenka (jedan ili vise slojeva)
3) folija
4) xps
5) eps
6) folija
7) glazura
8) podna obloga

Sta se tice stirodura, xps ublazava zvuk dok je eps iskljucivo toplinska izolacija.


Sent from my DROID Pro using Tapatalk 2
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 16:31   #7
eps da xps ne u kontaktu sa folijama
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 16:37   #8
zvuk se bolje prigušuje antitopotnim folijama, dakle "spužvastim materijalima" ima ih na tržištu i nisu skupi, a što se tiče neravnina, to najbolje rješava glazurni sloj a ispod toga ti predlažem 2 x 3 cm eps-a križno postavljenog
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:58   #9
Kako u estrih ide podno zelio bih postici cim manje oscilacije debljine glazure.

Zato sam uzeo 40m2 1cm eps-a kojeg cu staviti na mjesto gdje mi je ploca puno niza. Krajnji cilj je dobiti estrih sa max 1cm razlike u debljini i time manje razlike na inerciji grijanja.

Sent from my DROID Pro using Tapatalk 2
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 12:47   #10
Na koji način mogu dobiti relativno tekući/gusti stiropor?

Postavljam 3+3cm stiropora na pod i tamo gdje su rupe mi se čini lakše zamješati granule stiropora s nekim ljepilom/vodom/cementom i špahtlom popuniti rupe (da ne krojim stiropor). U kojim omjerima i kako se mješaju granule stiropora?
Matijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 13:13   #11
Quote:
Matijac kaže: Pogledaj post
Na koji način mogu dobiti relativno tekući/gusti stiropor?

Postavljam 3+3cm stiropora na pod i tamo gdje su rupe mi se čini lakše zamješati granule stiropora s nekim ljepilom/vodom/cementom i špahtlom popuniti rupe (da ne krojim stiropor). U kojim omjerima i kako se mješaju granule stiropora?
to bi ti bilo to:https://www.kemenovic.hr/sites/defau...or%20beton.pdf
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 13:21   #12
Super. Hvala. Mješalicu nemam pa bi mješao ručno u kanti od 25l, samo prepolovim sastojke.
Matijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 14:22   #13
Quote:
Matijac kaže: Pogledaj post
Super. Hvala. Mješalicu nemam pa bi mješao ručno u kanti od 25l, samo prepolovim sastojke.
Mješač za ljepilo i nije skup
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.